Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Buyrun Görüntülü Canli Sohbete ;) - Sayfa 22 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Serbest Dini Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Dini Konular Güncel ve Özgün yazılar, Makaleler buraya

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sitemizde Cübbeli Ahmet Hoca'nın Ramazan Sohbetleri Olsun mu?
Evet. Olsun. 8 38,10%
Hayır. Olmasın. 13 61,90%
Katılımcı sayısı: 21. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.12.2011, 22:29   #211
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Buyrun Görüntülü Canli Sohbete ;)

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yav bilerek değiştirmedim ki sakız geldi aklıma niyeyse
ALLAH iyiliğini versin duman
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.12.2011, 12:49   #212
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bir söz duymuştum;" Bu ülkede bir yerlere gelmek istiyorsan ya dini yada milli duyguları kullanacaksın" sanki bunlar için söylenmiş. Güzel yüce dinimizi bu tipler yerine develtin resmi dini kaynaklarından öğrenmeye kalksak bu tiplerde böyle ortaya çıkamazlar zaten. Halk gerçek anlamda bilinçlenmedikçe bu ilkte değil, sonda olmaz.
Alt 15.12.2011, 19:21   #213
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Naksidamlasi Şuan Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2013 11:50

Tecrübe Puanı: 569 Naksidamlasi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Perşembe Sohbetinde Her perşembe olduğu gibi hıfız namazı kılınacaktır. Mustafa Özşimşekler Sohbet verecek ardından Seyyid İbrahim el-Ahsai Mevlid-i Şerif Okuyacaktır.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

basladi biiznillah,herkese duyuralim..

Muhterem Canim kardeslerim dedikodulara ve iftiralara asla ve asla inanmayin..

Hizmetler devam ediyor kürsü hicbir zaman bos kalmaz buyrun Allah c.c. icin sohbete kimsenin sizi etkilemesine izin vermeyin,en büyük adaleti vicdaniniz size söyleyecektir yeterki kulak vermesini bilin selam ve muhabbetlerimle..

yukarda gecen bazi konularla ilgili hocamiz aciklama yapiyor dikkatle dinleyin dua ile..
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.2011, 19:29   #214
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Her zaman foruma ugrayamiyorum,hakkinizi helal edin yanliz su varki,benim Sivasimin genclerinin,güzel hemserilerimin mübarek evliyalar sehrinde yasayan kardeslerimin kalbi iman dolu bundan cok eminim o sebeble sohbetlerden faydalanin istiyorum..

Mustafa Özsimsekler hocamizin tv5 dede sohbeti var bugün,9 da olmasi lazim,yarinda 11 de sabah tekarari var kacirmayin derim.. takip edersiniz insaallah..
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Naksidamlasi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.12.2011, 19:39   #215
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bir söz duymuştum;" Bu ülkede bir yerlere gelmek istiyorsan ya dini yada milli duyguları kullanacaksın" sanki bunlar için söylenmiş. Güzel yüce dinimizi bu tipler yerine develtin resmi dini kaynaklarından öğrenmeye kalksak bu tiplerde böyle ortaya çıkamazlar zaten. Halk gerçek anlamda bilinçlenmedikçe bu ilkte değil, sonda olmaz.
Ya da Atatürk'ü..
Alt 15.12.2011, 19:59   #216
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ya da Atatürk'ü..

Atatürk'te bu ülke için milli bir değer olduğu için onu ayrı belirtmemişler sanırım. Laedri oda var tabikide. Özde başka sözde başka kişiler olmazmı hemde bir sürü.
Alt 15.12.2011, 20:15   #217
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Cübbeli Ahmet Hocamizin Hapishaneden Gönderdigi Mektub

Yayınlanması için cezaevinden mektup yazan Cübbeli Ahmet Hoca iftiralara karşı cevap verdi ve kendisine dua istedi.

“Evvelden beri size bildirdiğim üzere ilmî reddiyeler yaptığım çevrelerden bu tür komplolar beklemekteydim. Hakkı söylemeseydim bunlar başıma gelmeyebilirdi. Ama Efendi Hazretleri’nin emri ile acı da olsa hakkı söylemeye devam ettim.

Ve bugün bu duruma düşürüldüysem de bundan dolayı hiçbir sıkıntı çekmiyorum. Allah’ı, Rasûl’ünü ve Meleklerini şahit tutarım ki; ben ne Kazakistan’dan ne de Fas’tan, ne fuhuş için ne de nikah için hiçbir kadın getirtmedim. Eğer getirttiysem Allah’ın, Meleklerin ve bütün insanların laneti benim üzerime olsun. Ama eğer getirtmediysem Allah’ın, Meleklerin ve bütün insanların laneti bana bu iftirayı düzenleyen ve beni bu duruma sevk edenlerin üzerine olsun.

Şu da bilinsin ki; yanımdaki eski bazı arkadaşların pervasızca işlemiş oldukları hataların asla benimle alakası yoktur. Herkesin ameli kendini bağlar. Fakat burada kötü niyetli kişiler beni ilişkilendirmeye çalışmışlardır. Ne İsmailağa Cemaati’nden, ne de dışarıdan hiçbir hoca veya hoca geçinen kimseleri ne tehdit ne de şantaj yoluyla mağdur etmemişimdir. Ama beni kıskanan bazı çevreler bu hususta bana iftira ederek Emniyet’e şikayet edecek kadar küçülmüşlerdir. Bunların cezasını Allah’a havale etmekteyim. Hiçbir çete mensubu ile gayr-i meşrû, gayr-i kanûnî bir talep nedeniyle asla hiçbir görüşmem ve konuşmam olmamıştır. Bu manada hiç kimseye mektup yazmam da vaki olmamıştır. Ama herkes tarafından ilgi ile izlenen biri olmam hasebiyle, her sınıf insanın beni dinleyip etkilenmesi ve bana selam vermesinden daha doğal bir şey olamaz.

Bütün bu sözlerimin doğruluğuna dair; Allah’ı, Arş’ı taşıyan melekleri, tüm melekleri, tüm Nebî ve Rasülleri ve bu sözün ulaştığı tüm mahlûkatı şahit tutar ve Cenab-ı Mevla’dan bu şahitliğimin ahirette bana sorulmasını niyaz ederim!

Cübbeli Ahmet Hoca; sabır ile herkesin merakla beklediği bu önemli açıklamasından sonra sizlere bir an evvel kavuşması için, 41 Yasîn-i Şerîf, 16641 defa ‘Ya Latîf’ ism-i şerifi ve Salat-ı Tefrîciye gibi önemli duaların okunmasını siz sevenlerinden beklemektedir

Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi

Alt 16.12.2011, 20:18   #218
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bu hoca neden tutuklandı? Çünkü hayat kadınalrıyla rezil kasetleri piyasaya çıkınca kasetlerini kimse görmesin diyede Karagümrük çetesiyle işbirligi yapmaktan. Bu sözde hocanın işte tüm pislikleri çıktı ortaya. Ha şuda var yapabilir kimsenin özel hayatına karıştığımız yok fakat "Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol" demişler. Bu ne pişkinlik adamı suçlu bulup delillerle içeri tıkıyolar hala burada gelip yok şöyle yok böyle deyip akıllarınca temiz göstermeye çalışıyorlar, zevk içinmi içeri atıldı bu adam!
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.12.2011, 20:50   #219
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu hoca neden tutuklandı? Çünkü hayat kadınalrıyla rezil kasetleri piyasaya çıkınca kasetlerini kimse görmesin diyede Karagümrük çetesiyle işbirligi yapmaktan. Bu sözde hocanın işte tüm pislikleri çıktı ortaya. Ha şuda var yapabilir kimsenin özel hayatına karıştığımız yok fakat "Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol" demişler. Bu ne pişkinlik adamı suçlu bulup delillerle içeri tıkıyolar hala burada gelip yok şöyle yok böyle deyip akıllarınca temiz göstermeye çalışıyorlar, zevk içinmi içeri atıldı bu adam!
Tutuklu vekiller,gazeteciler,öğrencile r,Ergenekon sanıkları gibi tutukluar olunca demokratik duygularınız kabarır,adamların hiç suçu yokken atıldı dersiniz,Cübbeli'ye gelince tüm o demokratik duygularınız körelir..Bereket,halkımız prim yaptırmıyor artık..
Alt 17.12.2011, 09:53   #220
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tutuklu vekiller,gazeteciler,öğrencile r,Ergenekon sanıkları gibi tutukluar olunca demokratik duygularınız kabarır,adamların hiç suçu yokken atıldı dersiniz,Cübbeli'ye gelince tüm o demokratik duygularınız körelir..Bereket,halkımız prim yaptırmıyor artık..
Keşke, uyduruk itirafçıların hikayeden laflarıyla baskınlar yapılarak suçlu sıfatıyla tutuklama yaparlarken de böyle düşünseydin, Daha demokratik bir davranış sergilemiş olurdun.
Direk suçlu ilan edip linç ediyodunuz burada, bakın geçte olsa yavaş yavaş hepsi salıveriliyolar çünkü çoğu deli iddiası. Bunlar danışıklı dövüşler. Polis herşeyi ele gerçirmiş,uzun takipler yapmış nefes alışını bile dinlemişler. Açık deliller var, herşey ortada siz hala neyden bahsediyorsunuz. Eğer ortada bir haksızlık varsa kim olursa olsun tepkimizi koyarız, Hırsız vekiller mecliste cirit atarken, milletin iradesi ile seçilen vekilleri içerede tutarsan tepkim olur, Öğrenciler parasiz eğitim isteyip demokratik hakkını kullanırken terörist damgası vurup 19 yıl hapis isteyip içeri tıkarsan tepkim olur. Doğruları yazan yalakalık yapmayan gazeticileri gözünün üstünde neden kaşın var diye içeri atarsan onada tepkim olur. Prim meselesine gelincede Aziz Nesin'in o lafı aklıma geliyor,şuan kaç değerlerdedir bilemiyorum ama, sizi o yüzdenin dışında tutuyorum üzülmeyin.
Şunuda unutmayın; "doğru tektir, iki tane doğru olmayacağına göre"
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil