Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.03.2009, 03:40   #1
Sivasliim.58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Sivasliim.58 Şuan Sivasliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2010 12:45

Tecrübe Puanı: 0 Sivasliim.58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Beitrag Sivas'a cöken 29 Mart bulutlari

BASTA DEGERLI HEMSERIMIZ, SAYIN MUHSIN YAZICIOGLUN’A ALLAH’TAN RAHMET, YAKINLARINADA BASSAGLIGI DILIYORUM.. MEKANLARI CENNET OLUR INSAALLAH… [ancak!]

Muhsin Yazicioglu’nun vefatindan sonra BBP’de Sivas’i temsil edecek hicbir kimsenin kalmamasi ve buna ragmen 30 mart aksami israrla yuzde 50 oraniyla kendilerini galip ilan edenlerin Sivas’a sirt cevireceklerinden ve Muhsin Yazicioglu’nun hatiralarini kisa surede unutarak Sivas’a hicbir katkilarinin olmayacagini herkes kisa sürede anlayacaktir..
Muhsin Yazicioglu’nun vefati uzerinden gecen 3 gün icerisinde timsah gözyasi döken insanlar secim aksaminda adeta Muhsin Yazicioglu ölmemis gibi bir zafer cilginligiyla takim elbiseler giyerek, bir cenaze törenini bir secim zaferine dönüstürmeleri Muhsin Yazicioglu’na ne kadar saygi gösterdiklerini ve sahsiyetlerini acikca ortaya koymustur.
baskalarini provoke ederek, adeta zafer cilginliklari gösteren insanlarin bu sekilde davranmalari manidardir.

Burada özellikle deginmek istedigim nokta sudurki; Bizler saygimizi baska insanlara ihanet ederek göstermemeliyiz.. Cumhuriyet tarihinden bu yana Sivas’a hicbir hizmet vermeyen insanlarin yapamadiklari hizmetleri 6-7 sene icerisinde Sivas’in cehresini degistirip adeta Sivas’a yeni bir misyon kazandiran , Sivas Belediye Baskanimiz Sami Aydin’a yapilan bu haksizlik ve bi o kadarda hakaret arzeden bu tabloyu asla kabul etmiyor, ve ceset üzerinden siyaset yapip biryerlere gelmeye calisan insanlarin, halkin duygularini istismar ederek yaptiklari bu etik olmayan davranislar sonucunda yuzde 50 oraninda oy topladigini zanneden sahsiyetlere ise acimaktayim.. Ama bilsinlerki adeta bir piyango bileti gibi cikan bu servetin siyasi rant olarak birdaha kendilerine ASLA ve ASLA tekrar gelmeyecegini bilmelerinide özellikle vurguluyorum..

Bugun (29 mart aksami) anlasildiki insanlara iyilik degil, ceset üzerinden sömürge yapmak yariyor, Sivas'in 5 senelik ileriye dönük yapilacak olan bütün yatirimlari durmustur,, bundan sonrada Sivasspor'un bu moral bozuklugundan dolayi düsüse gececeginden hic kimsenin süphesi olmasin..
Muhsin Yazicioglu’nun hayatta oldugu dönemlerde, ona bu mevkiyi layik görmeyen insanlar neden kendisi Hakkin Rahmetine kavustuktan sonra insanlarin duygularini istismar ederek oy avciligina soyunmustur.. SIVASLI’nin ne kadar mert ve SADIK oldugunu göstermeye calisirken, aksine kendilerini bile bile dar agacina cektiklerinin farkinda degillerdir, cunku bu sehre duygu sömürüsü yapip biryerlere gelen insanlar degil, hizmetlerinden dolayi yüksek mevkiilere ulasan insanlar, baskanlar gerekiyor.. SAMI AYDIN adinada ne kadar mahcup ve üzgün durumda oldugumu bildirerek, kendisine yapilan bu haksizligida asla kendisine layik görmedigimi ifade etmek istiyorum..
Yillardir Sivas’i idare eden zihniyetler ileriyi düsünmeden sadece duygu sömürüsünden veya ideolojik düsüncelerden dolayi, Anadolunun kultur mirasi olan Sivas, asla bir adim ileriye gidememis, hep yerinde saymistir, ve önümüzdeki bu 5 seneyide yerinde sayarak gecireceginden hic kimsenin kuskusu olmasin.. Biz BBP’lilerin $arki$la belediyesindeki belediye yönetiminde tarafli, irkci, intikam amacli yönetimlerini ve bu sehri nasil yerinde saydirdiklarini cok iyi biliyoruz.. ve kendi belediye baskanlari olan sayin Haci Ömer Cosar’in Sivas’ta ikamet etmekte olan Avukatlik meslegini yapan oglunu nasil siyasi emellerine alet ederek fiili ve psikolojik baski uyguladiklarini cok iyi biliyoruz.
ama gelecekte Sivas ve ilcelerinin önünde engel olan bir takosun kalktigini bundan sonrada bu zihniyetlerin asla birdaha Sivas’ta iktidar yüzü göremeyecegini ictenlikle görerek ve zaten yakinda bunu yapan kisilerin asil kendi tabanlari olan bir baska siyasi gruba geri döneceklerine, irkci bir tutum icerisinde siyasi hayatlarina orada devam edeceklerinden hic kuskum yoktur,, Ve rahmetli Muhsin Yazicioglu’nunda kisa sürede unutulacagindan eminim..
hakedilmeyen bir zaferin sonucu asla ve asla ebedi olmayacaktir, aglaya’nin mali güleni asla iflah etmemistir.. zannetmesinlerki alinan bu yuzde 50’lik oy asla ve asla BBP’nin basarili bir calismasi veya Sivas’a yaptigi hizmetlerin karsiligi degildir. Sadece Merhum Muhsin Y.’na yapilan son saygi görevidir.. bu zihniyetler asla birdaha Sivas’ta yönetim mevkiisine gelemeyeceklerdir.. ümit ediyorumki bugüne kadar Sivas’a yapilan hizmetlerin ve projelerin devamini sürdürürler Sivas’i asla geriye götürmezler.. Sadece inat ugruna önceki yönetimin belirledigi hedeften cikip Sivas’i ucuruma sürüklemezler..
Iktidar tarafindan Sivas’a verilen hizmetler ve Sivasimiza yeni yapilacak olan spor kompleksinin ve futbol stadinin projeleri BBP belediyesi tarafindan durdurulmaz.. gelinen bu secim neticesi hükümetimizin Sivasimiza vermis oldugu hizmetin karsiligi degildir, ve verilen bu ikramlari reddetmek gibi bir anlam tasimaktadir..
Acilisi daha yeni yapilan Kent Meydani Projesi, Sivas’imiza ayri bir renk katan Aksu- projesi, ve Sivas halkina deger verilip yapilan Pasabahce mesire alaninin mimari olan sayin Belediye Baskanimiz Sami Aydin’a yapilan bu haksizligi tekrar kiniyor ve tasvip etmiyorum.. bu calismalarin sonucu böyle olmamaliydi. Su anda BBP yönetimini Ankaradan kimlerin yönlendireceginide dogrusu cok merak ediyorum, Sivas adeta bassiz bir vucut haline getirilecektir.. gececek olan bu seneler Sivas’in aleyhine isleyecektir..

Kisa zamanda Buyuk Birlik Partisinin ic cekismeleri yüzünden birbirine düserek dagilacagindan hic kimsenin kuskusu olmasin, ama olan yine BIZIM SIVASIMIZA olmustur, kendisine hizmet eden insanlari dislayan toplumlar asla ve asla düzlüge cikamamistir.. KISACASI 29 MART SIVAS HALKININ AKP’YE YAPMIS OLDUGU BIR IHANETTEN BASKA BIRSEY DEGILDIR.. bunu siddetle kiniyorum..ve son olarak sunu vurgulamak isterimki, bugün medya mensuplari Sayin Basbakanimiz R.T.Erdogan’a Sivas’in secim sonuclarini sordugunda, kendisi Rahmetli Muhsin Y.’a olan saygisindan dolayi sesini cikarmayip üzüntüsünü yüz ifadelerinden Sivas halkina yansitmak istemistir.. bu firsatlar Sivas’imiza kesinlikle birdaha gelmeyecektir.. hic yoksa yapilan yollar, özellikle Tasli Dere duble yolunun acilmasi Sivas’a ulasimi kolaylastirmis ve Sivas’in cehresini degistirmisti..

Maalesef üzülerek sunuda belirtmek istiyorumki, Sivas Belediye Baskanligina ve Sivas’in ilcelerine secilen BBP’li adaylarin kesinlikle ehliyet sahipleri olduguna ve o yerleri yönetecek kabiliyetlerinin olduguna inanmiyorum, bir hemsehricelik ugruna Sivas adeta kurban edilmistir, bu inat pesinde giden ve kendilerinin zafer kazandigini zanneden zavallilarin gözü aydin olsun.. kutlarim.. Sivas’imizda bir deyim vardir; ”Ekmede yok, bicmede yok, hos Geldin ortakci” Yeni yapilacak Stadada istediginiz ismi koyabilirsiniz.. Zaten belediye’nin Meclis toplantisinda alacagi kararlarla bu isimler konulmaktadir..
Isterseniz Alparslan Türkes, istersenizde Muhsin Yazicioglu Stadi diye adlandirin, zaten birbirinizden farkiniz yoktur.. fakat sunuda unutmayinizki bunlar 4 eylül kadar anlamli isimler degildir, sonucta bu ülke, bu sehir sadece Muhsin Yazicioglu degil, daha bircok dahi insanlar yetistirmistir.. bugünümüz icin dünümüzü unutmayalim., GECMISINI UNUTAN’IN GELECEGI YOKTUR !
Sivasliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2009, 13:10   #2
abdussvs
Usta Yiğido

abdussvs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abdussvs Şuan abdussvs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.04.2012 13:47

Tecrübe Puanı: 647 abdussvs FAZLA SÖZE GEREK YOKabdussvs FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Sivas'a cöken 29 Mart bulutlari

Değerli hemşerim güzel yazmışsın ama bu gerekli değilmiydi BBP için. Sami AYDIN'ın hizmetlerini kimse inkar edemez tabiki. Ama bu durum sonunda Sami AYDIN ebedi olacak değilya. Bir osman SEÇİLMİŞ Sivas için çalışmadımı, Sami AYDIN gelip Osman SEÇİLMİŞ'in elinden başkanlığı almadımı. Biz peki unuttuk mu Dikilitaş denen yerde belediye zabıtalarının esnaf ile zıtlaşmalarını. Belki dikilitaş bakımsız bir yerdi, köylülerin uğradığı kötü bir yerdi ama yinede bizim insanlarımızın alışveriş yaptığı bir yerdi. Köyden gelen insanların malzemelerini yüklemek için 10-15 dakika bile araçlarını Cumhuriyet Lisesi yanındaki boş araziye sokmadıklarını hatırlıyoruz.

Ya yanındaki meclis üyesi kisvesi ile dolaşanlar, özbelsanı çiftlikleri haline getirenler ne oldu.adem eymir adında bir adam var, bunun sami aydına dayanarak yaptığı şımarıklıklar ne oldu. paravan şirketler aracılığıyla belediyeden yediklerinin hesabını kim biliyo.

Bu bayrak yarışıdır. Sami AYDIN gider Doğan ÜRGÜP gelir, oda gider başkası gelir. Herşey Sivasa yapılacak kaldırımlarla, kavşaklardaki havuzlarla ölçülmez. Tamam Rahmete Kavuştuktan sonra oldu belki ama Muhsin YAZICIOĞLU'na Sivasın bir ölçüde vefa borcudur bu seçimin sonucu.

AKP milletvekillerinden hangisi Sivasa ne yapmış kendi çabalarıyla. Para Sivasın Hizmet Sivasın. Sami AYDIN Sivasa hizmet etmek için geldi ve hizmet etti, etmek mecburiyetindeydi zaten.Bütün yaptıkları için teşekkürler Sami Beye...

Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum.....

abdussvs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2009, 13:32   #3
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KISACASI 29 MART SIVAS HALKININ AKP’YE YAPMIS OLDUGU BIR IHANETTEN BASKA BIRSEY DEGILDIR..

işte burda duralım kimse kimseye ihanet etmedi bunuda 29 martta gördük.herkes hakettiği oyu aldı.hakettiği yeri kazandı.gördük ki akp hezimete ugradı.hezimete ugradıgı yerleri şimdi ihanet etmiş gibi görmek saygısızlıktan başka bişey değil.sizin adınıza bu yazınızdan dolayı ben utanıyorum

şiddetle kınamışsın ben ise esefle kınıyorum......

böyle bir yazıdan dolayı

Konu barikat58 tarafından (30.03.2009 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2009, 14:06   #4
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 858 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

KISACASI 29 MART SIVAS HALKININ AKP’YE YAPMIS OLDUGU BIR IHANETTEN BASKA BIRSEY DEGILDIR..

Peki Akpnin çalışmadığı yerlede Akp oradaki halka İHANET etmiş olmuyormu.Niye tek taraflı bakıyorsun ki olaya.İlla her yeri her zaman Akp alacak diye bir kuralda yok.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2009, 14:07   #5
barikat58
Usta Yiğido

yenilgiyi kebul etmek bir erdemdir.saga sola saldırmak saygısızlıktır.
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2009, 14:21   #6
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

propaganda sürecinde akp li kardeşlerimizin burada nasıl bir uslüp ile tartıştıklarını hep beraber müşehade ettik. hepsi değil elbette kimsenin günahını almayalım.
kendisi gibi düşünmeyen insanlara bazı akp liler neler söylemediler ki... bunlardan biri de benim...bu son başlık da onun bir devamı...sami aydın bey çalıştı Allah razı olsun..o elim kaza olmasaydı yüzde yüz yine sami aydın kazanacaktı..ama sonuçta takdir Yüce Allah'ındır.
o istediğini tutup alçaltır istediğini de tutup kaldırır. hem doğan ürgüp ve bbp ve hem sami aydın ve akp bir imtihamda şuan .. sabredenler ve şükredenlerden olup şımarmamak ve isyan etmemek gerektir.
Alt 30.03.2009, 14:45   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Konuyu acan arkadaşım Sivasliim.58 belliki yeterince demokrasiden nasibini almamış olacakki halkımızın hür iradesiyle ve vicdanıyla baş başa kalarak verdiği karara karşı cıkıyor bu bir demokratik hizmet yarışıdır sandıktan kim cıkarsa ona saygı duymalıyız sami aydın beyi benim kadar taktir etme bende sivasımıza yaptıklarını her zaman her yerde savunmuşumdur siz BBPnin bu işin üstesinden gelemeyeceğini nerden cıkardınız ön yargılı olmanın kimseye bir faydası olmaz ne o öyle felaket tellalığı yapar gibi sivasımızın üstüne kara bulutları salmışsınız beddua etmeler felan bilmeyende haclı seferleri memleketi istila etti sanacak senin öğdüğün parti Sivas dikim evini,devlet malzeme ofisini bir çok devlet kuruluşunu sivasımızdan söküp götürürken nerdeydinizAbullalatif şeneri adam gibi adamı harcarken neden bir tepki göstermedin benim şahsi düşüncem bu iktidar sivasa hizmet getirmedi tam tersi getirilen hizmetleri geri aldı onun için bizim bu iktidardan daha çoook alacağımız var bütün iktidarlar sivasımıza her türlü hizmeti yapmaya mecburdurlar iktidarlar gecicidir ama halkımız kalıcıdır hizmet insanlara yapılır sivasımızda buna fazlasıyla layıktır siz ne hakla BBP oy verenleri kınıyorsun bu ülkede herkes hür iradesiyle oyunu vermiştir dolayısıyla sizin böyle bir hakkınız yoktur sizin yaptığınıza HAZIMSIZLIK denir ayrıca Doğan ürgüp beye belediye başkanlık görevinde başarılar dilerim sivasımızın oylarının %50sini BBPverenlerin adına BENDE SİZİ KINIYORUM
Alt 30.03.2009, 14:48   #8
barikat58
Usta Yiğido

kendilerine bakıp neden böyle oldu acaba diye düşünmeleri gerekirken tüm sucu sivasa atıyorlar.sivas akp yi secmeye mecbur değilki.oy benim değilmi kardeşim kime verir veririm.oyumu bbp ye versem sp ye versem dp ye versem ihanetmi etmiş olcam.bunun adı ihanet olmaz bu hür iradedir.
Alt 30.03.2009, 14:58   #9
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ahmet Taşgetiren bir yorumunda şöyle demişti merhum yazıcıoğlu için:
Öyle büyük hedefleri yoktu sadece sivas yerköy(yozgat) ve çağlayancerit gibi bir kaç küçük belediye için çırpındı..
elbette Muhsin yazıcıoğlu da biliyordu akp ile chp ile yarışamayacağını ,kendi imkanlarıyla bir helikopter kiraladılar , niçin bir kaç küçük belediyeye sahip olalım diye...bunun için çırpındı ve bunun için öldü...sağlığında onun değerini bilemedik bari öldüğünde ona sahip çıkalım...
Alt 30.03.2009, 16:11   #10
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Bu ne biçim yazı, ne biçim üslup... Halkın özgür iradesidir, AKP'liler tüm Türkiye'de yaşadıkları düşüşün faturasını halka çıkartıyor, Ölmüş insanlara çıkartıyor... Antalya halkına, Manisa halkına, Balıkesir halkına çıkartıyor... Başbakan "Biz oralara ne yatırımlar yaptık, şehir haline getirdik onlar bize ne yaptılar" dedi... Bu nedemek??? Sana ne? Demek ki halk hizmetlerinizi beğenmemiş sayın başbakan, halkın tercihlerine saygılı olun lütfen, 22 Temmuzda benim saygılı olduğum gibi... Kabulleneceksiniz, düşüyorsunuz, daha da düşeceksiniz... Sivas halkı Sami Aydın'ı beğenseydi seçerdi kimsenin şüphesi olmasın, ben sağ görüşlü sol görüşlü kimle konuşsam Sami Aydın'ın ukala tavırını beğenmiyordu, ben Doğan Ürgüp'ün normalde de kazanacağını düşünüyordum...

Cumhuriyet tarihinde Sivas'a yapılmayacak şeyleri 7 sene de yaptı demiş arkadaş.... Sen 16 yaşındasın annene babana bir Rahmi Günay'ı sor, Bir Süleyman Çanka'yı sor da bak bakalım ne diyecekler sana... Tüdemsaş'ı, Organize Sanayi Bölgesini, Sivas'ın alt yapısını kanalizasyonu, Sami Aydın'ın yıktığı parkları, yolları, Tekrar düzenlediği parkları, Otogarı, çarşıları, hastaneleri bu insanlar yaptı, sen kimsinde bilmediğin, yaşamadığın ya da araştırmadığın dönemler hakkında böyle bilgisizce yorum yapıyorsun? Kara bulutmuş Sivas'ın üzerinde bir karabulut dolaşıyorsa bu son 7 yıldı en çokta 25-26 mart günü dolaştı Sivas'ın üzerinde karabulutlar... Biraz vefalı olun Allah aşkına, kimseyi daha görmeden etmeden eleştirmeyin, önce hizmetini görün, peşin hükümlü olmayın, ah almayın derim ben size.... Sivas'ın geçmişini iyi araştırın ondan sonra o dönem hakkında yorum yapın...

Barikat Köften hazır gardaş bu arada haberin ola...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?

Konu Kibrisli tarafından (30.03.2009 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir..
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil