Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz? - Sayfa 14 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sivas Belediyesi'nin çalışmalarından memnun musunuz?
Evet 82 27,99%
Hayır 211 72,01%
Katılımcı sayısı: 293. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.05.2012, 13:46   #131
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivas Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz?

Şu an belediye sosyal tesislerindeyim. Tavanda akmayan yer yok. Yerler göl olmus durumda. Bu tavanı kime yaptırdılarsa tebrik etmek lazım.
Alt 21.05.2012, 10:54   #132
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Mayıs ayının sonuna geliyoruz. Burası Sivas malum, iş yapmak için sınırlı zaman var. 3-4 ay sonra sonbahar gelecek, yağmur çamur derken iş sezonu kapanacak. Peki yıllardır konuşulagelen ve çözülmeyi bekleyen sorunlar ne olacak? Kış boyunca detayları ballandıra ballandıra anlatılan projeler ne zaman hayata geçirilecek?

Şehrin sorunları dağ gibi, belediyenin, diğer resmi kurumların ve özel sektörün hem bireysel olarak hem de işbirliği ile yapması gereken projeler var. Ayrıca özellikle icraatin başındaki kurum olarak belediyeden beklentiler de yüksek tabii ki.

Daha birkaç gün önce Sivas'ta inşaat sezonunun başlamasına rağmen firmaların doğru düzgün yeni işlere başlayamadığı gündeme gelmişti. Bahane olarak yapı denetimi öne sürülüyor. Yapı denetim uygulaması tüm Türkiye'de yürürlükte, diğer şehirlerde sorun olmuyor da neden Sivas'ta inşaat sektörünü durma noktasına getirdi acaba? Bu soruyu belediyeye sormak lazım.

Ayrıca bu şehrin kangren haline gelmiş diğer önemli mevzularla ilgili bu yaz sezonunda neler yapılacağını da sormak lazım.

Öncelikle yeni imar uygulaması ne zaman hayata geçirilecek? İmarsızlık Sivas'ın gelişiminin önünde en büyük engel. Yeni yatırım yapılamıyor, yeni iş alanları kurulamıyor, modern konut projeleri hayata geçirilemiyor. Sürekli gündeme gelen ve yer bulunamadığı için yapılamadığı söylenen kamu projeleri bunun en somut örneğidir. Sivas zaman kaybediyor, yıllarını kaybediyor, çevremizdeki şehirler çok ciddi altyapı projeleri yapıyor, kamu ve özel sektör eliyle büyük inşaat projeleri yapılıyor. Alışveriş merkezleri, iş merkezleri, oteller, sosyal tesisler yükseliyor şehirlerde. Bizim belediyemiz özel sektörün önünü açamadığı gibi kendi hizmet kalitesini artıracak ve çıtayı yükseltecek işleri yapmaktan da aciz görünüyor. Malatya'da modern bir belediye binası yapıldı. Gidip görsünler, ama bizimkiler hala Jandarma binasını alıp belediye binası yapmanın peşinde. Ha onu becerebildiler mi? Tabii ki hayır!

Şehrin içinde düzenlenmesi gereken alanlar var, 20 yıldır konuşuluyor, hala konuşuluyor! Eski Buğday pazarı, eski sanayii, Ata sanayii, sebze hali vs bu kadar mı zor bu dönüşümleri gerçekleştirmek?

Tarihi eserlerle ilgili çalışmalar da ayrı mesele. Nerede kent meydanı için yapılacak ekstra çalışmalar, nerede Ulu Camii projesi, nerede Kale projesi? Hani başbakandan 10 milyon TL ödenek alınmıştı? Yıllar geçiyor, yıllar! Ne zaman başlanacak bu projelerin yapımına? Her yıl yapılan geleneksel proje tanıtım etkinliklerinde her başkan yapacağı projeler için başlangıç tarihi olarak birkaç yıl sonrasını veriyor. Kimse bu projeye bu yıl başlıyorum demiyor ne hikmetse?!?!?!

