Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ. - Sayfa 60 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.07.2013, 03:18   #591
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.

Alıntı:
58Sevda Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Pusula_58
Hani diyorsun ya, herkes olaylarin baslama nedenini unutmus, anca camide soyle camide boyle konusuna dondu diye:
Benim ilk yorumumu birdaha okursaniz memnun olurum, sen ne paylastin (hani su Ihsan Ozkes mi nedir)
ben ne cevap vermisim. Ha iste benim ordaki ILK yorumum o sahisin dedigi laflar icindi. Masallah yorumlari iyi
carpitiyorsunuz!!

camilere basi acik girmek, acik sacik elbiselerle girmek bile dogru degilken, bir erkegin bir kizi opmesi
normal mi? ama sen hala bunlar camiye saygisizlik degil demeye getiriyorsun.

herneyse Gelelim olaylarin baslama nedenine:
Ilk basta orda bir kac masum vatandas samimi bir eylem baslatti. Gerekli yerlerden izin alindiysa bu her vatandasin en
dogal hakkidir. Ama sen cikipta devletin calismalarini durduramazsin, bir alani isgal edemezsin.
Bak yine soyluyorum: belki sen anlamamisindir, protesto herkesin eger kurallar icinde yapiliyorsa en dogal haklaridir.
Amaaaa yasadisi olan her eyleme polis gerekli cevabi verir vermeli de.
Gel gelelim polislere. Bazi polislerin eger siddet iceren bir mudahale de bulunduysa bu tartismaya acik olur. Elbette
psikolojisine yenilmis olanlar da olmustur, bunuda gormezden gelemeyiz.

Fakat bazi yerlerde de eylemciler yurudu orda neden polisler
tomayla, biber gaziyla mudahale etmedi? eylemlerini yaptilar, sessiz sedasiz evlerine gittiler, iste aradaki fark buydu.
Ama sizler Taksim'deki olaylarin hepsini polise yukleyipte, orada yakip yikanlari sonra masum bir goruntu vermek icin
odun gibi dikilenleri hakli gosteremezsiniz. Oyle bir yorumluyorsun ki, sanki kaldirim taslarini soken, otobusleri, duraklari
insanlarin ekmek teknesini, dukkanlari yakip yikan eylemciler degilde polis yapmis. Kardes bunlari da goruyormusun? Yoksa sirf
yine muhalefet olsun diyemi konusuyorsun?

Bak edilen kufurleri saymadim bile, hani su meshur agzi bozuk olan CHPli, kameralar karsisina gecip artistlik yapan varya,
devletimizin polisine ana baci kufreden, hatirladin mi? bunu doguda yapan olsa kiyamet kopardi dimi?
Gezi Parkindakiler biz halkiz diyorlardir, peki digerleri kim ozaman?
ya eline pankart alip basbakana, esine terbiyesizce gondermelerde bulunlara ne diyeceksinsiniz, bunlar temiz saygin cocuklar dimi?
Taksim'de bikinili bir kadini alkislayip, ordada bir teyze cikip kendi ozgur dusuncelerini soyledigi icin mi susturulmaya
calisiliyor. Peki hani burda ozgur dusunme hakki? seninki dusuncede bu teyzeninki dusunce degilmi?
Birde teyzeye kac para aldin diyorlar, oysaki gene kameralar onunde ordaki eylemcilere basbakana kufur karsiligi para veren
sahis varya peki o eylemcileri kac paraya satin aldi? varin bunlari da bir dusunun olur mu?

ama sayet bunlar sana normal geliyorsa, bu dusuncede biriylen tartismaya girmek benim hatam olur. NOKTA.
Bakın Sevda58 kardeşim,
Sizinde iyi niyet taşıdığınızı biliyorum, sizinde güzel şeyler olsun istediğinizi kötülükler uzak olsun istediğinizi biliyorum yada sezinliyorum.
Siz şimdi öyle bir yazdınızki sanki yaşanan her olumsuz şeyleri kabulleniyor benimsiyor onları haklı gösteriyormuşum gibi bir izlenim bıraktınız.
Bakın ben burada siyaset bir partinin savunuculuğunda yapmıyorum, doğrunun peşindeyim. Hata yapan kim olursa olsun isterse babamın oğlu olsun hatalıysa hatalıdır yanlışsa yanlıştır bile bile yanlış birşeye doğru diyemem bu bir kişilik meselesidir. Bugün CHP de MHP de veya başka bir parti iktidarda olsun aynı yanlışları yapsın aynı eleştirim olur.
Geziparkı olayının asıl başlama nedenini sanırım biliyorsunuz..Olayları ilk başlatan kim? Sabaha karşı 04 sıralarında geziparkına donanmlı gaz bombalı saldıran kim? O masumlara değilmiydi? Ne istiyorlardı parktak,ler? Ağaçları kesmeyim parkımızı yıkmayın..! Olayların bu noktaya gelmesinin arkasındaki nedenden biride polisin tutumudur.
Elbetteki yaşanan ollumsuz şeyleri benimseyemeyiz, her kim küfür etmişse kötü söz sahibine yakışır. Şimdi orada bir vekil yada başka bir şahıs küfür etti diye bunu genelleyerek o parti tümden böyledir bir kaç kendini bilmez şahıs öyle yaptı diye herkesi aynı kefeye koyamayız. Suçlu her kimse cezasını çeksin.
Kardeşim camide elbetteki öpüşmek olmaz, içki olmaz yani bunu bilmeyen insan hayattan haberi yok demektir, o tür haberler servis amaçlı yada ne bilim provakatör amaçlı halkı kışkırtma adına yapılmışta olabilir, bakın diyanet işleri başkanlığıda bu konuda net açıklaması var. Biz içki içen yada kadına saldıran görmedik öyle bir görüntüde yok. Dediğim gibi bunlar halkı galyana getirmek adına yapılmış pravakötör amaçlı haraket de olabilir karışır gurubun içine yapar, bunu bilemeyizki varsa o kişiler bir bir tespit edilip yakalanıp adalete teslim edilsin. Ama kurunun yanına yaşta yanmasın kurban seçilmesin.
Mesele çarpttığım felan yok, neyi çarpıttım nerede yalan söylemişim? Bakın olaylara tek yanlı bakan, karşı tarafa hoşgörüsüz olan, eleştiri kabul etmeyen kimselerle tartışmakta olmaz..! Tartışmak iki medeni insanın yaptıkları fikir antramanıdır, bunu dinleyen yada okuyanlarda birşeyler anlamalı almalı. Olayları kişiselleştirmeye gerek yok sen şöylesin ben böyleyim gibi. O kadar açık yüreklilikle seviyeli saygılı yorumlar yazdım hala anlamıyorsanız yapacak bir şey yok, boşa zaman harcıyorum demektir. Alın bendende kocaman bir NOKTA
Allah yolunuzu açık etsin..
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.07.2013, 00:32   #592
Pusula_58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Sarikanarya58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu ülkeyi, Milli şef dediğiniz ismet inönü, savaşta kazandığımız yerleri Lozan da satmıştır. Satmaktan kastınız buysa en büyük satış budur. Ayrıca yıllar boyu bu ülkede ezanımızın türkçe okutulması gibi bir dayatmayla bu rezilliğide yaşamış bir milletiz. Bu ülkenin cumhurbaşkanını yani Adnan Menderesi astırdığı günü bayram ilan edebilecek kadar da diktatör bir insanın uzantısı olan chp zihniyeti, her zaman bu ülkenin ayak bağı olmuştur.

