Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.10.2009, 19:45   #31
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2177 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ANADOLU’DA TÜRKLÜK –ATATÜRK-CUMHURİYET

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Türkiye de milyonlarca alevi yaşıyor. Bizim yaşadığımız il alevi nüfusunun yoğun olarak bulunduğu bir il. Bu soruların cevabını gerçekten bilmiyorsanız o zaman aleviler hakkında hiç bir bilginiz yok. Peki hakkında hiç bir bilginizin olmadığı bir toplumu neden dolayı eleştiriyorsunuz? Ben şu kadarını söylüyeyim. Eğer siz Madımak 58´i tanımış olsanız, O´na misafir olsanız, onların dügünlerine gitseniz, sohbetlerine katılsanız, yani birazcık tanısanız, nasıl bir yanlışın içinde olduğunuzu anlarsınız. Ben alevileri iyi tanıdığım için, sizin eleştirlerinizden, onları yermenizden dolayı üzülüyorum. Her toplumda iyilerde vardır, kötülerde. Ama emin olun bunu yüzdeye vurursanız alevilerin kötüleri, sünnilerin kötülerinden çok değildir.
Dünden beri yazılanları ibretle ve hayretle takip ediyorum. Kişilik haklarına varan eleştiriler, inançlara saldırı ve hor görmeler beni çok üzdü. Hoşgörü dinine mensup bizlerin gerçek hoşgörü sahiplerine bir özür borcumuz olduğunu düşünüyorum. Ben tanıyorum, sizde tanıyın ve tanıyınca ne kadar iyi insanlar diyeceksiniz emin olun. Aleviler gerçekten iyi insanlar.
Alevilik yada aleviler hakkında yeteri derecede bilgiye sahibim.Her alevi iyi değildir ama her sünnide iyi degildir.Yani sırf şuralı buralı diye iyi diyemeyiz her yerin her inancın iyisi yada kötüsü vardır.Herkesin iyi yada herkesin komple kötü oldugu bir yer ve inanç oldugunu sanmıyorum.Bu konuda sana katılmamakla birlikte burda saygı sevgi bekleyen kişilerin her platformda saygı sevgi vermesi ve aynı çerçeve içerisinde etrafındaki kişilerdende saygı ve sevgi konusunda hassas olmalarını dile getirmesi gerektigini düşünüyorum Bu çevre ve saygı sevgiden dedigimi anlayan anladı üstüne alınma hasan abii
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 01.10.2009, 19:55   #32
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 732 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kasıtlı Olarak açılmış bir başlık hemen tartışmalar başlamış Atasını unutan onu kötülüyen toplumların geleceklerini başkaları yapar.

Osmanlıyı kimseye kötületmem bazılarının keyfi için kötü diyemem çünkü bazı şeyleri onlara borçluyuz Aynı şekilde Selçukluda önemlidir.
Alt 01.10.2009, 20:08   #33
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Alevilik yada aleviler hakkında yeteri derecede bilgiye sahibim.Her alevi iyi değildir ama her sünnide iyi degildir.Yani sırf şuralı buralı diye iyi diyemeyiz her yerin her inancın iyisi yada kötüsü vardır.Herkesin iyi yada herkesin komple kötü oldugu bir yer ve inanç oldugunu sanmıyorum.Bu konuda sana katılmamakla birlikte burda saygı sevgi bekleyen kişilerin her platformda saygı sevgi vermesi ve aynı çerçeve içerisinde etrafındaki kişilerdende saygı ve sevgi konusunda hassas olmalarını dile getirmesi gerektigini düşünüyorum Bu çevre ve saygı sevgiden dedigimi anlayan anladı üstüne alınma hasan abii
17 yasinda ki biri, bir topluma cakallar diyorsa, durup düsünmek lazim Ali. Kötü birsey yazmadim. Herkes kendi inancindan kendisi sorumludur. Herkesin dogrusu bizim de dogrumuz olacak diye birsey yok. Ama saygi göstermek gerekmez mi? Ayni saygiyi onlarda göstermeli tabii ki.
Alt 01.10.2009, 20:13   #34
barikat58
Usta Yiğido

Alıntı:
17 yasinda ki biri, bir topluma cakallar diyorsa, durup düsünmek lazim Ali. Kötü birsey yazmadim. Herkes kendi inancindan kendisi sorumludur. Herkesin dogrusu bizim de dogrumuz olacak diye birsey yok. Ama saygi göstermek gerekmez mi? Ayni saygiyi onlarda göstermeli tabii ki.

17 Yaşında ki birinin çakal dedigi bir toplum ne çakal olur nede kendi toplumunu haklı yada haksız çıkarır......
Alt 01.10.2009, 20:16   #35
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 732 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Konu Yine Bazı Arkadaşların yüzünden ama aynı kişiler Alevi Sunni tartışmasına dönmüş.

Bu yüzden yöneticilerden ricam bu tür tartışmalara yer vermemeleri çünkü konu kasıtlı açılmış bir konu bu yüzden kilitlenmesi lazım ve bu tür başlıkların yasaklanması lazım.
Alt 01.10.2009, 20:19   #36
barikat58
Usta Yiğido

Alıntı:
H_Turan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Konu Yine Bazı Arkadaşların yüzünden ama aynı kişiler Alevi Sunni tartışmasına dönmüş.

Bu yüzden yöneticilerden ricam bu tür tartışmalara yer vermemeleri çünkü konu kasıtlı açılmış bir konu bu yüzden kilitlenmesi lazım ve bu tür başlıkların yasaklanması lazım.

Farkı farketmek güzel bi şey.Yöneticiler farkedemiyor o güzelliği
Alt 01.10.2009, 20:53   #37
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 860 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Abi eğer kastettiğin bensem , dikkat edersen ben genel konuşmadım.O pankartı açan kişiyi kassederek konuştum...
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)