Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.05.2009, 01:45   #31
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1415 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: KÖYLERE KÜRTÇE İSİM verilmesi

hic önemli degil bu konular!diyen arkadaslara söyle bir gecmise yolculuk yapmalararini tavsiye ederim,cok degil 50-60 yil bizlerden neleri aldi neleri verdi!?Kaybettiklerimiz bunun yaninda coktur tabiki heepimiz kardesiz atalarimiz dedelerimiz beraber omuz omuza vermistir inkar etmiyoruz.Yine icimizde basliyor ve icimizde bitiyor her sey ve en önemliside icten yikiliyoruz halkimizin haberi yok!?simdi tek konu köy isimleri degil yada yabanci kelimelerde degil!o kadar cok derin ve vahimki atatürk onuda söyledi simdiye kadar kimse önemini ehemniyetini algilayamadi!?yazik cok yazik o önemli degil bu önemli degil diye (genel)türkiye söylenmeye devam etsin.Kaybettikten sonra sizlanmaninda bir manasi kalmayacaktir!
Alt 13.05.2009, 03:11   #32
Glock23
Usta Yiğido

Glock23 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Glock23 Şuan Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2013 08:20

Tecrübe Puanı: 730 Glock23 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bzim halk artik gözünü acmali!Aydinim diye gecinen,piyonlara,sanatcilara, ankarada dayim var diyenlerede!?avrupanin ve amerikanin kuklasi olmaktan vaz gecmeli Türkiye imkanlari kendine cevirmeli hayir deme zamani geldi geciyor bile.Bu gidisle gelecegimizin insanlari malesefki türkiye diye bir ülke bulamayacak!ermeni kapisini actirirler dogudada kürtce il.ilce,köy isimleri derken trafik isaretlerinide yazilarinida kürtcelestirirler sonrasi malum cepe ccevre haritayi tamamlamis olurlar!üstüne konmalarida cok basit olur unutmayinki balkanlardada aynisi oldu!bunlar hep birinci dünya savasindan beri gelen bir dava biri ermeni davasi digeri kürt sorunu onlara söz verdi avrupalilar ve amerika mutlaka ve mutlaka er veya gec bunu yerine getireceklerdir biz millet olarak bir seyler yapmazsak!?
devlet ise zaten dis güclerine palyacoluk yapiyor yazik cok yazik türkiye hükumetine yakistiramiyorum ben esasen parsel parsel gidiyor canim Türkiyem ,atatürk zamaninda aciklamis gelecegi bilmis gibi bize isik tutmus ama basta olanlar cabuk utmus olacakki düsman ülkelerle hala dost olunabilecegini saniyorlar!ama yaniliyorlar bizi nereden vuracaklarinida onlar iyi biliyorlar!?yani düsman ülkeler cikarlari var canim ülkemizi ele gecirmek bizi ise bilmem nerelere istiflemek!?türklügümüzü yok etmek ve kendi korkularini da yenmek iste arkadaslar bu kadar ben ise malesef cok üzülüyorum aralarinda yasiyoruz cünki politikalarinida dinliyoruz son süzüm;ESKI DOSTTAN DÜSMAN OLMAZ,ESKI DÜSMANDANDA DOST OLMAZ!kattiyen olmaz.........
Selam,
Merak ettim, parcel, parcel gidiyor canimTurkiyem diye yazmissiniz, kac kilometre toprak kaybettik Turkiyemden ve o parcel ,parcel topraklar kime gitti yada gidiyor? Beni aydinlatirsaniz cok sevinirim.Sinirlar yeniden cizildide haberim mi yok!
Sayglilar
Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.05.2009, 03:20   #33
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1410 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

[quote=kronik;409237][b] [color="DarkOrange"]Kürt sorununun çözümü için şartların uygun olduğunu ve bu konuda başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Atalay, 'yerel talepler olursa' köylere Kürtçe isim verilebileceğini söyledi
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, PKK’lı Murat Karayılan’ın yaptığı açıklamaları dikkatle not ettiklerini söyledi. Kürt sorunun çözümü için şartların uygun olduğunu ve bu konuda başlatılan bir çalışmanın devam ettiğini belirten Atalay, ismi değiştirilen köylere tekrar Kürtçe isimler verilebileceğini kaydetti. Atalay, “Yerel talepler olursa olur, niye olmasın” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti*nin bir bakanı nasıl bir töristi(pkknın apo dan sonra 2 numaralı adamı m. karayılan) nasıl dikkate alır ...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.05.2009, 03:44   #34
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
nurcansl Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Selam,
Merak ettim, parcel, parcel gidiyor canimTurkiyem diye yazmissiniz, kac kilometre toprak kaybettik Turkiyemden ve o parcel ,parcel topraklar kime gitti yada gidiyor? Beni aydinlatirsaniz cok sevinirim.Sinirlar yeniden cizildide haberim mi yok!
Sayglilar
Ben cevap vereyim saygıdeğer bacım...

Sadece İsrail'lilere satılan toprak miktarı 114.780 dekar...
Suriyelilere 253.440dekar... ve bunun gibi toplam 323.737.215 metrekare...
Bunun yanında Ermenilerin Kars,Ardağan ve Ağrı'dan, Suriyelilerin Hatay'dan toprak almaları manidar... İşte böyle parsel parsel satılıyor...
Ayrıca Sultanşehir gardaşım, madem bu duruma karşı değilsin o vakit Tunceli'de yaşayan Kürt vatandaşların Tunceli'ye Dersim demesinden alınmıyorsundur... Oysaki orasının adı Türk kanunlarına göre Tunceli... DTP vekili "Sınırları çizdik" derken böyle birşeyi sadece hükümet partisini korumak için savunuyor olmanı ümidediyorum.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.05.2009, 05:33   #35
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1415 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
nurcansl Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Selam,
Sayglilar
yasinizi bilmiyorum kardes cevap vereyim;ist.ege ve akdeniz onbin yabanci`bunlar ingiliz ve almanlar fransizlar türkler icinde degil gurbetciler olarak aldilar cennet yerleri.2)bu güne kadar büyütmeyin önemli sorun degil diyenler!secimlerde doguyu zorlada olsa DTB`liler aldi,ve simdi bir kürt acilimi var vatanini milletini seven kardeslerime bir sey demiyorum"onlari ayri tutuyorum.Nemi oluyor dogunun haritasida ciziliyor hatta az kaldi belli oluyorda yakinda bitirirler,gözü aydin türkiyenin kürdoloji`bilim merkezide kurulacak okullarda istege bagli kürtce din derside görülecek!kanali var radyosu var bir dahaki secimde sunuda bir yere yazin yine kazanirlarsa bu pkk partisi !?bizden kimseyi oraya sokmayacaklar atmaya calisacaklar kendi yandaslarini atayacaklar resmi dairelere ermeni kapisida acilirsa degmeyin bunlarin keyfine.acilim acilim iste ancak bu kadar olur amerika ve avrupa simdi avuclarini ovuyor nede seviniyorlardir kendi silahlariyla yendik kaleyi icden yiktik diye!?az kaldi bes .on yil ben artik sözün bittigi yerdeyim bundan sorada ne birsey yazarim nede bir sey derim söz hakki dogarsa?belki orda yasayanlar anlayamiyor,göremiyorsa?biz yurt disinda yasayanlarin bir sey söylemeye hakki yok ordada burdada yabancyiz nasil olsa yerimiz yok saygilar selamlar!
Alt 13.05.2009, 07:11   #36
navruz58
Yiğido

navruz58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

navruz58 Şuan navruz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.07.2016 13:52

Tecrübe Puanı: 665 navruz58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ne kürcesi ya en büyük türkiyem vatan sana canim feda türkiyem
Alt 13.05.2009, 09:05   #37
Glock23
Usta Yiğido

Glock23 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Glock23 Şuan Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2013 08:20

Tecrübe Puanı: 730 Glock23 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben cevap vereyim saygıdeğer bacım...

Sadece İsrail'lilere satılan toprak miktarı 114.780 dekar...
Suriyelilere 253.440dekar... ve bunun gibi toplam 323.737.215 metrekare...
Bunun yanında Ermenilerin Kars,Ardağan ve Ağrı'dan, Suriyelilerin Hatay'dan toprak almaları manidar... İşte böyle parsel parsel satılıyor...
Ayrıca Sultanşehir gardaşım, madem bu duruma karşı değilsin o vakit Tunceli'de yaşayan Kürt vatandaşların Tunceli'ye Dersim demesinden alınmıyorsundur... Oysaki orasının adı Türk kanunlarına göre Tunceli... DTP vekili "Sınırları çizdik" derken böyle birşeyi sadece hükümet partisini korumak için savunuyor olmanı ümidediyorum.
Selam Kibrisli,
Tesekkur ederim cevap verdigin icin. Simdi sorabilirmiyim, bu topraklari kim satiyor bu dediklerine.Anladigim kadariyla bu topraklar zor yoluyla alinmyor. Para icin mi bu topraklar gozden cikarilyor o zaman. Hangi soysuzlar Turkiyemin topraklarinin para icin satilmasina izin veriyorlar?
Saygilar
Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.05.2009, 09:15   #38
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5443 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Benim anlamadigim 60 lardan beri bu köylerin adi Türkceymis.
Hala ögrenememislermi bu Kirolar.
Yakinda onlarin devletini tanimayada gider bizim Dalkavuk Hükümet.

Inanamiyorum, halk kendini yiyip bitiriyor.
Hükümetin verdigi tavizlere bakin.

Neden bunca taviz.???????????????

Tuhaflik birde nerede biliyormusunuz?
Türk lirasinin suyumu cikti dolar ve Eoru gecerli.
Kendi kendimize soralim biz nasil Türküz.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alt 13.05.2009, 11:11   #39
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

o bölgede yaşayan insanların yıllardır zaten o isimle kullandıkları köylerin eski isimlerine kavuşmasında bence yadırganacak bir durum yok...

yıllar önce bunların konuşulması bile yasaktı..

kimse toplumdaki değişime engel olamaz bence..

peki bu adım siyasi olarak kullanılıyor ve kullanılacakmı evet..

her zamanki gibi iktidarın kendini güvene almak için yerni dahada saglamlaştırmak ve güç dengelerini yine bozmak için attıgı bir adım..

belkide o sokaklara köylere istihdam ve ekonomik yatrımlar götürüp zenginleştirdikten sonra ingilizce isimler koyarsak o zaman daha rahat eder toplumun vicdanı...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.05.2009, 11:15   #40
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5443 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Bindik bir alamete
Bindik bir alamete
Gideoz kıyamete
Yol dediğin yol gibi
Ulaşmalı bir yere
Biz dön baba dönelim
Geliyoz aynı yere
Bu döngü kısır döngü
Başı varda sonu yok
Dönüyom dönemiyom
Sonunda bir çıkış yok
Yerel ve genel seçim
Seçin bakalım seçin
Ki dön baba dönelim
Aynı yere gelelim
Çete çeteye çatmış
Çete çete içinde
Battık buruna kadar
Cafer getir peçete
Nush ile uslanmam ben
Etmeli beni tekdir
Tekdirden anlamazsam
Artık hakkım kötektir
Eskiden adam gibi
Oturur meze yerdik
Şimdi meze yer gibi
Oturup adam yiyoz
O zaman siz buna
Müstehaksınız len.

Aklima baska birsey gelmiyor bundan baska

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)