Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Başbağlar...Yaralı Yüreklerin İfadesi - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.07.2011, 14:26   #41
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Başbağlar...Yaralı Yüreklerin İfadesi

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Madımak ve Başbağlar alevi sunni çatışması çıkartmak için yapılmış birbiriyle bağlantılı olaylardır. Amaç bellidir iki olayı karşılaştırıcı yorumlar yapmak bunu isteyenlerin ekmeğine yağ sürmektir. 2 Temmuz anmalarında bu sene hariç hiç bir zaman ne halk ile ne de polisle çatışma olmamıştır. Her grubun içerisine giren provakatörler olmuştur kalabalıkların içerisinde, hep de olacaktır. Valinin tavrı bu kez de 2 Temmuz anmasında ortaya çıkan provakatörlerin ekmeğine yağ sürmüştür. Eğer Vali bu tavrı göstermeseydi şimdi bile olay çıktı sayılmaz hiçbir şey olmazdı. Her sene olduğu gibi... 2 Temmuz ile değil 4 Eylül ile anılan şehir olmak istediğim için 1 tek kez Sivas'ın adını geçirmiyorum bu vahşet için.
Burak hocam Valilik aldığı kararda geri adım attı herkesin oraya gelmesine müsade etti.Yok içeri gireceğiz yok şu pankartı buraya asacağız deyip gerginliği tırmandırmanın bi anlamı varmı bana göre yok.Yıllardır olaysız bi şekilde bu anma yapılmış bu yılda yapılsa kötümü olurdu,fakat provakatörler yinede rahat durmuyor niyeki.?
Alt 05.07.2011, 14:33   #42
Salim58
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

İster Başbağlarda olsun isterse Sivasta olsun Allah'ın verdiği canı Allah alır.
Hem Sivasta hemde Başbağlarda hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin,Birdaha bu ve benzeri vahim olayları inşaallah ne görür nede yaşarız..
Alt 05.07.2011, 15:17   #43
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Can almanın, katliam yapmanın şucusu, bucusu haklı yanı asla olamaz! Her ikiside vahşettir bunları kısyaslamak, kaşımak, tırmandırmakta o kadar yanlıştır. Her iki olayda da ölenler bizim insanlarımız, bir kez daha rahmetle anıyor böyle şeylerin bir daha olmamasını temenni ediyorum.
Alt 05.07.2011, 15:38   #44
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Burak hocam Valilik aldığı kararda geri adım attı herkesin oraya gelmesine müsade etti.Yok içeri gireceğiz yok şu pankartı buraya asacağız deyip gerginliği tırmandırmanın bi anlamı varmı bana göre yok.Yıllardır olaysız bi şekilde bu anma yapılmış bu yılda yapılsa kötümü olurdu,fakat provakatörler yinede rahat durmuyor niyeki.?
Abi valiliğin kararı otelin önüne sokmamaktı yine de sokmadı. Bundan önceki yıllarda önüne kadar gidebiliyordu insanlar 1 tek sorun çıkmıyordu, zaten bir kaç gün öncesinde yapılan açıklamalar grubun gerginliğini artırdı. Ben oradaydım 15 kişilik bir grup elindeki su şişelerini attı polis gaz bombası atınca tüm grup geri kaçtı o 15 kişilik grup orada kaldı oradaki kargaşa toplam 20-25 sn. sürdü. Zaten düzenleme komitesi de tahriklere gelmemeleri yönünde tüm grubu uyardı netekimde valinin o kadar ortamı germesine ve örneğin 2 Temmuz eylemcilerinin alay edercesine orada ölenlerle birlikte yazılması gibi gerici olaylara rağmen 15 kişilik provokatör grup ortada kaldı kimse destek olmadı onlara. O bakımdan bundan sonraki yıllarda da olması gereken bundan önceki yıllarda olduğu gibi olmalıdır ki sıkıntı çıkmasın ama gelecek yıl da devlet aynı tavrı gösterirse bu kez oradaki 10.000 kişi birlikte ayağa kalkabilir çünkü bu sene olanlar gerçekten insanların acılarına, yaralarına tuz ekti...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.07.2011, 16:02   #45
Salim58
Moderator

Valiliğin aldığı ilk karar kesindi fakat gerginlik olmasın diye geri adım atıldı buda olması gerekendi.Okadar insanı daracık bi sokağa sokunca izdiham kaçınılmaz olurki bunun birde güvenlik boyutu var.Valiliğe mit ten provakatörler olabileceği yönünde bilgiler geldiği söyleniyor valilikte bunu göz önüne alarak bu şekilde sıkı önlem almış olabilir,Sende biliyorsunki kaç ilden polis geldi görülmemiş bi güvenlik önlemi alındıki herhangi bir olay çıkmasın diye ama olan yine oldu.

Vali o isimleri neden birlikte yazdıkları konusunda açıklama yaptı ama bende tatmin olmadım,keşke ayrı olarak yazılsaydı belki orada bi düzenleme yapılabilir bana göre yapılması gerek.
Alt 05.07.2011, 16:48   #46
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1309 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Başbağlarda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum
Alt 05.07.2011, 19:55   #47
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 946 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.07.2011, 20:26   #48
ottomanmurat
Yiğido

ottomanmurat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ottomanmurat Şuan ottomanmurat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2015 14:37

Tecrübe Puanı: 695 ottomanmurat isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

ALLAH Rahmet Eylesin Bunu Yapanlar Sivas Madımak Olayları Zoruna Gidenler Sivasa Bir Misilleme Olarak Yapılmiştir Sivastakiler e Şehit Denilmez Şehit Olmaz Madımaktakiler
başbaglardaki Masum Halk Gerçek Şehitlerdir..
ottomanmurat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.07.2013, 12:28   #49
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

2 Temmuz 1993 Madımak Otelinde ,5 Temmuz 1993 Başbağlarda hayatını kaybeden masum mazlum insanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Bir daha böyle acılar yaşamasın milletimiz inşallah.
Alt 05.07.2013, 16:37   #50
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 19:26

Tecrübe Puanı: 441 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sözüm ona Madımak olayına misilleme yapıldı...

Madımak olaylarında esip coşan medya nedense Başbağlar katliamında sessiz kalmıştır....

O masum insanları, onun bunun maşası olmamış saf köylüleri rahmetle anıyorum...

Mekanları cennet olsun...

Yapanları Allah'a havale ediyorum...
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ELLİSEKİZ'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)