Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?
Sabah 91 4,70%
Hürriyet 72 3,72%
Milliyet 44 2,27%
Zaman 886 45,76%
Akşam 38 1,96%
Cumhuriyet 291 15,03%
Ortadoğu-Yeniçağ 54 2,79%
Yenişafak 78 4,03%
Fanatik 59 3,05%
Fotomaç 47 2,43%
Posta 82 4,24%
Sözcü 0 0%
Diğer 170 8,78%
Vakit 17 0,88%
Taraf 7 0,36%
Katılımcı sayısı: 1936. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.12.2007, 18:31   #71
murathan147
Yeni Yiğido
NO AVATAR

murathan147 Şuan murathan147 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.12.2007 18:32

Tecrübe Puanı: 0 murathan147 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

doğru dürüst ilkeli zaman zamana değer veriyor insana düşünceye akla değer veriyor herkese eşit yakınlıkta
murathan147 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.12.2007, 21:10   #72
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Ausrufezeichen -->: --->: -->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

Alıntı:
58mehmet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dogrusu bu tepkini anlamiyorum,surda ne güzel bir ortam var ve herkes fikrini yazmislar.Bence bundan güzel bir firsat olamazdi insanlar fikirlerini yazmasi icin.Anlamadigim niye gocunuyorsun,birak herkes özgürce fikirlerini yazsinlar.Sag sol catismasi kesinlikle degil,sadece bir özgür platforum olusmus.Bundan büyük gurur duymamiz gerekki her görüsten Sivaslilar burada normal demokratik bir tartisma ortamina girmisler.
Asil sen olaylari alevlendiriyorsun.Buda benim görüsüm.
kardeş sen ne demek istediğimi anlayamamışsın burası bir anket forumu.bu sayfada işin siyasete dökülmemesini anlatmak istedim GOCUNMADIM!!!!!!!!!!!!
DEMEKKİ SEN BU TAVRIMA GOCUNDUNKİ BÖYLE Bİ TEPKİ VERDİN!

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.12.2007, 21:20   #73
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 778 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: -->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

Alıntı:
serrrkan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
davadaşım.siyasette sırtımı sağlama dayayım dedim şurda 2 kişiyiz birbirimizi savunalım dmi...
Niye ya Serrrkan beni saymıyor musunuz ?
leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2007, 01:22   #74
SivasAhmet
Yiğido

SivasAhmet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasAhmet Şuan SivasAhmet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.12.2010 13:41

Tecrübe Puanı: 691 SivasAhmet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

Gayet güzel bir şekilde herkes fikrini beyan etmiş.Benim tercihim ise bana kalsın,ben yukardaki butona tıkladım
SivasAhmet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2007, 08:33   #75
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 862 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart -->: --->: -->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yok abi sende o konuda bizdensin
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2007, 15:50   #76
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -->: --->: -->: --->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

Alıntı:
musab58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Ben ZAMAN gazetesinin Amerikan uşağı olduğunu ispatla dedim sen bana sömürge tarihini anlatmışsın, Ülker'in nasıl zengin olduğundan bahsetmişsin... Elinde somut bir kanıt var mı?... Çamur at izi kalsın hesabına girme... Kimse sana veya bir başkasına müslüman değilsin demiyor diyemezde çünkü bir müslümana kafir diyen dinden çıkar... Gazete nasıl kuruldu bir bilgin var mı?... Hayır... Sadece düğün davetiyesi işiyle değil... Bu bir himmetir ve öyle kurulmuştur... Bu tebliğ, irşad davasıdır... Bugün milliyetçiyim, ulusalcıyım, Türkçüyüm diyenlerden daha Türk'tür daha milliyetçidir bu dava... Sağı da solu da hangisi Türkiye'ye bu kadar hizmet etmiştir ve dünyada sadece 3 ülke dışında her yere okul açmıştır... Gerçi sizin buna da bir çamurunuz vardır... Bu okullar bu gazete ile birlikte büyümüştür... Bu gazete de bugün magazin yoktur asparagas yalan haber yoktur sadece doğrular vardır... Ha hoşuna gider ya da gitmez o sana kalmış ama Amerikan sermayesi demek o gaztenin kuruluşunda para vermiş emeği geçmiş insanların hakkına girmektir onlara hakarettir... Gazete bırakılması işi ise o söylediğin yerde hiç kimsenin abona olmadığına emin misin?... Çünkü iki aydır tirajlar AB'den gelen bir komite tarafından takip edilmekte ve böylesi hayali aboneler tespit edilip kesilmektedir... Çünkü Türkiye'de hiçbir gazete 1.750bin baskı yapmamıştır... Ve inşaallah 1milyonuncu aboneyide göreceğiz... Bu gazetenin arkasında bop gop gibi kısaltmalar ve müslümana eziyet edecek güçler yoktur... Bu gazete halkın parası ile kurulmuş ve bir kar topu gibi büyümektedir... Diğerlerinin sıkıntısı onların çığırtkanlığını susturan bir devin olmasıdır... Çok ilkeli(!) habercilik yaptııkları için her haberleri tekzip edilmekte yalan haber dalında açık ara önde gitmekteler...

"TÜRKİYEMİN SAF TEMİZ MÜSLÜMANLARIMIN GELECEĞİ YER BURASI DEĞİLDİ, SANKİ TÜRKİYE MÜSLÜMANLIKLA YENİ TANIŞIYOR, BU TOPLUM 1000 YILDIR MÜSLÜMAN BEYLER HANIMLAR, ÖYLE DEĞİL DERSENİZ KENDİNİZİ İNKAR EDERSİNİZ, FATİHİ , KANUNİYİ, SULTAN SELİMİ, ABDULHAMİTİ İNKAR EDERSİNİZ, BİZ EVVELDENDE MÜSLÜMANDIK, ŞİMDİKİ GİBİ ŞEBEKE, KIL TÜY KUMAŞ MÜSLÜMANLIĞI DEĞİL TÜRKÜN MÜSLÜMANLIĞI, VİCDAN MÜSLÜMANLIĞIDIR, AHLAK MÜSLÜMANLIĞIDIR TÜRK HALKININ MÜSLÜMANLIĞI, ARABIN VAHABİNİN MÜSLÜMANLIĞI DEĞİL, İKİNCİ SINIF GÖRDÜĞÜ KADINLARI SAHADA KULLANANLARIN MÜSLÜMANLIĞI DEĞİL TÜRKİYEMİN MÜSLÜMANLIĞI, GEÇECEK TÜRKİYEM UMUDUNU YİTİRME BUNLARIDA AŞACAĞIZ.
SAYGILARIMLA"
Şu söylediklerini kimler yapmakta iyi düşün kadını bir obje olarak kullanan kimler... Senin müslümanlığını unutturma derdinde olan kimler... Atatürk'e sen bizim peygamberimizsin diyenler kimler?... İyi düşün.... Vicdansızlık kimde iyi düşün başörtüsüne paçavra kumaş parçası diyenler kimler?... İyi düşün... Fatih, Kanuni, Yavuz dönemiyle şimdiki insanları iyi araştır, karşılaştır.... Aarabın müslümanlığı nedir onuda bi açıkla????... Unutma İSlamiyet önce Arap Hz. Muhammed(S.A.V)'e gelmiştir... İslamiyette kurallar hep aynıdır 1400 yıldır... Bunları bugün aklı sıra değiştirme gayretinde olanlar kimler????.... İyi düşün cevap ver...
SAYGILAR....
Asker ve Valiler ülkenin yüzde 5'i

Kurban Bayramı’nda Doğu ve Güneydoğu’daki halka yardım yapılmasını isteyen Fethullah Hoca, çağrısına cevap verenleri yüzde 95 olarak tanımladı

Gülen, ‘’Keşke asker, polis ve valiler de yardım yapan yüzde 95’in içinde olsaydı’’ diyerek bu kesimi yüzde 5 kabul etti. Gülen’in ‘’Gelecekte kurbanlarımızı Kuzey Irak’ta keseceğiz’’ sözleri de dikkat çekti.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Kurban Bayramı’nda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yardım yapılmasını isteyen Fethulah Gülen, ‘’Yardımları izledim, yüreğimin yağı eridi’’ dedi. Gülen’in polis, asker, bürokrat ve milletvekillerinin de bu yardımın içinde olması gerektiğini vurgularken, bu kesimi yüzde 5 kategorisine koydu. Gülen, yardım yapanların oranının yüzde 95 olduğunu öne sürdü. Gülen’in çağrısıyla, cemaate yakınlığıyla bilinen ‘’Kimse Yok Mu Derneği’’ gönüllüleri bayramda kurbanlarını Doğu ve Güneydoğu’da kesti. Gönüllüler, kurban etlerini Diyarbakır, Siirt, Batman, Van, Şanlıurfa, Mardin, Kars, Şırnak ve Hakkari’deki ailelere dağıttı. ABD’de hayatını sürdüren Gülen, kişisel internet sitesinde “ Hizmet erleri, doğu-batı kaynaşması adına çok önemli bir vesile kabul ederek, bayramlaşmak ve yardımlaşmak için ülkenin bir ucundan diğerine koştular. Aslında birkaç kilo et değil, gönül verdiler, gönül aldılar’’ dedi.

YÜZDE 95
Gülen, yardım faaliyetlerini TV’den gözyaşları içinde izlediğini belirterek, “O karelerin her bir yerinde yüreğimin yağı eridi, senelerdir hasret kaldığımız tabloları görünce” dedi. Polis, asker ve bürokratlara da çağrı yapan Gülen, şöyle dedi: “Keşke valilerimiz halkın değerlerini yerine getirme konusunda o insanların önünde, yanında olsaydı. Keşke askerlerimiz de onlarla beraber, onların inançları istikametinde o yüzde 95’in içinde olsaydı. Sağlarına baktıklarında valiyi, sollarına baktıklarında askeri görselerdi, emniyet mensuplarını rical-i devleti görselerdi. Meclis parlamenterler evlerinde bayram yapıyordu.. Keşke Van’da, Diyarbakır’da, Mardin’de, Tatvan’da, Şırnak’ta, Hakkari’de sağa selam verdiklerinde on tane parlamentere selam verselerdi, sola selam verdiklerinde on tane bürokratın, on tane genel müdürün çehrelerini görselerdi. On tane müsteşarla karşılaşmış olsalardı”

KUZEY IRAK’A GÖNDERME
Gülen, Diyanet İşleri Başkanlığı’na da kandil kutlamaları vesilesiyle müftüler ve vaizlerle çıkarma yapması dileğinde de bulundu. Gülen, “Diyanet de belki vaazlarını Kuzey Irak’da yapacak. Orada sesimiz ve soluğumuz duyulacak” dedi. “Polis ya da asker abisinin elinden hediye alan ve onun tarafından giydirilen bir çocuğun devletine kötü nazarla bakmasının mümkün olmadığını’’ söyleyen Gülen, “Emniyetçi abisinden, asker abisinin elinden bunları görünce yepyeni bir sempati uyanıyor ve onların şahsında kendi devletinin karşısında değil, yanında olduğunu görüyor. Böylece milletimiz oraya huzur götürüyor. Gelecekte kim bilir hangi boyutlara ulaşacak. Belki o kurbanları biz götürüp oralarda keseceğiz” diyerek Kuzey Irak’ı işaret etti.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 25.12.2007, 17:35   #77
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 862 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart -->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

okeyde şimdi bu olayın anketle ne alakası var onu anlamadım...
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2007, 20:18   #78
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 778 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: -->: --->: -->: --->: Bir Gazete Seçseniz Hangisini Seçersiniz!Neden?

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Gülen, ‘’Keşke asker, polis ve valiler de yardım yapan yüzde 95’in içinde olsaydı’’ diyerek bu kesimi yüzde 5 kabul etti. Gülen’in ‘’Gelecekte kurbanlarımızı Kuzey Irak’ta keseceğiz’’ sözleri de dikkat çekti.

Gülen, yardım faaliyetlerini TV’den gözyaşları içinde izlediğini belirterek, “O karelerin her bir yerinde yüreğimin yağı eridi, senelerdir hasret kaldığımız tabloları görünce” dedi. KUZEY IRAK’A GÖNDERME
Gülen, Diyanet İşleri Başkanlığı’na da kandil kutlamaları vesilesiyle müftüler ve vaizlerle çıkarma yapması dileğinde de bulundu. Gülen, “Diyanet de belki vaazlarını Kuzey Irak’da yapacak. Orada sesimiz ve soluğumuz duyulacak” dedi. “Polis ya da asker abisinin elinden hediye alan ve onun tarafından giydirilen bir çocuğun devletine kötü nazarla bakmasının mümkün olmadığını’’ söyleyen Gülen, “Emniyetçi abisinden, asker abisinin elinden bunları görünce yepyeni bir sempati uyanıyor ve onların şahsında kendi devletinin karşısında değil, yanında olduğunu görüyor. Böylece milletimiz oraya huzur götürüyor. Gelecekte kim bilir hangi boyutlara ulaşacak. Belki o kurbanları biz götürüp oralarda keseceğiz” diyerek Kuzey Irak’ı işaret etti.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Sayın M.Fethullah Gülen hocaefendi gerçekten son derece önemli bir konuya değinmiş. Hakiki vatanseverlik budur işte. Türkiye'de onu ve onun gibileri anlamayanları Allah Islah Etsin diyorum. İnşallah ülkemiz için yapılan bu tür çalışmaların devamı gelir.
leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.12.2007, 22:52   #79
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
USTA BİLMİYODUM VALLA 3 KİŞİ OLDUK DAHADA SAĞLAMLAŞTIK EYVALLAH DAVADAŞIM SİVAS OCAKTA BULUNDUNMU HİÇ ESKİDEN VEYA ŞİMDİ???

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.12.2007, 00:49   #80
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 22:57

Tecrübe Puanı: 704 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
serrrkan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
USTA BİLMİYODUM VALLA 3 KİŞİ OLDUK DAHADA SAĞLAMLAŞTIK EYVALLAH DAVADAŞIM SİVAS OCAKTA BULUNDUNMU HİÇ ESKİDEN VEYA ŞİMDİ???
şu anda bir yanlış yapıyorsun,madem konu gündeme gelmiş ve herkes burada açıkça fikrini yazmış ve sen gelmiş,hemen ayrımcılık yapıyorsun.Burada herkes fikrini yazmış,şimdi ben Sivaslıyım ama başka fikirdeyim senin gibi düşünmüyorum diye beni dışlıyormusun?
Bu konuya bir açıklık getirirsen memnun olurum.
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)