Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

BÖLDÜRMEYECEĞİZ ! - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.07.2011, 01:04   #1
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 629 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart BÖLDÜRMEYECEĞİZ !

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Kıymetli hemşehrilerim bu yazımda acizane kendi çapımca 14 Temmuz'da Diyarbakırın Silvan ilçesinde yaşanan üzücü hadiseyi konu almak istiyorum bir şehid yakını olarak..
Öncelikle ülkemiz gündeminden başlayalım haftalardır bir şike belası aldı başını gidiyor..Yatıyoruz futbol kalkıyoruz futbol..Tamam spora ve futbola karşı değiliz eyvallah.Ama ülkenin bekası,ülkenin bölünmesi tartışmaları yapılırken ve üç beş çabulcunun 14 vatan evladının şehid edilmesinden 2 saat sonra dünyanın gözü önünde ''DEMOKRATİK ÖZERKLİĞİMİZİ İLAN EDİYORUZ'' cümlesi ajanslara düşmüşken banane Aziz Yıldırımından banane Türk futbolunun geleceğinden banane şikesinden..14 vatan evladından bahsediyoruz bre beyler! 14 fidan..14 hayat..14 ocak..14 ana yüreği..

Yüreğimiz yanıyor..Yeraltında kefensiz yatanın kemikleri sızlıyor..Allah aşkına millet olarak ne zaman uyanacağız biz?..14 temmuza gidelim.. Şehid haberleri sadece ve sadece 2 gün çoğu kanallarda en fazla üçer dakikalık kesitlerle duyuruldu..Ya sonra?..Bangır bangır eğlence programları tüm hızıyla devam etti..Ülkede olağanüstü hal ilan edilmesi gerekirken olayın üzeri basit bir trafik kazasıymış gibi kapatıldı.. Kandil hala ayakta,roj tv denen it barınağı hala dünyaya pkk ve kürdistan propagandasını yapmakta,ve 14 vatan evladının şehid edilmesinden hemen sonra dünyaya özerklik çağrısı yapan kahpe ve meclis arkadaşları (utanarak söylüyorum) yani pkknın meclisteki temsilcisi bdp milletvekilleri hala devletin resmi televizyonuna pekala açıklamalar yapabiliyor..Artık bölücülük haberleri daha şiddetli geliyor..Hakkaride bir grup pkk üyesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde rahatlıkla kimlik kontrolü yapabiliyor..Vel hasılı aczaniyet aldı başını gidiyor..!

Asala ve pkk yüzünden şehid olan vatan evladı sayısı 40.000'e yaklaştı.Bu 40.000 şehidin yaklaşık 200.000 yakını bulunmakta..yani 200.000 kişi terör maduru.Nereye kadar böyle gidecek?Analar evlatlarını anadolu tabiriyle 'pöçüğünüzde beslediğiniz itler'e hedef olsun diyemi büyütüyor?! Ne için canını verdi bu evlatlar?..Her karışı kan ile sulanmış bu mübarek topraklar üzerinde bir kahpenin(!)kürdistan naralarını rahat rahat atsın diyemi?..Bu sessizlik neden ey milletim!Mehmetçiğin ve polisin önü neden hala tutuluyor,Devlet neden hala imralıdaki amerikanın gayrı meşru çocuğu apo ile görüşmeler yapıyor?..Bu görüşmelere neden gizli tutuluyor..Ve en vahim nokta;milletimiz seçtiği vekillerine neden bu yönde baskı yapmayıp bananeci hayata devam ediyor..
Allah aşkına ayağa kalkalım artık..Türk-Kürt , Alevi-Sünni bir olup hiç değilse tepkimizi koyalım..Hep bir ağızdan haykıralım :

BÖLDÜRMEYECEĞİZ !
BÖLDÜRMEYECEĞİZ !
BÖLDÜRMEYECEĞİZ !
Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Merkez_Alperen'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.07.2011, 08:08   #2
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: BÖLDÜRMEYECEĞİZ !

Ne yapacaksın, hiç gündem de yokken bir T.C başbakanı çıkıp oy uğruna TBMM kürsüsünde kürt sorunu vardır bunu çözeceğiz diye hitap edip, bu sözü ilk ağzına alan başbakan diye tarihe geçip gururlanırken bunları düşünmeliydi. Hal böyle olunca açılımdı, saçılımdı yok demokrasi derken, hakimi savcıyı teröristin ayağına yollarsan, bu şımarık çocuklar da değil özerklik haritayı bile çizerler.
Yüz milyonkere söylüyorum bu ülkede bir Kürt sorunu yoktur, Türk sorunu vardır. Olayları iyi anlayamama sorunu. Edirne'deki bir vatandaşta Hakkari'deki bir vatandaşta T.C yasalarında aynı eşit haklara sahiptir.
Arkadaşım, 30 yıldır ölenler şehit olanlar gariban kesimin evlatları, sen hiç duydunmu üst bürokratların, ileri gelenlerin bakanların başbakanların bir yakınlarının şehit haberini. Ateş düştüğü yeri yakıyor, kimin umrunda, onun içindirki dediğin gibi olaylarıda sıradan bir trafik kazası gibi görmekteler. Olan her zaman ölene oluyor, ailelerin ciğeri yanıyor. Hiç bir şey çaresiz değildir, becerisizlik acizlik vardir. Bir yerde "İlgililer bilgisiz, bilgililer ilgisiz" olduğu sürece bunlarda kaçınılmaz olur.
Alt 24.07.2011, 14:19   #3
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 757 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ne yapacaksın, hiç gündem de yokken bir T.C başbakanı çıkıp oy uğruna TBMM kürsüsünde kürt sorunu vardır bunu çözeceğiz diye hitap edip, bu sözü ilk ağzına alan başbakan diye tarihe geçip gururlanırken bunları düşünmeliydi. Hal böyle olunca açılımdı, saçılımdı yok demokrasi derken, hakimi savcıyı teröristin ayağına yollarsan, bu şımarık çocuklar da değil özerklik haritayı bile çizerler.
Yüz milyonkere söylüyorum bu ülkede bir Kürt sorunu yoktur, Türk sorunu vardır. .

"Oy ugruna"
Sizin bakis aciniz bundan ibaret,hersey oya endeksli olmali...
Öyle ya bu acilimlar gercekten elzem oldugu icin gercekten zulümlere son vermek icin yapilmis olamaz...
Basbakan o sözü söylemeden önce de korkakti zaten bunlar, bi köseye sinmis sessiz sedasiz bekliyorlardi (!)
Alt 24.07.2011, 15:12   #4
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 629 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK

Mardinde teröristlerin pusu kurması sonucu iki uzman çavuş ve bir er daha şehit oldu.
Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Merkez_Alperen'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.07.2011, 16:26   #5
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 946 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Siyahnur Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
"Oy ugruna"
Sizin bakis aciniz bundan ibaret,hersey oya endeksli olmali...
Öyle ya bu acilimlar gercekten elzem oldugu icin gercekten zulümlere son vermek icin yapilmis olamaz...
Basbakan o sözü söylemeden önce de korkakti zaten bunlar, bi köseye sinmis sessiz sedasiz bekliyorlardi (!)

Önce neyin açılımı ki "ondan ibaret" olsun ona bakmak gerekmez mi? Yıllarca Türk kelimesini Türküm kelimesini demekten çekinen ben değilim. Sen "Ne mutlu Türküm dersen onlar da ne mutlu kürdüm der" diyende ben değilim. Kürtçe tv açanda ben değilim. Kimlerin çekindiği aşinadır. Başbakan, başbakan olmadan önce, kürdüm demekten çekinenler, yaşanan bu süreçte şimdi özerklik ilan edip, ayrı bir devletmiş gibi haraket edebiliyolar efendim. Dağdaki leş kargalarına asker, mecliside güya Diyarbakır'da topluyolar. En çok bu hükümet zamanında terörist olaylar olmuştur araştırabilirsiniz. Ülke iki zıt grup haline getirildi, bu kimlerin işine yarayacak artık bir görün bunları. Bunları bu hale kim getirdi, kim bu kadar azdırdı sizce?
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.07.2011, 17:07   #6
Huzurcafe
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Huzurcafe Şuan Huzurcafe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.07.2011 17:12

Tecrübe Puanı: 0 Huzurcafe FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Güzel bir konu güzel düsünceler güzel bir paylasim. Ayni düsünceler benim beynime de yer etti biz hakli oldugumuz yerde haksiz konuma düsen ya da düsürülen bir toplumuz nerde ne zaman ne sekilde hakkimizi savunacagimizi sesimizi nerde cikmasi gerektigini ne yazik ki bilmiyoruz. Evet evlatlarimizi askere vatani korusun kollasin gözetsin diye gönderiyoruz iki tane ********in capulcunun kursunlarina hedef olsun diye degil..! Tepkimizi gösterelim evlatlarimizi askere göndermeyelim askere göndermek icin bize gecerli nedenler sunsunlar hangi amac ugruna gencecik canlarin feda edildigini anlatsinlar sürekli askerlerin pusuya düsüp hainlerin göz acip kapanincaya kadar nasil kayiplara karistigini anlatsinlar neden hep gariban insanlarin evlatlarinin feda edildigini neden zenginin taninmisin pasanin (olmasini istemem) cocugunun basina birsey gelmedigini anlatsinlar bizleri ikna etsinler sonra bizlerde evlatlarimizla birlikte gidip askerlik yapalim kanimizin son damlasina kadar savasalim mücadele edelim... ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN..
Huzurcafe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2011, 10:31   #7
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2265 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Önce neyin açılımı ki "ondan ibaret" olsun ona bakmak gerekmez mi? Yıllarca Türk kelimesini Türküm kelimesini demekten çekinen ben değilim. Sen "Ne mutlu Türküm dersen onlar da ne mutlu kürdüm der" diyende ben değilim. Kürtçe tv açanda ben değilim. Kimlerin çekindiği aşinadır. Başbakan, başbakan olmadan önce, kürdüm demekten çekinenler, yaşanan bu süreçte şimdi özerklik ilan edip, ayrı bir devletmiş gibi haraket edebiliyolar efendim. Dağdaki leş kargalarına asker, mecliside güya Diyarbakır'da topluyolar. En çok bu hükümet zamanında terörist olaylar olmuştur araştırabilirsiniz. Ülke iki zıt grup haline getirildi, bu kimlerin işine yarayacak artık bir görün bunları. Bunları bu hale kim getirdi, kim bu kadar azdırdı sizce?

Ta ki bu hükümet gelinceye kadar Türk Kürt sorunu yoktu ve şimdide başını aldı gidyor nerey kadar gidecek kim buna dur diyecek bilemiyoruz ama yazık şu Vatanımızı namusu, gözü gibi koruyan gençlerimize silah sıkan o eller dilerim Yüce Rabbimden kökünden sökülür dahda beter olur..

Ve burada ÖnceVatan_58 senide yorumlarından dolayı takdir ediyorum ellerine sağlık teşekkürler.
Alt 25.07.2011, 12:00   #8
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

40.000 şehidi de son 10 yılda verdik zaten..
Alt 25.07.2011, 15:22   #9
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 946 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
HaZaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ta ki bu hükümet gelinceye kadar Türk Kürt sorunu yoktu ve şimdide başını aldı gidyor nerey kadar gidecek kim buna dur diyecek bilemiyoruz ama yazık şu Vatanımızı namusu, gözü gibi koruyan gençlerimize silah sıkan o eller dilerim Yüce Rabbimden kökünden sökülür dahda beter olur..

Ve burada ÖnceVatan_58 senide yorumlarından dolayı takdir ediyorum ellerine sağlık teşekkürler.

Kardeşim ben bu olayı çocuğunu şımartan ve daha sonarda önünü alamayan babaya benzetiyorum. Baba söz verir sana şunu, şunu vereceğim, şunu, şunu alacağım sonrada sözünde durmayınca tepesine çıkan şımarık çocuk gibi.
Ayrıca bende size çok tşk ederim zahmet edip yorumalrımı okuduğunuz için Allah razı olsun.

Selam ve saygı ile..
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2011, 17:06   #10
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3307 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ŞEHİTLERİMİZE HAYIR DUA VE YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI İÇİN BİR KONU AÇILIYOR
O KONU BİR ANDA UNUTULUP İŞ DÖNÜP DOLAŞIP SİYASET KONUSUNA DÖNÜŞÜYOR
BAŞLIYORLAR HÜKÜMETİ KÖTÜLEMEYE BEYLER BU TERÖR KONUSU DÜNKÜ BUGÜNKÜ DEĞİL
OTUZ KÜSÜR YILDIR VAR HİÇ OLMASSA ŞEHİDE BİRAZ SAYGINIZ VARSA BİLİYORSAN DUA ET BİLMİYORSAN ŞEHİT KANINDAN NEMALANMA UTANIN BİRAZ BİR KAÇ KİŞİNİN YÜZÜNDEN BURADA 80 BİNİ AŞKIN ÜYE VARDI TOPU TOPU YÜZ KİŞİ KALMADI YETER BE
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)