Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

"Tam günde müjde'' - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.03.2013, 18:14   #1
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart "Tam günde müjde''

Çok değerli forum okuyucuları.

Şu haberi veren başbakana ne denir?

"Yapacağımız yasal bir düzenlemeyle üniversite hocalarımız mesailerinin bitiminde makul bir bedelle vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler. Hocalarımıza muayene olmaları durumunda vatandaşlarımız, Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki bedel kadar bir ücret ödeyecekler. Örneğin üniversitede muayene fiyatı 55 lira, mesai sonrası öğretim üyesine muayene olan vatandaşımız üniversite hesabına 55 lira ödeyecek. Bu ücretin bir kısmı hastayı tedavi eden öğretim üyesinin, bir kısmı da kurumun hesabına aktarılabilecek."

Bu hesaptan vergi ve hastane payını çıkarırsanız hocaya 10 tl felan düşer. Ben ve arkadaşlarım bu günden itibaren şunu yapmaya karar verdik:

Her gün 10 tl bir fakire vermeye karar verdik, ama çeşitli bahaneler bularak (toplantıdayım, hastayım, ameliyattayım, hasta var acilde onunla uğraşıyorum, dersteyim, vs vs ) hastaları sallıyacağız,

Tüm Sivaslı hemşehrilerimize duyurulur, üniversite hastanesine geldiğinizde karşılaşacağınız duruma hazır olun, kızabilirsiniz küfredebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz, vicdansız diyebilirsiniz, başka şehirlere gidip donunuza kadar parayı akıtabilirsiniz...

Durum budur...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.03.2013, 18:17   #2
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 13:20

Tecrübe Puanı: 575 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Tam günde müjde''

zorunlu değil heralde ister verirler ister vermezler gibi bişey mi??

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.03.2013, 21:27   #3
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çok değerli forum okuyucuları.

Şu haberi veren başbakana ne denir?

"Yapacağımız yasal bir düzenlemeyle üniversite hocalarımız mesailerinin bitiminde makul bir bedelle vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler. Hocalarımıza muayene olmaları durumunda vatandaşlarımız, Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki bedel kadar bir ücret ödeyecekler. Örneğin üniversitede muayene fiyatı 55 lira, mesai sonrası öğretim üyesine muayene olan vatandaşımız üniversite hesabına 55 lira ödeyecek. Bu ücretin bir kısmı hastayı tedavi eden öğretim üyesinin, bir kısmı da kurumun hesabına aktarılabilecek."

Bu hesaptan vergi ve hastane payını çıkarırsanız hocaya 10 tl felan düşer. Ben ve arkadaşlarım bu günden itibaren şunu yapmaya karar verdik:

Her gün 10 tl bir fakire vermeye karar verdik, ama çeşitli bahaneler bularak (toplantıdayım, hastayım, ameliyattayım, hasta var acilde onunla uğraşıyorum, dersteyim, vs vs ) hastaları sallıyacağız,

Tüm Sivaslı hemşehrilerimize duyurulur, üniversite hastanesine geldiğinizde karşılaşacağınız duruma hazır olun, kızabilirsiniz küfredebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz, vicdansız diyebilirsiniz, başka şehirlere gidip donunuza kadar parayı akıtabilirsiniz...

Durum budur...
En doğrusunu yaparsınız sn KAOS.
Merak etmeyin. Biz vatandaş olarak alışkınız gelecek olan bu cevaplara zaten.
Alt 19.03.2013, 21:47   #4
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bazı doktorların çarklarına çomak sokulunca feryatlar yükselmeye başlamış. Bu durumda daha fazla doktora şiddet haberi izleyeceğiz galiba.
Alt 19.03.2013, 22:47   #5
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bazı doktorların çarklarına çomak sokulunca feryatlar yükselmeye başlamış. Bu durumda daha fazla doktora şiddet haberi izleyeceğiz galiba.
Hah bide bu var. Tehditte edebilirsiniz.
Ama yine de durum. Can sizin canınız...
Yasa derki: şiddete maruz kalan hekim hastayı red etne hakkına sahiptir.

Ayrıca özel hastanelerde don lastiğinize kadar borca girerek binlerce lira akıtırken gıkı çıkmayan ama 10 liraya itiraz eden doktoru tehdit eden o en üstün akıl ve vicdana selam olsun...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.03.2013, 23:40   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Yasayı tam bilmiyorum ama mesai sonrasında mecburi orda hizmet verip,hasta başı 10 tl almak durumu yok sanırım,doğru mu!
Alt 19.03.2013, 23:53   #7
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 11:41

Tecrübe Puanı: 455 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Saçma. Nerde verecekler bunu aynı hastanedemi yoksa özel muayene yerlerinde mi?
Bu yasa çıktı mı yoksa sadece bir söylevmi? Çıktı ise gelen gideni aratacak sanırım.
Alt 20.03.2013, 03:12   #8
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Ülkemdeki "sağlık reform"una bakın. Bazı şeylerde resmen saçmaladalıar.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2013, 07:36   #9
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bazı doktorlar özel muayenehane ayağına milleti soyup soğana çeviriyorlardı. Artık böyle olmayacağı için doktorlar yasaya karşı çıkıyor. Doktor olmayıp karşı çıkanlar çok zengin galiba. Aynı hizmeti hastanede alabileceği halde ôzel muayenehaneye gitmeye bayılıyorlar. Başka zaman garibanların haklarını savunuyor görünenler 180 derece dönmüşler. Körü körüne eleştiriyorlar hükümet bişeyler yapıyorya.
Alt 20.03.2013, 09:26   #10
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Kanunda bir memurun memur derecesine göre fazla mesai alma hakkı yok mu? Mesai bitiminde o doktoru hergün fazladan orada tutarsanız mesai vaktinde ne kadar verimli olabilir ki? Ben yıllardır 2. öğretime karşıydım onun gibi birşey bu. Bunun yanında devlette çalışan bir doktorun muayenehane açmasına da karşıyım tercihte bulunmalı fakat üniversite hocalarının mesai dışında hasta bakmalarını doğru bulmuyorum. Sonuçta o insanların önceliği eğitim vermek. Yani şöyle birşey spor bölümünden bir öğrencinin mesai dışında 10 TL vererek basketbol dersi alması gibi birşey neredeyse...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil