Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Yemekler > Çorbalar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.11.2008, 16:05   #1
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 18:41

Tecrübe Puanı: 1337 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein
Standart AYRANLI ÇORBA(SOĞUK)KATIKLI AŞ

1 BARDAK YARMA
1/2 BARDAK HAŞLANMIŞ NOHUT(isteğe göre)
1 BAĞ PANCAR,VEYA ISPANAK
1/2 BAĞ TAZE NANE
2 BARDAK YOĞURT
2 DİŞ SARIMSAK
1 BARDAK SU YADA BUZ
Akşamdan ıslayıp haşladığımız yarmaları pişdikten sonra altını söndürmeye yakın ince ince kıydığımız pancar veya ıspanakları ekleyerek soğumaya bırakıyoruz .Öte yandan sarımsakları yoğurda katarak soğuyan otlu yarmayı yoğurda katıyoruz isteğe göre içine haşlanmış nohut ve nane ekleyerek servis yapıyoruz
Alt 04.11.2008, 16:18   #2
sivaburs
Usta Yiğido

sivaburs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaburs Şuan sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.03.2016 23:10

Tecrübe Puanı: 1606 sivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: AYRANLI ÇORBA(SOĞUK)KATIKLI AŞ

Elinize sağlık ama ben bu çorbadan nefret ederim.....
sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.11.2008, 16:25   #3
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 00:50

Tecrübe Puanı: 1033 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

ben genelde yarmayi kaynatiyorum, ayri bir kapda biraz unu soguk suda eziyorum ve özelenmis yogurdu ilave ediyorum...

Tencerede kaynayan yarmanin üzerinden az su alip bunu yogurdun icine karistiriyorum, bu sekilde yogurt birden sicak suya girmemis oluyor ve sok etkisi görmüyor...

yogurdu tencerenin icine yavas yavas karistirarark döküyorum
ve kaynayana kadar karistiriyorum..
kesilmemesine cok dikkat etmek gerek

ayri bir tavada sogan, nane, (pancar burda bulunmuyor) sokaricini hazirliyorum

5 dakika kadar kaynatdigim ayranli corbanin icine döküyorum ....

Dikkat etmek gerek: pisdikden sonra ocagin üzerindeyken arada bir karistirmak lazim, kaymak tutuyor. birde eger corbanin üzerine bir kasik ile soguk su gezdirildigi zaman kaymak tutmasida engelleniyor...

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.11.2008, 16:32   #4
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

Tecrübe Puanı: 1337 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Sweetgirl Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

ben genelde yarmayi kaynatiyorum, ayri bir kapda biraz unu soguk suda eziyorum ve özelenmis yogurdu ilave ediyorum...

Tencerede kaynayan yarmanin üzerinden az su alip bunu yogurdun icine karistiriyorum, bu sekilde yogurt birden sicak suya girmemis oluyor ve sok etkisi görmüyor...

yogurdu tencerenin icine yavas yavas karistirarark döküyorum
ve kaynayana kadar karistiriyorum..
kesilmemesine cok dikkat etmek gerek

ayri bir tavada sogan, nane, (pancar burda bulunmuyor) sokaricini hazirliyorum

5 dakika kadar kaynatdigim ayranli corbanin icine döküyorum ....

Dikkat etmek gerek: pisdikden sonra ocagin üzerindeyken arada bir karistirmak lazim, kaymak tutuyor. birde eger corbanin üzerine bir kasik ile soguk su gezdirildigi zaman kaymak tutmasida engelleniyor...
İyi de hayatım bu sıcak çorba değil dikkatini çekeyim bu soğuk çorba parantez içinde de belirttim yani haşlanmış yarmayı sarımsaklı yoğurda katıyoruz kısacası
Alt 04.11.2008, 16:35   #5
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 00:50

Tecrübe Puanı: 1033 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
kronick Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İyi de hayatım bu sıcak çorba değil dikkatini çekeyim bu soğuk çorba parantez içinde de belirttim yani haşlanmış yarmayı sarımsaklı yoğurda katıyoruz kısacası
evet biliyom canim onu sevmedigim icin bende bunu sülim dedim

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.11.2008, 16:49   #6
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 16:25

Tecrübe Puanı: 701 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart --->: AYRANLI ÇORBA(SOĞUK)KATIKLI AŞ

bizim orda buna gatıklı aş diyorlar
siz çok kibarsınız
Alt 04.11.2008, 16:52   #7
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

essahtende eyle derler di gatıklı aş kibarım he mi ? şeher hayatı işte böyle ediyor ellam nidek gurbanım
Alt 04.11.2008, 16:58   #8
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 16:25

Tecrübe Puanı: 701 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart --->: Cevap: AYRANLI ÇORBA(SOĞUK)KATIKLI AŞ

Alıntı:
kronick Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
essahtende eyle derler di gatıklı aş kibarım he mi ? şeher hayatı işte böyle ediyor ellam nidek gurbanım
neydek artık yapacak bi şey yok
senide böyle idare edecüğük
Alt 06.11.2008, 23:48   #9
TracyMcGrady58
Usta Yiğido

TracyMcGrady58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TracyMcGrady58 Şuan TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2013 18:54

Tecrübe Puanı: 803 TracyMcGrady58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: AYRANLI ÇORBA(SOĞUK)KATIKLI AŞ

Ben buraya mesaj atmisim hatta resimde atmistim ama yok artik
Gözlerim hep seni arıyor Kabem

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil