Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.06.2008, 19:58   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart ENGELLİLER ŞENLİĞİ BAŞLADI

Engelliler engelleri aşmak için Sivas’ta bir araya geldi.
Belediye ve Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonunun iş birliğiyle düzenlenen 2. Geleneksel Engelliler Şenliği başladı.
Şenlik kapsamında, İstasyon Caddesi΄nde, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ile çeşitli illerden gelen engelli temsilcileri ve engellilerin katılımıyla sevgi yürüyüşü düzenlendi.
İstasyon Caddesinde Davul zurna eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi΄nin bahçesinde şenliğin açılış programı yapıldı.
Şenliğin açılışında görüşlerini dile getiren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, her gün onlarca insanın engelli kategorisine girdiğini belirterek, ΄΄Daha birkaç gün önce maalesef belediyede çalışan bir arkadaşımız da iş kazası geçirdi ve özürlü kategorisine girdi. Hala hastanede yatıyor. Kendisine acil şifalar diliyoruz΄΄ diye konuştu.
Şu an kendini özürsüz olarak gören her bireyin yarın özürlü olmayacağını kimsenin garanti edemeyeceğini ifade eden Aydın, ΄΄Olaya böyle bakarsak inanıyorum ki özürlü kardeşlerimizin sorunları ve sıkıntıları çok daha kolay halledilir΄΄ dedi.
Türkiye΄de engellilerle ilgili AB kriterleri kapsamında yeni yasal düzenlemeler olduğunu ve 2012 yılına kadar bu kriterlerin yerine getirilmesinin istendiğini ifade eden Aydın, ΄΄Sivas olarak 2012΄yi beklemek değil, madem böyle bir ihtiyaç var, bunun bir an evvel yerine getirilmesini arzu ettik. Bunun için bazı kararlar aldık, bunları Sivas olarak uyguluyoruz, uygulamaya devam edeceğiz΄΄ diye konuştu.
Engellilerle ilgili olarak kentte yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi veren Aydın, fiziki çalışmalarda engellileri unutmadıklarını söyledi.
Sivas Vali Yardımcısı Kemal Şahin de bugün Sivas΄ta örnek ve güzel günlerden birini yaşadıklarını belirterek, ΄΄Bu şenlik birçok ilde düşünülmeyen, hatta hayal edilmeyen güzel organizasyonlardan biridir. Sivas belki de bunun ilklerini yapıyor. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum΄΄ dedi.
Her sağlam insanın bir engelli adayı olduğunu ifade eden Şahin, bütün sağlıklı insanların bu bilinçle hareket etmeleri gerektiğini bildirdi.
Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Kapanoğlu ise Sivas΄ta bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, ΄΄Bizler de bu toplumun bireyleriyiz. Bizleri unutanlar bilsinler ki bir gün aramıza geldiklerinde bizlere yapılan hizmetler mutlaka kendilerine dönecektir΄΄ dedi.
ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIN SEMA GÖSTERİSİ
Konuşmaların ardından, program, Sivas İşitme Engelliler Halk Oyunları Grubu΄nun gösterisiyle devam etti.
Engelliler, engelli bir gencin saz çalarak söylediği türküler eşliğinde oynadı.
Programda, Şişli Belediyesi Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi΄nde eğitim gören zihinsel engelli çocuklardan oluşan Beyaz Kelebekler Sema Ekibi gösteri sundu. Sema ekibinin gösterileri izleyenleri büyüledi. Gösterinin ardından, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, ekipte yer alan engelli çocukları tek tek tebrik etti.
Sivas Bedensel Engelliler Basketbol Takımı΄nın da gösteri yaptığı programda, engelliler arasında tekerlekli sandalye yarışması, ortopedik engelliler koşu yarışı ve akülü araba yarışması düzenlendi. Akülü araba yarışmasına kucağında 2 yaşındaki oğlu Hamit Can Sarıkaya ile katılan Şahin Sarıkaya üçüncü oldu.
Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Kemal Şahin ve İl Müftüsü Mustafa Balık tarafından verildi.
Şenlik, Cumartesi günü sona erecek.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.06.2008, 20:26   #2
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 22:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: ENGELLİLER ŞENLİĞİ BAŞLADI

Böylesi organizasyonlar çok önemli o kardeşlerimizede hep sizlerleyiz her zaman beraberiz düşüncesi verilmeli onlarında bizlerden bir farkı olmadığı hissettirilmeli... Bu organizasyonu düşünen ve tertipleyen herkese teşekkürler....
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.06.2008, 21:00   #3
gfb34
Yasaklı

gfb34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gfb34 Şuan gfb34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.07.2012 15:31

Tecrübe Puanı: 0 gfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: ENGELLİLER ŞENLİĞİ BAŞLADI

ORGANİZASYONDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
gfb34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2008, 12:17   #4
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart --->: ENGELLİLER ŞENLİĞİ BAŞLADI

ben şuan merkezdeyim onun için gelmiştim ama gitmedim.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2008, 12:42   #5
kangallim
Tecrübeli Yiğido

kangallim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kangallim Şuan kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2009 09:35

Tecrübe Puanı: 625 kangallim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

benimde kardeşim engelli gittiği rehabilitasyon merkezi piknik düzenlenmişti ve her kesimden engelli kardeşlerimiz vardı piknik çok güzel geçmişti, kardeşlerimize moral olmuştu, bu ve benzeri şenliklerin daha sık yapılması faydalı olur diye düşünüyorum...

Allah şifalarını versin engellerini kaldırsın inşallah....
DUALARINIZLA DAĞLARI
YERİNDEN OYNATIRDINIZ..

*HADİS-İ ŞERİF*
kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2008, 12:43   #6
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 11:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 992 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

UNUTMAYIN.. BUGÜNÜN SAĞLAM İNSANLARI YARININ ENGELLİ ADAYLARIDIR.....
Alt 18.06.2008, 13:29   #7
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
kangallim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
benimde kardeşim engelli gittiği rehabilitasyon merkezi piknik düzenlenmişti ve her kesimden engelli kardeşlerimiz vardı piknik çok güzel geçmişti, kardeşlerimize moral olmuştu, bu ve benzeri şenliklerin daha sık yapılması faydalı olur diye düşünüyorum...

Allah şifalarını versin engellerini kaldırsın inşallah....
bana da moral olsaydı çünkü gidemedim

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil