Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.12.2011, 12:40   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı

Sivas Belediyesi'ne alınan 5 yeni otobüs, hizmete sokuldu.
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, otobüslerin tanıtımında yaptığı açıklamada, yeni alınan 5 aracın halk otobüsleri sistemi içerisine dahil edilmeyeceğini belirtti.

Belediyenin o sistem içerisinde olmadığını, yapılan anlaşmalar gereği o sistemi kooperatiflerin yürütmek durumunda olduğunu ifade eden Ürgüp, "Ağılıklı mezarlık hizmetleri olmak üzere belediye bünyesinde kullanacağız. Bu araçlar 26 oturaklı 74'ü ayakta olmak üzere toplam 100 kişi taşıyabilen modern ve çevre dostu otobüslerdir. Otobüslerimiz ayrıca, engelli, yaşlı kişiler ve çocuklu aileler için rampa özelliğine taşıyor. Bunların hepsini halkımıza daha iyi hizmet edebilmek için yapıyoruz" diye konuştu.

Daha sosyal ve halkla iç içe bir belediye olabilmek için yeni projeler geliştirdiklerini kaydeden Ürgüp, 2 milyon lira değerindeki araçların mezarlık hizmetlerinde, çermiklerde, belediyenin dışarıdan gelen misafirlerini gezdirmede ve belediye personelini taşımada kullanılacağını söyledi.

-Ölenlerin kefenlerini belediye verecek-

Yeni dönemde mezarlıklardaki hizmetin sadece taşıma alanıyla kalmayacağını dile getiren Ürgüp, yılbaşından itibaren hayatını kaybedenlerin kefenlerinin belediye tarafından verileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Cenaze sahiplerinin cenazeleriyle uğraşırken 'kefen alayım, tahtamı alayım' gibi dertleri oluyor. Bunlarla uğraşmalarını ortadan kaldırabilmek için her cenaze sahibine bir adet kefen ve mezarlıklarda kullanılan mezarlık tahtalarını da belediye olarak vereceğiz. Bu sayede onların bu işlerle uğraşmalarını engelleyeceğiz. Bu manada 2012 senesi içerisinde bir takım yeni faaliyetlerle birlikte halkımızın huzuruna çıkacağız. Daha sosyal, daha halkla iç içe bir belediyeyi 2012 yılından itibaren vatandaşlar görecek." dedi.

AA
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2011, 19:12   #2
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı

Ya bu başkan da geleceği göremez oldu... Hem konforsuz ulaşım hem trafik sıkışıklığı. Al işte. Sami Aydın harika bir rant sağlamıştı, Doğan Ürgüp öyle birşey yapmaz ama o da vizyonunun yetmediğini gösterdi. Aynı model araçların büyükleri var. İzmir'de kullanılıyor. Türkiye'de üretiliyor ve Tüm Türkiye'deki en iyi otobüsler diye gösteriliyor. Birçok özelliği var ki Sivas için de biçilmiş kaftanlar. En azından 2 bölgeye kesinlikle bu büyük otobüslerden alınmalı. Üniversite ve Kümbet Şirinevler hattı.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.12.2011, 19:46   #3
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sayın Başkan önce ölülere değil dirilere hizmet edin. Mezarlık servisinde kullanacaklarmış otobüsü, peh! Allah akıl fikir versin, Allah şuur versin. Üniversite hattında insanların yaşadığı sıkıntıyı görmezden gelip yeni otobüsleri mezarlık, çermik, işçi vs servisi yapmak tek kelimeyle şuursuzluktur.
Alt 21.12.2011, 22:26   #4
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 16:17

Tecrübe Puanı: 633 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başkanın ufkunun ne kadar dar olduğunun resmidir. Madem eski hatlarda kullanamıyorsunuz anlaşma gereği yeni hat açın. Kocaman Sivas'ta hat mı kalmadı?? Bilmiyorlarsa biz atalım yani...
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.12.2011, 00:31   #5
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 794 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Bügün çarşıda işlerim vardı. Meydanda gelinler gibi süzülen pırıl pırıl otobüsleri görünce nasıl nasıl sevindim anlatamam.
Artık Üniversite lojmanı duraklarında karda soğukta otobüs beklemekten hasta olmaktan kurtulacakmıyım, öğrencilerimiz karanlıklarda soğuk havalarda otobüs kuyruğunda beklemekten kurtulacaklar inşallah dedim içimden.
Ama hayal kırıklığına uğradım sevincim boşa çıktı. Meğer halk otobüsü olmayacakmış, Yazıkkkk....
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.12.2011, 07:03   #6
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 556 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Böse Cevap: Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bügün çarşıda işlerim vardı. Meydanda gelinler gibi süzülen pırıl pırıl otobüsleri görünce nasıl nasıl sevindim anlatamam.
Artık Üniversite lojmanı duraklarında karda soğukta otobüs beklemekten hasta olmaktan kurtulacakmıyım, öğrencilerimiz karanlıklarda soğuk havalarda otobüs kuyruğunda beklemekten kurtulacaklar inşallah dedim içimden.
Ama hayal kırıklığına uğradım sevincim boşa çıktı. Meğer halk otobüsü olmayacakmış, Yazıkkkk....
evet katılıyorum üniv lojmanlarının duraklarında mahvoluyorum ya çarşıya gitmek için otobüsü 1.5 saat beklediğimi biliyorum
Alt 22.12.2011, 09:37   #7
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Çağın ne kadar da gerisindeyiz...

Ne otobüsü ne minibüs'ü yap tramvay'ı, Çermik hattı için de metrobüs sitesmini getir. Doğan ÜRGÜP Sivas için ne kadar büyük bir zaman kaybı bir kez daha ortaya çıktı...
Alt 22.12.2011, 10:15   #8
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 556 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
besyo_cu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çağın ne kadar da gerisindeyiz...

Ne otobüsü ne minibüs'ü yap tramvay'ı, Çermik hattı için de metrobüs sitesmini getir. Doğan ÜRGÜP Sivas için ne kadar büyük bir zaman kaybı bir kez daha ortaya çıktı...
Çok doğru katılıyorum.
Alt 22.12.2011, 19:08   #9
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 794 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Alıntı:
Azizem_58_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
evet katılıyorum üniv lojmanlarının duraklarında mahvoluyorum ya çarşıya gitmek için otobüsü 1.5 saat beklediğimi biliyorum
İnanın duraklarda otobüs beklemekten hastalıktan kurtulamıyorum.Gideceğimiz yere zamanında yetişemiyoruz.Üniversite lojmanlarına her dört otobüste bir lojman otobüsü geliyor. Hem soğukta donuyoruz hemde lojmandan istasyona giden otobüsler 20 dk da geçtiğinden ayakta gidiyoruz.
Sayın Başkanım Allah aşkına bu çilemize bir son verin ne olur.Sağlığımız elden gitti vallahi. Hiç değilse büyük otobüslerden ikisini Üniversite güzergahına tahsis ediniz. Birisi Toki tarafına biriside İstasyon tarafına olsa ne güzel olur, azıcıkta olsa belki yoğunluk azalır. Şu anda Sivas'ta ulaşımdan en çok mağdur olan Üniversite yolcuları. Hastaneye gidip gelenler, öğrenciler, lojman yolcuları herkes ulaşım sorunundan şikayetci. Bu ufak otobüsler Üniversiteye yetmiyor.Sayın yetkililerimize diyorum ki, Allah aşkına bir gün olsun özel arabanızı bırakıp Üniversiteye otobüs ile gidiniz.Bizi ancak belki o zaman anlarsınız. Dakikada dahi otobüs kalksa yetmiyor yetmiyor...
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.12.2011, 10:46   #10
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 613 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ya yolların dar, ve yetmediği o trafiğe sen git İstanbulda bile manevrası zor olan otobüsleri al.
Hangi mantığa sığar bu.
Belediyenin yüzlerce binlirası sokaklarda yine.

Buna ek olarak ben olacakları söyleyeyim.
O otobüslere vatandaşın binmesi herhalde 2 ayı bulur.
Daha önce de iş makinası aldık dedi. İşin en yoğun olduğu yaz aylarında kullanmadı. Egolarını tatmin için aylarca gösteriş yaptılar belediyenin önünde.
Koca kamyonları kurdela bağlayıp BAAAAAKKK BEN KAMYON ALDIM dercesine yüzsüzleştiler.
Aynısı olacak.
Maksat vatandaşa hizmet değil, nispet...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)