Ayrıca buharlaşan paralardan bahsediyorsunuz. Kömür-makarna muhabbeti yapıyorsunuz. Kömür - makarna dağıttıysa halkına dağıttı, fakir fukaraya dağıttı. Bir gecede banka hortumlamadı.
... Türkiye' deki icraatlarının unutulmaması ve bakar körlerin gak guk etmemesi için Tayyip Erdoğan liderliğindeki AKP' nin Türk siyaset tarihindeki bazı ilklerini hatırlatmakta yarar görüyorum.
* 1- İlk defa bir Başbakan " Tezkere geçmezse memura maaş ödeyemeyiz " dedi
*2- İlk defa ekonomi büyürken işsizlik arttı.
*3- İlk defa cari açık verilirken döviz kuru arttı.
*4- İlk defa bir Başbakan zam isteyen memura " İMF' yi ikna edin " dedi.
*5- İlk kez ithalat 100 milyar doları aştı.
*6- İlk kez cari a çığın üstünde borçlanma yapıldı
*7- İlk kez Yunan kilise bankası Türkiye' de banka satın aldı.
*8- İlk defa domuz, kesimlik hayvanlar arasına alındı
*9- İlk defa düşük faizli dış borç, yüksek faizli iç borç ile ödendi.
*10- İlk defa bir Başbakan ve Dışişleri Bakanı, islâmiyeti yok etmeye yemin eden bir Papa' nın heykeli önünde fotoğraf çektirdi.
*11- İlk defa bir Başbakan " Toprak satılıyorsa alıp götürmüyorlar ya " dedi.
*12- İlk defa bir cami kiliseye çevrildi.
*13- İlk defa kilise ve havralar imar planında yer aldı.
*14- İlk defa bir Başbakan Yahudi düşünce kuruluşundan " Üstün Cesaret Ödülü " aldı.
*15- İlk defa Türk askerinin başına ABD güçlerince çuval geçirildi.
*16- İlk defa bir Başbakan " bir dönem dini kullandık " dedi.
*17- İlk defa petrol kanunu ile yabancılara 50 yıllık imtiyaz verildi.
*18- İlk defa yabancı rantiyecilere vergi muafiyeti tanındı.
*19- İlk defa iletişim sektörünün tamamı yabancıların eline geçti.
*20- İlk defa tezkere ret edilmesine rağmen Dış İşleri Bakanlığı genelgesi ile silahlar Türkiye üzerinden geçti.
*21- İlk defa bir Başbakan İslâm dünyasının sınırlarını değiştirecek BOP' un eş başkanı oldu.
*22- İlk defa bir Başbakan Müslüman topraklarını işgal eden ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğini açıkladı.
*23- İlk kez İsrailli bir işadamına çok gizli bir şekilde 800 milyon dolar kaynak aktarıldı.
*24- İlk defa bir Başbakan yapılan ihalede önce uçak istedi ama sonra Mercedes' e razı oldu.
*25- İlk defa fındık üreticileri en büyük mitingi yaptı.
*26- İlk defa bir Başbakan Türkiye' yi pazarladığını açıkça itiraf etti.
*27- İlk defa tarımsal üretimde dış ticaret açığı ortaya çıktı.
*28- İlk defa bir Başbakan çiftçilere " Gözünü to p rak doyursun " dedi.
*29- İlk defa kap kaç diye bir sektör ortaya çıktı.
*30- İlk defa zina suç olmaktan çıktı.
*31- İlk defa bir Başbakan en fazla yurt dışı gezisi yaptı.
*32- İlk defa bir Başbakan " Borç yiğidin kamçısıdır " diyerek borçlanmayı bir başarı olarak gösterdi.
*33- İlk defa enflasyon % 10 artarken pancar fiyatları 99 kuruştan 88 kuruşa indi. *34- İlk defa çiftçi ve emekliden vergi alınması sözü verildi.
* 35- İlk defa bir Başbakan Danışmanı Amerikalılara Başbakan için " Bu adamı kullanın, onu rogara süpürmeyin " dedi.
*36- İlk defa GSMH artarken KDV tahsilâtı yerinde saydı.
*37- İlk defa bir Başbakan TMSF katkısıyla bu kadar çok TV ve gazete yönlendirdi.
*38- İlk defa Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı misafir olarak gelen bir kralın ayağına gitti. Hem de 10 Kasım günü. < /u>.
. *39- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ÇİFTÇİYE " ANANIDA AL GİT " DEDİ...
*40- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ŞEHİD ZİYARETTİNDE " ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR " DEDİ *41- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN 300 METRELİK GEMİYE GEMİCİK DEDİ.
*42- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ..... GAZETELERİNİ OKUMAYIN TELEVİZYONLARINI AÇMAYIN DEDİ.
*43- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNEN İNSANLARI DİNSİZLİKLE SUÇLADI.
*44- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN İÇİN CUMHURİYET MİTİNGLERİ YAPILDI.
*45- İLK DEFA BİR HALK KENDİ LÂİKLİĞİNDEN VE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN KORKTU...
*46- İLK DEFA İSRAİLE ve ABD'ye bu kadar yüksek ve ne destek verildi..
*47- İLK DEFA israili korumak için ne gerekiyorsa ülkeye temin edildi.
*48- İLK DEFA TÜKİYE TOPRAKLARI NATONUNDUR DENDİ..
*49- İLK DEFA YOLLAR KÖPRÜLER SATILDI.
*50- İLK DEFA CAMİDE AYİN YAPILDI
*51- İLK DEFA KİLİSEDE CUMA NAMAZI KILINDI.
*52- İLK DEFA BESMELE İLE KİLİS AÇILDI..
*53- İLK DEFA PKK'NIN SİYASİ LİDERİ AKPNİN KONGRESİNE ŞEREF KONUĞU OLARAK DAVET EDİLDİ..
*54- İLK DEFA EŞCİNSELLERE HAK TANINDI..
*55- İLK DEFA BAŞÖRTÜSÜ HAKUKİ YOLDAN YASAKLANDI.
*56- İLK DEFA TERÖRİSTLER İÇİN AĞLARIM DENDİ..
*57- İLK DEFA TERÖRİSTLER İÇİN CANIM CİĞERİM DENİLDİ.
*58- İLK DEFA PKK İLE PAZARLIK MASASINA OTURULDU..
*59- İLK DEFA ÜLKEYİ BABALAR GİBİ SATARIZ DENDİ..
*60- İLK DEFA YAHUDİLER İNSANLIĞIN ONURUDUR DENDİ..
*61- İLK DEFA OKULLARDA DİĞER DİNLER HAK DİN OLARAK GÖSTERİLDİ..
*62- İLK DEFA AYETLER SANSÜRLENDİ..
*63- İLK DEFA OKULLARDA YUNANLILARIN TANRISI ZEUS ÖĞRETİLDİ...
*64- İLK DEFA OKULLARDA İSLAMİ OLAN 45 KELİME YASAKLANDI..
*65- İLK DEFA YAHUDİ ASKERLERİNE DUA EDİLDİ..
*66- İLK DEFA BOP EŞ BAŞKANI OLUP ÖVÜNÜLDÜ..
*67 İLK DEFA YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜ ALINDI..
*68 İLK DEFA HIRİSTİYAN ONURU NİŞANI ALINDI..
*69 İLK DEFA PAPANIN HİZMETİNE GİRİLDİ.. AB YASALARINA UYUM SÜRESİ ADI ALTINDA İSLAMA ÇOK ZARAR VERİLDİ.
*70- İLK DEFA DİYALOG ADI ALTINDA MİSYONERLİK YAPILMAYA BAŞLANDI...
*71- İLK DEFA MAHKEME YIKAMAZ KARARINA OLDUGU HALDE DİKTATÖR BİR ŞEKİLDE KURAN KURSU YIKILDI..
*72- İLK DEFA CAMİLER GAZETE İLANI İLE SATILDI..
*73- İLK DEFA CAMİLERE HACİZ GÖNDERİLDİ....
*74- İLK DEFA BAŞBAKANIN EŞİ KİLİSEDE MUM YAKIP DİLE DİLEDİ..
*75- İLK DEFA AKPLİ BAKAN KİLİSE ALLAHIN EVİDİR DEDİ.
*76- İLK DEFA DİYANETTEN SORUMLU AKPLİ BAKAN, KURANIN ÜÇTE BİRİNİ KABUL ETMİYORUM DEDİ..
*77- İLK DEFA RUHBAN OKULU AÇMAK BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR DENDİ..
*78- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN İSLAMI KABUL ETMEDİĞİNİ AÇIKÇA SÖYLEDİ..
*79 - İLK DEFA Bİ HÜKÜMETİN REZİLLKİKLERİ SAY SAY BİTMEZ HALE GELDİ...
Bu hızla Tayyip Erdoğan b u dönemde ülkemizde ki her şeyi özelleştirmiş olacak... İş bu ya özelleştirmeye ve satmaya kafayı takmış olan başbakanımız en sonunda kendisini özelleştirir mi?
*- Türk Telekom, Arap' ın.
*- Telsim İngiliz' in.
*- Kuşadası Limanı İsrailli' nin.
*- İzmir Limanı Hong Konglu' nun...
*- Araç muayene işi Alman' ın.
*- Başak Sigorta Fransız' ın.
*- Adabank Kuveytli' nin.
*- İETT Garajı Dubaili' nin.
*- Avea Lübnanlı' nın.
*- Petkim? Ermeni' nin. ( Kazak'a sattık, dediler. Kazağı bir çıkardık Ermeni...) *- Rakı, Amerikalı' nın.
*- Finansbank Yunanlı' nın...
*- Oyakbank Hollandalı' nın.
*- Denizbank Belçikalı' nın.
*- Türkiye Finans Kuveytli' nin.
*- TEB Fransız'ın.
*- Cbank İsrailli' nin.
*- MNG Bank Lübnanlı' nın.
*- Alternatif Bank Yunanlı' nın.
*- Dışbank Hollandalı' nın.
*- Şekerbank Kazak' ın.
*- Yapı Kredi' nin yarısı İtalyan' ın.
*- Turkcell' in yarısı Finli' nin Rus' un.
*- Beymen' in yarısı Amerikalı' nın.
*- Enerjisa' nın yarısı Avusturyalı' nın.
*- Garanti' nin yarısı Amerikalı' nın.
*- Eczacıbaşı İlaç, Çek' in.
*- İzocam, Fransız' ın.
*- TGRT ( Fox ) Amerikalı' nın.
*- Demirdöküm Alman' ın.
*- Döktaş Fransız' ın.
*- Süper FM Kanadalı' nın. Hepsi TÜRK' tü bir zamanlar... sadece 8.5 yıl önce. ( yani AKP hükümetinden önce

UYAN EY TÜRKİYE KENDİNE DÖNMEYİ DENE

Sarıkanarya arkadaşım bak kim ne kazandırmış kim neleri satmış, yazına istinaden cevap verme gereği duydum.

Saygılar..
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.07.2013, 23:25   #593
Pusula_58
Usta Yiğido

TÜRBANLI KADIN DVÜLDÜ EFSANESİ ÇÖKTÜ

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ekşisözlük yazarlarıyla buluştu. Görüşmede Vali, bomba etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu.
Başbakan’ın günlerdir miting meydanlarında bahsettiği Kabataş’ta türbanlı kadına saldırı iddiasına ilişkin, “öyle bir MOBESE görüntüsü yok, ben öyle bir görüntü izlemedim” ifadelerini kullandı.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, geçtiğimiz hafta Gezi eylemlerine katılan 15 ekşisözlük yazarıyla buluştu. Görüşmede Vali’nin bilgisi dahilinde ses kaydı alındı. Yaklaşık 4 saat süren görüşmede Vali’den Başbakan’ı oldukça zora sokacak itiraflar geldi:
‘ÖYLE BİR SALDIRI GÖRÜNTÜSÜ YOK’
Vali, Kabataş’ta bir başörtülüye eylemcilerin saldırdığı iddiasıyla ilgili görüntülerin olup olmadığı sorusuna “Elimizde öyle bir mobese görüntüsü yok” cevabını verdi.
Vali Mutlu şöyle devam etti:
Yazar: Kabataş’ta bir başörtülüye taciz yapanların bulunması için gelişmeler var mı? Biz de çok istiyoruz yakalanmasını. Siz bir video gördünüz mü peki?”
MOBESELERDE KAYIT YOK
Vali: “Yok. Bir video görmedim. Şunu söyleyeyim orada da kayıtlar alındı, bakıldı. Ama mobese kameralarından bazılarının kırık olması, her yerde mobese kamerasının olmaması olay mahallinde, bu nedenle herhangi bir kayıtlı şu ana kadar… Ama yarın öbür gün birisinin çektiği bir görüntü olabilir, çıkabilir. Yarın bir gün biri ben cep telefonuyla çektiğim bir görüntüyü şimdiye kadar beklettim ama şu veriyorum diyebilir, bilemem.Şu ana kadar mevcut mobese kameraları üzerinden ortaya çıkmış bir şey yok. Ama şu var, hukukta karine diye bir şey var. Bir bayan, hele ki bu toplumda ismi olan birisinin çok yakınıysa, böyle bir şeyi söylüyorsa bu hakikaten dikkate almaya değer bir şeydir. Bir bayan gelse bana dese ki, Vali Bey ben senin memurun, personelin olarak böyle bir şeyle karşı karşıyayım, ben vallahi o bayana öncelikle inanırım.
Yazar: Şunu açıklığa kavuşturalım. Böyle bir görüntü hiç mi yok, siz mi görmediniz?
Vali: Ben şu ana kadar böyle bir görüntü görmedim. Olsaydı mutlaka çıkartılırdı ama varsa nerede var onu bilemiyorum. Bizim elimizde şu ana kadar mevcut mobese kameraları üzerinden herhangi bir şey yoktur dedim. Ama hiç yoktur manasında demiyorum. Birinin elinde olabilir, bunu bilemiyorum.”
BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ
Başbakan Erdoğan her fırsatta “Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar.” diyerek bu olayı dillendirdi.
Özellikle miting meydanlarında bu iddiaları dillendiren Başbakan Erdoğan “Bu olaylarda bile çok önemli bir yakınımın gelinini, Başbakanlık ofisimin yanında, yerlerde süründürdüler, kendisini çocuğunu taciz ettiler. Bu mudur özgürlük, çevrecilik? Bütün bunlara sabır sabır sabır dedik. Ben bütün bunlara karşı halkımın duyarlılığı adına, Kuzey Afrika'dan dönerken iki saatte toplanan İstanbullu bir şey dile getirdi aslında. Asıl özgürlük budur dediler." demişti.
YANDAŞ MEDYA DEVREYE GİRDİ
Erdoğan’ın açıklamalarından sonra yandaş medya saldırıya uğradığı iddia edilen kadınla röportaj yaptı. Star gazetesinden Elif Çakır, 1 Haziran’da Kabataş’ta 6 aylık bebeği ile saldırıya uğradığını iddia eden Z.D ile görüştü. Görüşme Star gazetesinde manşetten yayınlandı.
Elif çakır röportajda şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bu genç gelin İstanbul Bahçelievler ilçe Belediye Başkanı'nın gelini Z.D.
Hiç oraya buraya olayı çekmeye çalışmayın. Bu vahşeti yapanlar, o genç anneye bir siyasetçinin gelini olduğu için yapmadılar.
Olay yargıya intikal etti.
Valiliğin emniyetin elinde mobese kayıtları mevcut. Her saat başı yıkanma ihtiyacı hissediyor. Dışarıya çıkamıyor. Altı aylık bebeği sütten kesildi. Televizyonlara bakamıyor. Gezi Parkı eylemleri deyince panik atak geçiriyor. Yaşanan vahşet sadece bu olsa birkaç marjinal ortalığı provoke ediyor der geçeriz.”
Mümkün olduğunca ajitasyona başvurulan röportajda Elif çakır mobese kayıtlarının valilikte ve emniyette mevcut olduğunu söylüyordu. Ancak bugün Vali Mutlu bizzat bu söylentileri yalanlamış oldu.
Çakır dışında birçok yandaş medya yazarı olayı dillendirmiş ve görüntü kayıtlarının incelendiğini söylemişti.
Odatv.com
Alt 13.07.2013, 22:32   #594
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5439 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Geziparkiyla yatar, Geziparkiyla kalkar olduk. Bikkinlik getirdi artik.
Kaybeden Türkiye ekonomisi bunu görmezden gelenleri anlamiyorum.
Alt 14.07.2013, 14:23   #595
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 15:36

Tecrübe Puanı: 3305 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kardelencicegi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Geziparkiyla yatar, Geziparkiyla kalkar olduk. Bikkinlik getirdi artik.
Kaybeden Türkiye ekonomisi bunu görmezden gelenleri anlamiyorum.
buda yönetimin ayıbı kardelen kardeşim ağıza alınmayacak küfürler serbest
sivaslılar netlikten çıkmış tam bir serbest pazar olmuş vede siyaset meydanı
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2013, 11:43   #596
35gürün58
Yiğido

35gürün58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

35gürün58 Şuan 35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2014 16:15

Tecrübe Puanı: 685 35gürün58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ARSLAN BULUT - YENİÇAĞ - 16.07.2013

KORKAN ADAMDAN KORKACAKSIN!

Yıllar önceydi... 18 yaşındaydım ve çocukluğumun geçtiği İstanbul’a kısa bir ziyaret için gelmiştim. İstanbul kabadayılarından biri ile sohbet ediyordum. Eski İstanbul kabadayıları, sonradan çıkanlar gibi öyle istihbaratın, polisin veya askerin desteklediği kişiler değildi, tamamen kendi bileklerine ve yüreklerine dayanırlardı.
Halk arasında sevilmelerinin sebebi, mahallenin namusuna sahip çıkmaları, düşkünlere yardım etmeleriydi. Konuştuğum kabadayı da öyle biriydi ve benim gençliğin verdiği aşırı güvenle konuşmam karşısında, “Korkan adamdan korkacaksın... Cesur adamdan zarar gelmez. Dünyanın en tehlikeli adamı korkan adamdır” diye tavsiyede bulunmuştu.

Türk halkı Tayyip Erdoğan’ı “cesur adam” diye tanıdı ve kabadayı adamlarda bulduğu güveni onda bulduğu için oy verdi. Fakat Erdoğan bu günlerde fena halde korkuyor... Taksim Gezi Parkı eylemlerinin, Mursi’nin düşürülmesi gibi bir hedefle, yani kendisini iktidardan indirmek için ve “aynı merkez” den başlatıldığını düşünüyor. Dolayısıyla önlem almaya çalışıyor. Öyle korkuyor ki son olarak tencere tava çalmanın bile suç olduğunu iddia ederek, geniş kitlelerin bundan sonraki büyük eylemlere katılımını durdurmaya çalışıyor. Yani Tayyip Erdoğan halkı korkutmaya çalışıyor. Bu fikri kendisine veren kişi, tencere-tava çalmak diye bir suç olmadığını bildiği için, korkutmayı yaparken konuyu “gürültü kirliliği” çerçevesinde değerlendirmesini istemiş anlaşılan... Yoksa Tayyip Bey’de zerre kadar hukuk mantığı yoktur. Fakat, “iktidar elimden gidecek” korkusu yüzünden, doğrudan “ben verdim” dediği talimatlarla polisin, göstericilere sert davranmasına, hatta ateş ederek gençleri öldürmesine veya gaz bombalarının kapsüllerini mermi gibi kullanarak cinayetler işlemesine yol açmıştır ki asıl hukuk faciası buradadır.
Tayyip Erdoğan bunları neden yaptırıyor? Korktuğu için...
Bu sebeple “Korkan adamdan korkacaksın” sözünü hatırladım.

Fakat; beterin beteri var, ölümden de kötü olaylar var... Siirt’deki taciz olayı gibi... Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç’nin biri 17, diğeri 13 yaşındaki ikizler olmak üzere üç kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu anlaşıldı. Polisin soruşturması sırasında, sanığın, kızların annesini de taciz ettiği anlaşıldı.
Anne, polise verdiği ifadesinde büyük kızının uğradığı cinsel istismarın farkında olduğunu ancak Abdullatif Ç.’nin tehditlerinden korktuğu için engel olamadığını, bunun karşılığında da gıda ve giyim yardımı aldığını söyledi. Abdullatif Ç.’nin, kızların babasını temizlik firmasında taşeron işçisi olarak işe aldığı da belirtildi. Bundan dolayı 17 yaşındaki kızın cinsel taciz olayını 2 yıl boyunca sakladığı anlaşıldı.

Düşünebiliyor musunuz; adam, babayı boğaz tokluğuna bir işe yerleştirmiş, anneye makarna kömür yardımı yapıyor; böylece hem anneyi hem kızlarını satın almış oluyor!
Eee bir ülkede Başbakan, Taksim’deki eylemcileri eleştirirken “Bunlar sandık sonuçlarını hazmedemediler. Makarna kömüre oy sattınız diyorlar. Madem öyle sen de dağıt” diyorsa, sonuç böyle olur. Mısır’da da Müslüman Kardeşler adlı örgüt de aynı yöntemi uyguladı, yardım dağıtarak oyların dörtte birini satın aldı ve tek başına iktidar oldu.
“Oy namustur” denildiğinde pek anlaşılmıyordu. Siirt’teki olay, makarna ile namus ilişkisini, makarna ile oy ilişkisini de ortaya koyuyor. Makarnaya oyunu veren namusunu da teslim edebiliyor! Bunlar gerçek fotoğraflardır, laf değil...
Buna karşılık sizin hukuk düzeniniz, makarna verip çocukları satın alan veya pala ile kadınlara saldıranları serbest bırakıyor da Atatürk resimli bayrak satan seyyar satıcıyı tutukluyorsa, o ülkenin halkından ve onun öfkesinden korkmak gerekir!
35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2013, 17:15   #597
sivasli_boy
Yeni Yiğido

sivasli_boy - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivasli_boy Şuan sivasli_boy isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.07.2013 17:16

Tecrübe Puanı: 676 sivasli_boy FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
TÜRBANLI KADIN DVÜLDÜ EFSANESİ ÇÖKTÜ

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ekşisözlük yazarlarıyla buluştu. Görüşmede Vali, bomba etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu.
Başbakan’ın günlerdir miting meydanlarında bahsettiği Kabataş’ta türbanlı kadına saldırı iddiasına ilişkin, “öyle bir MOBESE görüntüsü yok, ben öyle bir görüntü izlemedim” ifadelerini kullandı.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, geçtiğimiz hafta Gezi eylemlerine katılan 15 ekşisözlük yazarıyla buluştu. Görüşmede Vali’nin bilgisi dahilinde ses kaydı alındı. Yaklaşık 4 saat süren görüşmede Vali’den Başbakan’ı oldukça zora sokacak itiraflar geldi:
‘ÖYLE BİR SALDIRI GÖRÜNTÜSÜ YOK’
Vali, Kabataş’ta bir başörtülüye eylemcilerin saldırdığı iddiasıyla ilgili görüntülerin olup olmadığı sorusuna “Elimizde öyle bir mobese görüntüsü yok” cevabını verdi.
Vali Mutlu şöyle devam etti:
Yazar: Kabataş’ta bir başörtülüye taciz yapanların bulunması için gelişmeler var mı? Biz de çok istiyoruz yakalanmasını. Siz bir video gördünüz mü peki?”
MOBESELERDE KAYIT YOK
Vali: “Yok. Bir video görmedim. Şunu söyleyeyim orada da kayıtlar alındı, bakıldı. Ama mobese kameralarından bazılarının kırık olması, her yerde mobese kamerasının olmaması olay mahallinde, bu nedenle herhangi bir kayıtlı şu ana kadar… Ama yarın öbür gün birisinin çektiği bir görüntü olabilir, çıkabilir. Yarın bir gün biri ben cep telefonuyla çektiğim bir görüntüyü şimdiye kadar beklettim ama şu veriyorum diyebilir, bilemem.Şu ana kadar mevcut mobese kameraları üzerinden ortaya çıkmış bir şey yok. Ama şu var, hukukta karine diye bir şey var. Bir bayan, hele ki bu toplumda ismi olan birisinin çok yakınıysa, böyle bir şeyi söylüyorsa bu hakikaten dikkate almaya değer bir şeydir. Bir bayan gelse bana dese ki, Vali Bey ben senin memurun, personelin olarak böyle bir şeyle karşı karşıyayım, ben vallahi o bayana öncelikle inanırım.
Yazar: Şunu açıklığa kavuşturalım. Böyle bir görüntü hiç mi yok, siz mi görmediniz?
Vali: Ben şu ana kadar böyle bir görüntü görmedim. Olsaydı mutlaka çıkartılırdı ama varsa nerede var onu bilemiyorum. Bizim elimizde şu ana kadar mevcut mobese kameraları üzerinden herhangi bir şey yoktur dedim. Ama hiç yoktur manasında demiyorum. Birinin elinde olabilir, bunu bilemiyorum.”
BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ
Başbakan Erdoğan her fırsatta “Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar.” diyerek bu olayı dillendirdi.
Özellikle miting meydanlarında bu iddiaları dillendiren Başbakan Erdoğan “Bu olaylarda bile çok önemli bir yakınımın gelinini, Başbakanlık ofisimin yanında, yerlerde süründürdüler, kendisini çocuğunu taciz ettiler. Bu mudur özgürlük, çevrecilik? Bütün bunlara sabır sabır sabır dedik. Ben bütün bunlara karşı halkımın duyarlılığı adına, Kuzey Afrika'dan dönerken iki saatte toplanan İstanbullu bir şey dile getirdi aslında. Asıl özgürlük budur dediler." demişti.
YANDAŞ MEDYA DEVREYE GİRDİ
Erdoğan’ın açıklamalarından sonra yandaş medya saldırıya uğradığı iddia edilen kadınla röportaj yaptı. Star gazetesinden Elif Çakır, 1 Haziran’da Kabataş’ta 6 aylık bebeği ile saldırıya uğradığını iddia eden Z.D ile görüştü. Görüşme Star gazetesinde manşetten yayınlandı.
Elif çakır röportajda şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bu genç gelin İstanbul Bahçelievler ilçe Belediye Başkanı'nın gelini Z.D.
Hiç oraya buraya olayı çekmeye çalışmayın. Bu vahşeti yapanlar, o genç anneye bir siyasetçinin gelini olduğu için yapmadılar.
Olay yargıya intikal etti.
Valiliğin emniyetin elinde mobese kayıtları mevcut. Her saat başı yıkanma ihtiyacı hissediyor. Dışarıya çıkamıyor. Altı aylık bebeği sütten kesildi. Televizyonlara bakamıyor. Gezi Parkı eylemleri deyince panik atak geçiriyor. Yaşanan vahşet sadece bu olsa birkaç marjinal ortalığı provoke ediyor der geçeriz.”
Mümkün olduğunca ajitasyona başvurulan röportajda Elif çakır mobese kayıtlarının valilikte ve emniyette mevcut olduğunu söylüyordu. Ancak bugün Vali Mutlu bizzat bu söylentileri yalanlamış oldu.
Çakır dışında birçok yandaş medya yazarı olayı dillendirmiş ve görüntü kayıtlarının incelendiğini söylemişti.
Odatv.com
Adamın alıntı yaptıgı yere bakın müthiş tarafsız meyda maşallah... böyle birşey yapıldıysa bunu yapanı lanetliyorum demek ne kadar zor bu neyin kavgası sırf ikdidar olamıyoruz diye ortalıgı yıkmak.. siz devam edin amaca ulaşıyorsunuz ekonomi kötüye gitmeye başladı bile devam edin...

MEKANIN CENNET OLSUN BUYUK DAVA ADAMI...M. Yazıcıoğlu.
sivasli_boy isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivasli_boy'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.07.2013, 23:18   #598
Pusula_58
Usta Yiğido

Alıntı:
sivasli_boy Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Adamın alıntı yaptıgı yere bakın müthiş tarafsız meyda maşallah... böyle birşey yapıldıysa bunu yapanı lanetliyorum demek ne kadar zor bu neyin kavgası sırf ikdidar olamıyoruz diye ortalıgı yıkmak.. siz devam edin amaca ulaşıyorsunuz ekonomi kötüye gitmeye başladı bile devam edin...
Sen nereyi kaynak alıyorsun Adamım. Bu haber sadece odatv.com değil tüm haber sitelerinde geçti. Sanki valinin ağzından kendileri konuşmuş gerçekten çok komik oluyorsunuz.. Çıkar o at gözlüklerini biraz etraflıca bak! Hemen yargısız infaz peşin hüküm ve linç.!
Ekonomik kötüye gidiyorsa bunun tek sorumlusu şuan ki iktidarın başıdır. Halkı kışkırtıcılığa zorlayarak ortam gererek bu noktaya getirmiştir. Biraz da aynaya bakmalılar. Her şeyde haklı olunmaz biraz da eleştiriye açık olunmalı. Ben bilirim ben yaptım ben dedim dediğim dedik çaldığım düdükle olmuyor bu işler.
Öz eleştiri yapıp, halktan özür dilemeliler, polis saldırısıyla ölen 6 kişinin de zanlıları cezasız kalmamalı. Hukuk yoluyla cezaları verilmeli. Demokrasi olduğuna inanıyorsak bunu gerektirir.
Alt 17.07.2013, 03:19   #599
yigido_furkan
Yeni Yiğido

yigido_furkan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yigido_furkan Şuan yigido_furkan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2015 21:03

Tecrübe Puanı: 0 yigido_furkan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sen nereyi kaynak alıyorsun Adamım. Bu haber sadece odatv.com değil tüm haber sitelerinde geçti. Sanki valinin ağzından kendileri konuşmuş gerçekten çok komik oluyorsunuz.. Çıkar o at gözlüklerini biraz etraflıca bak! Hemen yargısız infaz peşin hüküm ve linç.!
Ekonomik kötüye gidiyorsa bunun tek sorumlusu şuan ki iktidarın başıdır. Halkı kışkırtıcılığa zorlayarak ortam gererek bu noktaya getirmiştir. Biraz da aynaya bakmalılar. Her şeyde haklı olunmaz biraz da eleştiriye açık olunmalı. Ben bilirim ben yaptım ben dedim dediğim dedik çaldığım düdükle olmuyor bu işler.
Öz eleştiri yapıp, halktan özür dilemeliler, polis saldırısıyla ölen 6 kişinin de zanlıları cezasız kalmamalı. Hukuk yoluyla cezaları verilmeli. Demokrasi olduğuna inanıyorsak bunu gerektirir.

polis saldırısıyla ölen 6 kişinin de zanlıları cezasız kalmamalı demıssın adanada şehıt edılen komıserın hesabı neden sorulmuyor mecıdıyekoyde kursunla yaralanan 1ının hala felc durumu var bunun hesabını nıye sormuyosun yada yine adanada olaylar sırasında bıcaklanan polisin hesabını kim soracak? birilerinin ölmesi yaralanması hoş bişey değil ama dagılması yönunde ananos yapılıpta orda duran kısıde bazı seylerı göze almıs demekki .
yigido_furkan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar yigido_furkan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.07.2013, 02:24   #600
mete209
Yiğido

mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mete209 Şuan mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2015 20:17

Tecrübe Puanı: 455 mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bağımsız uluslararası medya yaklaşık 20 araç yakılarak cehenneme çevrilen Fransa'da yapılan gösteriyi yayımlamak yerine Paris'te yeni açılan yapay sahili göstermiş gün boyu.
mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mete209'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil