Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Spor > Motor Sporları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Motor Sporları Motor Sporları dünyasından haberler, Türkiye'deki motorsporları organizasyonlarından haberler.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.12.2007, 15:32   #1
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 23:57

Tecrübe Puanı: 700 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Renault F1 Team iddialı!

ING Renault F1 Team 2008 Formula 1 sezonu için iddialı! Gelecek yıl, iki kez dünya şampiyonu Alonso ile Nelson Piquet Jr, Renault amblemli ekibin renkleri altında mücadele edecek. Euroseries Formula 3 Şampiyonu olan genç Fransız Romain Grosjean de test pilotu olarak onların yanında yer alacak..

Renault F1 Team Genel Müdürü Flavio Briatore "Fernando ve Nelsinho 2008 sezonunun en çok ümit vadeden ikililerinden biri olacak" dedi ve şöyle devam etti;
"Fernando'nun o kadar başarı kazandığı ekibe geri dönmesinden çok mutluyuz. Pilot ve lider olarak nitelikleri iyi biliniyor ve kendisiyle verimli olacağını umduğumuz yeni bir işbirliği geliştirmek için sabırsızlanıyoruz. Daha fazla ne demeli, o bizim çalışma şeklimizi biliyor ve bütün ekip üyelerini tanıyor, ilk günden itibaren kendini rahat hissedecek. Nelson ise bugün otomobil sporlarının en çok umut vaat eden genç yeteneklerinden biri. Test pilotu olarak bir yıl hazırlık dönemi geçirdi ve ekipte kendine bir yer edinmeye çalıştı, şimdi bir sonraki aşamaya geçmeye hazır."

ING Renault F1 Team Başkanı Bernard Rey ise 2008 pilotlarının açıklanması için düzenlenen törende yaptığı konuşmada şu açıklamayı yaptı;
"En üst düzeyde geri dönmek ve gelecek yıl bu hedefe ulaşmak için zaten birkaç aydan beri çalışıyoruz, bunun için bize mükemmel pilotlar gerekiyordu. Altyapımızı geliştirmek için yaptığımız son yatırımlar, Fernando Alonso'nun ekibimize geri dönüşü ve Nelson Piquet Jr'ın yarış pilotu olarak tayin edilmesi bugün en hızlı şekilde yeniden birinci sınıf bir ekip olma isteğimizi gösteriyor. Üstelik, ekip bünyesine bir Fransız test pilotunun katılması da Renault için de ayrı bir memnuniyet kaynağı oldu."

26 yaşındaki Fernando Alonso ise "Renault'ya geri döndüğüm için çok mutluyum" diyerek duygularını şu şekilde açıkladı:
"Bu ekip bünyesinde Formula 1 pilotu olarak büyüdüm ve ardı ardına iki dünya şampiyonluğumu bu ekip ile birlikte kazandım. Şimdi bizim için tarihimizde yeni bir sayfa açma zamanı geldi ve yeniden bu büyük ekiple bütünleşmek için sabırsızlanıyorum. Şampiyonaya en üst düzeyde geri dönme kapasitemiz olduğuna inanıyorum. Gerçekten de Renault 2007 yılında zor bir sezon geçirdi, ancak çok sağlam bir ekip. 2008 sezonu için yüksek performanslı ve rekabetçi bir otomobil üretebileceklerinden eminim."

Nelsinho ise "Her şeyden önce, 2008 için bana güvenen Flavio ve Renault'ya teşekkür ediyorum" derken, "Şampiyonanın en iddialı ekiplerinden birinde en iyi pilotlardan birinin yanında Formula 1'de başlangıç yapma fırsatının bana verilmesi olağanüstü bir şey. Bu koltuğu kazanmak için aralıksız çalıştım ve üçüncü pilot olarak yaptığım çalışmanın takdir edilmiş olmasından ve beni bu noktaya getirmesinden gurur duyuyorum. Şimdi Fernando ile çalışmak ve ondan bir şeyler öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Çaylak olarak, bundan daha iyi bir başlangıç düşünülemezdi, ve referans olarak yanı başınızda iki dünya şampiyonluğu bulunan bir pilotun olması çok büyük bir şans!" şeklinde konuştu.

Ekibin renklerini 2008'de savunmakla görevli yeni araç R28 ilk kez 22 - 24 Ocak tarihleri arasında İspanya'da Valencia'da yapılacak üç günlük testlerde piste çıkacak. Araba 31 Ocak Perşembe günü Renault'nun Paris'teki İletişim Merkezi Renault Square Com'da basına resmen tanıtılacak.

Ekipte Fernando Alonso, 2007 sezonunda McLaren Mercedes bayrağı altında çalıştıktan sonra yeniden ev dönmüştü. Alonso 2003 ile 2006 yılları arasında Renault için yarıştı ve bu sezonlarda 15 yarışta birincilik kazandı ve 2005 ve 2006 yıllarında dünya şampiyonu oldu.

Gelecek sezon Fransız ekibinin pilot ikilisini tamamlayacak olan 22 yaşındaki genç Brezilyalı Nelson Piquet Jr ise2006 sezonunu GP2 Series ikincisi olarak bitirdikten sonra, 2007 yılında ekibin test pilotu ve üçüncü pilotu olarak görev yaptı. 2008 yılında Avustralya Grand Prix yarışıyla otomobil sporlarının en üst basamağı olan Formula 1 kariyerine başlangıç yapmış olacak.
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil