Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.11.2007, 17:01   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart ŞAMPİYON OLURSAK...

"Türkiye'de başarı yolunda birçok engellerin çıktığı bir ortamda, Sivasspor'un şampiyonluk hedefine kilitlenmesini imkansız kılıyor" dedi.
ŞAMPİYON OLURSAK ÜLKE DEĞİŞİR'
Bülent Uygun, 80-90 milyon dolar harcamış takımların ve arkalarında 15 milyon taraftarın bulunduğu kulüplerin olduğu ortamda bu kadar kısıtlı imkanlarla şampiyon olurlarsa o futbolcuların hepsinin heykelini dikeceğini belirtti.

Uygun, "Tesislerin içine girdikleri zaman hepsinin bir heykeli olur. Sivas halkı da onlara minnetlerini sunmak zorunda kalır. Ama başarabilir miyiz? Olmaz diye bir şey yok ama şu anda değil. Sivasspor'un şampiyon olması hayal ötesi. Ben hayatım boyunca hayaller kurdum ama hayalperest gibi yaşamadım. Kurduğum hayallerin hep gerçekçi olmasını sağladım ve kendime varılabilecek hedefler koydum. Şu anda belki bulunduğumuz konum itibari ile çok iyi durumdayız ama takımımızdaki eksikleri, maddi gücü ve medyadaki gücümüzün eksikliği Türkiye'de başarı yolunda birçok engellerin çıktığı bir ortamda, Sivasspor'un şampiyonluk hedefine kilitlenmesini imkansız kılıyor. Dolayısıyla siz ne kadar düşünürseniz düşünün bu işi başarma ihtimaliniz zayıf.
Futbolcular performanslarını bu şekilde sürdükleri zaman UEFA şansı yüksektir. UEFA'ya gittiğimiz zaman şampiyon olmuş gibi bir başarı olacaktır" diyerek sözlerini ifade etti.

"DEPREMDE EVİNİ, MAL VARLIĞINI KAYBETTİ KÜLLERİNDEN TEKRAR DOĞDU"
1999 depreminde evini, mal varlığını kaybettiğini hatırlatan Uygun, "Trabzonspor'a gittiğimin 15. gününde 1999 depremi oldu. Depremde birçok arkadaşımı, evimi mal varlığımı kaybettim, ama onurumu, gururumu kendime olan özgüvenimi hiç bir zaman kaybetmedim. Sonuçta Allah'ın vermiş olduğu lütuflar yeniden Allah'a dönmüş oldu. Daha iyisini yapabilmenin yolunu kendime çizdim. Ama kendi kişiliğimden, gururumdan hiç bir zaman taviz vermedim. Yaşadığımız sıkıntılar oluyor, bu hayatın cilvesinde var. İnsanlarda hayatın birçok yerinde istemedikleri olaylarla karşılaşabiliyor, önemli olan ders çıkarmak, daha iyisini yapabilmek, yaşadıklarımız bizim açımızdan üzüntü verici ama Allah'ın takdiri" diye konuştu.

Sivasspor'un golcü oyuncusu Mehmet Yıldız'ın sezon başında fiyatını 5 milyon dolar olarak belirlediklerini kaydeden Bülent Uygun, "Bundan önce Hakan Şükür idolü vardı. Şimdi de Mehmet Yıldız'ın bir oyun tarzı var. O tarzda gerçekten bir takımın olmazsa olmazlarından bir tanesi. Mehmet'i isteyen bir çok takım var. Biz Mehmet'e 5 milyon dolar fiyat belirledik. Devre arasında 5 milyon doları veren Mehmet'i alacaktır. Ben Mehmet'i alan takımın şampiyon olacağını iddia ediyorum" şeklinde konuştu.

"TÜRK TEKNİK DİREKTÖRLERE DESTEK VERİN"
Zico'nun Avrupa'da gerçekten çok güzel futbol oynattığını ama kadro olarak çok fazla alternatif olmadığı için ligdeki kadroyla Avrupa'daki kadronun mücadelesinin zor olduğunu söyleyen Uygun, "Feldkamp eskiden Galatasaray'a geldiğinde çok başarılı şeyler elde etmişti. Artık yaşı itibari ile istenilen randımanı verdiği tartışılır. Türkiye'ye gelen yabancı hocaların da, onları Türkiye'ye getiren insanların da çok iyi analiz edip neler verebileceğini iyi bakması gerekiyor. Yani sadece bir adamı getirmiş olmak için getirmemesi gerekiyor. Türk teknik adamların bu araştırmaları çok iyi yaptıklarından dolayı bir ivme kazandırdı. Özellikle Ertuğrul Sağlam konusunda çok dua ediyorum. Onun başarısı bizim önümüzün açılmasını sağlayacaktır. Çünkü Avrupa'dan gelen hocaların neler verdiğini herkes görüyor. Tam anlamıyla yetişmiş orayı hak eden Türk hocalara bu görevi verdiğinizde bakın görün Avrupa'da aynı Fatih Terim'in gerçekleştirdiği başarıları yapabilecek teknik adamlar olduğuna inanıyorum" açıklamasında bulundu.

13 MİLYON YTL İLE GELEN BAŞARI
Sivasspor'un tüm maliyetinin 13 milyon YTL olduğunu ifade eden Uygun, "Gerek bizim antrenman metotlarımız, gerek antrenman sistemimizi ve düşüncelerimizi futbolcu kardeşlerimize en iyi şekilde anlatıp, gerek idmanlarda uygulamalarla gerekse saha dışındaki davranışlarla hepsini bir araya getirip bir aile takımı oluşturduk. Bunun da maliyeti, maaşlarımız ve primlerimiz dahil olmak üzere 13 milyon YTL. Biz bu takımı bu paraya oluşturduk. Bizim 5 yıllık bir hayalimiz ilk 38 yılda şampiyon olmaktı, bir diğeri de bu ligde kalıcı olmak. Bu ligde kalıcı olduktan sonra da UEFA'dan bir takımı Sivas'a getirmekti. UEFA'da gidebildiğimiz yere kadar gidip turları birer ikişer atlamaktı" diye konuştu.

Hedeflerinin tam teşekküllü sporcu sağlık hastanesi ve rehabilitasyon merkezi, futbolculuktan sonra hayatlarını geçirmek isteyen futbolcular için huzurevi gibi tatil köyü kurmak olduğunu belirten Uygun, antrenör olarak başarmak istediği en çok şeyin ise Sivasspor'u UEFA'ya götürebilmek, Anadolu'dan bir takımı şampiyon yapabilmek ve kendisiyle birlikte Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak isteyen bir takımın başında o kupayı kaldırabilmek olduğunu söyledi.

MENAJERLİKTEN TEKNİK DİREKTÖRLÜĞE
Daha önce takım ve futbolcu menajerliği yaptığını söyleyen Bülent Uygun, "Üst seviyede futbol oynamanın vermiş olduğu avantaj ile futbolculuk zamanında da bir antrenör gibi düşündüm. Oynarken antrenörümün yaptırdığı hareketleri hep not aldım. Avrupa'da ve Türkiye'de başarılı olmuş hocalarla çalışma imkanı buldum. Uzun süre futbolcu ve takım menajerliği yaptım. Şimdi de teknik direktörlük yapıyorum. Aslında 27 yıllık bir tecrübem var. Ancak teknik direktörlükte son 1 yıldır gözüküyorum. Fatih hocamın bana verdiği bütün bilgileri kendime uyarladım. Potansiyeline uygun bir şekilde sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Bu birleşimlerin hepsini bir araya getirmiş olmak, kalbimizdeki, yüreğimizdeki sevgileri futbolculara aşılamış olmak, gerekse taktik ve teknik anlamdaki bilgilerle birlikte güzel bir ekip başarıyı getiriyor" diye konuştu.

Kaynak:Ajans spor
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2007, 17:13   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: ŞAMPİYON OLURSAK...

Bu kısıtlı imkanlarla sivassporumuzu şaha kaldırmanız taktir edilecek bir olay her şeye rağmen fedakarlık yaparak geceni gündüzüne katıp sivassporumuzu zirveye taşıman bizleri fazlasıyla sevindirmiştir seni seviyoruz bülent hoca
Alt 14.11.2007, 17:38   #3
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 15:27

Tecrübe Puanı: 888 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: ŞAMPİYON OLURSAK...

Şuan gözüken şu büyük kulüplerin nerdeyse tamamına yakını aynı sözü söylüyor "BİZ ŞAMPİYON OLAMAZSAK ŞAMPİYON BİR ANADOLU TAKIMI OLAN SİVASSPOR OLSUN"diye İnşaAllah oluruzda Bülent Hocamızın dediği gibi TÜRKİYEDE ÇOKŞEY DEĞİŞİR.
Alt 14.11.2007, 21:39   #4
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.09.2015 00:05

Tecrübe Puanı: 1063 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: ŞAMPİYON OLURSAK...

şampiyon sivasspor
buraya kadar geldik olmamız lazım zaten
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.11.2007, 21:43   #5
çılgın-sedat
Tecrübeli Yiğido

çılgın-sedat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın-sedat Şuan çılgın-sedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.04.2015 01:49

Tecrübe Puanı: 694 çılgın-sedat FAZLA SÖZE GEREK YOKçılgın-sedat FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart -->: ŞAMPİYON OLURSAK...

eğer şampiyon olursak varya oturduğum mahalleyi ayağa kaldırırım
58 gun 58 gece hemde

88/2 güneydoğunun zalim komandosu
çılgın-sedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil