Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Download > İlahi ve Ezgiler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.11.2009, 19:43   #31
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 21:09

Tecrübe Puanı: 1063 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: Bir günes doguyor Allahu Ekber !

Ebu Hureyre (r.a)’den Rasulullah (s.a.s)’in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«Cennette bir arşın kadar yer dünyada üzerine güneş doğup batan şeylerin hepsinden muhakkak hayırlıdır. Sabahleyin ve akşamleyin herhangi bir zamanda ALLAH yolunda bir kere cihad için yürüyüş hiç şüphesiz dünyadan ve dünyadaki şeylerin hepsinden hayırlıdır.»
Alt 10.11.2009, 23:12   #32
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1063 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Kadının Cihadı Evde Durmaktır!

Bu konuda varid olan hadisler şu şekildedir;

İbni Ömer, Ümmü Seleme ve Aişe(r.anha)'dan rivayet edilen hadiste buyrulur ki;

"Kadınların cihadı evde oturmaktır." [hasendir. İbni Ömer'den: Ebu Ya'la; İbni Hacer, Metalibu Aliye(1591); Ümmü Seleme'den: Taberani, Evsat(6/198); Ebu Ya'la; İbni Hacer, Metalibu Aliye(1590); Aişe'den: Ahmed(6/68); İbni Kesir(4/1953); İbni Kayyım, İ'lamul Muvakkiin(4/221); Ebu Vakıd el-Leysi'den: Ahmed(5/218); İbnül Cevzi, el-Hadaik(2/336)]

Enes(ra)'den; Rasulullah sallallahu aleyhi ve selem, kadınlara buyurdu ki;

"Sizin evlerinizdeki mihnetiniz, Mücahidlerin Allah yolundaki ameline ulaştırır." [hasendir. İbni Hacer,Metalib(1595); Ebu Ya'la(6/140); Bezzar; İbni Ebi Şeybe, Mecma(4/304); Maksadu Ali(770); Dürrü Mensur(2/153); Busayri,İthaf(3919); Kenz(45146); İlelül Mütenahiye(2/631); Taberani,Evsat(3/163); Mizanul İtidal(3/91); İbni Adiy(3/143); Mecruhin(1/299);Beyhaki, Şuab(8742-3); Lisanul Mizan(2/468);Camiüs Sağir(9162); isnadındaki Ruh Bin el-Müseyyeb hakkında İbni Main ve Bezzar güvenilir dediler. İbni Hibban ise zayıf dedi. Mecruhin(1/299); ancak hadisin şahitleri vardır. Esma Binti Yezid ra'dan benzer bir rivayet için bakınız; İbni Abdilberr,el-İstiab(4/1788);İbni Hacer,el-İsabe(4/229); İbni Sa’d(8/319); İbnül Esir,Üsdül Gabe(7/19);Halebi, İnsanul Uyun(1/149); Heytemi,ez-Zevacir(2/121);Tergib(3/53); sahih kaydıyla: Hakim, Taberani, Bezzar, İbnül Cevzi,Ahkamun Nisa(65); İbnül Cevzi,Telkihu Fuhum(s158)]

İbni Ömer(ra)'den;

"Kadınların zaruret dışında sokağa çıkmaktan nasibleri yoktur. Onların kenarlar hariç yollardan da nasibleri yoktur." [Taberani, Kenz(45062); Camius Sagir(7657); Mecmauz Zevaid(2/200); İbni Adiy(3/454)] Bu hadisin isnadı zayıf olup, aşağıdaki hadis bunun şahididir;

Ebu Amr Bin Hamas ve Ebu Hureyre(ra)'dan merfuan;

"Yolun ortası kadınlar için değildir." [Hasendir. İbni Hibban(1969); Deylemi(5255); İbni Adiy(1/192); Beyhaki, Şuab(7821-23); İbni Ebi Hatim, Cerh veTa'dil(1/2/73); Heysem Bin Küleyb, Müsned(1/190); Elbani, Sahiha(856); Sahihul Cami(5425); Feyzul Kadir(7658); Busiri, İthaf(2670); Metalibu Aliye(2685); Taberani(3/158); Semerkandi, Bustan(854); Nevafihul Atire(1630)]

"Allah'a ve Ahiret gününe iman eden bir kadının, bir gün bir gecelik yolu yanında mahremi bir erkek olmadan gitmesi helal olmaz." [Buhari(Mescidu Mekke, 6); Müslim(hac, 423); Darimi(2681); Ebu Davud(1724); Tirmizi(1170); İbni Mace(menasık, 7); Ahmed(3/7); Malik(1884); İbni Hibban(2714); Beyhaki(3/138); İbni Huzeyme(2523); Tahavi, Müşkil(2/113); Tayalisi(2317); Kayravani, Cami(256); İbni Hacer, Rahmetül Gaysiyye(s142); Leys Bin Sa'd, Erbaun(36)]

Buraya kadar kadınların ancak zaruret halinde kocalarının izniyle dışarı çıkabilecekleri, çıktıklarında yolun kenarından gitmeleri, sefer mesafesini ise yalnız gitmemeleri gerektiği anlaşıldı.

İmam Serahsi, İmam Muhammed'in Kitabul Kesb'ini şerh ederken der ki;

"Erkeklerin kadınlara su taşımaları için bazı kaplar temin etmeleri gerekir. Çünkü kadın abdest almak ve su içmek için suya muhtaçtır. Abdest yerine teyemmüm etse bile su içmeden edemez. Nehirlerden, kuyulardan ve havuzlardan su almak için çıkması mümkün olmaz. Ahzab suresi 33. ayeti ile kadınlar evde oturmakla emrolunmuşlardır. Bunları getirmek erkeğin vazifesidir. Şeriat nafaka teminini erkeğe yüklemiştir"[/color] [Serahsi, Şerhu Kitabul Kesb(s89)]

İfadeye dikkat edilirse; içme suyu bulunan kadının abdest için çıkamayacağı belirtiliyor. Artık kadınlar, şehir şebekesinin de bulunduğu günümüzde ne gibi zaruretlerin çıkmalarını gerektireceğini hesap etsinler...

Kadının evinin balkonundan bir şey almak için dahi dış elbise (çarşaf veya pardesü) giymeden çıkması haramdır. [Faruk Beşer, Hanımlara Özel Fetvalar(1/82)]

Zamanın ucubelerindendir; belden daraltmalı, rengarenk, hatta yarım pardösüler, süslü, çiçekli, yaldızlı eşarplar dış elbisesi olarak giyilmekte, pantolon giyen, makyaj yapan, elini yüzünü açtığı yetmezmiş gibi dış elbise de giymeyen, yırtmaçlı etek giyen, peruk takarak çalışan ve kendilerinin bütün bunlarla tesettürlü olduğunu zanneden bayanlar var. Vallahi bunların hepsi Kur'an'daki ve hadislerdeki tesettür emrine muhalif şeylerdir. Ne olur ey Müslümanlar! Siz bari Allah'tan korkun! Namazlarınız bile kabul olmaz, lanete müstahak olursunuz! Kendi tercihiniz ile şeytanın tuzağı haline gelmeyiniz!

Ebu Şakra(ra)'den merfuan;

"Başlarını deve hörgücü gibi yapan kadınları gördüğünüzde onlara hiçbir namazlarının kabul olmayacağını bildiriniz"[Ahmed(2/223); Taberani(22/370); İbni Hacer, el-İsabe(7/206); Camius Sagir(644); Mecmauz Zevaid(5/137); Berika (5/346); Dümeyri, Hayatül Hayevan(s133); isnadında bulunan Mahled Bin Ukbe hakkında bkz: Buhari,Tarih(7/437); Cerh ve Ta'dil(8/348); İbni Hibban, Sükat(9/185); İbni Hacer, Lisan(6/9)]

Zeyd Bin Halid el Cüheni, Ukbe ve İbni Mesud(ra)'dan, merfuan;

"Gençlik delilikten bir şube ve kadınlar da şeytanın tuzaklarıdır"[sahihtir. İbni Ebi Şeybe(8/162); Ebu Nuaym, Hilye(1/138); Heytemi, Zevacir(2/450); Zübeydi, İthaf(7/280); Dürrü Mensur(2/225); Keşful Hafa(1528); Münavi, Camiül Ezher(2/334); Mekasıdu Hasene(586); Temyiz(92); Deylemi(3665); Camiül Kebir(10985); Feyzül Kadir ve Camius Sağir(4928); Darekutni(4/247); Fethul Vehhab(38); Lalkai, Sünne(1058); Beyhaki, Medhal(786); Kudai(56); Tergib(4/298); el-Amiri; sahih dedi, Suyuti ve İbnül Gırs hasen dediler] buyrulmuştur.

Seyfullah Erdoğmuş - "Zâdu'l Gurabâil Mübeşşirin" adlı eserden..
Alt 11.11.2009, 19:58   #33
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Hayat iman ve cihad alnımızın yazısı

Gözlerimde bir hırsı kamçılayan bir arzu

Sana ulaşan çağrı, ey şehid, ey şehid!

Alnı öpülesiler her biri bir dağ gibi

Düşseler vurulupda, kanlarıyla boğacak

Zulmün soluk sesini, ey şehid, ey şehid!

Gün geçtikçe büyüyor gönüllerin ateşi

Taş yürek ses veriyor, doğan İslâm güneşi

Çağırsın ardımızdan, ey şehid, ey şehid!
Alt 11.11.2009, 20:06   #34
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdu:
“Kim cihad etmeden veya cihad etmeyi içinden geçirmeden ölürse, o nifaktan bir şube üzerine ölmüştür.”
Müslim/İmaret 47
Alt 12.11.2009, 22:29   #35
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Gönlü kırık bir çocuk gibisin.
Boynunu büküp öyle bakma bana
Yıldızının hep parlayıp durması için
Canım feda olsun Çeçenistanım
La ilahe illallah
Korusun seni Rabbim!
Kurşun yiyip
Toprağa düşen Çeçenistanım
Şehadete yürüyen
Çocuklarının yerine ben öleyim
La ilahe illallah
Korusun seni Yüce Rabbim!
La ilahe illallah
Benim Müslüman Çeçenistanım
Kurşun yiyip
Toprağa düşen Çeçenistanım
Şehadete yürüyen
Çocuklarının yerine ben öleyim
La ilahe illallah
La ilahe illallah
La ilahe illallah
La ilahe illallah
Alt 15.11.2009, 13:16   #36
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

+ [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
ERROR: If you can see this, then [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] is down or you don't have Flash installed.

Müjdeledi seni, kitap ve peygember,
Cennetteki derecen Resullerle beraber
Şehadet! Seni arıyorum, heryerde
Nasip olmaz şerbetin, içmek her ferde

Şehadet,şehadet özlenen duygusun
Davetin bomba, selamın kurşun

Bazen çıkarsın göklere, bazen inersin yere
Bazen gidersin Bosna'ya bazen de Cezayir'e
Bir de artık bana gel kutsal şehadet
Göğsümde ki yaralar olsun alamet

Şehadet, şehadet özlenen duygusun
Davetin bomba, selamın kurşun

Bazen bir mücahidin dilindeki muştusun
Bazende cehpede savaşanın dostusun
Şehadet, sen Maşuka ulaştıran bir yolsun
Şerbetinden içenlere binlerce selam olsun

Şehadet, şehadet özlenen duygusun
Davetin bomba, selamın kurşun.....

D.H.
Alt 27.11.2009, 15:48   #37
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Alt 06.12.2009, 00:30   #38
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Bazı şeylerin önsezisi, kaçınılmaz olarak olacaktır ve son birkaç gündür beni bırakmadı. Çeçenistan denilen bu küçük toprak parçasında, ne kadar çok kardeşimiz öbür dünyaya gider? Fakat eşit olmayan bir savaşta, muhtemel ölüm düşüncesi korkunçtan daha fazlasıdır.

Beni kaygılandıran başka bir şey, istenmeyen bir şey… Başka bir büyük kayıp var mıdır?

İnguş köyü Ekayevo yakınındaki patlama öyle şiddetliydi ki, birkaç kilometre uzaktaki evlerin bile duvarlarını salladı. Alev, devasa boyuttaki dağların tepelerini aydınlattı.

Bu, sadece bir patlama değil ismi kafirlerin ve münafıkların kalplerine korku salan bir savaşçının dünya hayatının sonunun haberiydi. Böyle insanların ölümleri, sessiz ve rutin olmaz ve düşmanları dahi sarsar. Kardeşlerden bir çoğu, hayatını düşmanlarını dehşete sokarak bitirdi. Kafkasya mücahidlerinin askeri emiri, Allah’ın gölgesi altına gürültülü bir şekilde ve parlayarak gittiler. “… onlar, rableri katında diridirler ve rızıklandırılırlar.” İnşallah

Düşman toplulukları, mücahitlerin dünyalık kabuklarının kalıntısına çökerler ve onların kendi intikam metotları, askerlerin ceset kalıntılarını aşağılamaktır. Alçak adamlar! Eğer onlar hayattalar ise, etraflarında soluk almaya bile cesaret edemezler. Fakat savaşçılar, harp alanında utanç hissetmezler. Bir fincan, ancak içindekileri dökebilir.

Birbiri ardına iki Emir’in düştüğü zaman, dişlerimizi sıktık ve silahlarımızı acıyla sıktık. Fakat Askeri Emir’in ölümü geldiği zaman, ansızın her şey sesini kaybetti. Meydana çıkan sessiz boşluk, etrafı şekillendirdi. Dünyamız, surları tutan desteği ve arkamızdaki emniyeti kaybetti.

Şamil, cihadın kalbi ve onun motoruydu. Yorulmak bilmez ve hayret vericiydi. Vücudumun yarısını, gücümün yarısını kaybettim. Ya Rabbi, bana katından bir yardımcı ver!

Sorumluluğun tüm yükü, benim üzerime düştü. Ve ölümü defalarca görmüş binlercesinin gözleri, benim yönetimime döndü. Onlara şunu söylemeliyim ki, yalnızca gerçek sözler sonu gelmez muharebelerden yorulmuş savaşçıları destekler ve saflarını birleştirir.

Ya Allah! Ya Rabbim! Omuzlarımıza ne kadar ağır bir sorumluluk yükledin. Bu, bizim için öyle zor ki. Fakat biz sana inanıyoruz ve inanıyoruz ki sen hakimsin. İnanıyoruz ki sen bize dayanabileceğimizden fazlasını göndermezsin. Senin rızan için kendi kıymetli canlarını feda eden şu askerlere güç verdin. Ve beni onlara emir yaparak, ne büyük bir sorumluluk yükledin.

Ya Rabbi, beni terk etme! Bazı dostlar, benim yardımcım olmayı reddettiklerinde ve bazıları da açıkça ihanet ettiklerinde beni ve mücahidleri bırakma. Sen yegane hakemsin. Ancak senden yardım dilerim. Ve sana yemin ederim, ki senden başka ilah yoktur, sen bizim tarafımızda olursan o zaman biz üstünüz.

Ya Allah, sen bize doğru yolu göster ve ona ilet. Yalancıları da göster ve bizi onlardan uzak tut!

Ya rabbi, seni över ve şükrederiz. Ve yalnız sana ibadet ederiz. Bize, sana hakkıyla şükretmeyi ve hakkıyla ibadet etmeyi öğret.

Elhamdülillah, Elhamdülillah, Elhamdülillah…

Ya Allah! En merhametli… En affedici… Bize yardım et! Peygamberimizin bahsettiği, düşmanların aç hayvanların avın üstüne üşüştükleri gibi Müslümanların üzerine saldırdıkları zaman çoktan geldi.

Muhammed(s.a.s.) ümmeti, aşağılanma içinde ve kan ağlıyor. Ya rabbi, hakiki kullarına yardım et ve bizlere razı olduğun amelleri işlemeyi nasip et! Sadece senden umut ederiz ve sadece senden yardım ve kurtuluş bekleriz. Ya rabbi, eğer düşmanlarımız tüm kapıları kapatırsa kendi kapılarını açacağına dair sözünü yerine getir.

Önceden kendilerini Müslüman olarak gösteren dönekler, gerçek yüzlerini gösterdiler. Eskiden onları inançlı sayardık ve ben şahitlik ederim ki biz onlardan değiliz. Muhakkak yalnız sen, ilim ve akıl sahibisin ve zafer yahut netice yalnız senden gelir. Yeryüzündeki amellerin hesabı için döndürüleceğimiz yaratıcımız ve hakimiz; sana yalvarıyorum ki bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz büyük ve küçük, açık ve gizli günahlarımız için bizi affet!

Tevbelerimizi kabul et, bizi affet ve doğru yola ilet. Lütfunla bağışladıklarının yoluna; senin gazabına uğramışların ve sapıtmışların yoluna değil. Ve dosdoğru yolda savaşan mücahitlerin niyetlerine muhalefet edenleri aramızdan çıkar ve içten olup da hata yapanları, senin yolunda bizden daha iyi, gayretli kardeşlerimiz yap!

Ya rabbi, senin gücün doğuda, batıda ve bunların arasındaki her yerde… dileğini ve gücünü, en değerli şeylerini, canlarını vererek küfre karşı savaşan Müslümanlara yardım etmede göster.

Dünya cehalet, nifak ve rezillikle dolmuş. Yeryüzünde Müslümanların çocuklarını sana itaat ederek yetiştirebilecekleri bir yer kalmamış. Kutsal şehirler Mekke ve Medine, Müslümanlar için bir barınak değil. Tiranlar, orada küfür yönetimini sağlamlaştırmışlar. Senin şeriatını emredip tağutu reddedenleri bezdirip öldürüyorlar. Ya Allah, onları cezalandır ve tüm münafık ve hainleri, İblis’in dostlarını darmadağın et!

Ya Allah, gücünü göster ve bize, İslam ümmetini küfürle savaşında yükseltecek imamı gönder. Ey kendisinde şüphe olmayan rabbimiz; umudumuz sendedir. Sana hiçbir şeyi ve kimseyi ortak koşmayız. Bizim ve senin düşmanlarını cezalandır ve Muhammed(s.a.s.) ümmetine uyanış nasip et!

Bu dünya sevgisini kalplerimizden çıkar ve kalplerimize savaşma ve öbür dünyanın sevgisini yerleştir. Sen kalpleri evirip çevirensin. Kalpleri sağlamlaştır ve aramızda kalbi zayıf olanları güçlü kıl. Adil emirlere itaati öğret ve bizi onların emirlerini takip edenler yap. Çünkü adil emirin düzeninde, senden bir bereket vardır.

Ve bizden, senin yardımın hakkındaki şüpheleri gider. Ve bizden, senin yardımın ve gücünden şüphe edenleri temizle. Münafıklar, iş ve eylemleriyle ortaya çıktı. Biz onların elleriyle hazırladıklarına ve dilleriyle söylediklerine karışmadık.

Şehadet ederiz ki onlar bizden değildir ve biz de onlardan değiliz. Onlar, bizimle kan bakımından kardeş bile olsalar, senin doğru yolunda değillerse bizim kardeşimiz değildirler. Bizim kardeşlerimiz, senden başka ilah olmadığına ve Muhammed(s.a.s.)’in senin kulun ve elçin olduğunu söyleyen, sonra da kolaylıkta olduğu gibi zorlukta da sabit duranlardır. Aralarındaki mesafe, doğu ile batı arasındaki mesafe kadar olsa bile…

Ey yegane rabbimiz, bu insanlara doğru yolu öğret. Çünkü onlar hatalı. Bizi, imanda ve vahdette sabit kıl; çabalarımızı birleştir. Savaş alanında durduğumuzda bize melekler ordusuyla yardım et. Küfür ordularını yok et, onların hakka karşı diktikleri güçlerini mücahitlerin elleriyle dağıt.

Ey merhametlilerin merhametlisi, günahlarımızı affet. Bir kez daha affet. Ve bir kez daha affet, bizlere yardım et! Biz, af için yalvarmaktan yorulmayacağız. Senin yardımın için yalvarmaktan yorulmayacağız. Ve senin hak yolun için savaşmaktan yorulmayacağız inşallah. Senden başka, ibadete layık ilah yok ve biz sana aidiz. Dönüşümüz de yine sanadır.

Ey rabbimiz, niyetimizde sabit kalmamız için bize sabır ve sebat ver. Yolumuzdaki zorluklara karşı sabır ver. Bizi terk etme, yoksa ne bu ne de diğer dünyada bir kurtarıcımız yoktur. Ve kaybedenlerden oluruz.

Bize merhamet et ve böyle bir akıbetten kurtar. Bizi terk etme! Sen kutsal ve yücesin, senden başka güç ve kuvvet yoktur.

'' Gönüldaş Şehit Şamil Basayew ''
Alt 06.12.2009, 01:59   #39
MİKAİLOGLU
Usta Yiğido

MİKAİLOGLU - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MİKAİLOGLU Şuan MİKAİLOGLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2010 20:56

Tecrübe Puanı: 811 MİKAİLOGLU FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

"Allah(c.c) var Sorun Yok ! (Çeçen Atasözü).
BAŞKA SÖZE GEREK YOK.
MİKAİLOGLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.12.2009, 17:15   #40
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

İMKANDER'in birçok STK ve siyasi parti ile olan görüşmeleri sonuç veriyor.

Geçtiğimiz hafta bir grup Sivil Toplum Kuruluşu ile 4 kamp ziyaret edilmiş ve sonrasında kamplara ve özellikle Yalova'daki mültecilere yardımlarda bulunulmuştu.

İMKANDER ile irtibata geçen Saadet Partili Hanımlar Ümraniye Kampına 100 kişilik bir ekiple yardımda bulundular.

İMKANDER'den kampın ihtiyaç listesini ve çocuk listesini alan partili hanımlar yardımlarını kamp sakinlerine teslim ettiler.

Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Gençlik Komisyonu; İlçe teşkilatlarınında katıldığı 100 kişilik bir ekiple, Dünya Çocuk Hakları Gününde Ümraniye’de bulunan Çeçen Mülteci kampına bir ziyaret gerçekleştirdi.

34 ailenin ve 66 çocuğun bulunduğu kampa İmkander yetkililerinden alınan ihtiyaç listelerine göre temin edilen, kırtasiye malzemeleri, Çocuk bezleri, Temizlik malzemeleri ve erzak bırakılarak çocuklarla ve aileleri ile görüşüldü.

Ayrıca basın mensuplarının da katılımı ile bir basın açıklaması gerçekleştiren Gençlik Komisyonu Başkanı Sabriye Bilgili Dünya Çocuk Haklarının içinde bulunduğu acıklı durumu dile getirdi.

İmkander Başkanı Nuray Canan Bezirgan ve ekibine ilgilerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür eden Gençlik Komisyonu Başkanı Sabriye Bilgili hazırlıklarından dolayı memnuniyetlerini bildirdi ve ihtiyaç malzemelerinin kendilerine gelmeye devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde diğer mülteci kamplarına ziyaretler gerçekleştireceklerini açıkladı.

İMKANDER olarak biz de kampa taze sebze ve meyve yardımında bulunduk ve Çamaşır makinesi ihtiyaçlarını giderdik.

Saadet Partili Hanımları ve daha önce de desteklerini esirgemeyen Büyük Birlik Partilileri de hassasiyetlerinden dolayı kutluyor ve diğer siyasi partilerimizin de Çeçen mültecilerin problemleri ile daha yakından ilgileneceklerini umuyoruz.

İMKANDER

Fotoraftaki , Cecen ablam'la bir market'te karsilasmistim Temmuz ayinda , ve eksiklerini almak için sadece 35Tl kadar bir miktar parasi vardi , ne aci ki diger kizinin o kadar çok istedigi bir tane cikolatayi bile alamamisti ve Babasi teselli etmeye calisiyordu ...Elimizden geleni yaptik sukurler olsun ama yinede
Cok aci durumdalar .

Allah razi olsun yardim edenler.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil