Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kadınca > Annelik
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Annelik Anne ve Bebek

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.06.2009, 02:11   #21
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: ŞEHRİMİZDE NASIL GİYİNMELİYİZKİ DİKKAT ÇEKMEYELİM....

buna bir yorum yapamıycam nedeni ise bu sitede çoğumuz kız annesi yada babasıyız bu gibi olaylar hepimizin başına gelen şeyler bu istanbuldada sivastada her hangi bir ildede olağan şeyler üç kızda benim var benimde geliyor bazen başıma bunu bu kaar büyütmeye hiç gerek yok bence bir annenin en doğal yapabileceği sağına soluna bakmadan kimseyle muhatap olmadan yoluna gitmesidir ben olsam öyle yapardımbgözdür erkekde bayanda olsa bakar gözünü kapatıp yürüycek hali yok belkide karşıdan geliyor çarpmayım diye önüne bakıyor olabilir yani ne var bunda arabistana gitmiyoruzki giyimimize kapalı tutalım ben nasıl istersem öyle giyinirim kızlarımda kimsede karışamaz burası türkiye herkes hürdür ve birdir burda takmayın ablacım kafaya
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 00:07   #22
Ayşegül1967
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Ayşegül1967 Şuan Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 573 Ayşegül1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kapalı açık giyinmekle bi alakası olduğunu sanmıyorum dikkat çekmenin...arkadaşında dediği gibi kızınız güzelse çuvalda giyse bakarlar...birde gayet mutevazi kapalı giyinilsede elbise çok hoştur yada rengi güzeldir böylede dikkat çekebilir...
Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 00:37   #23
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İstediğiniz gibi giyineceksiniz kimsede karışamayacak efendim... Sivas kültürü ile aslında bunlara açık bir kent fakat son 20 yıldır neler oluyor anlayamıyorum ve bende üzülüyorum fakat üniversite, devlet tiyatrosu vs. gibi sosyal faaliyetlerin yoğun olduğu kurumlar bunu aşmayı sağlayacaktır. Ancak sizlerde o bakışlardan çekinmeden üzerine gitmeniz gerekli... Kimse kimsenin edep komiseri değildir, kimse kimseyi giyiminden ötürü yadırgayamaz, herkes sokakta, yolda, çarşıda, pazarda, otobüste istediği gibi giyinebilir sonuçta herkes nasıl giyineceğinin bilincindedir tıpkı sizin ve kızınız gibi... Aynı sorunları ben de yaşadım, geçmişte şehir dışından arkadaşlarım geldiğinde onları gezdirirken aynı bakışlara maruz kaldık mahalle baskısı bu olsa gerek...
Sizin lügatinize göre Sivaslı MEDENİ değildir.

Bence Sivaslı asla MEDENİ olmayacaktır.
ÇÜNKÜ O İŞİ HAYVANLAR LAYIKIYLA YAPIYOR !

HATIRLAYIN MEHMET AKİF ÜSTADI NE DİYORDU???
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 01:18   #24
KARAMELLL58
Usta Yiğido

KARAMELLL58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARAMELLL58 Şuan KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2013 18:04

Tecrübe Puanı: 1644 KARAMELLL58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ya bunun güzellikle bir alakası yok heryerde taş devrinde kalma insanlar var süslü kızları kadınları görünce böylee gözlerini dikip bakıyolar ya bide laf atıyolarryaa pis pis laflar ya onların kızları bacıları anneleri yokmu yaa insan tek başına yürüyemiyo bunu bizzat yaşayan biri olarak bu konuda çok sıkıntılıyım insanlarımız biraz gelişmeliii kendilerini aşmalılar
KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 01:33   #25
Ayşegül1967
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Ayşegül1967 Şuan Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 573 Ayşegül1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

aynı şeyler bazılarına kızlarına yapılınca aslan kesilirler kardeşim..mevzu elin kızı olunca sorun olmaz onlar için.
Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 13:25   #26
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Mağara adamları her yerde var ..Kendi kızı,kardeşi varken gidip sokaktakilere laf atan,"O da açık giyinmesin" diyebilen hanzolar her yerde var maalesef..İsteyen istediği gibi giyinsin,eğer açık giyinenleri yadırgayacaksak dışlayacaksak başörtüsü yasakçılarından ne farkım kalacak?
Alt 07.09.2009, 13:31   #27
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Yazın ince açık renk elbiseler , kışın ise koyu renkli kalın giysiler giyilmelidir.Tercihen atkı bere eldiven bot giyilebilir
Alt 07.09.2009, 13:43   #28
sivaslı fd
Usta Yiğido

sivaslı fd - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslı fd Şuan sivaslı fd isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.03.2012 15:12

Tecrübe Puanı: 1062 sivaslı fd FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ne yaparsanız yapın, ne giyerseniz giyin o bakışlar mutlaka biyerde olmazsa biyerde üzerinize dikilecek ablacım. Önemli olan sizin düşünceleriniz ve davranışlarınız. Eğer siz elinizden geleni yapıyor, dikkat çekmeyecek şekilde giyinip hiçbir kötülük düşünmeden edepli bir şekilde yolunuzda yürüyorsanız ve hala bakanlar varsa o onların sorunu ve ayıbıdır, siz içinizi ferah tutun ve öyle insanların moralinizi bozmasına izin vermeyin...
BİN PARÇAYA BÖLÜNÜRÜM...FD
sivaslı fd isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 19:28   #29
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Her şeyin başı edep başka söze gerek varmı???
Alt 11.09.2009, 02:19   #30
seten65
Usta Yiğido

seten65 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seten65 Şuan seten65 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 13:09

Tecrübe Puanı: 1251 seten65 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sagolun kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun tabiki edep ve haya çok önemli nasıl aslımız ve neslimiz önemliyse.bizler edep ve haya içerisinde büyütüldük ve büyütüyoruz.Benim istedigim o anki ruh haliyle biraz saygıydı insanlarımızdan sanırım biraz huysuz bir anneyim o an bunuda sizlerle paylaştım olumlu olumsuz yazan tüm kardeşlerime tşk ederim.Saygı ve Selamlar.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil