Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.11.2007, 11:31   #21
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart --->: sizce ?

Gösteriş,gösterişş.gösterişşşş ş.Başka birşey değil.Başka bir sorun olmazda tamam o zaman onu yaparsın.Eminimki oraya harcanan parayla kaç yoksul aileye iş sağlanır kaç kişi sebeplenir.
Alt 28.11.2007, 11:37   #22
orhanakbulut_58
Tecrübeli Yiğido

orhanakbulut_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orhanakbulut_58 Şuan orhanakbulut_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.04.2011 22:00

Tecrübe Puanı: 643 orhanakbulut_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gösteriş,gösterişş.gösterişşşş ş.Başka birşey değil.Başka bir sorun olmazda tamam o zaman onu yaparsın.Eminimki oraya harcanan parayla kaç yoksul aileye iş sağlanır kaç kişi sebeplenir.
abi bunları bende söyledim zmanında başka konularda ama bu seferde diyolarki belediyein görevleri arasında iş bulmak yoktur.... doğru olmayabilir ama gelişmiş şehirlere baktığımızda mesela kendi yaşadığım şehir izmirden bahsedecek olursam iztaş,izfaş,izulaş,izelman,izs u,izbeton diye sayacak olursam vs.vs. belediyelerin kurduğu fabrikalar sürüp gidiyor ama BELEDİYE YALAKALARI bunları görmüyor nedense...
Alt 28.11.2007, 12:20   #23
abuç
Yiğido

abuç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abuç Şuan abuç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.02.2012 15:38

Tecrübe Puanı: 668 abuç FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: --->: sizce ?

Alıntı:
orhanakbulut_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abi bunları bende söyledim zmanında başka konularda ama bu seferde diyolarki belediyein görevleri arasında iş bulmak yoktur.... doğru olmayabilir ama gelişmiş şehirlere baktığımızda mesela kendi yaşadığım şehir izmirden bahsedecek olursam iztaş,izfaş,izulaş,izelman,izs u,izbeton diye sayacak olursam vs.vs. belediyelerin kurduğu fabrikalar sürüp gidiyor ama BELEDİYE YALAKALARI bunları görmüyor nedense...
bende belediyeciyim doğrudur,belediyenin görevleri arasında doğrudan insanlara iş bulmak yoktur.ancak ;5393 sayılı kanunun 14 maddesinde belediyenin görevleri belirlenmiştir.a bendinde derki:ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapar ve yaptırır ;bu da dolaylı olarak insanları iş sahibi yapmak demek değilmidir.
insanlara kaldırımda LCD izletmek,kışın karda kayılıp düşülecek kaldırım yapmak konusuna gelince ;bu konuda sizlere bir ayet meali iletmek isterim."akrabay,yoksula yolda kalmışa haklarını ver.Malını israf ile saçıp savurma.Zira saşıp savuranlar,şeytanın dostları kardeşleridir.Şeytan ise Rab'ine karşı çok nankördür.

YARI DALGALI OLMAMALI DENİZ,
YA DURMALI YA KUDURMALI.
SONUNA KADAR GİRMELİ HANÇER,
YA KININDAN HİÇ ÇIKMAMALI.
abuç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.11.2007, 13:52   #24
orhanakbulut_58
Tecrübeli Yiğido

orhanakbulut_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orhanakbulut_58 Şuan orhanakbulut_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.04.2011 22:00

Tecrübe Puanı: 643 orhanakbulut_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: -->: --->: sizce ?

Alıntı:
abuç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bende belediyeciyim doğrudur,belediyenin görevleri arasında doğrudan insanlara iş bulmak yoktur.ancak ;5393 sayılı kanunun 14 maddesinde belediyenin görevleri belirlenmiştir.a bendinde derki:ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapar ve yaptırır ;bu da dolaylı olarak insanları iş sahibi yapmak demek değilmidir.
insanlara kaldırımda LCD izletmek,kışın karda kayılıp düşülecek kaldırım yapmak konusuna gelince ;bu konuda sizlere bir ayet meali iletmek isterim."akrabay,yoksula yolda kalmışa haklarını ver.Malını israf ile saçıp savurma.Zira saşıp savuranlar,şeytanın dostları kardeşleridir.Şeytan ise Rab'ine karşı çok nankördür.
BELEDİYE YALAKALARI, İŞ BULMAK BELEDİYENİN GÖREVİ DEĞİLDİR DİYENLER ALIN SİZE EN GÜZEL YANIT.
Alt 28.11.2007, 14:36   #25
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 16:25

Tecrübe Puanı: 701 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart --->: İLK LCD YERLEŞTİRİLDİ

güzel sivasımıza herşeyin en iyisi yakışır
inşallah vatandaşlarımızda gereken özeni gösterirler
hayırlı uğurlu olsun
özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.11.2007, 17:35   #26
banu58
Tecrübeli Yiğido

banu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

banu58 Şuan banu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.11.2008 19:30

Tecrübe Puanı: 626 banu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Şimdi önce bu LCD ekranların yapılma nedenine bakalım,son aylarda Sivasa gidenler bilir,Kale camii,cıbıllar parkı ve daha birçok noktadaki tarihi bilboardlar kaldırıldı,onların yerine kaldırım üzerlerine yerleştirilecek bu LCD ekranlar konuldu,hem görüntü kirliliğine neden olmuyor hemde estetik bir görünüm sağlıyor,sanmayinki bu ekranlarda vizyondaki filmler gösterilecek.
Sizler esnaf olsanız bu ekranlarda tanıtımınızın yapılmasını istemezmisiniz?

Belediye işyeri açmak,çalıştırmak,işsizlere iş sağlamak zorunda değil,kaldıki Sivas Belediyesinin işsizlere işsağlamak için yapmış olduğu bir çok proje var,en basidi Özbelsan var,buna ilave otopark hizmetinden elde edilen paralar burada istihdamı sağlanan belediye personeline veriliyor,kaldıki Sivas Belediyesinin birçok ile nazaran ortaya koyduğu devasa projeler var ona lüzumsuz deyin buna lüzumsuz deyin lüzumlu olan ne peki...
Hangi belediye bağlı olduğu ildeki işsizleri bitirmiş?

Birçokları Paşabahçeden memnundur ben bekarım ve hiç gitmiyorum bana göre oraya harcanan parada lüzumsuz diyebilirmiyim?

Sivas Belediyesi birçok büyükşehir belediyesinden iyi çalışıyor,kaç şehirde su arıtma tesisi var,kaç şehirde çöp depolama fabrikası var,kaç şehirin alt yapısı tamamen bitmiş,kaç şehrin asfaltlanmadık yolu kalmış?
Anlayamadığım burada tasarruftan bahsediliyor Allah aşkına söyleyin Sivasta yapılan binaların hangisi tasarrufi düşünceyle yapılmış,hepsinde selçuklu gösterişi yokmu?Kaldıki bu şehirde işsizlik var ama lüks yaşamda var!
Belediyecilik hizmet götürme yeridir,işve işçi bulma kurumu değil!

Daha dün İstasyon caddesindeki ağaçlar için birdünya laf edildi herkes greenpeaceci oluverdi o ağaçlar miyadını doldurmuş 30 seneyi açmış içleri çürümüş ağaçlardı ama kaçınız biliyor bir akasya ağacının ömrünü,ama herkes birşeyler söyledi herzamanki gibi hem merak etmeyelim genç ağaçlar kesilmedi.Sivas bundan sonra dışyüzüyle gözükecek bu ve benzeri projeler devam edecektir ben bunu umud ediyorum.

Evet şimdi BENCE sorusunu cevaplıyayım;bence çok olumlu projeler bunlar,devamını bekliyoruz.
Saygılar!
Alt 28.11.2007, 17:43   #27
banu58
Tecrübeli Yiğido

banu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

banu58 Şuan banu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.11.2008 19:30

Tecrübe Puanı: 626 banu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: İLK LCD YERLEŞTİRİLDİ

Çok güzel oluyor,Sivasımızın çehresi değişiyor.Çok daha etkili projelerde bekliyoruz!Sivasımıza hayırlı olsun!
Alt 28.11.2007, 19:03   #28
SivasAhmet
Yiğido

SivasAhmet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasAhmet Şuan SivasAhmet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.12.2010 14:41

Tecrübe Puanı: 687 SivasAhmet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bencede güzel bir proje.
O kadarda fazla masraf olduğunu sanmıyorum.
Bu masraflar, reklamlardan çıkacağına inanıyorum. Zamanla hatta burdan büyük bir karda elde edileceğine inanıyorum.
SivasAhmet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.11.2007, 19:34   #29
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
banu58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şimdi önce bu LCD ekranların yapılma nedenine bakalım,son aylarda Sivasa gidenler bilir,Kale camii,cıbıllar parkı ve daha birçok noktadaki tarihi bilboardlar kaldırıldı,onların yerine kaldırım üzerlerine yerleştirilecek bu LCD ekranlar konuldu,hem görüntü kirliliğine neden olmuyor hemde estetik bir görünüm sağlıyor,sanmayinki bu ekranlarda vizyondaki filmler gösterilecek.
Sizler esnaf olsanız bu ekranlarda tanıtımınızın yapılmasını istemezmisiniz?

Belediye işyeri açmak,çalıştırmak,işsizlere iş sağlamak zorunda değil,kaldıki Sivas Belediyesinin işsizlere işsağlamak için yapmış olduğu bir çok proje var,en basidi Özbelsan var,buna ilave otopark hizmetinden elde edilen paralar burada istihdamı sağlanan belediye personeline veriliyor,kaldıki Sivas Belediyesinin birçok ile nazaran ortaya koyduğu devasa projeler var ona lüzumsuz deyin buna lüzumsuz deyin lüzumlu olan ne peki...
Hangi belediye bağlı olduğu ildeki işsizleri bitirmiş?

Birçokları Paşabahçeden memnundur ben bekarım ve hiç gitmiyorum bana göre oraya harcanan parada lüzumsuz diyebilirmiyim?

Sivas Belediyesi birçok büyükşehir belediyesinden iyi çalışıyor,kaç şehirde su arıtma tesisi var,kaç şehirde çöp depolama fabrikası var,kaç şehirin alt yapısı tamamen bitmiş,kaç şehrin asfaltlanmadık yolu kalmış?
Anlayamadığım burada tasarruftan bahsediliyor Allah aşkına söyleyin Sivasta yapılan binaların hangisi tasarrufi düşünceyle yapılmış,hepsinde selçuklu gösterişi yokmu?Kaldıki bu şehirde işsizlik var ama lüks yaşamda var!
Belediyecilik hizmet götürme yeridir,işve işçi bulma kurumu değil!

Daha dün İstasyon caddesindeki ağaçlar için birdünya laf edildi herkes greenpeaceci oluverdi o ağaçlar miyadını doldurmuş 30 seneyi açmış içleri çürümüş ağaçlardı ama kaçınız biliyor bir akasya ağacının ömrünü,ama herkes birşeyler söyledi herzamanki gibi hem merak etmeyelim genç ağaçlar kesilmedi.Sivas bundan sonra dışyüzüyle gözükecek bu ve benzeri projeler devam edecektir ben bunu umud ediyorum.

Evet şimdi BENCE sorusunu cevaplıyayım;bence çok olumlu projeler bunlar,devamını bekliyoruz.
Saygılar!
Biz çok kötü anlamında söylemedik elbetteki yapılan işleri. Ancak, bir ata sözü vardır. "Ayağını yorganına göre uzat" diye. Elbetteki belediye iş bulma kurumu değil ama,kendi yakın çevreleri için birer iş bulma kurumu halindeler. İş bulur kurum halinede gelebilir,Örnekleri var çünkü. Ana caddeler son derece modern hale gelebilir ama arka sokaklarda neler oluyor.? Nice düşkün işsiz yoksul evine kömür,ekmek alamayan evler aileler varken caddelere LCD ekran konsa ne olur.? Bize yalnış gelen tarafı bu.Yoksa herkes ister güzelin en güzelini.
Alt 28.11.2007, 20:11   #30
abuç
Yiğido

abuç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abuç Şuan abuç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.02.2012 15:38

Tecrübe Puanı: 668 abuç FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: sizce ?

"sizce" diye sormaktaki amacımız Sivas belediyesini ve çalışmalarını eleştirmek değildi.Sivas için en iyisini istemeyen namerttir öncelikle bunun bilinmesini isterim.yapılan güzel çalışmalar sözümüz yok Sivas için faydalı işlere Allah razı olsun deriz;Paşa fabrikası,aksu projesi,asfaltlama gibi.eleştirdiğimiz LCD ekrandır ; bir LCD kaç YTL dir bilirmisiniz. bir çok insan için lükstür ve tanıtım içinde elzem değildir.daha ucuz alternatifleri vardır.eleştirdiğimiz lüks karolardır;yüzeyleri kaygan, Sivas kış memleketi kışın buzda bu karolarda insanlar kayıp düşecek üstelikte pahalı bir malzemedir ,daha ucuz alternatifi vardır. Aslolan lüks malzemelerle değil uygun malzemelerle güzel şeyler yapmaktır. konumuz binalar değil onlar kalıcı eserlerdir.selçuklu eserleri ise tarihi eserlerdir.kaldırım ve LCD ekran kalıcı eser değildir tarihi eserde olamayacaktır. Lüksün ve israfın bedeli ağırdır bu bedeli insanlara ödetmeyede kimsenin hakkı yoktur.

YARI DALGALI OLMAMALI DENİZ,
YA DURMALI YA KUDURMALI.
SONUNA KADAR GİRMELİ HANÇER,
YA KININDAN HİÇ ÇIKMAMALI.
abuç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil