Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.10.2009, 12:34   #41
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas'ın Başbakan'a İhtiyacı Var

Alıntı:
dilruba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sayın KIBRISLI sizide anlamış degilim ya da bu yazıyı anlıyamadım,bu yazı övgümüdür,sövgümüdür çözemedim AF BUYURUN..Sözümü bunlar hakkında şöyle baglamak istıyorum.GEÇMİŞLERİNDEN NE UMDUM Kİ GELECEKLERİNDEN ONU BULAYIM......
Efendim ben sağ ya da sol görüşe sahip birisi değilim... Ben Kemalist'im o bakımdan ne solcu diye, ne de sağcı diye kimseye önyargılı davranamam... Abdullatif Şener ne Erdoğan gibi Türkiye'nin tek sorununu türbana indirgeyen ne de Baykal gibi özelleştirmeler dururken AKP'nin gündemi ile uğraşıp tek sorun Laiklik sorunu gibi gören birisi... Şener özelleştirmelerin birinin altına imza atmayan Mümtaz Soysal'ın, Korkut Boratav'ın Mülkiyeli öğrencilerinden birisi... Ayrıca %100 doğru adamdır demedim, sadece AKP'den iyi olacaktır dedim bunda sanırım siz de aynı fikirdesinizdir, tabii topyekün hepsi tek tornadan bunların deyip silmediyseniz... Bence Şener'den de daha iyi başbakanlık yapacak insanlar var Türkiye'de ama şu anda konu Şener olduğu için böyle bir yorum yaptım... Yani anlaşılmayacak birşey yok konumuz Şener o yüzden ben gidipte Tuncay Özkan'ın adını verecek değildim... Sadece AKP'den iyidir dedim...

Ayrıca İnönü meselesi değil tabii tartıştığımız ancak size laf söyleyen arkadaş geçmişi görememekle sizi suçlamış Küçültülen TÜDEMSAŞ, KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, TREN YOLLARI, KÖY İŞLERİ, DSİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ, DİKİMEVİ, CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ, ÇİMENTO FABRİKASI, SATILAN DEMİRÇELİK FABRİKASI kimlerin zamanında Sivas'a yatırım olarak yapılmış ve kimlerin zamanında buradan taşınmış, küçültülmüş satılmış o arkadaş İnönü'ye söz söylerken biraz daha düşünmelidir...

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2009, 14:55   #42
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sizin üzülmenize sepep oldum inanın bende üzüldüm

düşündümde sizle daha fazla tartışmaya gerek görmedim nedeni bende kalsın seviyemi korumak en güzeli bu kendi adıma tabi
En baştan seviyeyi kimin düşürdügüne bakmanızı tavsiye ederim...Ben sizin seviyenıuze düşsem çoktan siteden atılırdım.Sakin olmaya çalışıyorum...Buda benim asaletim olsun....
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2009, 15:02   #43
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
En baştan seviyeyi kimin düşürdügüne bakmanızı tavsiye ederim...Ben sizin seviyenıuze düşsem çoktan siteden atılırdım.Sakin olmaya çalışıyorum...Buda benim asaletim olsun....
dayım yok isteyen atar kimseyede eyvallahım yok kimseye saygısızlık etmedim etmekte istemek ama çok isterseniz bunuda yaparım buda size karşı ilk olur her şeyin bi ilki vardır istermisiniz
Alt 01.10.2009, 15:57   #44
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
dayım yok isteyen atar kimseyede eyvallahım yok kimseye saygısızlık etmedim etmekte istemek ama çok isterseniz bunuda yaparım buda size karşı ilk olur her şeyin bi ilki vardır istermisiniz
Aman çok korktum bi deneyin isterseniz....İstiyorum buyrun görelim...Sözünüzü yememenizi tavsiye ederim...Nasılmış o ilk görelim....
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2009, 16:23   #45
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
Aman çok korktum bi deneyin isterseniz....İstiyorum buyrun görelim...Sözünüzü yememenizi tavsiye ederim...Nasılmış o ilk görelim....
korkmanıza gerek yok korkacağımız biri var oda belli sonuçta hepimiz insanız neden niçin korkalımki sözümü yemedim yememde ama burası uygun değil sonuçta bi paylaşım sitesi demi ama şukadarını söyleyebilirim saygıdan bayağı uzaklaşmış gibisiniz yoksa banamı öyle geldi
Alt 01.10.2009, 16:30   #46
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Şener hakkında görüşleriniz neyse yazarsınız ve onun üzerinden tartışam devam eder.Kişiliğe hakret etmek de ne oluyor?
Alt 01.10.2009, 17:04   #47
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Aslında düşünüce Başbakan'a falan ihtiyacımız yok
Bu kadar nankörlük hiç bir şeyi haketmez!
Alt 01.10.2009, 18:09   #48
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 845 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Birbirimize fikir ve düsüncelerimize karsi ne zaman daha saygili olmayi ögrenebilecegiz bakalim cok merak ediyorum,
yine ortalik toz duman olmus yazik...
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2009, 18:35   #49
aykut-akay
Yiğido

aykut-akay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aykut-akay Şuan aykut-akay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.01.2013 20:45
Tournaments Won: 4

Tecrübe Puanı: 662 aykut-akay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sayin sener icin bir sey demiyorum basin aciklamsi icinde bir sey demiyorum

sunu merak ediyorum gözlemlerim ayni bir film seneryosu gibi ya

asil erkek ölüyor filimde veya dizide bir bölüm sonra baska biri cikiyor ve izleyenler ona baglaniyor digeri unutuluyor ! ! !
Alt 02.10.2009, 06:30   #50
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 634 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Efendim ben sağ ya da sol görüşe sahip birisi değilim... Ben Kemalist'im o bakımdan ne solcu diye, ne de sağcı diye kimseye önyargılı davranamam... Abdullatif Şener ne Erdoğan gibi Türkiye'nin tek sorununu türbana indirgeyen ne de Baykal gibi özelleştirmeler dururken AKP'nin gündemi ile uğraşıp tek sorun Laiklik sorunu gibi gören birisi... Şener özelleştirmelerin birinin altına imza atmayan Mümtaz Soysal'ın, Korkut Boratav'ın Mülkiyeli öğrencilerinden birisi... Ayrıca %100 doğru adamdır demedim, sadece AKP'den iyi olacaktır dedim bunda sanırım siz de aynı fikirdesinizdir, tabii topyekün hepsi tek tornadan bunların deyip silmediyseniz... Bence Şener'den de daha iyi başbakanlık yapacak insanlar var Türkiye'de ama şu anda konu Şener olduğu için böyle bir yorum yaptım... Yani anlaşılmayacak birşey yok konumuz Şener o yüzden ben gidipte Tuncay Özkan'ın adını verecek değildim... Sadece AKP'den iyidir dedim...

Ayrıca İnönü meselesi değil tabii tartıştığımız ancak size laf söyleyen arkadaş geçmişi görememekle sizi suçlamış Küçültülen TÜDEMSAŞ, KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, TREN YOLLARI, KÖY İŞLERİ, DSİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ, DİKİMEVİ, CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ, ÇİMENTO FABRİKASI, SATILAN DEMİRÇELİK FABRİKASI kimlerin zamanında Sivas'a yatırım olarak yapılmış ve kimlerin zamanında buradan taşınmış, küçültülmüş satılmış o arkadaş İnönü'ye söz söylerken biraz daha düşünmelidir...

Saygılar...
denilmiş, bu hususta doğru noktalarda var yanlış noktalarda özellikle Türkiye'ye başbakan gerek ve bu başbakan siyasi teyammüllerde Şener olmaması gerekliliği aşikar olan bir durum. Malumunuz Şener Yeşil-Sosyalist olduğunu iddia etmekte. Yani Mümtaz Soysal, Korkut Boratav gibi hocalarının siyasi ekolünden gelirken, dini inancı reddeden bir sistemin boyunduruğunda islamcı kalarak kendi ikilemini oluşturmuş bir şahsı münhazır idir ki... Bu ikilemlerle Türkiye Siyasal Sistemine ne getireceği tartışmaya açıktır. Türkiye'de seksen öncesi komünist ekolü oluşturan bir kesimden gelme bir insan olması, seksen öncesi durumunun bilinmemesi ve muvazaayı andırır ortadaki vaziyeti aşikardır.

Neyse o konuyu uzatmadan gelgelelim Bülent Ecevit ve İnönü Meselesine. İnönü'ye laf uzatmamak elde değildir neden derseniz ülkeye Marshall yardımının sokulmasını sağlamış, Atatürk'ün 1937 yılına kadar mücadele ettiği doğu islami içerikli kürt ayaklanmalarının tekrar hortlamasına sebep olucak gayrimilli siyasi düşüncelere 2. Dünya savaşının gidişatı yönünde izin vermiş(ki savaş başında almancı tutumu, 1942nin ikinci yarısında müzmin bir Sovyet yandaşı tutuma döner), Bununla birlikte bu gayrimilli ideoloji ve eğitim sisteminin ürünü olarak ülkede Komünist tehlikenin doğmasına yol açmış(oğlu erdal inönü de müzmin bir komünisttir) insandır. Daha bunun gibi binlerce neden vardır. Neyse önemli olan bu hususta dışa ekonomik bağımlılık konusu. Evet İnönü döneminde dışa bağımlılık göstermişizdir ki, türk sanayisinin önündeki en büyük engel bu ekonomik bağımlılık ve borçlanmalar yüzünden sana müsade edilmemesidir. Yani sivasın bugün ekonomisinin, sanayisini kötü olmasının sebebi İnönü'dür. Bunun yanında Ecevit'inde siyasal marjinal konjonktürlere imkan sağlamasının yanında Sivas içim ehemmiyetle uygulanması gereken köycülük düşüncesini uzun seneler askıda tutmuş, hatta 9 ışık doktrini olduğu için kendi ülküsünden vazgeçmiş, nihayet 99 yılında bu projeyi malesef bi 30 yıl geç yürürlüğe koymaya çalışmış ancak akabindeki siyaset dalgalanması sonucu somut adımları atmamış öylece bırakmış bir insandır. Yani Bülent Ecevit, İnönü bizim Melih misali sivası güzelleştiriyorum havasındayken ya da türkiye'ye bir başka yönden Sivas'ın yani Türkiye'nin geleceğine ket vurmuşlardır. Bunlar eleştirilmeden geçilemez...

(not kürt ayaklanması için bir az bilinçli arkadaş çıkıp 1937 / 84 kıyası yaparsa peşinen şuradan söyleyim kürt ayaklanması atıfları İnönücü zihniyetin 60 ihtilal komitesini ve sistemini ele geçirip 14leri inönü meziyetiyle tasviye etmesi akabinde, Marksist-Leninist maske altında tekrar hortlamış ve o hortlayışta günümüz PKK terörünü doğulan grupları, düşünceleri yaratmıştır. Malesefki bunda da İnönü'nün suçu büyüktür.)

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)