Sürekli konuşulan ve reklamı yapılan Sıcak Çermik mevzusuna da değinmek lazım. Başkan seçim öncesi Sıcak Çermik'te 3000 yatak sözü vermişti. 3. yılın sonu itibariyle yatak kapasitesi 180-190 civarında. Belediyenin en başarılı olduğu çermik konusunda ne büyük başarı ama!

Ayrıca seçim öncesi başkan Sivas'a sanayii alanında yatırımcı çekeceklerini söylüyordu, rahmetli genel başkanla bu yönde çalışmaları olduğundan bahsetmişti. Sormak lazım geçen 3 yılda Sivas OSB'ye gelip yatırım yapılmasına vesile olunan kaç yatırımcı var?

Kısacası şunu söylemek istiyorum: Öyle başkanı kötülemek, başka partinin kazancı için BBP'li başkanın aleyhinde yazmak gibi bir derdim yok. Ben Sivas'ı seviyorum, Sivas'ın menfaatini düşünüyorum ve Sivas için hesap soruyorum. Geçen yılların boş geçtiği gerçeğini göz önünde bulundurup, şu ana kadar ki performansla mevcut belediye yönetiminin bu yılı da boş geçirmek üzere olduğunu ve Sivas'a bir yaz sezonunu daha kaybettireceğini düşünüyorum.

Sürekli laf üretmekle, hazırlanan renkli afişleri icraat gibi sunmakla, görev tamamlanmıyor. Projesi hazırlanan eski sanayi için hazırlanan projeleri gördük heyecanlandık, ee sonra? Zaten proje üretmede sıkıntı var, aslında proje filan üretilemiyor. Hiç olmazsa hazırlayabildiğiniz birkaç taneyi de hayata geçirin bari!
Alt 21.05.2012, 16:59   #133
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

2013 sonbaharında seçim olcak..
Seneye yaza seçim çalışmaları ile geçer.
Bu yaz ne yapılırsa yapılır.Şu ana kadar da bu yaz için yapılacak bir şey yok..Varsa da bilmiyoruz..
Alt 21.05.2012, 18:10   #134
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bu arada Sivas Bel. 888'den hücresel yayın yapıyor.İstisnasız her gün "Eski Sanayii'de yapılacak olan projenin adı ne olsun?" mesajı geliyor.Herhalde tek adı kaldı geri kalan her işi bitti
Alt 27.05.2012, 19:52   #135
BOUN
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
2013 sonbaharında seçim olcak..
Seneye yaza seçim çalışmaları ile geçer.
Bu yaz ne yapılırsa yapılır.Şu ana kadar da bu yaz için yapılacak bir şey yok..Varsa da bilmiyoruz..
2014 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle belediye seçimlerinin 2013 yılı Ekim-Kasım aylarında yapılacağı ciddi ciddi konuşulmaya başlandı. Eğer bu yönde karar alınırsa mevcut belediyenin yatış süresi altı ay kısalırken, Sivas'ın kazancı altı ay olacak. Kaybedilen dört buçuk yıldan sonra kazanılan altı aya seviniyoruz. Sonumuz hayrola!...
Alt 27.05.2012, 20:06   #136
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu arada Sivas Bel. 888'den hücresel yayın yapıyor.İstisnasız her gün "Eski Sanayii'de yapılacak olan projenin adı ne olsun?" mesajı geliyor.Herhalde tek adı kaldı geri kalan her işi bitti
Dört gözle bekliyordum yine geldi..

"Belediyemizin Eski Sanayide planladığı kentsel dönüşüm projesinin adı sizce ne olmalı? A)defnepark B)turkuaz C) gülşehir d)Sultanşehir E)Ucpınar sivasbld yazıp A,B,C,D,E seçeneklerinden birini 1 sms bedeliile 3780 e gönderebilirsiniz-mobil demokrasi -son-
Alt 04.06.2012, 22:46   #137
BOUN
Usta Yiğido

Sivas için harıl harıl çalışılması gereken bir aydayız, Haziran ayında. Şimdi projelerin, icraatlerin havada uçuşması gerekir. Öyle ya Mart ayından bu yana iki buçuk üç ay geçmiş. İcraatler konusunda epey yol almışızdır. Malum üç-dört ay sonra da kış gelecek.

Belediyenin sitesine bir bakayım dedim, ne var ne yok. Genel haberler kategorisindeki altı önemli haber başlığı şöyle (Sivas Belediyesi'nin gündeminde neler varmış?):

- Zabıta kaldırım işgaline karşı önlem aldı. (Eh işte, haber sayılabilir. Pek itirazım yok.)
- Sivas Belediyesi TSM korosundan yaza merhaba konseri (Hımm, öyle mi? Sanata saygımız sonsuz, buna da itiraz etmeyeceğim.)
- Korsan taksi ve servis aracına geçit verilmeyecek (Peki kolay gelsin)
- Sokak hayvanları emin ellerde (En dişe dokunur ve icraat diyebileceğim iş, ben öğrenciyken sabahları köpeklerle boğuşa boğuşa okula gitmekten nefret ederdim. Sami Bey bu barınağı yapmasa bu haber de yapılamazdı herhalde.)
- Birimler arası futbol turnuvasında büyük çekişme (Bana ne ya, bize ne? Halkı ne ilgilendirir?)
- Sivas Belediyesi Türk Sanat Müziği korosundan yaza merhaba konseri (Sanırım aynı başlık yukarıda da vardı, bu ilan yukarıdaki de konser sonrası haber nitelğinde galiba! Püfff)

Özetle muhteremler ben ortada icraat diye niteleyebileceğim bir çalışma, haber vs göremedim, ya hu bu konular başka yerlerde konuşuluyor da ben mi yanlış yerlerde geziniyorum?!?! Sonuç ortada, ne kadar icraat odaklı çalışıldığı ayan beyan!
Alt 04.06.2012, 22:54   #138
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 590 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Tevafuğun böylesi aynı anda bakıyormuşuz belediyenin sitesine ve aynı yorumu yapıyodum haberlerle ilgili bende
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.07.2012, 23:33   #139
LaEdri
Usta Yiğido

Ramazan davulcuları ile ilgili az önce belediyeye yazı yazdım..Dönüt almayı umuyorum..
Alt 15.07.2012, 13:45   #140
falcon58
Yeni Yiğido

falcon58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

falcon58 Şuan falcon58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 13:49

Tecrübe Puanı: 0 falcon58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

EVET MEMNUNUZ...SİZİN DERDİNİZ NE AKPDE HANGİ GÖREV SÖZÜ ALDINIZ.UTANMADAN SIKILMADAN İKİDE BİR BU KONUYU GÜNDEME TAŞIYORSUNUZ.AKP NE YAPTIDA SİVASA SİZ BELEDİYEYİ BEĞENMİYORSUNUZ.NE OLDU SİVAS SON 10 YILDA.GİTTİKÇE KÜÇÜLDÜ KURUMLAR BİRER BİRER GİTTİ ŞEHİR GÜN GEÇTİKÇE KAN KAYBEDİYOR.NERDE SEÇTİĞİNİZ AKP MİLLETVEKİLLERİ TEŞKİLATI.SİVASLIYIM DİYEN HERKES BBP YE SAHİP ÇIKACAK.ÇÜNKÜ RAHMETLİ MUHSİN BAŞKANIMIZIN BİZE EMANETİ.ADAMIN ELİNİ KOLUNU BAĞLAYACAKSINIZ NE YAPSA MAHKEMEYE GİDECEKSİNİZ,YAPILAN İHALELERİ İPTAL ETTİRECEKSİNİZ ONDAN SONRA ÇIKIP UTANMADAN MEMNUNMUSUNUZ DİYE ANKET YAPACAKSINIZ....AKLINIZI BAŞINIZA ALIN SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAPMAYIN.NERDE STAD NERDE HASTANELER,NERDE EBK,VB.....
falcon58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar falcon58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)