Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Haiti için para toplanacak - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.02.2010, 23:26   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Haiti için para toplanacak

İl Müftüsü Yusuf Şahin, Cuma namazında Haiti'de yaşanan deprem felaketi nedeniyle camilerde bu ülke için para toplanacağını söyledi.

İl Müftüsü Yusuf Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın valiliklere gönderdiği genelge doğrultusunda bütün camilerde deprem felaketi ile büyük tahribatın meydana geldiği Haiti için yardım (para) toplanacağını söyledi. Şahin, yardım sever ve cömert Sivas halkının bu yardım çağrısını karşılıksız bırakmayacağına inandığını söyledi.
Müftü Şahin, bir müftü olarak camilerden ayda bir defa para toplanmasını onun dışında para toplanmamasını arzu ettiğini söyledi. Din hizmetlerinin etkili bir şekilde sürdürülebilmesi için maddi bir takım imkanlara da sahip olunması gerektiğini dile getiren Şahin, bu kapsamda halkın desteğinin oldukça önemli olduğunu dile getirerek, halkın yapmak istediği bağışın da önünü kesmemek gerektiğini söyledi.
Devamı Sayfa 4’te...
Sadece Sivas, değil dışarıdan gelen bir takım taleplere de cevap verebilmeye de çalıştıklarını belirten Şahin, buna örnek olarak Cuma namazında Haiti için para toplanacak olmasını gösterdi.

"HAYRA YÖNELİK İMKÂNLARI KISMAMAK LAZIM"
Camilerden sık sık para tolanmasına taraf olmadığını ancak vatandaşında yapmak istediği yardımın önünü kesmemek gerektiğini dile getiren İl Müftüsü Yusuf Şahin, sonuçta yardımların zorla değil insanların içinden gelerek yaptığını dile getirdi.
Şahin şu şekilde konuştu:
"Ben İl Müftüsü olarak camilerden ayda 1 defa bara toplanmasını onun dışında para toplanmamasını arzu ediyorum. Bunun için kendimizi zorluyoruz. Ama dışarıdan gelen talepleri yapmadığınız zaman o talepte bulunanlar son derece üzülüyorlar. Böyle bir talepte belki halkımız o yere gidip yardım edemeyebilir. Ama ayağına böyle bir talep gelince gücü anlamında, yardımlarda biliyorsunuz, ne zorlama var ne veremedi diye hiç kimsede bir eziklik olmayacağını, verinin de bir sevin içerisinde olmayacağını tahmin ediyorum.
Ancak manevi sevincini kendisi yaşar. Vatandaşın hayra yönelik imkânlarını da kısmamak lazım. Vatandaşın hayrına engel olunmamalı, ama bu da çok sık olmamalı."

"HAİTİ İÇİN YARDIM TOPLAYACAĞIZ"
Cuma namazında Haiti için camilerden para toplanacağını, bu yardım çağrısına Sivas halkının cömertçe karşılık vereceğine inandığını dile getiren İl Müftüsü Yusuf Şahin, "Bize başkanlıktan gelen tamimler ve diğer il ve ilçelerden gelen ihtiyaçlar sık oluyor. Bunları ben müftü olarak 3-5 tanesini bir araya getirerek bir çırpıda çıkarmayı yeğliyoruz.
Önümüzdeki Cuma günü Haiti'deki deprem için para toplanacak. Bu devletimizin bir takdiri. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Valiliklere gönderdiği genelge ile 5 Şubatta böyle bir yardım toplanması gündemde"

HALKIMIZ BİLSİN
İl Müftülüğü olarak camilerde toplanan paraların bazen dışardan gelen telepler nedeniyle gerçekleştiğini dile getiren, İl Müftüsü Yusuf Şahin, bu tür isteklerin kentte yapılacak çalışmalarla ilgili plan ve programları da olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
Sivaslı vatandaşların yaptıkları yardımların sadece Sivas bazlı olduğunu düşünüp farklı düşüncelere kapılmamasını isteyen Şahin; "bunlar bizim plan ve programlarımızı alt üst ediyor. Onun için değerli Sivaslı hemşerilerimin Cuma günleri yapılacak bu sergilerde bizim her Cuma toplama arzusunda olmadığımızı, dışarıdan gelen isteklere hayır demenin normal olmayacağı düşüncesi ile yapıldığını bilmelerini isterim.
Biz müftülük olarak ancak ayda bir defa para toplamayı planlıyoruz, bunun dışına çıkmak istemiyoruz."

"HALKTAN TEPKİ ALDIM"
Bursa'nın İnegöl İlçesinde yaşadığı bir olayı anlatarak vatandaşın hayra yönelik bağışlarının önüne geçilmemesi gerektiğine bir örnek gösteren İl Müftüsü Yusuf Şahin, bir gün camilerden birkaç hafta para toplatılmaması yönünde karar aldığını, ancak halkın büyük tepkisi ile karşılaştığını söyledi.
Şahin sözlerini şu şekilde noktaladı:
"Ben Bursa'nın İnegöl ilçesinde 11 yıl müftülük yaptım. Orada birkaç hafta para toplanmaması yönünde karar aldım.
İnanır mısınız halktan büyük tepki aldım. 'Müftü efendi, neden sergi yapmadınız bu Cuma, niye iki Cumadır böyle oluyor' dediler. Biraz ara verelim istedik dedim. Dediler ki, 'Müftü efendi kusura bakma biz başka türlü gidip orada burada hayır yerleri arayamıyoruz. İşimiz gücümüz oluyor. Ama bir Cuma namaza giderken inanıyoruz ki, bir yerde bir hayır iş var. Ama ilçemizde ama çevremizde, ama Türkiye'nin herhangi bir yerinde. Oraya giderek masraf ederek hayır yapmak imkânsız. Onun için ayağımıza gelen bu hayır imkânını engellemeyin. Talep olan arkadaşlarımıza evet deyin. Ama bir kuruş olur, ama bir lira olur' diye çok çarpıcı bir şikâyet almıştım. Tabi olumlu tepki olduğu gibi olumsuz tepki de mutlaka olacaktır. İnsanın olduğu her yerde her şey düşünülebilir."

Ersan Arslan / Sivasın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.02.2010, 06:29   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Haiti için para toplanacak

oradaki insanlar gerçekten zor durumda,Rabbim kimseye böyle acılar göstermesin.gerçekten zor bi durum.Türkiye bu konuda üzerine düşeni yapıyor.son olarakta 700,kimsesiz çocuğu Türkiye'ye getirerek yurtlara yerleştirileceği açıklandı.

bu gibi zor durumda olan kardeşlerimize imkanlar doğrultusunda gerekli yardımların yapılacağını düşünüyorum.Rabbim şimdiden tüm yardımlarınızı kabul etsin..
Alt 04.02.2010, 10:23   #3
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1017 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

müftüde maşallah geldi açtı ağzını yardım yumdu gözünü bağış maşallah deniz feneri kimse yokmu ıhh sivas şubesi gibi çalışıyorrrrrrrr
kızılay nerde arkadaşım
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.02.2010, 19:09   #4
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

rabbim kimseye böyle acilar göstermesin
kimseyi acikta sacikta birakmasin
haitide yasananlar cok üzücü rabbim bizleri böyle imtihan etmesin
her türlü yardim sevamtir maddi ve manevi en azindan dua etmek gerek
yardim eden herkese cok tskler

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar SivasLady'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.02.2010, 20:39   #5
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4505 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Haiti için camilerden para toplanacak olması sevindirici bir olay allah ayrdımcıları olsun
Alt 05.02.2010, 10:53   #6
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

evet sevindiricide inşallah toplanan paralar yerine ulaşır yoksa toplanır toplanmazmı hiç halkımız bu konuda çok duyarlı iki ekmek parası olan birini verir bundan adım gibi eminim ama yerine ulaşırmı onu bilemem.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2010, 18:41   #7
58Sevda
Usta Yiğido

58Sevda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58Sevda Şuan 58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2013 00:40

Tecrübe Puanı: 701 58Sevda FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Allah Haiti deki insanlara yardim etsin, aclik bir yandan, annesiz babasiz kalan cocuklar bir yandan, cok zor bir durum, insallah yardimlar yerine ulasir..
58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.02.2010, 02:25   #8
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI

Allah bu ağır depremi yaşayan insanlara yardım etsin.

Bizde deprem ülkesiyiz, bu açıdan bu acıları en iyi bizler biliriz.

Böylesine yardımların yapılması çok güzel.

Allah kimeye böyle acılar yaşatmasın...
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)