Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Öğrenciler ceplerini yakan kiralık evlerde denetim istiyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.08.2011, 07:32   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Öğrenciler ceplerini yakan kiralık evlerde denetim istiyor

Binlerce adayın girdiği üniversite sınavlarında tercih süresi de sona erdi. Yakında açıklanacak olan tercihlerin ardından hangi öğrencinin nereyi kazandığı belli olacak.

Sivas ekonomisi için büyük önem arz eden Cumhuriyet Üniversitesi'ni tercih eden üniversite öğrencilerinin de kiralık ev bulma yarışı başlayacak.
Ancak bazı ev sahipleri tarafından adeta rant kapısı olarak görülen öğrenciler, yıllardır kendilerine sunulan fahiş fiyatlardaki ev kiralarından yakınıyor.
Sadece üniversiteye yeni başlayanlar değil bir üst sınıfa geçen öğrenciler ise bu yoğunluğu öngörerek şimdiden en uygun fiyatlı evleri arkadaşları ile bir araya gelerek kiralamaya yöneldi. Ev kiralamak isteyen öğrencilerin de en büyük sorunu kira fiyatlarının çok yüksek olması. Kiraların dairede kalan öğrenci başına alınması, 300–400 lira kirası bulunan bir evin 500–600 liraya kadar çıkmasına neden oluyor.
Ev sahipleri ise yalnızca bir öğrenci ile kira sözleşmesi imzalanarak diğer öğrencilerden yapılan tahsilâtları gizliyor.
Öğrenci evi adı altında kişilerden otel veya pansiyonlar gibi kişi başına kira talep edilmesi ve yemek, çamaşır yıkama, ütü gibi hizmetlerin sunulmasının o yeri mesken statüsünden çıkarıyor. Bu durum hem vergi yasalarına karşı suç teşkil ediyor hem de ev tutmak mecburiyetinde olan öğrencilerin zor durumundan istifade ederek haksız kazanç sağlamaya yönelik bir eylem niteliği oluşturuyor. Bu nedenle yasal olarak toplamda 500 TL ve üzeri olan kira ödemelerinin banka veya PTT kanalıyla yapılması ve kira sözleşmelerinde gerçek tutarların gösterilmesi gerekiyor. Fakat üniversite öğrencilerinin iddialarına göre bazı ev sahipleri öğrenci başına kira alarak kira sözleşmesini bir kişi adına düzenleyerek kira bedelini düşük gösteriyor.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2011, 13:30   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 783 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Öğrenciler ceplerini yakan kiralık evlerde denetim istiyor

bu olay tek sivasa has birşey değil ki her yerde öyle.öğrencimi tamam ne kazanırsak kardır mantığı.oysa ki öğrenciler o şehirlerin bir bakıma kalitesini yükselten kişilerdir.onlarla iyi ilişkiler kurup vatana hayırlı birer kişiler olmalarına yardımcı olacağımız yere onlarıda kendimize benzetmeye çalışıyoruz.
Alt 08.08.2011, 16:15   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Öğrencilerin kaldıkları eve çok daha fazla zarar verdiği de gerçek..Ama bu,onları kaz yerine koyup soymaya sebep değildir..
Alt 08.08.2011, 18:29   #4
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 945 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

TÜRKİYE'DE ÖĞRENCİ OLMAK GERÇEKTEN ZOR, PARAN YOKSA OKULDA YOK.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.08.2011, 00:25   #5
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1136 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ögrencilere biraz ucuz verilmeli evler, aldiklari para ne ki , anca karnini doyuurur
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar serhat_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.08.2011, 00:50   #6
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1309 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Evet zor bir durum. Lisede kümes problemleri olurdu şu kadar ayak varsa şu kadar baş varsa kaç tavuk kaç ördek var diye.Bazı ev sahipleri de yolacak kaz arıyor sanki. Aynı şeyi biz de yaşadık 800 milyona ev kirası istedi birisi, diğeri 4 kişiyiz diye 300 milyonluk evi 450 milyona çıkardı sanki 4 kişilik aileye verse aynı şeyi yapacak.
Alt 09.08.2011, 01:12   #7
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Vicdansız ev sahipleri akılsız öğrenciler olduktan sonra bu böyle devam edip gider.
Alt 09.08.2011, 01:40   #8
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 783 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Vicdansız ev sahipleri akılsız öğrenciler olduktan sonra bu böyle devam edip gider.
akılsız öğrenci denmez.mecburiyet denir.birde önceki yoruma cevap veriyim her öğrenci illa evi kötü kullanmaz.bende öğrenciyim ve oturduğumuz ev 0 dı.yani ilk biz oturduk ve gerçekten ev hala 0 gibi temiz ve bakımlı.eminim herhangi bir aile otursa belki bu kadar temiz tutmazdı.sonuçta her öğrenci aynı şeyi yapacak diye bir mantık yok.sen kira sözleşmeni yaparsın şartlarını da koyarsın olur biter.eve zarar verecek diye ne kazanırsam kardır mantığı yanlıştır.tam tersi onlarıda bir aile gibi görüp gerekirse yanlışlarında uyarmalıyız ve onlara yardım etmeliyiz.sonuçta geleceğimiz bu kişiler değil mi?
Alt 09.08.2011, 10:00   #9
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Sivas'ı küçük düşürmek için yapılmış bir haber daha...

Bu durum Türkiyenin her yerinde aynıdır. Öğrenci eve bakmaz bakmadığı gibi olan şeylerde zarar görür haliylede öğrenciye ev kiralarken bu durumlar dikkate alınır fiyatta artar.

Bu haberi yapan Hürdoğan gazetesi öğrenciler sivas'a gelmeden Sivas'a karşı ön yargılı düşüncelere sürüklemiş. Hoş gerçi Hürdoğan'ı kim okuyor ya neyse...
Alt 09.08.2011, 12:45   #10
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 613 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Her ne kadar Sivasa has bir durum olmasa da Sivasta olmamalı.
Madem Sivaslı konukperver, madem Sivaslı hoşgörülü ve insancıl, hadi gösterin o zaman insanlığınızı.
Ama bunların hepsi lafta. Laf etmeye gelince mangalda kül bırakmayan yiğidolar nedense öğrenci, çaresiz, düşkün birine de aynı şekilde katı olabiliyor.

Benden öğrencilere çağrı;
Kira bedelleri yasal sınırın dışında ise alın sözleşmenizi ve hemen gidin bir vergi dairesine fotokopisini bırakın. Gerisi ile maliye güzel ilgilenir.
Düşük göstermek adına sadece 1 kişi ile sözleşme yapıldı ise hiç bozuntuya vermeyin. Kişi başı 250TL mi yazıyor. O evden sadece ayda 250TL çıksın. En az 1 senelik kontrattan dolayı da size bişey yapamazlar..

Haklarınızı bilin ve korkmayın..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)