Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SİVAS'I SAHİPSİZMİ SANDINIZ - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.01.2010, 08:06   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 794 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİVAS'I SAHİPSİZMİ SANDINIZ

“SİVAS’TA KEPAZELİK” DİYENLERE DE BAKIN SİVASI SAHİPSİZ Mİ SANDINIZ?...

16.1,2010 Cumartesi günü ailece sabah kahvaltısında iken nasıl olduysa Televizyon kumandası STAR TV ye takıldı. STAR TV de her hafta sabah saat 8.00-9.40 arası yayınlanan MESUT YAR’LA UYAN TÜRKİYE programı hani sözüm ona şaka ile karışık ya, komik konular var sandığımdan gözüm ekrana takıldı. İzlemez olsaydım, biraz izlersem gülmeyi unuttuğumuz sorunlarla dolu Türkiye’de belki hafif bir tebessüm ederim dedim.

Programı izlerken öyle bir konu oldu ki o an sinirimden içtiğim çay dolu bardağı alıp televizyon ekranına, Mesut Yar’ın suratına fırlatmamak için kendimi zor tuttum.

Hani geçen hafta içinde Sivas’ta bir giyim mağazası ucuzluk yapıp, elindeki malları tüketmek için” Ne alırsan bir milyona “ satış yapma kampanyası yapmıştı. İhtiyaç sahibi Sivas halkı da sabahın köründe giyim mağazasında bekleyip mağaza açılınca panik ve izdiham yaşanmıştı ya. İşte bu haberi Mesut Yar dalga geçerek Uyan Türkiye programında şöyle verdi. : “ SİVAS’TA KEPAZELİK”… Hadi şimdi siz olunda kızmayın. Ardından da Sivas halkının giyim mağazasına girerken yaşadığı izdihamı ekranlarda gösterip, eleştirip, hem ihtiyaç sahibi Sivas halkı ile hem de giyim mağazası sahibini hem suçlayıp hem alay etti.

Ben şimdi asıl KEPAZELİK sizin yaptığınız programlar ve sizlersiniz. Asıl KEPAZELİK bu halkımızı o duruma düşürenler, sözüm ona zam yapıldı diye göz boyayıp, kaşıkla verip kepçe ile alanlar, asıl KEPAZELİK halkın karnını aç, sırtını çıplak bırakanlar demez miyim?

Hey ! Mesut Yar beyefendi kulağını aç ve iyi dinle beni:

Sana “ SİVAS’TA KEPAZELİK lafını söyletme cesaretini kim verdi söyle bakalım. Sen Sivas’ı ne sanıyorsun. Sen Sivas’a ve Sivaslıya, Sivas esnafına Kepaze diyeceğine, adam gibi ciddi programlar yap kendin konuşup kendin gülme. Sözüm ona insanları güldürdüğünü mü sanıyorsun ama diğer taraftan devirdiğin çamların farkında mısın acaba. Sivas’a söylediğin bu lafı aynen sana iade ediyorum.

Şunu unutma ki Sivas Cumhuriyet, kültür, sanat şehridir. Cumhuriyet’in temelleri burada atılmıştır. Sen kendini ne sanıyorsun. Sivas sahipsiz gözükse de, asla sahipsiz değildir. Sivas’ımı ve toprağımı seviyorum ve Sivaslı olmaktan her zaman gurur duydum ve Sivas’a kim olursa olsun laf söyletmem. Üstelik Sivas’taki giyim mağazasının “ Ne alırsan al bir milyona” yaptığı ucuzluk kampanyasının aynısını iki gün önce Karabük’te bir ayakkabı mağazası da yaptı. Orada da aynı izdiham aynı şeyler yaşandı, farklı televizyon kanallarının ekranlarında gördük. Hadi durma “ KARABÜK’TE KEPAZELİK” desene, ne duruyorsun? Bana bak Mesut Yar, ne Sivas’a nede Karabük’e, nede bir başkalarına KEPAZE diyemezsin. Acilen Sivas ve Sivaslıdan, Sivas esnafından özür dilemeni istiyoruz.

Türkiye’de açlık ve yoksulluk olağanüstü iken halkımız aç, çıplak ve perişan iken üç günlük tahsili olmayan, parasının arkasına gizlenip hava atan, kravat takarak, takım elbise giyerek kendini güçlü gösterip adam sanan bazı zengin vergi kaçakçıları, sahtekarlar, üç kağıtçılar, alın teri olmadan paraya para demeyen süs bebeği mankenler, dizi oyuncuları, sözüm ona sanatçıyım diye geçinip ekranlarda kafa şişirip, güzelim Türk Halk ve Türk Sanat Müziğimizi berbat edenler, otobüsler ile semt semt kadınları stüdyoya toplayıp evlendirme programı yapanlar, ekranlarda milyarlara para demeyenler varken, fakir vatandaşa yardım ediyoruz diye kurulup, duygularını sömürüp, inançlı insanların rızkını alıp paracıkları cebe indiren yardım dernekleri varken, Kuş gribi, Domuz gribi ardından şimdide Tavşan gribi var diye halkın sağlığı ile oynayanlar, Türk halkını kandırıp ilaç, aşı, dezenfekte mamülleri satıp vatandaşı aptal sanıp kandıranlar varken, daha neler nelerrr bunca şeyi görmeyip te hiç kimse bir milyona ihtiyacını gidermeye çalışan, yaşam mücadelesi veren, yoksullukla boğuşan Sivaslı masum insanlara KEPAZE diyemez. Sivas’la artık kimse uğraşmasın.

“SİVAS’TA KEPAZELİK” DİYENLERE DE BAKIN
SİVASI SAHİPSİZMİ SANDINIZ...

SABİHA SERİN
Şair Araştırmacı Yazar
SİVAS

19.1.2009 TARİHLİ SİVAS POSTASI GAZETESİ KÖŞE YAZIMDIR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Az önce yazımı eklerken bu yazımın yayınlandığı köşe yazımın linkini yazmayı unutmuşum.
Buradaki yazımıda okuyup yorumlamanızdan onur duyarım.

Sivas'tan kucaklar dolusu herkese selamlar,sevgiler ve saygılarımla..

Konu Salim58 tarafından (20.01.2010 Saat 08:19 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 7 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2010, 08:11   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: SİVAS'I SAHİPSİZMİ SANDINIZ

tarafsız medya diye ben buna derim sadece bu olay ilk defa sivasta olmuş gibi bu şekilde bir uslupla anlatmasını şiddetle kınıyorum. bundan daha kötü görüntüleri yakın zamanda çok gördük izledik. vatandaş aç perişan ondan dolayı ucuz satışlara rağbet ediyorlar diyen yok.

biz böyle sessiz kalmaya devam edersek daha çok uğraşırlar bizimle..

ben şundan eminimki sivaslı kardeşlerimiz'de sivasla ilgili bu çirkin habere sessiz kalmazlar.

SABİHA SERİN,ablamızı bu güzel yazısından dolayı kutluyorum, elinize emeğinize sağlık teşekkürler.
Alt 20.01.2010, 09:44   #3
Dağcı
Tecrübeli Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dağcı Şuan Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.08.2014 12:23

Tecrübe Puanı: 703 Dağcı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ne demek "Sivas'ta kepazelik" Kepaze'nin anlamını biliyormusun Mesut YAR?

Doğan Medya Grubunun tv kanalı olan Star Tv'de böyle bir olayın yaşanmış olması oldukça düşündürücüdür. Ama bu adamlara da şaşırmamak gerek. Yaptıkları gerçek habercilik değil, televole haber kültürü.

Ama gerekli tepkimizi ortaya koymamız lazım. Aşağıda ilgili linklere mail atarak tepkimizi gösterelim.

izleyicitemsilcisi@startv.com. tr

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sn. Sabiha Hanım'a ayrıca teşekkür ederim.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Dağcı'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2010, 09:54   #4
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Sabiha Hanım, Öncelikle bu duyarlılığı gösterip verdiğiniz tepkiden dolayı kutlarım sizi. Yüreğinize sağlık.
Fakat bu 1 TL ye alışveriş sadece Sivas'a özgü bir şey değilki, İstanbul'da da aynı buna benzer satışlar, ve mağaza açılışları yapılıyor. Hatta battaniyeyle geceden gidip orda kuyrukta bekleyenler bile var, ve mağaza açıldığında o çirkin görüntüleri defalarca izledik tv. lerde.
Acaba programcının "Kepazelik" sözü o işi satışı yapanlaramı yoksa alış veriş yapmaya gelen halkamı ? Bunu iyi anlamalıyız, ve eğer o sözü Sivas halkına söylemişse bencede özür dilemeli ve dilemezse faks ve e-maillerle tepkimizi vermeliyiz.
Alt 20.01.2010, 10:42   #5
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1261 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Öncelikle insanalrın maddi durumunu kullanarak reklam yapan,onca insanı oraya istifleyen mağazayı kınıyorum.
İkincisi,Mesut Yar,Metin Uca gibi zatlar ne derse desin Sivas adı mukaddestir.Onlar tatillerde,Bodrumlarda,Marmari slerde gece alemlerinde, sabahlerken bu insanlar şerefiyle geçimlerini sağlamanın peşindeler!

Lütfen e-mail atın arkadaşlar!

Konu LaEdri tarafından (20.01.2010 Saat 10:42 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı LaEdri'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2010, 10:55   #6
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

sayın sabiha serin hanım efendi size çok teşekkür ederim bu güzel ve asil davranışınızdan dolayı evet arif bey doğru daha bir kaç ay önce ümraniyede avcılarda bağcılarda bir gün öncesinden oluşan kuyruklar vardı millet battaniyelerle gelmiş yatıyorlardı bu çirkin görüntüleri nasıl görmiyorda ta 12 saatlik uzaklıktaki sivasın izdihamını görüyor böyle bir şey varmı bu terbiyesizliktir böyle bu insan müsveddesi kendini ne sanıyor acaba bu haberi yaptığında arpasını fazlamı verdilerdi önüne ayıp ayıp diycem ama ayıbı bilse yapmazdı zaten aile terbiyesinden yoksun olsa gerek.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ayten58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2010, 16:06   #7
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 794 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Saygıdeğer duyarlı hemşerilerim, canyürekler hepinize teşekkür ederim.

Sivas'ımıza laf uzatanlara suskun kalmak havası sert,insanları mert biz Sivas'lılara yakışmazdı değilmi. Bizler sustukça herşeye neyse dedikçe Sivas'la uğraşıyorlar. Sivas'ımızda binlerce güzel şeyler oluyor, sanatsal ve kültürel etkinliklerimiz, başarılarımız oluyor . İşte üzüldüğüm şey bu.
Her nedense Sivas'ımızın güzellikleri değilde olumsuz yönleri medyaya yansıyor. Buna hiçbir zaman ne fırsat nede izin vermeyelim.

.LÜTFEN SİVASIMIZA LAF SÖYLETMEYELİM. LÜTFEN HER ZAMAN TUTKUN OLUP HEPİMİZ HER ZAMAN HER KONUDA SAĞDUYULU, DUYARLI, BİRLİK,BERABERLİK İÇİNDE DOSTÇA,KARDEŞÇE KUCAKLAŞALIM.HEPİMİZ TEK YÜREK OLALIM.BARIŞ VE HUZURU SAĞLAYALIM, SİVAS'LI OLMANIN NE KADAR AYRICALIKLI, NE KADAR ASİL BİR DUYGU OLDUĞUNU, SİVASIN YÜCELİĞİNİ HER ZAMAN GÖSTERELİM DİYORUM VE SİVAS'TAN SİZLERE KOCAMANNNN SELAMLAR SEVGİLER VE SAYGILARIMI GÖNDERİYORUM CANLAR...
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2010, 16:38   #8
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Kısa ve öz bir mail attım. Gerizekalı değilse anlar yazdıgımı.
Alt 20.01.2010, 16:42   #9
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1261 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Cevap yazıyor yahu Mesut YAr..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil