Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

81 İlde Kitap Okuma Kampanyası Sivas'ta ilgi görmedi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kültür-Sanat-Tarih
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Kültür-Sanat-Tarih Kültür, Sanat ve Tarih Paylaşımları...

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.03.2012, 12:19   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart 81 İlde Kitap Okuma Kampanyası Sivas'ta ilgi görmedi

Kültür Bakanlığının düzenlediği 81 İlde Kitap Okuma Kampanyasına Sivas'ta
sadece Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) önem verdi.

26.3.2012- 01.04.2012 tarihleri arasında kutlanan KÜTÜPHANELER HAFTASI nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile Türk Kütüphaneciler Derneği işbirliğiyle 26 Mart 2012 Pazartesi günü 81 il merkezi meydanında her yaşta herkes ile aynı anda saat 12.30 ve 13.00 saatleri arasında yarım saat kitap okuma etkinliğine Sivas il merkezinden sadece Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Başkanı Sabiha Serin ve SİYŞAD Yönetim Kurulu üyesi Zekeriya Duman, dernek üyelerinden Mustafa Altınay,Zeki Karasu,Fatma Umar,Bahri Kara ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri Sivas meydanında Buruciye Medresesi önündeki beton merdivenlere oturarak halkın meraklı bakışları ile 30 dakika kitap okuyarak bu etkinliğe katılmışlardır.Çünkü hiç bir halkın bu etkinlikten hab erleri olmamıştır.

Türkiye’nin her tarafında 81 ilde bu etkinlik bütün yetkililerin önderliğinde ilgi görürken etkinlik saatinde başka illerde sokaklarda,parklarda kitaplar okunurken Sivas’ta ise bu etkinliğe sadece ve sadece Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğimiz (SİYŞAD) ve üyeleri ile benim haber vermem sonunda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlköğretim okulundaki bir grup öğretmen ve öğrencilerinin bu etkinlikte yerinin alması Sivas için üzücüdür ve düşündürücüdür.Ben haber vermeseydim hiçbir okula dahi bu etkinlik duyuru yapılmamış.

Demek ki hangi illerde hangi yetkililer koltuğunun hakkını veriyor işte durum ortada.

Türkiye Kültür Bakanlığının düzenlediği 81 ilde aynı anda kitap okuma etkinliğine heyecan ile yetkililerinin önderliğinde katıldı Ama Sivas’ımızda hiç ses soluk olmadı, Eğer tesadüfen ulusal gazetede bu etkinliğin olacağını ben öğrenmeseydim demek ki bu etkinlik Sivas’ta hiç duyulmayacaktı. Çünkü adı geçen ilköğretim okuluna ve basına ben haber verdiğimde haklı olarak bu etkinliği hiç duymadıklarını , haberdar olmadıklarını söylediler.

Sivas yetkilileri gelen haberleri ilgili kişilere iletmez ise onların nereden haberleri olsun. Demek ki Sivas’ta başka neler olması gerekiyor ama haber verilmiyor hep uyuyoruz ve uyutuluyoruz. Eeee,ninniii,, iyi uykular SİVAS…Yetkililer açılış kurdeleleri kesmekten, şov yapmaktan başka ne biliyorlar ki.

Doğrusu yüreğimde olan Kitap sevgisi nedeniyle böyle bir anlamlı etkinlikte Sivas’ın duyarsız kalmasına üzüldüm,tabii bu konuda hata Sivas halkının değil , onlara bu etkinliği haberdar etmeyenlerindir.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2012, 12:28   #2
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 13:12

Tecrübe Puanı: 554 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 81 İlde Kitap Okuma Kampanyası Sivas'ta ilgi görmedi

belliydi sabiha teyze böyle bişey olacağı...
Alt 27.03.2012, 12:31   #3
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Alıntı:
Azizem_58_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
belliydi sabiha teyze böyle bişey olacağı...
Kızım Kültür Bakanlığının bu etkinliğine asıl katılması gereken yetkili başka mekanda kurdele kesmek medyada şov yapmakla meşguldü.

Beni kahreden Sivas halkının hiçbirşeyden haberdar edilmemesi ve uyutulmasıdır. İyiki her gün gazeteleri takip ediyorum da bu etkinlikten haberim oldu.
Ben isterdim ki bütün meydanımız o saatlerde kitap okuyan halk ile dolsun.Şuna inanıyorumki halkımız yönlendirilse seve seve kitap okurlardı,ama haber veren yokkii ne bilsinler. İlgili kişiler halka duyursalardı eminim 7 den 70 e eline bir kitap alıp gelen çok olurdu.Sonra da Sivas için şöyle böyle derler.
Sivas!a söz söyleyenler asıl Sivas!'ı yönetenmlere söylesinler. Sivas halkımız kadar müşfik ve temiz yürekli halk nerede var...
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2012, 12:37   #4
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 13:12

Tecrübe Puanı: 554 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

çok haklısın..
Alt 27.03.2012, 14:27   #5
gezgin_58
Usta Yiğido
NO AVATAR

gezgin_58 Şuan gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.02.2024 07:14

Tecrübe Puanı: 629 gezgin_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivasda kim okurki bence kimse
gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.03.2012, 17:23   #6
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Alıntı:
gezgin_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sivasda kim okurki bence kimse
Sayın gezgin_58

Size katılmıyorum. Halkımızın haberi olsaydı, yönlendirilseydi eminim okurlardı.
Sivas birilerinin tahmin ettiği kadar kültürsüz değildir.Önemli olan halka önder olup olumlu yönlendirmektir.Böyle bir günde eğitim ve kültür adına diğer dernekler de neredelerdi acaba. Başka zaman mangalda kül bırakmazlar.
Bugün ulusal gazeteleri okudunuzmu 81 ilde (Tabii Sivas hariç) herkes sokaklarda kitap okumuş,helal olsun.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2012, 21:44   #7
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas halkının bu aktiviteden haberleri olsa idi bence de pek ilgi görmeyecekti. Zira okumayı seven bir toplum olmadığımız gibi, Sivaslılar olarak ta toplumumuzdan pek farklı değiliz. Kalkınma ve üretim oranına baktığımızda belki biraz daha gerilerdeyiz.

Toplum olarak bizler, okumaktan çok ezberlerimizle akıl vermeyi yeğleriz.

İşte kitap okuma istatiğimiz:

Japonya % 14
ABD % 12
Almanya % 11
İngiltere % 11
Türkiye % 0,01

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 28.03.2012, 00:51   #8
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas halkının bu aktiviteden haberleri olsa idi bence de pek ilgi görmeyecekti. Zira okumayı seven bir toplum olmadığımız gibi, Sivaslılar olarak ta toplumumuzdan pek farklı değiliz. Kalkınma ve üretim oranına baktığımızda belki biraz daha gerilerdeyiz.

Toplum olarak bizler, okumaktan çok ezberlerimizle akıl vermeyi yeğleriz.

İşte kitap okuma istatiğimiz:

Japonya % 14
ABD % 12
Almanya % 11
İngiltere % 11
Türkiye % 0,01

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Ne yazıkki acı gerçekler, okumayı seven bir toplum değiliz.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.03.2012, 01:06   #9
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yinede umutsuz olmamak gerek denemenin kime ne zararı var kitap okurken uyumanın zevkine bir varsalar hem alışkanlık kazanırlar hemde o geceki uykunun huzuru bir başka olur bunu anlarlar şahsen ben öyleyim.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.03.2012, 09:37   #10
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yinede umutsuz olmamak gerek denemenin kime ne zararı var kitap okurken uyumanın zevkine bir varsalar hem alışkanlık kazanırlar hemde o geceki uykunun huzuru bir başka olur bunu anlarlar şahsen ben öyleyim.
Değerli dostum,

Söylediğin gibi kitap okurken uyuma zevki güzel de.. Anlamanın zevkine varmak ondan çok daha güzel. Okurken uyumanın zevkini tadayım derken anlamayı zorlaştırırız. En iyisi, uyanınca geriye dönüp anlaşılmayan yer tekrarlanmalı.

-------------

Bir de insana pozitif bilgi verecek kitaplar okumak gerek. Yoz kültür aşılayacak kitapları okumanın kime ne yararı olabilir?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil