Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.09.2007, 09:52   #1
fratt
Tecrübeli Yiğido

fratt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fratt Şuan fratt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2011 07:17

Tecrübe Puanı: 646 fratt FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Cool BENIM DUNYAM

Merhaba ben Fırat. 28 Yaşında, arada gidip gelsede aklı başında, başı omuzlarında, anlı açık, başı dik, sözleri sivri, belki de tuhaf bir insanım. Balık burcuyum ve birazda alık. Yoruma açığım ama sana pabuç bırakmam. Bırak beni SADECE ALLAH YARGILASIN. Senin her isteğini yerine getirmek için eğitilmiş sustalı maymun değilim. Benimde kendi fikrim, düşüncem ve karar verme iradem var. Senin sevdiğin herşeyi sevmek, senin yaptığın herşeyi yapmak zorunda değilim. Senin için dostlarımı yüzüstü bırakamam. Beni olduğum gibi kabul et, benim sana yapacağım gibi. Ama zararlı olabilecek veya yanlış olduğunu gördüğün şeyleri uyar, düzeltmeyi teklif et. Ve bırak aynı şeyi bende yapayım. İnsanın saç uzunluğuna karışmakla uyuşturucu kullanmasını engellemek arasında dünya kadar fark var karıştırma. Kızların kendini afrodit veya hera sanmasından sıkıldım. Erkeklerde eros veya ares değil. Küçük dağları sizin yaratmadığınız gerçeği gibi ne dünya sizin kaşınız gözünüz hürmetine dönüyor ne de güneş siz izin verdiğiniz için doğuyor ve batıyor. Hayat çakma ray-ben güneş gözlüklerinden ‘bak hayata karşı ne kadar kara gözlerim’ ya da ‘ben muhteşemim herkes peşimde’ havalarında bi yer değil. Gücün ve kendine güvenin varsa gözlükleri çıkar hayata çıplak bak, iki cam bi çerçeve ardına sığınma. Hayat 2 havalı pozla resim çektirip, yüzünle, insanlığınla prim yapamadığın için kıçını başını açıp ilgi odağı olacağın bir tiyatro sahnesi, kulis ya da platformda değil. Parayla ilişkiye giren fahişeler parası için bir erkekle beraber olan fahişelerden daha namusludur benim için. Kucaktan kucağa dolaşan, boyalı süslü, her zengini sevgilim sayan, hep daha zengine aşık olan, akşamları yatakta ruhunu satan, dini para, imanı mücevher, milleti çıkar, zürriyeti maddiyat olmuş neye tapındıkları belli olmayan eti üç kuruşluk motorlardan daha namusludur. Arkadaş arıyosan arkadaş ara! Sevgili arıyorsan aşk! Kimsenin maddi durumu, mal varlığı seni ilgilendirmez ya da bir hatunun ne kadar iyi seviştiği! Araba markası veya banka hesaplarıyla değil yüreğiyle diyalog kuran insanları severim. Baba parasıyla artistlik yapan züppelerden nefret ederim. Ve etrafındaki yalakalarda dahil. Diyalog kurmayı becerememek veya görgüsüzlük diyalog kurmak istemediğin anlamına gelmez. Küstahlıkla cevap vermemek aynı şeydir. Açık sözlülükle kabalığın veya patavatsızlığın aynı olmadığı gibi. İstemiyorsan dilini kullan ve söyle. Cevap vermeyenler kadar cahil değilim anlarım. Bana cevap vermemen benim kişiliğimi değil senin kişiliğini pardon düzeltiyorum kişiliksizliğini gösterir. Cehalet okul okumakla geçen bir hastalık değil. Kişinin kendisiyle ilgili problemidir. Üniversiteler bitirmiş ve kendini bi halt sanan boş kafalı yetişmemiş ham insanlarda cahildir. Her erkeğin aklı bir dişinin bacak arasındadır. Yani her erkek potansiyel bir sapıktır. Ama beslendiği sürece buna devam eder!.. İnkar etmiyorum ben de öyleyim. Açık sözlüyüm, sivri dilliyim, kimseye minnet duymam, yaptığım şeylerden karşılık beklemem, şımarmak bana göre bir lükstür ve şımarmam. Doğruyum, doğrucuyum. Hayatını iki adımda üç yalan düzeneğinde işleten insan müsvettelerinden nefret ederim. Kimsenin yüzüne söyleyemeyeceğim hiçbir şeyi arkasından konuşmam. Allah’a inanır ondan korkarım. Günahta işlerim günahkarım. Sigara kullanmam, sürekli alkol almam. Sadece ortamında üç kadeh rakı; başkasını tanımam. Kaşınanı kaşırım ama uğraşmam. Havalı değilim sadece kendimden eminim. Yakışıklı olduğum konusu senin bakışına göre değişir, benim böyle bir iddiam yok. Hatta kendimden nefret edecek kadar çirkinim. Aşağılık duygusuna kapılmış değilim sadece yukarıdaki 'ares'gillerden olmak istemiyorum. Gerçekten dostumsan bana hatamı o an söylersin, susup sonraya saklarsan en büyük düşmanım! Dostluk ve arkadaşlık benim için çok önemlidir. Tabi bi o kadarda zor. Hak edene, isteyene hak bildiğim herşeyi veririm. Dostum için herşeyi göze alırım ama haketmeyen bi aptal için oturup burnumu bile karıştırmam. Her önüme gelen ve selamlaştığım arkadaşım değildir. Tanıdıktır. Sözleri ve yaptıkları beni kırmaz, incitmez, zoruma gitmez. Beni kışkırtıp zorlama. Gülerim, çok neşeliyim, güldürürüm, havam yerindeyse seni gülmekten öldürürüm. Konuşurum, çenem düşer çok konuşurum. itiraf edeyim bazende boş konuşurum. Bazen canım sıkılır, moralim bozulur susarım, ölümüne susarım. Uğraşma kalbini kırarım. Mükemmelliyetçi değilim, olanı sevmem. Mükemmelliyetçi egolu insandır. Egonu al da sen... Ya radikal olur yalnız kalırsın ya egolu olur terkedilirsin. Ama egolu olmak radikallik değildir. Benimle kelime oyununa girme tavsiye etmem. Bazen nefes almak bile yorar beni. Bazen koşmaktan korkarım. Ve tüm bunlara rağmen benim hayatıma girmeye VAR MI CESARETİN?

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fratt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 13.09.2007, 10:59   #2
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: BENIM DUNYAM

Maşaallahın var, öylemi yazmıssıınki zor bitirdim doğrusu

Çok güzel bir şekilde kendini anlatmıssın, kutlarım seni.

Umarım diğer üyelerde, kendilerini biraz olsun anlatırlar.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 13.09.2007, 17:01   #3
RaZZcE
Usta Yiğido

RaZZcE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RaZZcE Şuan RaZZcE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2011 12:17
Yeti Long Ass Shot 2 Champion!
Tecrübe Puanı: 747 RaZZcE COK SEVILEN BIR KISIRaZZcE COK SEVILEN BIR KISIRaZZcE COK SEVILEN BIR KISI

mas. bu neydi böyle
hayat hikayesi
gercektende bende zor bitirdim hehe
Alt 14.09.2007, 10:14   #4
fratt
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
RaZZle Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
mas. bu neydi böyle
hayat hikayesi
gercektende bende zor bitirdim hehe
benim çenem biraz düşüktür demiştim ama yazının sonlarına doğru. idare ediver gardaş laaa

Alt 24.09.2007, 18:43   #5
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

böyle tanitim ilk defa görüyorum
okudukca bir ara kizdim bir ara güldüm
yinede tanimadan yargi yapmayalim dedim
o kendini ne kadar tanitsada baskalari onu farkli görebilir diye biraktim

aramiza hosgeldin

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 24.09.2007, 19:14   #6
fratt
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
SivasLady Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
böyle tanitim ilk defa görüyorum
okudukca bir ara kizdim bir ara güldüm
yinede tanimadan yargi yapmayalim dedim
o kendini ne kadar tanitsada baskalari onu farkli görebilir diye biraktim

aramiza hosgeldin
şık ve güzel bir davranış. kızdığın yerleri tahmin edebiliyorum. ama sende birazcıkın da olsa bana hakveriyorsundar. ayriyeten hoşbulduk.

Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)