Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.10.2009, 13:46   #1
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Minare referendumu

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

İsviçre'de minare referandumu hazırlanan afişler Müslümanları kızdırdı... Minareleri füze gibi gösteren afişler mahkemelik oldu..
Minareleri füze gibi gösteren ve çarşaflı bir kadının yer aldığı afişlerin "Irkçı ve İslam'ı küçük düşüren" tarzda hazırlandığına yönelik şikayetler sonrasında Lozan ve Basel'de afişler yasaklandı.

Ancak başkent Zürih'te mahkeme afişlerin düşünce özgürlüğü olduğunu savunarak yasaklanmasına izin vermedi.

İsviçre gazetesi Tages Anzeiger'in anketine göre referandumda halkın yüzde 51.3'ü ülke genelinde minarelerin yasaklanmaması için oy kullanacak. Minare yasağına destek verenlerin oranı ise yüzde 34.9. İsviçre'de 310 bin Müslüman yaşıyor.

Alt 09.10.2009, 14:23   #2
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1073 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: Minare referendumu

Isvicre'de fransadaki gibi cok irkci ve müslûman karsiti insan yok , her ay gidiyorum ve hic bir tepki ile karsilasmiyoruz sokaklarda ama diger Ab ûlkedeler oyle degil . Hangi Birlige girmek isteginin farkina var Türkiyemm .
Bir kac gün sonra isvicreye gidiyorum insAllah o afislerden görürüm .!
Alt 09.10.2009, 14:25   #3
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Diğer avrupa ülkelerine nazaran İsviçre daha medeni ve özgürlükçü gibi. Sorun büyümeden düzeltilir diye düşünüyorum.
Alt 09.10.2009, 19:21   #4
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 765 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Referandum yapilmasi güzel,, zaten cogunluk karsi degil ...kaldigimiz yer en koyu evangeliklerin yasadigi bölge ama minareleri camii´miz bile var.
ama Minareler bizim bin derdimiz den sadece biri...
Alt 09.10.2009, 19:26   #5
Sivasprensi
Tecrübeli Yiğido

Sivasprensi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivasprensi Şuan Sivasprensi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.01.2011 18:34

Tecrübe Puanı: 636 Sivasprensi FAZLA SÖZE GEREK YOKSivasprensi FAZLA SÖZE GEREK YOKSivasprensi FAZLA SÖZE GEREK YOK

islamı kapkara tasvir etmek artık yemiyor insanlar gelmiyor böyle numaralara bu afis burda hepimizin içini kararttı sanki islam böyle kara ve renksiz bir yasam gibi tasvirlenmiş ancak isvicre gibi bi medeni ulkede böyle numaraları yiyecek cahil insanlar yok.onlar da bılıyor neyın nasıl oldugunu bızı öcu gıbı gösterıyorlar ama artık gectı o gunler.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)