Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Tahribat Sürüyor. - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.06.2011, 08:41   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Tahribat Sürüyor.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Yabancı bilim adamları araç titreşimleri, ışık ve yüksek volümlü seslerin tarihi eserlere zarar verdiğini anlatırken, dış ülkelerde cezai müeyyide uygulanırken Sivas tarihi eserlerine zarar vermeye devam ediyor. Tarihi eserlerin bulunduğu alana büyük araçlar giriyor, mitingler düzenleniyor, organizasyonlar gerçekleştiriliyor, Sivas'ta hiç kimse bu tahribatlara karşı çıkmıyor.

Kent meydanında bulunan ve Sivas’ın açık hava müzesi olan tarihi eserler, restorasyonlar esnasında onarılırken bir o kadar da hasar görmüştü. Eserlere ağır iş makineleri ile müdahale edilmesi, eserler üzerinde bulunan değerli taşların düşmesine neden olmuştu. Şimdilerde ise eserler organizasyonlar yüzünden hasar görmeye başladı. Şifahiye Medresesi ve Buruciye Medresesi önünde gerçekleştirilen organizasyonlar için sahneler kurulurken tır ve büyük araçların alana girmesi, eserlere zarar veriyor. Esasen bu tür alanlara hiçbir şekilde araç girmesine müsaade edilmemesi gerekirken eserler etrafında dolaşan iş makinelerine göz yumulması tarihi eserleri muhafaza etmekteki hassasiyetimizi ortaya koyuyor.

Öte yandan kent meydanında düzenlenen mitinglerde kullanılan ses sistemleri de tarihi eserlere büyük zarar veriyor. Yüksek volümlü müzik sesinin tarihi eser kabartmalarının dökülmesini hızlandırdığı dış ülkelerde tarihi eserler çevresinde eğlence programları düzenlemenin ve yüksek sese maruz kalmasına cezai müeyyide uygulandığı bilinirken Sivas’taki ilgili bilim adamlarının ve STK’ların da sessiz kalması garip karşılanıyor.

Sivaspostası.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2011, 10:43   #2
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Tahribat Sürüyor.

Duyarlı, bilinçli toplum olamktan ne yazıkki biraz uzağız. Bu giderilmedikçe daha pek çok tarihi eserlerimiz kaybolmaya mahkumdur. Sadece olanları izlemekle meşguluz
Alt 06.06.2011, 11:25   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 16:47

Tecrübe Puanı: 781 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ya gerçekten şu eserlerimize o kadar çok üzülüyorum ki.diğer şehirler bundan kat kat kötü eserlerle ün yaparken bizde şaheserler var ama kullanamıyoruz.birde üstüne üstün restorasyon diye rezil ediyoruz veya 20 sene restorasyon yapıyoruz(gökmedrese).birde bu yetmezmiş gibi eğlenceler buralarda düzenleneiyor gerçekten çok büyük zarar veriyoruz.birde seçim zamanı mitingler var onlar temelli bitiriyor işi zaten.bence sivasta mtingler cumhuriyet meydanında yasaklanamalıdır.MEVLANA MEYDANINDA YAPILMALIDIR.
Alt 06.06.2011, 12:06   #4
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Ben demiştim demeyi hiç sevmem ama Kent Meydanı yapılırken o ağaçların doğal korumalar olduğunu 100.000 defa söylemiştim her yerde, hatta Sami Aydın'ın kendisine de söylemiştim... Işık titreşimin yanında rüzgar ve Toz o işlemelere zarar verir demiştim. Sakalım da vardı o dönem ama dinletememiştim kendimi, herhalde top sakallı olmamdan dolayıydı... Cezayı o kent meydanının geleceğini düşünmeden yapan Sami Aydın ödemelidir...

Bunu anlatırken de Divriği Ulu Camii'yi örnek vermiştim. Japon turistler gelir Ulu Camii'yi görür ve derler ki "Bu Japonya'da olsa cam fanusun içerisine alırdık ki zarar görmesin tozdan rüzgardan"... Biz ise kent meydanında doğal korumaları olan ağaçları kesiyoruz, meydan yapacağız diye ve ne akla hizmetse o projeye bir de ödül verdiler...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2011, 16:04   #5
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Yorumların hepsine katılıyorum. O ağaçlar kesilmemeliydi! Sivas meydanını güzel yapan zaten o güzelliklerdi. Sivaslı o ağaçların gölgesinde oturup çifte minareye bakmayı seviyordu...
Alt 06.06.2011, 16:12   #6
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

çağdışı kalmış modern badem anlayışının 20 yılda ülkeyi getirdiği noktanın özetidir bu
ali demirler heryerde artık, fetoşun altın çocukları ülkemiz altın tepsi içinde emperyalizme peşkeş çekmeye devam ediyorlar, onlar için tarih topkapı saryı müdürünün anlayışındaki anlayışır hareme eve taşımak padişah koltuğunu odana almak, müzede eserler üzerinde misafir ağırlayığ ziftlenmek
bademin tarih anlayışı bu kadar

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil