Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.07.2009, 15:39   #21
Yigit_07_58
Yiğido

Yigit_07_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yigit_07_58 Şuan Yigit_07_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.10.2011 16:08

Tecrübe Puanı: 607 Yigit_07_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Arif Sağ'dan tarihe geçecek itiraf

iyilik et denize at balik bilmezse halik bilir. Biz hep iyilikten yana olduk ama ama aması var...Bazı haydutlar yine gösterilerinde KOCA REİSE hakaret etti..Yine farkında olmadan insanların kalplerinde kin besletmeye çalışıyorlar...Merak ediyorum seniye nasıl gelecekler,Sivas a umarım kötü bi olay olmaz....Ben bile yazıya tepkimi koya biliyorsam bütün sivas içinde o tepkiyi barındırıyor..Yukarda okudum yazilari umrumda değil kimin neyi karaladıgı biz biliyoruz.Neyin nasıl oıldugunu biz insanlara gül uzattıkca nankötlük bulduk sorun değil bu bizim insanlığımız.Arif Sağ a gelince nankör neden bügün yaptın o açıklamayı yıllar önce neden yapmadın yapmassın tabi nasıl karalayacaktınız nasıl çamur atacaktınız demi...Sivas tan uzak durun...Halkı kızdırmayın bence Turkiyenin Temiz illerinin arasında sabrımızı taşırmayın isterseniz efendi efendi gösterinizi yapın toz olun..
Alt 07.07.2009, 15:41   #22
gul-i_ahmer
Usta Yiğido

gul-i_ahmer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gul-i_ahmer Şuan gul-i_ahmer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2010 16:43

Tecrübe Puanı: 641 gul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOKgul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOKgul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
deliktaşlısalim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
teşekkürler kardeşim vermiş olduğun link çok güzel allah razı olsun
BEN LİNK VERMEDİMKİ HANGİ LİNKTEN BAHSEDİYORSUNUZ TOPRAĞIM ??
gul-i_ahmer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.2009, 15:44   #23
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
gul-i_ahmer Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BEN LİNK VERMEDİMKİ HANGİ LİNKTEN BAHSEDİYORSUNUZ TOPRAĞIM ??
imzanızdaki linki yeni farkettim ondan bahsettim içeriği çok güzel
Alt 07.07.2009, 15:48   #24
Yigit_07_58
Yiğido

Yigit_07_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yigit_07_58 Şuan Yigit_07_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.10.2011 16:08

Tecrübe Puanı: 607 Yigit_07_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

deliktaşlısalim değerli yorumların için teşekkür ederim
Alt 07.07.2009, 15:49   #25
Salim58
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
Yigit_07_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
deliktaşlısalim değerli yorumların için teşekkür ederim
rica ederim kardeşim sağol
Alt 07.07.2009, 20:01   #26
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 05:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

birileri kasetini sata bilmek için rant sağlaya bilmek için uzakta duruyorlar ama uzakta dururken doğru durmuyorlar fakir fıkaranın çoçuğuna veriyorlar fiti sen osun öbürü bu güzelim ülkeyi ne hale koyyorlar eğer öylesi insanlar olmasa güzel güzel anlaşacaklar bizim sivasda öyle bir sorun yok ama ayrım yapan............. olmasa bizim köye yakın bir alevi köyü var kardeş gibiyiz hiçbir sorunumuz yok olmayacakda deceğim şu zaten zor geçinen fakir fıkaranın çoçuklarınıı rahat bıraksınlar yürekleri varsa gelsin sivasda konuşsunlar teşekkürler..

arıf saya açıklamaları için çok teşekür ediyorum hepimiz kardeşiz hepimizi YÜCE ALLAH yarattı.

Konu doğan bulut tarafından (07.07.2009 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.07.2009, 12:43   #27
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 15:36

Tecrübe Puanı: 3305 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hep iyilikten yana olduk ama ama aması var...Bazı haydutlar yine gösterilerinde KOCA REİSE hakaret etti..Yine farkında olmadan insanların kalplerinde kin besletmeye çalışıyorlar...Merak ediyorum seniye nasıl gelecekler,Sivas a umarım kötü bi olay olmaz....Ben bile yazıya tepkimi koya biliyorsam bütün sivas içinde o tepkiyi barındırıyor..Yukarda okudum yazilari umrumda değil kimin neyi karaladıgı biz biliyoruz.Neyin nasıl oıldugunu biz insanlara gül uzattıkca nankötlük bulduk sorun değil bu bizim insanlığımız.Arif Sağ a gelince nankör neden bügün yaptın o açıklamayı yıllar önce neden yapmadın yapmassın tabi nasıl karalayacaktınız nasıl çamur atacaktınız demi...Sivas tan uzak durun...Halkı kızdırmayın bence Turkiyenin Temiz illerinin arasında sabrımızı taşırmayın isterseniz efendi efendi gösterinizi yapın toz olun..[/quote]
07 .58 yıgıt rumuzlu kardeşim ben 60 yaşındayım muhsin beyle yıllarca rahmetlik
baş buga hızmet verdik sonra kendi yolunu çizdi koca reis yine onun çizdigi yoldan devam ettim o bizim kalbimizde senin arif sag hakkında elştirilerin
çok hoş deyil dozunu kaçırmışın başkanımızın bütün amacı şiddete son verip
alevisi sünnüsünü sagcı ve solcusunu bir kardeşlik çatısı altında toplamaktı
tek amacı buydu bu yazdınız mesac çok sert lütven sakin olun
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.07.2009, 13:44   #28
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Sayın Osman Ece, bey efendi,
Bir konuda dikkatinizi çekmek isterim. Arif Sağ'ın bu açıklaması yeni değildir. Yıllar önce bu konu hakkında, rahmetli Muhsin Başkanla katıldığı bir TV. Programında aynıısnı açıklamıştı. Yanılmıyorsam Fatih Altaylı'ın "TekeTek" programıydı.
Yaşınızın 60 olduğunu söylüyorsunuz fakat mesajınız sanki o yaşta değil gibi geldi bana. Hem "sakin olun" diyorsunuz hem "sabrımızı taşırmayın" hem "toz olun" gibi alevlendirici cümlelere yer veriyosunuz. Bunu bağdaştıramadığımı belirtmek isterim.
Zaten başkanın son zamanlarda çizdiği yol ve değişim çok olumlu yöndeydi, genelde birleştirici bir yol çiziyordu, bunu partiye üye olan alevi kökenli geçlerin olması ispatlıyordu zaten. O yüzden endişe etmeye gerek yok, elbetteki her zaman heryerde provokatörler çıkacaktır, önemli olan bunu sağduyulu şekilde aşmaktır, bizlerede bu görev düşer inancındayım.
Alt 08.07.2009, 16:29   #29
Salim58
Moderator

Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Milletvekili Ökkeş Şendiller, 1993'te Sivas Madımak Oteli'nde yaşananlar hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Ökkeş Şendiller, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas olayları öncesinde tehlikeyi sezerek zamanın hükümetini 'Sivas'ta provokatif olaylar yaşanabilir, tedbir alın." şeklinde uyardığını belirtti.

2 Temmuz 1993'te Sivas olayları meydana geldiği sırada Muhsin Yazıcıoğlu'yla birlikte Meclis'te olduğunu hatırlatan Şendiller, "BBP Sivas İl Teşkilatı, Muhsin Yazıcıoğlu'nu telefonla arayıp Madımak Oteli'nde yangın çıktığını söylediler. Çünkü parti binamız Madımak Oteli'yle bitişikti ve olanlar bütün çıplaklığıyla görünüyordu. Telefondaki partilinin, 'Başkanım otelden çıkmak isteyenler var. Zor durumdalar. Parti binamıza sığınmak istiyorlar ne yapalım?' demesi üzerine Yazıcıoğlu, parti binasındaki görevlilere talimat verip, otelden çıkmaya çalışan insanları Büyük Birlik Partisi binasına almalarını istedi. Ortalık yatışıncaya kadar kendilerine sığınan insanlara sahip çıkmalarını tembihledi." şeklinde konuştu.

Madımak Oteli'nde çıkan olaylardan sonra Muhsin Yazıcıoğlu'nun da talimatları doğrultusunda il teşkilatının insanlık görevini yerine getirdiğini vurgulayan Kahramanmaraş eski Milletvekili Şendiller, "Yangında zehirlenme tehlikesi geçiren yaklaşık 42 kişi vardı. Partili arkadaşlarımız hepsini apartman boşluğundan parti binasına aldı. Kapıları kilitleyip can güvenliklerini sağladı. Hepsinin ihtiyaçları giderildi ve ailelerine haber verildi." diye konuştu.

Yangın sırasında Madımak Oteli'nde bulunan sanatçı Arif Sağ'ın da BBP binasına sığınanlar arasında olduğunu hatırlatan Şendiller, "Eğer o gün mahsur kalan 42 kişi binamıza alınmasaydı can kaybı daha fazla olacaktı. Çünkü dumandan zehirlenmek üzereydiler ve arkadaşlarımız da insanlık görevlerini yerine getirdi." dedi.
(CİHAN)
Alt 08.07.2009, 17:48   #30
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 05:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yaradılanı sev yaradandan ötürü demiş mevlana herkes yaptığında utansın muhsin başkan hep hoş görülüydü bizde onun talebeleri olarak hoş görülü olacağız birkaçtane kendini bilmez edepsizin yaptığını bir kısım topluluğa mal edemiyiz 70 milyon nüfusu olan bir ülkede bazı böyleleride oluyor napalım ginede hertürlü eknik kökeni ne olursa olsun TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAYRAĞI ALTINDA YAŞAYAN HERKES KARDEŞTİR.geçmişte böyle idi şimdide böyle olacak kesinlikle bizi birbirimize düşüremiyecekler bu ülkede kardeş kavgasına musade etmiyelim lütven bu ülke hepimize yeter.hepinize saygılarımı sunuyorum.
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil