Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Kılıçdaroğlu'nun Sivas Mitingi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.06.2011, 12:42   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Kılıçdaroğlu'nun Sivas Mitingi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,partisinin seçim çalışmaları çerçevesinde Sivas’da seçmenleri ve partilileri ile buluştu.

Kılıçdaroğlu’nun Sivas’da yaptığı miting konuşmasından satır başları;

Şu an Yağmur var Sivas’ta ama Fırtına da Olsa Yağmurda olsa ‘Halkın İktidarı’nı kurmaya kararlıyız.İstikrar sürsün Sivas büyüsün diyorlar. Peki, Sivas büyüdü mü? Vekil sayınız 6′dan 5′e düştü. Sivas kan kaybediyor, Sivas göç veriyor.

Şimdi size bir görev düşüyor. 12 Haziran’da sandığa gidin, size yalan söyleyen bu iktidardan hesap sorun

Sivas kongresini topladık burada. O kongre aynı zamanda CHP’nin de ilk kongresidir. Sivas’tan oy istiyorum. Sivas kendisine yalan söyleyen, kendisini sömüren partiden hesap sorsun istiyorum.

Bir askeri dikimevi vardı 1940′lardan beri 300 kişi çalışıyordu, evine helal ekmek götürüyordu. Onu da ne yaptılar ettiler İstanbul’a götürdüler. Çünkü Recep bey diyor ki ben Sivas’a işkence de yapsam nasıl olsa Sivaslı bana oy verir, Sivaslının oyu çantada keklik diyor.

1923 de cumhuriyeti kuranlar, köylü milletin efendisidir dediler. onlar mutlu bir Türkiye yaratmak istiyorlardı. onlar herkes üretsin emeğinin karşılığını alsın hakça bir düzen olsun istiyorlardı. peki Recep bey ne diyor çiftçilere? Ananı da al git diyor.

Sivas kan kaybediyor, nüfusu göç veriyor, fabrikaları kapanıyor,vekil sayısı 6′dan 5′e düşüyor.Size yalan söyleyen Siyasi İktidara 12 Haziran’da ders vereceksiniz.

Sivas Cumhuriyet Halk Partisi’ne tarihte ilk ev sahipliği yapan kentimizdir. Ben sizlerden oy istiyorum,fabrikalarınızı kapatanlardan 12 Haziran’da hesap sormanızı istiyorum..

Sivas'ta da çok sayıda taşeron işçi olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, ''Taşeronluğu tarihe gömeceğim. Hiçbir işçi taşeronun kölesi olmayacak. Herkes sendikalı, toplu sözleşme hakkına kavuşmuş olacak'' dedi. Cumhuriyet Halk Partisinin işçinin, köylünün, emeklinin, gençlerin, kadınların partisi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Cumhuriyet Halk Partisi herkesin partisidir. Onun için dedik ki 'CHP varsa herkes için var.' Sivas’ın oyunun AKP için çantada keklik olmadığını sandıkta göstereceksiniz ve CHP’nin 6 Okun altına EVET mührünü basacaksınız.Çiftçinin elektrik borcunuzu sileceğiz ve mazotu litresi 1,5TL’den vereceğiz.

CHP iktidarında HALK köseyi dönecek hortumcular yoksullaşacak..CHP işçinin, köylünün, emeklinin, gençlerin, annelerin, Herkesin partisidir..

Sağanak yağış altında gerçekleşen mitingin sonunda Sivas milletvekilli adaylarını yanına çağıran Kılıçdaroğlu, ''Bu adaylarımız sizlerin çocukları. Onları size emanet ediyorum. Emaneti kabul ediyor musunuz? Onları size emanet ediyorum, sizi de Allah'a emanet ediyorum'' dedi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.06.2011, 13:13   #2
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu'nun Sivas Mitingi

Sivas'ın sorunlarına değinip gündeme getirmiş olmasını beğendim. Yalnız haber metni mi çok kısa yoksa yağmurdan dolayı konuşmasını kısa mı tutmuş anlamadım.

Bu arada Malik Ejder Bey'e başarılar dilerim. Keşke vekil sayımız şöyle 12-13 filan olsaydı da 2. sıradaki aday Metin Keskin de Sivas'ı temsil etmek için meclise gidebilseydi. Kaliteli bir insan. Sivas'ın sorunlarına vakıf, şehre yabancı değil.
Alt 11.06.2011, 17:17   #3
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas'ın sorunlarına değinip gündeme getirmiş olmasını beğendim. Yalnız haber metni mi çok kısa yoksa yağmurdan dolayı konuşmasını kısa mı tutmuş anlamadım.

Bu arada Malik Ejder Bey'e başarılar dilerim. Keşke vekil sayımız şöyle 12-13 filan olsaydı da 2. sıradaki aday Metin Keskin de Sivas'ı temsil etmek için meclise gidebilseydi. Kaliteli bir insan. Sivas'ın sorunlarına vakıf, şehre yabancı değil.
Konuşma metninin Sivas ile ilgili kısmını Malik Bey ile ikimiz yazdık birçok konu vardı yazdığımız ancak yağmurdan miting kısa tutuldu o yüzden sadece bir kaçına değinebildi...

Sevgili adaşım Burak Yalanoğlu mu ne demişsin de Sivas'a verdiği sözlerin hiçbirisini yerine getirmeyen başbakan mı yalancı daha denenmemiş Kılıçdaroğlu mu? Ayrıca başka bir konuda CHP ne yapmış Sivas'a bir yazında görek demişsin ben yazmaktan bıktım sizin gibi Sivas hakkında herhangi bir bilgisi olmayan arkadaşlarımız sormaktan bıkmadı... Başbakanın küfrettiği İsmet Paşa'nın Ali Çetinkaya zamanında yapılanlardan sadece 3'ü Türkiyenin en büyük ağar sanayi kuruluşlarıydı... Ama son 30 yıldır bunlar yok edildi. Sivas'ın 45.000 nüfusunun olduğu zaman 7500 kişinin çalıştığı TÜDEMSAŞ, sökülüp İstanbul'a taşınan Dikimevi, özelleştirilen Çimento Fabrikası, Cer Atelyesi, Özelleştirilen elektirik santralleri herhalde bunlar yeterli...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2011, 18:50   #4
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Kac kisi gelmisti mitinge?
Alt 11.06.2011, 19:38   #5
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Sivas kent merkezinin köy ve ilçeleren göçle büyümesiinin, aslın da Sivas'ın küçülmesinide beraberinde getiriyor. Sürekli dışarıya göç veren ve küçülen bir şehir. Her geçen seçim dönemi eksilen nüfus ve azalan vekil sayımızdan açıkça ortada. Bu oluşum son 10 yıl içerisinde daha bariz bir şekilde ortaya çıkmış. Bünyesinde bulundurduğu bir çok fabrika, şirketler farklı yerlere kaydırılmış neticesindede kaçış, dışarıya göçler.
Eee buna neden olanları düşünemeyecek kadar yoksunmuyuz, işte hesap sorma zamanı, duygusallığa yer yok iktidardaki hangi parti olursa olsun bu duruma düşürenlere ödül değil ders verme zamanıdır. Oda 5 yılda bir oluyor bunu iyi değerlendirmeli Sivas halkı.
Alt 11.06.2011, 19:41   #6
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kac kisi gelmisti mitinge?
Yapılamayan mitingte polis kayıtlarına göre 25.000 kişi vardı bu mitingte ise polis kayıtlarına göre 12.000 kişi varmış...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.06.2011, 20:19   #7
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

12bin Iyi.
Alt 11.06.2011, 20:23   #8
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bugun Sivasta kötü bir hava varmış. Katılımın az olmasında ve mitingin kısa sürmesinde bunun etkisi büyüktür.
Alt 11.06.2011, 20:23   #9
memet24
Tecrübeli Yiğido

memet24 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

memet24 Şuan memet24 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2014 18:09

Tecrübe Puanı: 582 memet24 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yarı bu saatlerde belli olur akmı karamı ........
vallahi billahi seninle şimdi.
memet24 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar memet24'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.06.2011, 20:30   #10
blacksky
Yiğido

blacksky - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blacksky Şuan blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.12.2015 15:21

Tecrübe Puanı: 692 blacksky isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sehrimiz icin hayirli olsun yarinki secimler.. ben akp'nin sivas'ta kan kaybedecegini dusunenlerdenim.. oy oranlarinin dusmesini bekliyorum.. bu isten chp mi, mhp mi yoksa abdullatif sener mi daha cok fayda saglayacak yarin gorecegiz.
blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)