Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.06.2008, 22:14   #1
haythuyt
Usta Yiğido

haythuyt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haythuyt Şuan haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.08.2012 14:55

Tecrübe Puanı: 759 haythuyt isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart İşte Türkiye'nin en güzel Kuran okuyan öğrencisi

Türkiye'nin en güzel Kur'an-ı Kerim okuyan öğrencisi Abdülkerim Türe oldu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 2007-2008 Öğretim Yılı Kur'an Kursları Arası Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali Sakarya Hendek'te yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun katıldığı, Bayraptepe Tesisleri'ndeki final yarışmasında, İstanbul Ümraniye Kur'an Kursu'ndan Abdülkerim Türe 1. oldu.

Türkiye'deki tüm il ve ilçe Kur'an Kursları'nın katıldığı elemelerden sonra finale kalan 7 bölge 1.si , Türkiye 1.si olmak için yarıştı. İstanbul Ümraniye Kur'an kursundan Abdülkerim Türe, Samsun'dan Harun Bircan, Elazığ'dan Ubeydullah Ünel, Şanlıurfa'dan Ahmet Taşçı, Bolu'dan İbrahim Aytaç, Yalova'dan Nurullah Şener, İstanbul Şişli'den Rıdvan Pahlivan jüri karşısına çıktı.

Kura ile belirlenen yerden Kur'an-ı Kerim'i yüzenden okuyan kurs öğrencilerinden Abdülkerim 1., Nurullah Çelik 2. ve Rıdvan Pehlivan 3. oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere birer diz üstü bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi. Birinci olan öğrenciye ise Umre hediye edildi. Açık havada güneşin yakıcı sıcaklığına rağmen vatandaşlar Kur'an ziyagetini büyük bir zevkle dinledi.

BARDAKOĞLU: "KUR'AN KURSLARI MİLLİ EĞİTİMİN ALTERNATİFİ DEĞİL, TAMAMLAYICISI"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, törende yaptığı konuşmada, Kur'an kurslarının hiç bir zaman Milli Eğitim Bakanlığı'nın örgün eğitim kurumlarının alternatifi değil, aksine onu din eğitim ile tamamlayan çok önemli bir merkez olduğunu söyledi. Bardakoğlu, şunları kaydetti:

"Burada biz hem Yüce Rabbimizi tarnıyan, hem de kendi ve toplumla barışık olan insanlar yetiştirmeyi önemsiyoruz. İnanıyorum ki her geçen yıl Kur'an kurslarımızın hem eğitim düzeyi hem de bu kurslara karşı vatandaşlarımız büyük rağbet gösteriyor."

Bu hafta yaz Kur'an kurslarının başladığını, bu kursların çocuklara düzgün bir din eğitimi verdiğini belirten Bardakoğlu, "Çocuklarımızın devletin gözetimi ve denetimi altında müfredatı belli bir şekilde Kur'an öğrenmesi, sağlıklı, doğru bir din eğitim alması, yüce rabbimizi tanıması, milletini sevmesi, büyüklerini sayması, küçüklerini sevmesi, iyi güzel ahlakı öğrenmesi açısından Kur'an kursları çok önemli eğitim vermektedir. B ukurslar hiç bir zaman Milli eğitim Bakanlığı'nın alternatifi değil, aksine onu din eğitimi ile tamamlayan çok önemli merkezlerdir" şeklinde konuştu.

Yeni tamamlanan ve Kur-an-ı Kerim Yarışması ile açılan ve Hendek Belediyesi'ne yerel yönetimlerde 1.'lik getiren Bayraktepe'deki yarışmadan sonra tüm konuklara yemek ikram edildi.

MEKANIN CENNET OLSUN REİS
haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.06.2008, 22:15   #2
haythuyt
Usta Yiğido

haythuyt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haythuyt Şuan haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.08.2012 14:55

Tecrübe Puanı: 759 haythuyt isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: İşte Türkiye'nin en güzel Kuran okuyan öğrencisi

ne mutlu sızın gibi insanlara..gonlumuzde hepınız bırıncısınız

MEKANIN CENNET OLSUN REİS
haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.06.2008, 22:17   #3
sivaslı_gız
Tecrübeli Yiğido

sivaslı_gız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslı_gız Şuan sivaslı_gız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2009 14:56

Tecrübe Puanı: 642 sivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDIsivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDIsivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDIsivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDI

Allah vatanımıza milletimize böle nice hayırlı gençler nasip eder işallah

ARTIK FARKINA VARSAN DİYORUM!!
sivaslı_gız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2008, 09:36   #4
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 10:32

Tecrübe Puanı: 903 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

Allah nazarlardans aklasın bizlere de nasip etsin inş........................... MAŞALLAH

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2008, 09:37   #5
58memo
Usta Yiğido

58memo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58memo Şuan 58memo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.01.2014 20:31

Tecrübe Puanı: 818 58memo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Masallah böylesi cocuklar allah bize nasip etsin insallah.
Alt 23.06.2008, 11:05   #6
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 11:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 992 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

VALLA ALLAH NAZARDAN SAKLASIN....
Alt 24.07.2008, 03:00   #7
marlbora23
Yeni Yiğido
NO AVATAR

marlbora23 Şuan marlbora23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.07.2008 03:01

Tecrübe Puanı: 0 marlbora23 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SAĞOLLLLLLLLLLLLLLLL ALLAH RAZI OLSUN GARDASŞ
marlbora23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.07.2008, 12:46   #8
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

ALLAH gönüllerinden okuma nasip etsin herkese...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil