Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
"Tam günde müjde'' - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.03.2013, 14:32   #31
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Tam günde müjde''

O zaman isin icinde birisi olarak 155 cagri merkezinin calismasini ogrenmenizi onereyim.
Keza verdiginiz adrese en yakin saglik merkezinin uygun saglik ekibini fifty adrese gonderen 112 de oyle.
10 sene once de Devlet kurumkarimiz internet kullaniyordu. Hala Bunda sacma bir direnise gecmeniz sizi komik duruma dusuruyor inanin.
Yoksa siz ptt havalesi yapmadiniz mi?

182 ile turkiyenin neresinde olursaniz olun, her hastaneden randevu alabilirsiniz.
Oysa sizin savundugunuz hastanenin telefonundan ayri ayri aramak sizcede kullanissiz degil mi?
Guzel. Sivastaki hastaneleri ezberleyin. Tatilde aydindasiniz. Cocugunuz rahatsizlandi. Sivastaki hastanedende orasi icin sita aliyormusunuz? Hala evet derseniz zaten size yapilacak Cok set yok. Makin yobazligin tedavisi Zor.

Defalarca soylememe ragmen de anlamamakta inat ettiginiz konu Su ki;
Olay MHRS degil. Sistem.
Emniyettede sistem. Postanedede sistem. Sgk da da sistem.

Bu arada oneri.
Gururunuzu yenerseniz intranet sistemini de arastirin derim.
Internet degil.
Alt 23.03.2013, 18:31   #32
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Adam dağda odun kesiyormuş.. Yanına bir kasabalı gelmiş..Kolay gelsin dayı..
Bunları nerde ve kaça satıyon der..
Oduncu.. burdan kasabaya iniyom..dolaşarak satıyom, 10 liraya der.
Peki Dayı...kasabayı iyi biliyon mu.? Evet.. der oduncu..
...Camisini biliyon mu..Yanındaki mavi evi biliyon mu...der kasabalı..
Evet iyi bilirim. orası benim yolumun üstü der oduncu.
Peki, Dayı, senden şimdi bir araba odun satın alsam,o mavi eve götürürmüsün.?
Evet der oduncu.
Dayı al şu 10 lirayı, ben senden bir araba odun satın aldım..tamam mı..
odunları bizim eve yani mavi eve götür..
Oduncu tamam der ve 10 lirayı alır..
Kasabalı hemen arkasından ekler..Dayı, şimdi bu satın aldığım odunların yerine
ben arabanın üstüne yatacağım, sen beni götür der...
Oduncu elindeki 10 liraya bakar ve eee..seni eve götürecem de.. peki benim odunumun parası nerde der.
Kasabalı tekrar eder.. ben senden bir araba odun satın aldım,onları istemiyom,
hatta odunları sana verdim, sen odunların yerine beni eve götür der...
Oduncu elindeki paraya bakar ve tekrar..peki seni eve götüreyim ama ya benim odunumun parası.... der
Kasabalı tekrar tekrar anlatır...fakat oduncuda tekrar eder...
Ya benim odunumun parası...Ya odunumun parası.....
Alt 23.03.2013, 21:02   #33
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 13:20

Tecrübe Puanı: 575 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
O zaman isin icinde birisi olarak 155 cagri merkezinin calismasini ogrenmenizi onereyim.
Keza verdiginiz adrese en yakin saglik merkezinin uygun saglik ekibini fifty adrese gonderen 112 de oyle.
10 sene once de Devlet kurumkarimiz internet kullaniyordu. Hala Bunda sacma bir direnise gecmeniz sizi komik duruma dusuruyor inanin.
Yoksa siz ptt havalesi yapmadiniz mi?

182 ile turkiyenin neresinde olursaniz olun, her hastaneden randevu alabilirsiniz.
Oysa sizin savundugunuz hastanenin telefonundan ayri ayri aramak sizcede kullanissiz degil mi?
Guzel. Sivastaki hastaneleri ezberleyin. Tatilde aydindasiniz. Cocugunuz rahatsizlandi. Sivastaki hastanedende orasi icin sita aliyormusunuz? Hala evet derseniz zaten size yapilacak Cok set yok. Makin yobazligin tedavisi Zor.

Defalarca soylememe ragmen de anlamamakta inat ettiginiz konu Su ki;
Olay MHRS degil. Sistem.
Emniyettede sistem. Postanedede sistem. Sgk da da sistem.

Bu arada oneri.
Gururunuzu yenerseniz intranet sistemini de arastirin derim.
Internet degil.
Ne alaka şimdi yobazlık. Ben sana internetle alakası var diyorum sen yok diyorsun nasıl olmaz 112 yide aradık merak etme bu büyük bişey değil abartma. cleyde maydonoz olmuş her zaman ki gibi yerini almış.

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2013, 21:08   #34
Cley
Moderator

Pardon size karşıt bişey yazınca rahatsız oluyordunuz. Unutmuşum. Promosyonlarınızdan biri gelip sizi destekleseydi maydonoz olmazdı dimi
Alt 23.03.2013, 21:53   #35
amazon10
Usta Yiğido

Evet sizin varlığınız beni baştan başa rahatsız ediyor.
Burada kimse kimsenin promosyonu olmaz. Tabii siz kendinizi öyle kabul ediyorsaniz o başka

amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar amazon10'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.03.2013, 21:58   #36
amazon10
Usta Yiğido

Intranet: Özünde İnternet teknolojisinin şirket içinde kullanılmasıdır. Sende bir araştır aktasa.

Alt 24.03.2013, 00:17   #37
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 13:44

Tecrübe Puanı: 915 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Pardon size karşıt bişey yazınca rahatsız oluyordunuz. Unutmuşum. Promosyonlarınızdan biri gelip sizi destekleseydi maydonoz olmazdı dimi
Yapıcı olup birşeyleri düzelteceğiniz yerde yıkmaya devam ediyorsunuz. Pes doğrusu!!!! Sayenizde sitede kimse kalmadı. Hep ilk sataşan sizsiniz nedense? Kimse kimsenin promosyonu değildir!!!!!!!! Herkesi kendinizle karıştırmayın.
Alt 24.03.2013, 11:19   #38
Cley
Moderator

Senin arkadaşın bana maydonoz yazınca bişey yok. Ben promosyon yazınca atlamıssınız yine. Takipte olduğunuzu biliyoruz. Böyle durumlarda atlamak için hazır bekliyorsunuz
Alt 24.03.2013, 20:39   #39
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Açıklamamı ciddiye alıp değerlendirenlere teşekkürü borç bilirim.
Bir meslek grubu olarak formu meşgul ettiğim için ise özür dilerim.

Üniversite hastanesinde olacaklar için uyarımımı da yaptım. Sonuçta serbest piyasa ya, arz talep ya. Bizi tercih etmemeniz size kalmış. Çok ulu başbakanımızın emirleri ile bir sürü alternatif var nasıl olsa.
Her meslek grubu gibi bizde hakkımızı istiyoruz.

Beni anlamaya çalışmak yerine zehirlerini akıtanlarınlara, okuduğunu anlamayanlara, anlayıp ta inada verenlere Allah'dan akıl ve insaf dilerim.

Sağlıcakla...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.03.2013, 21:04   #40
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Sayın KAOS hocamıza vatandaş olarak kızgınlığımız da bu nedenledir belkide. İşin ayrıntısını şüphesiz kendisi bilir. Sonuçta 10 lira kazanmak varken neden 8 lira kazansız? Herkesin kendi planı vardır. Ama hocam hasta psikolojisini çok iyi bilir. Bazı meslekler vardır ki, maddiyat kesinlikle düşünülmemeli, vicdan işi yapılmalıdır. Bir doktorun aklına para girdi mi o kişi bana göre doktor değil KASAP oluveriyor.
Nedenmiş o? 6 yıl oku, 6 yıl ihtisas yap, iki sene mecburi hizmet yap, ömrünü çürüt, gecen gündüzün olmasın ama bu kadar emeğin karşılığını isteyince kasap mu oluyoruz. Teessüf ederim.

Ama diğer taraftan diyorum ki bende işte: bu sistem gerçekten hekimle hasta arasına para sokmak üzerine dönüyor, sadece hakkını isteyen inatla muayenehane açmayan, özel hastanelere geçmeyen hekimleri iyice zor duruma düşürerek onları iyice madur ediyor, özel hastaneler özendiriliyor. Özel hastanecilikte tek gerçek kardır, bunu çok iyi biliyorsunuz.

Alıntı:
O 4 profesörünüz ile 1 doçentinizin gittiği hastahanede 2005-2006 yılından birinde kontrol amacı ile gittiğim bir muayenede mitral kapak fonksiyon bozukluğundan dolayı hakkımda acil ameliyat kararı alındı. beta bloker, aspirinler verildi. Dünyam başıma yıkıldı, meslek hayatım bitti.Ameliyat için okuldan ilişiğimi kesmeye istanbula döndüm ve okulumun ısrarı üzerine Siyami Ersek Hastanesine kontrole gittim. Oradakiler de doktor. Kahkahalar, gülmeler, Sivas hekimleri ile dalga geçmeler neler neler. Hatta benden EKO sonucumu alıp derslerde herkese göstermek istediklerini söylediler ve hemen verdim.
Bunun suçlusu kim? Benim o birkaç ayda yaşadıklarımın bedelini kim öder?
Şahsi kanaatim sağlık mesleği en ufak maddi çıkarı olmayan insanların yapması gerekli saygın bir meslektir. Beğenmeyen olursa, şüphelenme anında görevi bırakmalılar. Bunu KAOS için veya kendisi gibi düşünenler için demiyorum. Kendileri durumu ortaya koymuşlar. Ama çalışmayanın yerine dışarıdan doktor getirlimesine de kimsenin karşı çıkmaması gerekir. Kim işini iyi yaparsa onunla çalışmak, çalışanın da hakkını vermek gerekir.
Bu örneğinizi üç yönden değerlendirmeliyim..

1. İşte özel hastanecilik. Özel hastanelerde amaç sadece kar etmek olduğundan hekim arkadaşlar gerekli gereksiz herkese ameliyat öneriyorlar. Özel hastanelere karşı olma sebebimiz bundandır. Hükümet ise ısrarla üniversite ve devlet hastanelerindeki arkadaşları zorluyor, İstanbul'da mantar gibi özel hastane açılıyor, buralarda neler yapılıyor sanıyorsunuz?
Sağlık alanında gidişat inanın çok kötü, iyi otelcilik hizmetleri ve görsel bazı düzenlemeler sizin gerçek sağlığınızdan daha mı önemli.

Sizin buradaki özel hastanede karşılaştığınız cicilik bicilik boşu boşuna ameliyat olmanıza değer mi?

2. Tıpta her zaman hata payı vardır, insanın olduğu yerde her zaman hata vardır, çok az olmalıdır ama her zaman vardır.

3. Her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizde de dalkavuklar, beceriksizler ve vicdansızlar vardır. Bunların varlığı diğer tüm mesleklerde olduğu gibi genelleme yapılmasını gerektirmez.
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil