Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Hamile kalmadan evlenilemezmi ? - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.04.2012, 07:34   #11
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hamile kalmadan evlenilemezmi ?

Alıntı:
BekirBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Siz her şeyi sömürü düzenine bağlıyorsunuz ya....
Başka bir şey demiyorum ....
Bu arada sömürü düzeni nedir bi açıklama yaparmısınız.
Başka bir şey demeyin tabi..
Zira, yer yüzündeki tüm olumsuzlukların sebebi, bu sömürü zihniyetin, bu zihniyetin kurduğu düzenlerin sonucudur.

Sömürü; güçlü kişinin diğer kişiyi, bir gurubun diğer gurubu, bir toplumun diğer toplumu, bir devletin diğer devleti sömürdüğü sistemdir.

Evrensel dilde buna emperyal(sömüren) dünya görüşü denmektedir. Birileri çalışır diğerleri yan gelir yatar sülük gibi emer.

Günümüzde günde ortalama yüz kişiye varan insan katliamı bu zihniyetin sonucudur.
Alt 08.04.2012, 09:25   #12
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Önce ahlak ve maneviyat lazım.
Alt 08.04.2012, 12:58   #13
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1763 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sayın mansur bey, ele aldığınız konudan dolayı size ne kadar teşekkür etsem azdır sanırım, baştan sona kadar hak veriyorum ve sizi tebriik ediyorum, gayet haklısınız, bunun üzerine yoruma gerek yok zaten.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.04.2012, 17:46   #14
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 12:02

Tecrübe Puanı: 557 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SAYIN MANSUR 58 : YAZILARINIZA VE ÇOK GÜZEL BİR TÜRKÇE ANLATIM TARZINIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. KURDUĞUNUZ CÜMLELER DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİN GERÇEĞE YANSIMASININ BİR ÖRNEĞİDİR. GÜZEL TÜRKÇEMİZİ SADE ARI DİLDE BÖYLE KULLANMALIYIZ ÇOK GÜZEL. BEN BASIMA HAZIRLANMIŞ ARAŞTIRMA VE İNCELEME DALINDA 5 KİTAP HAZIRLADIM.ARAŞTIRMAYI VE OKUMAYI SEVEN 72 YAŞINDA İSTANBULDA YAŞAYAN BİR SİVASLIYIM. TÜRKÇEYİ GÜZEL KONUŞAN VE YAZAN İNSANLARA HAYRANLIK DUYUYORUM.

YAPILAN BU DİZİLER VE UZUN METRAJLI FİLMLER TOPLUMA HİÇ BİRŞEY VERMİYOR . SADECE KAFALARI MEŞGÜL EDİYOR BUNLARI İZLEYENLERİN ÇOĞUNLUĞU DAR GELİRLİ TOPLUMLAR .GENELDE DİKKAT EDİN ŞİDDET İŞEREN YAPITLARDIR GENÇLİK BUNLARI ÖRNEK ALIYOR ONLAR GİBİ OLMAK İSTİYOR .ONLAR GİBİ YETİŞEREK HAYATINA YÖN VERMEK İSTİYOR İŞİN ACI TARAFI BUDUR. BUNUN ÖNLENMESİ MÜMKÜN DEĞİL ÇÜNKÜ TÜRKİYE ÇOK GENÇ BİR NÜFUSA SAHİPTİR. BEN GENÇLİĞİ BU AÇIDAN KASDETTİM.

GEÇEN GÜNLERDE İSMİ BENDE KALSIN BİR SİNEMA SANATÇIMIZLA KONUŞURKEN SOHBETİN İÇİNDE BULUNAN GENÇ BİR KIZIMIZ BENDE DİZİ YILDIZI OLACAĞIM DİYE SÖZE BAŞLAYINCA SİNEMAM SANATCIMIZ İTİRAZ ETTİ İŞ KADINI OL EVLEN YUVA KUR DİYE TELKINDE BULUNDU BU İŞİN SONU YOK CAZİP OLDUĞUNA BAKMAYIN DEDİ . GENÇ KIZIMIZI İKNA EDEMEDİ ÇOK PARA ALDIKLARINI SÖYLEDİ. BU GÜNÜN GENÇLERİ ŞÖHRET PEŞİNDE, MAGAZİN PEŞİNDE KOŞUYOR BUNUN ÖNÜ ALINAMAZ BOYUTLARA VARDI.

FİLM YAPIMCILARI VE DİZİ YAPIMCILARI REKABET İÇİNDELER. BU AYRI BİR TİCARİ SEKTÖR VE GİTTİKÇE DE BÜYÜYOR. BUNA MÜDAHELE ETMEK TİCARETE MÜDAHELE ETMEKTİR. BU GİB YAPIMLAR YASAL DÜZENLEMELER ÇERÇEVESİNDE İLGİLİ BİRİMİN İZNİYLE YAYINA GİRİYOR. TOPLUM NE İSTİYORSA YAPIMCI ONU YAPIYOR VE VİZYONA SOKUYOR. DEVLET DESTEĞİNDE YAPILAN DİZİLER ,FİLMLER VAR. BİRÇOK MEVCUT ŞİRKETLERDE BU KONUYU DA BÜNYESİNE ALDI ÇÜNKÜ PARA VAR.

BU DİZİLERİN VE FİLMLERİN YAPIMI İLGİLİ BİRİMİN GÖZETİMİNDE YAPILIYOR. BÖYLE OLMASA HER YAPIMCI İSTEDİĞİ GİBİ YAPSA DEVLET BUNLARA YASAK KOR ,SANSÜR KOR YAYINLATMAZ. SENERYOLARDA ÖZEL İZNE TABİDİR YASALARA UYGUN OLMAYAN DİZİLER VE FİLMLER ÇEKİLMEZ. BUNLARA MİLYARLAR YATIRILIYOR, DEVLETTE BUNLARDAN VERGİ ALIYOR BİR YATIRIM SEKTÖRÜDÜR.

SİZ DİYORSUNUZ Kİ TOPLUMA NE SUNARSANIZ TOPLUM ONU ALIR. AVRUPA BU SEKTÖRÜ GELİŞTİRİRKEN BİZ ENGELLEYEMEYİZ. GENÇLİĞİN VE TOPLUMUN İSTEMEDİĞİ HİÇ BİRŞEY TUTULMAZ İTİBAR GÖRMEZ ZARAR EDER KAPANIR. ÇÜNKÜ BUNUN ADI TİCARETTİR KAZANÇ YOLUDUR .YANİ DEMEM O Kİ BU TÜR DİZİLER VE FİLMLER SANSÜRDEN GEÇTİKTEN SONRA YAYINA GİRER. SANSÜR HEYETİ ADABA AYKIRI BÖLÜMLERİ MAKASLAR.

İSTANBUL ,ANKARA ,İZMİR GİBİ METROPOL KENTLERDE AİLELER ÇOCUKLARINA SAHİP OLAMIYOR . SORDUĞUMUZ ZAMAN " BAŞI PINAR AYAGI GÖL "DİYOR. SÖZ GEÇİREMİYOR ANLATAMIYOR. BEN KENDİ TORUNUMA SORUYORUM OĞLUM BU MÜZİKTEN NE ANLIYORSUN DİYORUM " DEDE BİZ BUNLARIN İÇİNDE YETİŞTİK BEN ANLIYORM" DİYOR . YAZILI BASIN GÖRSEL YAYINLAR GENÇ TOPLUMU BU HALE GETİRDİ ARTIK DÖNÜLMEZ BİR AKŞAMIN UFKUNDAYIZ VAKİT ÇOK GEÇ. SEVGİLERİMLE HOŞCA KALIN 8/04/2012 AĞAOĞULLARI.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.04.2012, 19:00   #15
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 644 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
AĞAOĞULLARI Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
SAYIN MANSUR 58 : YAZILARINIZA VE ÇOK GÜZEL BİR TÜRKÇE ANLATIM TARZINIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. KURDUĞUNUZ CÜMLELER DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİN GERÇEĞE YANSIMASININ BİR ÖRNEĞİDİR. GÜZEL TÜRKÇEMİZİ SADE ARI DİLDE BÖYLE KULLANMALIYIZ ÇOK GÜZEL. BEN BASIMA HAZIRLANMIŞ ARAŞTIRMA VE İNCELEME DALINDA 5 KİTAP HAZIRLADIM.ARAŞTIRMAYI VE OKUMAYI SEVEN 72 YAŞINDA İSTANBULDA YAŞAYAN BİR SİVASLIYIM. TÜRKÇEYİ GÜZEL KONUŞAN VE YAZAN İNSANLARA HAYRANLIK DUYUYORUM.
Sayın büyüğümüz, öncelikle zahmet buyurup, eklediğimiz konudaki kanayan toplumsal yaramız için bizlerle paylaştığınız tesbitler ve baştan sona kıymetli değerlendirmelerinizden dolayı size çok müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.

Ayrıca bendeniz için yukarıda yaptığınız müsbet değerlendirmelerinizden dolayı da mahcubiyet içerisinde teşekkür ediyorum.

Yaşınızı ve meşguliyetinizi öğrenmeden önce ikidir yaptığınız yorumlara baktığımda; bilgi, birikim ve hayat tecrübesiyle dolmuşluğun taşmışlığı olarak kendinizi hissettiriyordunuz. Kendinizi tanıtarak bu hislerimizi de taçlandırmış oldunuz.

Ancak beni bağışlayın ama yazınızda sanki bir şeyin eksikliğini yada bir şeyleri söylemeyip yutkunduğunuzu hissesder gibi oldum. O da; her ne kadar geç olsa da mutlaka bu gidişatın bir çaresinin varlığı konusu. Bu konuda bizlere söyleyecekleriniz mutlaka vardır. Bu da bizler için ufuk açıcı olacaktır diye düşünüyorum.

Hürmet ve muhabbetle gönül sunuyor, hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diliyorum ve her zaman aramızda görmek isteriz efendim.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mansur58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)