Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Liseli gençler üniversite sınav sistemini protesto etti - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.06.2010, 07:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Liseli gençler üniversite sınav sistemini protesto etti

Sivas'ta bir grup liseli genç, üniversiteye giriş sınavı sistemini protesto etti.

Kendilerini 'Liseli Gençlik Muhalefeti' olarak adlandıran bir grup liseli genç, üniversiteye giriş sınavı sistemine tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Meydanında toplandı.

Ellerinde 'YGS-LYS-ÖSS hepsi ölüm, hepsi işkence, bilimsel lise, sınavsız üniversite' yazılı pankart ile 'özgürlük sokakta, liseliler kavgada', 'sınavlara inat yaşasın hayat' yazılı dövizler taşıyan grup, üniversiteye giriş sınav sistemini protesto etti.

Grup adına basın açıklaması yapan İbrahim Ada, 'Liselerimizde niteliksizleştirilen eğitimin sonucu olarak sermayeye rant sağlama amacıyla bizlere dayatılan, geleceğimizi karartan, bu sınav sistemine öfkemizi haykırmak için diğer tüm illerde olduğu gibi Sivas'ta da liseli gençlik muhalefeti olarak alanlardayız. Bu sorun bizlere 12 yaşından itibaren gelecek kaygısı olarak aşılanmaktadır' diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup çeşitli sloganlar atarak sınav sistemini protesto etti. Gruptan üzerinde kefen şeklinde bir giysi bulunan genç, 'YGS-LYS-ÖSS' yazılı tabut şeklindeki kartonun içerisine girerek sınav sistemine tepki gösterdi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı. Basın açıklaması sırasında, polis geniş güvenlik önlemleri aldı. (

AHM-DOĞ-ZBD) - SİVAS
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2010, 08:46   #2
doğan bulut58
Usta Yiğido

doğan bulut58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doğan bulut58 Şuan doğan bulut58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.03.2015 00:32

Tecrübe Puanı: 1273 doğan bulut58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Liseli gençler üniversite sınav sistemini protesto etti

avrupanın bircok ülkesinde ünüversite sinavı yok puanı yüksek olan gidip okuyo hem eytim diyecez hem eytimi kısıtlıycaz varmı böyle bir mantık gençlerimiz hepsi yüksek okul mezunu olsa daha iyi olmazmı kültür seviyemiz artsa cehaleti yensek eytim seviyemiz yükselse daha iyi olmazmı bende liseli geçleri destekliyorum
doğan bulut58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı doğan bulut58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.06.2010, 11:00   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Protesto,grev vb. boş işler sizler için.Size tek yol var, o da çalışmak.Çalışan,emek veren hangi sistem olursa olsun kazanır,her yolu asfalta çevirir.Tıpa,Eczacılığa,öğretm enliğe,Diş hekiliğine girecek puanı alıp da sizi o bölümlere sokmazlarsa o zaman konuşun!
Alt 06.06.2010, 11:51   #4
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Böyle küçüp çaplı yapılan protesto'ları, fazla dikkate alıp duyan olmaz.

En güzeli çalışın kazanın ve hedefe ulaşın.
Alt 06.06.2010, 17:12   #5
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

malesef ezbere dayalı bir eğitim sistemimiz var. çocuk okula geliyor ama niçin geldiğini bilmiyor. SBS sınavı var diye çocuk okulu bıraktı. Sınavı kazanmaya odaklanmış çocuklarımız. mesela 7 yıl ingilizce öğrenimi görüyor cocuklarımız lise bitince düzgün bir ingilizce cümle kuramıyor. ee 7 yıllık emek nerde?
Alt 07.06.2010, 12:00   #6
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Sessiz ve tepkisiz kalmak, duyarısz bir toplum olmak, herşeyden önemlisi kuzu bir toplum olmak istemiyorsak, hakkımızı alabilmek için, örgütlü bir toplum olmak zorundayız. Hakkımızı demokratik yollardan talep etmek, istemek her vatandaşın doğal hakkıdır. Bu örnek oluşturan gençleri tebrik ediyor, isteklerinin yetkililerce duyulmasını ve taleplerinin yapılmasını temenni ediyorum.
Alt 07.06.2010, 13:37   #7
ozanberk2010
Yiğido
NO AVATAR

ozanberk2010 Şuan ozanberk2010 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2011 00:06

Tecrübe Puanı: 526 ozanberk2010 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Protesto,grev vb. boş işler sizler için.Size tek yol var, o da çalışmak.Çalışan,emek veren hangi sistem olursa olsun kazanır,her yolu asfalta çevirir.Tıpa,Eczacılığa,öğretm enliğe,Diş hekiliğine girecek puanı alıp da sizi o bölümlere sokmazlarsa o zaman konuşun!
))) brawooo.. allam yaa yoruma bak. pretosto,grev v.s boş işler diyor. yav kardeşim hak aramak,doğrularını haykırmak boş işmi.hangi sistem çalışarak kazanıyormuş.işçiler 12 sat çalışıyor haklarını kazanıyormu,köylülerr gece güğndüz çalışıyor karşılığını alıyorlarmı,eğitim siztemine gelince,bir işçinin,yada işi ekmeği olmayan birinin öğrenci olan evladı normal okulda okusa nekadar başarılı olacak ,yada zengin bir ailenin çocuğu dersanalerle,ek eöğretmenlerle aldığı destekle ne kadar başarılı olşacak,,işin tuhaf yanı ikiside çalışıyor olacak.ayrıca bu siyasiler hakkaten çok akıllılar. sivasa hiçbişey yapma,işyerlerini kapat,yatırım yapma, nasılsa pretostonun,grevin boş iş olduğunu söyleyen büyük bir insan topluluğu var.nasılsa bi provakasyonda ne olduğunu dahi bilmeden hurrrraa diye koşan bi halk var,hak arayanın kominist,dinsiz,vatan hayini diye lanse edildiği bir şehir var. sivas bizi sırtında taşıyan bir şehir diyorlar. ee akıllılar.

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bak kardeşim. altta bi haber var oku istersen. gemç çobanın fecii sonu diye. o da taşımalı eğpitim alan bi öğrenci. okuu okuu ve itdele olurmu.

Konu ozanberk2010 tarafından (07.06.2010 Saat 13:37 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
ozanberk2010 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ozanberk2010'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.06.2010, 15:09   #8
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1764 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

liseli gençlere hak veriyorum arasınlar tabiiki haklarını .
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.06.2010, 17:18   #9
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
ozanberk2010 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
))) brawooo.. allam yaa yoruma bak. pretosto,grev v.s boş işler diyor. yav kardeşim hak aramak,doğrularını haykırmak boş işmi.hangi sistem çalışarak kazanıyormuş.işçiler 12 sat çalışıyor haklarını kazanıyormu,köylülerr gece güğndüz çalışıyor karşılığını alıyorlarmı,eğitim siztemine gelince,bir işçinin,yada işi ekmeği olmayan birinin öğrenci olan evladı normal okulda okusa nekadar başarılı olacak ,yada zengin bir ailenin çocuğu dersanalerle,ek eöğretmenlerle aldığı destekle ne kadar başarılı olşacak,,işin tuhaf yanı ikiside çalışıyor olacak.ayrıca bu siyasiler hakkaten çok akıllılar. sivasa hiçbişey yapma,işyerlerini kapat,yatırım yapma, nasılsa pretostonun,grevin boş iş olduğunu söyleyen büyük bir insan topluluğu var.nasılsa bi provakasyonda ne olduğunu dahi bilmeden hurrrraa diye koşan bi halk var,hak arayanın kominist,dinsiz,vatan hayini diye lanse edildiği bir şehir var. sivas bizi sırtında taşıyan bir şehir diyorlar. ee akıllılar.

bak kardeşim. altta bi haber var oku istersen. gemç çobanın fecii sonu diye. o da taşımalı eğpitim alan bi öğrenci. okuu okuu ve itdele olurmu.

Hangi haklarını arıyorlar merak ettim?
Ellerinden alınan bir hak mı var ya da var olan bir hakları mı alınmış?
Ha İmam-Hatipli ya da meslek liselilerelse kabul..

2-Protesto,grev boş demedim,sizler için boş dedim,yani o protestoyu yapan öğrenciler için.Şimdi işçilerden,köylüden girip sendikacılık yapma bana!

3-Ben bu işin içindeyim.Gerçekten okumak isteyen her türlü okuyor.Köylü öğrencim de var,zengin de..Okumak isteyen köylü öğrenci de ,yatılı öğrenci de zehir gibi okuyor valla!
Bir öğrnci çabalar,soruların tamamını yapar ancak karşısına biri geçip,dur sen doktor olamazsın a da herhangi bir meslekten olamazsın derse o zaman haksızlıktan bahsedebilirsin!
Alt 07.06.2010, 17:37   #10
mrguven
Yiğido

mrguven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mrguven Şuan mrguven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.07.2012 18:37

Tecrübe Puanı: 517 mrguven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence ders çalışmak zor geliyor size biz nasıl çalıştık kazandık ? hayat kolay degil rekabet ortamı var Herkes çalışıyor daha çok çalışan kazanır
o kadar sistemi değiştirmek istiyorsanız okuyun yuksek mevkilere gelin protesto ettiginiz sistemin başındakilerin yerine gelin öyle değiştirin
mrguven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)