Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Yatırımcı küstürülmesin, takdir belediyenin - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.02.2010, 23:14   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Yatırımcı küstürülmesin, takdir belediyenin

Sivaslı 5 iş adamının bir araya gelerek büyük bir AVM kurmak için Belediyeden eski garajlarda imar tadilatı talebinde bulunması belediyenin ise bu talebi reddetmesi büyük tartışmalara yol açtı.

5’li konsorsiyum, şimdiki imar tadilatı için 2007 yılında yapılan sözleşmenin dışında ekstradan bir talepte bulunmadıklarını belirtirken taleplerinin reddinde kararlı olunduğu taktirde Sivas’a yapmak istedikleri 50 milyon TL’lik yatırımdan vazgeçeceklerini dile getirdi. Belediye ve iş adamları cephesinde soğuk rüzgârlar esmeye devam ederken hükümetin yereldeki temsilcisi olan AKP il başkanı Burhanettin Kuru da söz konusu olan gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu.

Sivas’a yıllarca Sivas’a yatırımcı gelsin diye uğraşıldığını belirten Kuru, Sivas’ın Belediyesi, STK’ları ve milletvekilleri ile bu uğraşın içinde olunduğunu söyledi. Sivas’a dışarıdan yatırımcı geldiği zaman herkesin sevindiğini dile getiren Kuru, Sivaslı iş adamlarının da bir araya gelerek güzel bir ortalık kurarak yerli yatırımcılara örnek olmaya çalıştığını ifade etti. Basından takip ettiği kadarıyla 5’li konsorsiyumun destek istediğini söyleyen Kuru, iş adamlarının önceki belediye döneminde kendilerine taahhüt edilen şeyleri istediklerini belirtti. İş adamlarının farklı talepleri olmadığını düşünen Kuru, “Dışarıdan yatırımcı bekleyeceğimiz yerde Sivas’ta yatırım yapmak isteyen gönüllerin önünü açmak gerekiyor.

Bu şekilde kendi kaynaklarımızın önünü açmış oluruz. Ancak takdir belediyenindir. Eğer 5li konsorsiyum ile belediyenin bu tartışması sürerse Sivaslıların şevki kırılır. Yatırım yapmak istemezler soru işaretleri ile gelirler. Sivas dışarıya mahkûm olmaya devam eder. Yatırımcı küstürülmüş olur” diye konuştu.

Sivaspostası
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.02.2010, 00:56   #2
duch
Yeni Yiğido
NO AVATAR

duch Şuan duch isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.02.2010 11:48

Tecrübe Puanı: 0 duch FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yatırımcı küstürülmesin, takdir belediyenin

Sivas halkı olarak tamamen yapacağız edeceğiz kelimeleriyle kandırıldık . 50 milyonluk yatırım söz konusu kelimelerle yıllarca diğerleri gibi devam etti.
Bugune kadar bişey olmadı bugunden sonrada bişey olmayacağına inandığımız için bizim bi beklentimiz yoktu.
Bence bu şahıslar kendilerine rant sağlamak için böyle işler yapmaya kalkıştılar bunlar bence vurgun yapmaya calışıyolar yoksa bukadar gündemde tutulamazdı bu konu. Yatırım yapan adam bugune kadar zaten yapardı yada yapmıstır, yatırım yapacak zaten şahışlar herzaman medyaya cok fazla gerek duymadan yatırımlarını gerçekleştirmiştir ve etrafınıza bakarsanız zaten yatırım yapan iş adamlarını kolayca görebilirsiniz. Bu adamlar yeşil alan görünen yere 27 katlı bir yapı yaparak kazançlarını başka yerlere aktaracakları kesin çünkü hemen hemen 10 milyona alınan bir arsadan yaklasık düşündükleri 100milyon kar etmektir.
İşlerine gelmeyen şey ise nasıl olsa sivas bizim elimizde istediğimizi yaparız burda heryerde bizim sözümüz gecer düşüncesiyle hareket ettikleri için şimdide belediyenin izin vermemesi yani imar planına uygun bir proje yapın demesi suç gibi lanse ettirilmektedir.
Yani resmen sömürgecilik yapılmaya calısmıslardır, tabiki bu benim düşüncem Allah sivas halkının yardımcısı olsun inşallah herşey güzel sivasımız için güzel hayırlı olur
duch isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar duch'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.02.2010, 02:48   #3
serserilerin_prensi
Yeni Yiğido

serserilerin_prensi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serserilerin_prensi Şuan serserilerin_prensi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.02.2010 02:48

Tecrübe Puanı: 0 serserilerin_prensi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

şuan herkes bu haberi okudugunda belediye başkanına hücum edicek ama bilmedikleri o kadar olay varkı bilmeyenlere herşey toz pembe geliyorr ''duch'' çok güzel açıklamış eline saglık!...
serserilerin_prensi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.02.2010, 11:08   #4
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bazı yorumlar var gerçekten çok çocukça, insanı gülümsetiyor, çünkü biraz saflık, biraz aptallık ve çokca çocuksuluk var! Kimisi demiş ki ''vay anasını adamlar şu kadar bilmem ne yapıp şu kadar fiyata satacaklar'', ''yok adamlar şu kadar kazanacak'' veya ''şu kadar kar elde edecekler'', ''şöyle daha zengin olacaklar, böyle daha fazla köşeyi dönecekler'' vs vs vs.

Aslında Sivas'ın geri kalmışlığının nedeni de bu ifadeleri söyleyen zihinlerin derininde saklı. İşin özü bunu sorgulayan insanların çekememezliğidir, haset duygularının yüksek olmasıdır, bende yok başkasında da olmasın düşüncesidir. Bir kaç kişi bir araya gelmiş, Sivas için katma değeri yüksek bir kaç proje gerçekleştirmek istiyorlar, toplum olarak bu kişiler baş tacı edilip desteklenmesi gerekirken; insanların önemli bir kısmı içerisindeki haset ve kıskançlık duygularının etkisiyle, gurur duyması ve desteklemesi gereken işadamlarımıza çamur atma derdinde! Sormak lazım, be hey gafil, işadamımızın daha fazla kazanmasından daha fazla kar elde etmesinden, daha fazla zenginleşmesinden neden rahatsız oluyorsun?

Sonra da çıkıp ağlayan çok olur, Sivaslı zenginler Sivas'a sahip çıkmıyor diye. Peki Sivaslılar acaba Sivaslı zengine sahip çıkıyor mu? Yoksa zenginin ne kazanacağının hesabını yapıp hasedinden çatlıyor mu? Buradaki yorumlarda yazmış adam, diyor ki vay efendim bunlar almış arsayı 3 yıl beklemiş, arsa iyice değer kazanmış, işte sonra iyice değer kazanınca yapmaya karar vermişler, falan filan. Bunları da söylerken öyle bir anlatıyor ki malı değerlensin diye bekletmek büyük suçmuş sanırsın! Arkadaşım mal adamın değil mi, ve gönül karda gezmez mi? Adamın kahyası sen misin? Adam elbette ki malı için karın ve rantın(rant İngilizce'de kira kelimesinden gelmekte olup, bir şeyin değerini bulması, değerini etmesi anlamında kullanılır) en yüksek olduğu zamanı kollayacak. Sen üç kuruşluk maaşının bilmem kaç kuruşunu hesaplıyorsun kendince yatırım yaparken de, bu adamlar koca koca servet gömüyorlar bu işlere neden karlarını düşünmesinler? İşadamlarımızın kendi çıkarlarının peşinden koşmasından daha doğal ne olabilir ki? Bunu sorgulamak aptalca değil midir?

Son olarak birisi demiş ki, dükkan ve daire yapacaklarına gidip fabrika yapsınlar, kara cahil arkadaşım, biraz araştırsan görürsün, burada ismi geçen işadamlarının hepsi Sivas OSB'de yüzlerce hatta kendi ifadeleriyle 1500 civarında hemşerimize iş veriyorlar. Bilmeden saçma sapan yorumlarda bulunmayın!
Alt 13.02.2010, 11:40   #5
duch
Yeni Yiğido
NO AVATAR

duch Şuan duch isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.02.2010 11:48

Tecrübe Puanı: 0 duch FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu boun un belliki ya belediye kuyruğuna basmıs bu adamları destekliyo yada bununda bi cıkarı war ulan arkadas bu konuyla ilgili tüm haberlere bir yorum yazmıs hepsindede diğer yorumlara zıt yorum yazmıs . ben bir sivaslı olarak yorumumu yazdım o arkadasta belliki o adamların cevresinden biri bos yere cırpınma herkes doğruyu görebiliyor boun sen kendi dediklerini savun ama boşa kimsenin kimseden üstünlüğü yok belediyeye imar planına uygun proje götürsünler isterse 200milyonluk yatırım yapsınlar ama işte işlerine gelmiyo
duch isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.02.2010, 11:59   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Yatırımcılar kar edecek diye yatıtım istenmiyor mu?
Yatırımcı,yatırımı niye yapar ki?Kar etmek için değil mi? İşi büyütmek için değil mi?
Bu adamlar zaten köşeyi dönmüş,hiç olmazsa istihdam alanı açılır!
Alt 13.02.2010, 12:26   #7
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

vallahi olayın içeriğini bilmediğim için yorum yapamıycam kim ne kadar haklı kim ne kadar suçlu önce onu öğrenmek gerek bence boş yere vebal almayalım
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.02.2010, 13:28   #8
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
duch Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu boun un belliki ya belediye kuyruğuna basmıs bu adamları destekliyo yada bununda bi cıkarı war ulan arkadas bu konuyla ilgili tüm haberlere bir yorum yazmıs hepsindede diğer yorumlara zıt yorum yazmıs . ben bir sivaslı olarak yorumumu yazdım o arkadasta belliki o adamların cevresinden biri bos yere cırpınma herkes doğruyu görebiliyor boun sen kendi dediklerini savun ama boşa kimsenin kimseden üstünlüğü yok belediyeye imar planına uygun proje götürsünler isterse 200milyonluk yatırım yapsınlar ama işte işlerine gelmiyo
Benim şahsımla ilgili hiç bir durum yok arkadaşım, ben Sivas'ta yaşamıyorum zaten, yılda bir kaç hafta ancak gelip kalabiliyorum fakat benim değil güzel memleketimin kuyruğuna basılınca rahatsız oluyorum. Türkiye'de bir çok şehire gidiyorum, yıllardır Türkiye'nin yaşadığı gelişim ve dönüşümü canlı bir şekilde izliyorum ve prangalarından kurtulup ''muasır medeniyetler'' seviyesini yakalaması gereken Sivasımıza bir pranga daha vuran olursa bundan fena halde rahatsız oluyorum. Benim kimseyle ne düşmanlığım olur ne problemim benim derdim, güzel memleketim! Anlatabildim mi? Ayrıca şahıs olarak Sayın Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü çok sevdiğimi de belirtmeliyim. Ancak iş icraate gelince????
Alt 13.02.2010, 19:29   #9
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 16:47

Tecrübe Puanı: 781 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sayın kuru siz onu boşverinde adliye sarayı 4 tane hastane(ağız ve diş,kampüs,ruh hastalıkları ve fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ayrıca sdh ek bina ve kızılay gibi)ve stadyum gibi büyük yatırımları kaçırıyoruz.sizin verdiğiniz sözler nerde.ığğğğ???????
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.02.2010, 19:53   #10
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Sivas için yatırımların yapılması önemlidir...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil