Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Mesut hoca ile ilk röportaj - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.08.2010, 14:15   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Mesut hoca ile ilk röportaj

Mesut Bakkal ile gerçekleştirdiğimiz röportajı yayınlıyoruz.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] | [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

1964 doğumluyum. Evliyim iki tane kızım var. Eşim ve çocuklarım Ankara’da yaşıyorlar. Yaklaşık 14 yıllık futbolculuk hayatından sonra yardımcı antrenörlüğe başladım. 8 yıl yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra 5-6 yıldır teknik direktör olarak çalışıyorum. Çalıştığım kulüpler Gençlerbirliği, Gaziantep, Denizli, Manisa ve son olarak da Sivasspor’dayım.

Geçen sezonun değerlendirmesini yapacak olursak takımımızda ne gibi eksiklikler gördünüz?

İleride forvet arkasında oynayabilecek iyi bir oyun kurucuya ihtiyacımız vardı. Yani biraz daha oyunu forse edebilecek oyunu yönlendirebilecek bir oyuncu gerekti Ceyhun’u transfer ettik. Orta sahada bize biraz daha dinamizm katacak oyuncuya ihtiyacımız vardı. Mehmet Nas’la onu tamamladık. Sedat’ı aldık. Kendi isteğiyle giden oyuncularımız oldu. Mesela İbrahim Dağaşan, mesela Musa, Yasin gibi… Kaleci Petkoviç’in ülkesine dönmek gibi bir durumu vardı o gitti. Yabancı transferlerden Elrio kiralıktı o gitti. Herkesin bildiği gibi savunmaya ihtiyacımız vardı Dennis İvanov’u aldık. Diallo aramıza geri döndü. Benim için en büyük transferlerden birkaç tanesi içerideki oyuncularımızı tutmaktı. Yani Mehmet Yıldız gibi, Hayrettin gibi, Abdurrahman gibi, Sedat gibi, Murat Sözgelmez gibi… Çünkü bunların bundan önceki yıllarda çok büyük bir başarısı var iyi futbolculardı. Transfer yapmak için iyi hesap etmek gerekir. Öncelikle elinizdeki oyuncuların kıymetini bileceksiniz. Ondan sonra eksiklerimizi iyi tespit edip ona göre de transferi gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Bizde bunu bu sene yönetimle birlikte büyük bir çoğunlukla hallettiğimizi düşünüyorum.

Sivasspor yönetimi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Biraz dik konuşacağım, hiç kıvırmaya da gerek yoktur. Düzgün ve işini dört dörtlük yapan bir Başkan ve yönetim kuruluyla çalışıyorum. Öyle bir sistem kurmuşlar ki burada hiçbir futbolcunun veya teknik heyetin hiçbir şekilde ödemelerinin geri dönmediği gelir ve giderin ayarlandığı ve birbirlerine inanılmaz saygılı olacak şekilde bu işi Sivasspor kulübünü daha ileriye nasıl götürürüz düşüncesiyle çalışan çok fedakar bir yönetim var. Özellikle Sivas halkı ve Sivasspor böyle bir yönetime sahip olduğu için gururlanması gerekiyor. İşlerini dürüst şekilde yapan bir grup var. Çok yer gezdiğim için bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim Türkiye’de çalışılabilecek birkaç yönetimden birisi.

Takım içinde arkadaşlık ortamı nasıl? Yeni transferler uyum sağladı mı ?

Çok güzel bir konu teşekkür ediyorum. Benim teknik direktörlükte en fazla dikkat ettiğim konulardan bir tanesi dostluk, arkadaşlıktır. Çünkü ben çok samimi bir insanımdır. Samimi bir şekilde işleri yürüten bir grupla çalışmayı her zaman isteyen birisiyimdir. Onun içinde böyle bir takımdaki oyuncular özellikle Kaptan Mehmet ile başlayan, Ceyhun’un gelmesi yani büyükten küçüğe doğru olan düzen hiyerarşi çok güzel işliyor burada. Büyükler büyüklüğünü küçükler küçüklüğünü biliyor. Yaklaşık 4-5 aydır hiçbir sorun yaşamadan çok düzeyli bir şekilde işimize devam ediyoruz. Yani tek kelimeyle herkesin birbirine saygılı olduğu, birbirini sevdiği bir ortam var. Oynamayan oyuncuların oynayan oyuncuların terini silecekleri kadar özverili bir ortamımız var.

Hazırlık kampını nasıl değerlendiriyorsunuz? Futbolcuların performansından memnun musunuz?

Memnunum. En baştan hep söyledim sitenizde de yer aldı bu sohbetimiz. Sakat olmadan Türkiye’ye dönmemiz 25 kişiyle çalışmaları sürdürmemiz inanılmaz bir olay. Tam kadro gittik, tam kadro döndük. Hollanda hem hava şartlarıyla hem de maç organizasyonlarıyla çok iyi bir yer. Hiçbir sıkıntımız olmadı. Hele hele oradaki vatandaşlarımızın bizi yalnız bırakmaması bizim için ayrı bir moral kaynağıydı. Özellikle sizin sitenizin üyelerinin her maçımıza gelip bizi desteklemesi ayrı bir güzellikti. Ben takımımın performansından memnunum çok iyi çalıştık. İyi bir çalışma ortamı vardı bizde bunu kendi lehimize çevirip hiç sakat vermeden yorgunluk hissi duymadan hem 7 maç yaptık hem de 14 gün boyunca çalıştık. Kamptan genel itibari ile memnunum.

Daha önceki açıklamalarınızda mevcut kadroya bir-iki takviye yapabiliriz demiştiniz. Hollanda kampı sonrasında bu durum hala geçerli mi?

Her zaman geçerli. Sizin aracılığınızla taraftarlarımızı bu konuda aydınlatayım. Biraz beni yanlış anlıyorlar. “işte bir maç kazanıyorsun adam istemiyorsun, bir maç kaybediyorsun adam istiyorsun” Hayır ! Ben yine söylüyorum sezonu en iyi şekilde bitirseniz bile her an transfer yapılabilir. Ama ben şunu söylüyorum transfer yapmış olmak için adam almayalım diyorum. Benim takımımın üstünde beni bir yerlere götürebilecek yani beni üst tarafa çekebilecek oyuncu bulduğumuzda her zaman alacağımızı söyledim. Oyuncu izlemeye gidiyoruz benim oyuncularımdan aşağı kalitede bir oyuncu o zaman almamızın bir anlamı yok. Görüştüğümüz futbolcular olmuyor mu her zaman oluyor. Bizden de oyuncu istiyorlar transfer her zaman olur. Eksik yer yok mu ? takım bir gün kötü olur bir gün iyi olur ona göre de değerlendiriliyor. Şu anda baktığımızda transfer yapmasak bile –bulduğumuz zaman yapacağız- götürebilecek mevcut bir kadromuz var. Herkesin buna inanması destek vermesi gerek. Bu iş bütçelerle ilgili herkesin bilmediği bir şey var çok büyük meblağlarla dönüyor bu işler. O yüzden biraz daha sağduyu biraz daha sabır… Taraftarlarımız rahat olsun teknik heyet ve yönetim olarak güzel şeyler gerçekleştirmenin peşindeyiz.

Geçen sezonki en büyük sıkıntımız giden futbolcuların yerinin doldurulamaması olmuştu. Şu an için size göre gönderilen futbolcuların yerini doldurabildik mi ?

Şu an dışarıdaki sinerji çok pozitif giden hiç kimsenin adı anılmıyor. “Niye bu gitti?” diye kimse bir şey demiyor. Hatta “iyi ki de gitti” diyorlar. (Gülüyor) Demek ki doğru işler yapmışız.

Sivasspor hayallerinizde nerede ? Sivasspor’u nerede görmek istersiniz?

Ben burada çalışmadan önce başarıları var. Hem yönetimle hem sevgili Bülent hoca ile atılımları var. Özellikle kurdukları tesis kurdukları takım ve sistem inanılmaz. Biz dışarıdan hep özenirdik Sivasspor’a. Görmek istediğim yer daha önceki başarılarından daha üst noktalar. Çünkü insanlar buna alıştı, buna alışınca da daha azını, daha olmazını pek kabullenmiyorlar. Ama şu anda Süper Lig ateşten gömlek yani bir puanın bile çok önemli olduğu li g başlayacak onun için biz bu kadromuzun yapabileceğinin en iyisini yapacağına inanıyoruz. Biz bunu taraftarımızla yapacağız. Onlarla ben geldikten sonraki küme düşmemeye oynadığımız zamandaki inancı bu sene yukarılara oynamak içinde istiyoruz. Çünkü bu bir bütündür. Futbolcu, taraftar, yönetimi ayıramazsınız. Biz bu bütünlüğü geçen sene sağladık kümede kaldık ve bu bence şampiyonluktan daha önemliydi. O bütünlüğü tekrar sağlayıp daha iyisini nasıl yaparız deyip işe dört elle sarılacağız.

Son iki sezonumuz arasında dağlar kadar fark vardı. En tepeyi de gördük en dibi de. Bunun için taraftarımızın bu sezon beklentisi ne olmalı ? Hedefimiz ne ?

Sivasspor’un hedefi hep yukarılara oynamaktır. İlk 5 içindedir. Çünkü artık bugün Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’ı bırakın Trabzon, Bursa, Kayseri, Gaziantep, Eskişehir herkes transferini yaptı. Türkiye Kupası’nda gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Hedeflerimizden bir tanesi Türkiye Kupası. Mağlubiyetler sezon içerisinde olacak ama şu bilinsin ki bu takım iyi takım ve biz güzel işler yapacağız.

“Türkiye Kupası’nı istiyorum.”

Sivas ve Sivasspor’da iz bırakmak için çok arzuladığınız bir şey var mı?

İlk etapta Türkiye Kupası’nı kazanmak inşallah onu çok istiyorum. Önce iste sonra olur derler ya onu çok istiyorum. Hem lig hem kupayı beraber götürebilecek kadromuz var.

Güçlü bir alt yapı için ne gibi projeleriniz var ?

Öncelikle şunu söyleyeyim bu uzun vadeli bir iş. Biliyorsunuz alt yapımız yıllar önce şampiyon oldu. Ben bu yıl Üsküdar Anadolu’dan üç alt yapıdan da bir futbolcu aldım. Bu şimdiye dek olmamış bir şey. Alt yapıdaki iyi oyuncuları A2’den Üsküdar Anadolu’ya gönderiyoruz. Orada da bir iki yıl oynadıktan sonra alıyoruz. Bu yıl mesela İbrahim Yay, Akif, Ziya, Kağan bu dört oyuncuyu ben yurtdışındaki kampa götürdüm ve orada oynattım. Şu anda elimizdeki kadroda çalışmalar devam ediyor. Ben zaten alt yapıcıyım ve benden alt yapıya her zaman destek var. Projeler var daha güzel şeyler yapalım diye. Rezerv lig kuruldu ve baya kapsamlı bir lig ve oradaki Gökhan hocanın bilgisine, deneyimine güveniyorum. Pek fazla karışıp onları işten uzaklaştırmaya gerek yok. Ben sadece alt yapıdan çıkan oyuncumu oynatmak istiyorum. Şunu da belirteyim hiçbir teknik direktör alt yapıdan gelen oyuncusunu oynatmamak istemez. Ben çok oynattım mesela Antep’te Murat Ceylan hem de ilk defa burada Sivas deplasmanında oynattım çokta müthiş oynadı. Şimdi bana diyorlar ki 22 yaşında genç futbolcu. O genç değil benim için genç futbolcu 17-18 yaşında olur. 22 yaşında oynaması lazım. Biz 17-18 yaşındaki yetenekleri bulduğumuz zaman zaten oynatıyoruz.

Sivaslı’ların futbola ve Sivasspor’a olan ilgisini nasıl buluyorsunuz ?

İnanılmaz. Sivasspor’la yatıp Sivasspor’la kalkıyorlar. Burada çalışmaktan çok keyifliyim, çok hoşuma gidiyor. O ilgi parayla pulla ölçülmeyecek kadar güzel. Çarşıya indiğim zaman inanılmaz bir ilgi var. Bu da beni çok mutlu ediyor. Takımlarına çok sahip çıkıyorlar. Daha fazla yapsınlar çünkü bu takımla onlar büyük başarılar elde ettiler. Ben daha büyük başarılar elde edeceklerine inanıyorum. Çok güzel bir takımları var hem arkadaşlık olarak hem futbol olarak hem kalite olarak. Onlar bazı şeyleri dışarıdan bizden daha iyi görüyorlar onun için hatalarımız olabilir ama biz her zaman destek istiyoruz.

Sivas şehri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Büyük şehirlere baktığınızda küçük bir şehir olarak görünür ama bence futbol oynamak için ve futbol şehri olmak için mükemmel bir şehir. Futbolcular ve hoca burada sadece işini yapıyor. Futboldan başka bir şey düşünemiyorsunuz o yüzden ben çok mutluyum. Futbolcunun da aile ortamının yaratabileceği bir şehir çünkü herkes birbirine gidiyor çok fazla gidebilecek yer yoktur ailece görüşebiliyorlar. İstasyon caddemiz var işte bende oturuyorum arada bir Asbaşkan Erdal bey ile otelin önünde, insanların gelip fotoğraf çekinmeleri çok hoşuma gidiyor. İnşallah bu güzellikler devam eder.

Bu yıl taraftarımızdan beklentileriniz neler?

Bu birlikteliği artırarak devam ettirelim. Çünkü Sivasspor takımı bir tane, Sivas şehri bir tane. Sivasspor futbol takımı olduğu sürece bu şehir daha çok gündemde olacaktır. Daha çok girdiler daha çok rant elde edilecektir. Onun için hep destek tam destek.

Yurt dışındaki taraftarlarımız ve kamp süresi boyunca sizleri yalnız bırakmayan Rüştü Elmas’ın başkanı olduğu Avrupa Sivaslılar Birliği (ASİB) hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu ilgiden memnun musunuz?

Bu ilgi ve alakadan inanılmaz derecede memnunum. Sizin aracılığınızla bizi hiç yalnız bırakmadılar. Özellikle Sayın Başkan olmak üzere yanında bulunan yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Sanki biz kendi evimizde gibiydik. Etimiz geldi, tatlımız geldi, arabamız geldi. Ama zaten Sivaslı’ya da bu yakışır. Ayrı bir misafirperverlik var burada. Ben buradan bize orada gösterdikleri ilgiden dolayı ve bizi yalnız bırakmadıkları için bir kere daha çok teşekkür ediyorum. Hepsine selamlar.

Sitemizi takip ediyor musunuz? Sitemiz hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Sitenizi takip ediyorum, yorumları okuyorum. Ben övgüyü seven eleştiriye de açık olup eleştirilmek isteyen birisiyim onun içinde yorumları takip ediyorum. Çok güzel bir siteniz var. Hatta benim bilgisayarımda kayıtlıdır. Mümkün olduğu kadar bütün yorumları okumaya gayret ediyorum. Yapıcı olanlar çok iyi. Taraftarlarımız yurt dışındaki maçları sitenizden takip edip öğrendiler. O site birleştirici olmuş. Çok hoşuma gidiyor. Bazen yorumlar ağır oluyor ama o da bizim işimizin bir parçası övgü varsa eleştiride var. Sizi de yurt içindeki ve yurt dışındaki vatandaşlarımızı bilgilendirdiğiniz ve birleştirici rolünüzden dolayı tebrik ediyorum. Çok güzel bir iş yapmışsınız inşallah çok daha güzel şeyler olur.

Röportaj : FurkaN
Fotoğraf : oNuR , Enes

Kaynak: Sivasspor.com

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Kaynak: Sivasspor.com

Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil