Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.02.2009, 18:53   #41
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.06.2012 00:55

Tecrübe Puanı: 706 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Madımak'ta 'tarihi' gelişme

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tamam abartmadan düşünelim.. Var sayalım abarttım...
Solingen deki müzenin altına hamburgerci açıldı ve Almanlar gidiyor sık sık çok seviyorlar orayı... Daha sonra Türk nüfus orada bunun kapanması lazım dedi Solingen belediyeside aldı taşıdı burayı, Forumun birinde de birisi çıkıp hamburgercinin kapandığı haberinin altına "Ben orda çok yemek yedim" dedi... Ne düşünürsünüz??

Saygılar...
tamam abartmadın anlaştık...................... ......
titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2009, 18:56   #42
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Orda yemek yiyenlerin hiçbiri olayı hatırlayıp övünerek yemez yemeğini. Övünen insan (!) önünden gecerken bile aklından geçirir istediğini. Lokantayı taşırsınız ama düşünceleri taşıyamazsınız
Alt 14.02.2009, 18:58   #43
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 857 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Peki olayın odak noktasındaki kişi yani Aziz Nesin neden hiç konuşulmuyor.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2009, 19:03   #44
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Merkez_Alperen Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bak yiğiter kardeşim cevabını verdim ama silinmiş tekrar yazıyorum.
ben madımakta ölen kişiler için bayram yapmıyorum.orda ölenlerin hepsinin alevi olduğuda meçhul!aynı gün sivasta 4 kişi kaybolmuş!bu olayı gerçek sivaslıların yapmadığını çok iyi biliyorsun..Şimdide gelmiş sivaslılara laf atıyorsun sen nerelisn? sivası beğenmiyosan burda ne işin var!?..madımak olaylarının çıkma sebebini araştırırsan aziz nesin çıkıyor ilk karşına! insanları tahrik etmiş kalabalığın arasındaki 4-5 sakallıda milleti galeyana getirtip masum insanların ölmesine sebep olmuştur! Ne hikmetse aziz nesin haricindeki insanlar yanarken gelmeye itfaiye yangından yarım saat sonra gelip azizi kurtarmıştır..
burda milleti tahrik etmeye gerek yok yiğit adın gibi yiğit olmayı dene
Aziz Nesin hiçbir yerinden çıkmıyor... Her yerde düşünce özgürlüğü var şu var bu var bunda yok öyle mi?? Yok öyle yağma...
Doğru düzgün araştır... Yada ben sana elle tutulan örnekler vereyim onun üzerine git... Yok 4 kişi kaybolmuş, maybolmuş, Aziz Nesin çıkıyor karşına...
Tahrik ettiği iddia edilen yazıyı 1 kere okudun mu onu söyle bana???
Sakallılar nerden çıktı???
Bırakın o zamanı şimdi bile ABD bayrağını nerden bulursun? Bundan 16 sene önce Sivas'ta ABD bayrağı, İsrail Bayrağı ne arar??? Bayraklar yakıldı...
El bildirileri dağıtıldı camiilerde, yoksa bu olay öyle bir anlık Aziz Nesinin tahriki iki sakallının garelyanı değil yani...Her halinden belli örgütlü, hazırlanmış üzerimizde oyun oynanması için çabalanmış ve becerilmiş bir senaryodur...
Kimse burada Sivas'lılara laf atmıyor, söylediğin laf burada tartışma yaratacağı belli olan bir laftır bunu bile bile söyledin... Solingenle ilgili örneğimi sana soruyorum Merkez Gardaşım onu düşün sonra söylediğin lafı tekrar gözden geçir.. Ayıp ettin bence bunu bil...
İkincisi Sivas'lıların suçu vardır burada ben dahil hepimizin... Kimimiz oraya gitmiş alkışlamış, kimimiz evde oturup ağlamışızdır ama hiçbirimiz İnsanların yakılmasına, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı yerde temellerin yıkılmasının çalışılmasına, ABD ve İsrail'İn kısacası CIA ve MOSSAD'ın bu oyunununa karşı çıkmadık engel olmak için çaba harcamadık...

O bakımdan o lokanta oradan kalktı gitti, o konu kapandı yemek isteyen gider yeni yerinde yer, orucunu da açar... Bundan sonrası önemlidir... Biz Sivas'lılar bu olay her karşımıza çıktığında bağırmak yerine, üzüntülü olduğumuzu göstersek, gerçekten üzüldüğümüzü, böyle bir olayın bir vahşet olduğunu söylesek, Hiç olmasaymış hele hele Sivas'ta hiç olmasaymış keşke desek ve kardeşlerini anmaya gelenleri taşlayacağımıza çiçekler versek, özür dilesek emanetlerine sahip çıkamadığımız için daha iyi olmaz mı????
Çok mu zor?
Çok mu zor?
Çok mu?

Ben alevi değilim, orada ölen insanların %90'ı aleviydi, ikincisi ölenlerin nereli olduğunuda araştırın derim neredeyse tamamı Sivas'lı...

Her yönden, insan olarak utanılması gereken bir olay...

Saygılar...

Değişiklik: Tekrar okudumda biraz sert yazmışım gardaş, kusura bakma üslubuma bakma içeriğe bak olur mu???

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2009, 19:12   #45
recosan58
Tecrübeli Yiğido

recosan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

recosan58 Şuan recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2011 19:13

Tecrübe Puanı: 628 recosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKrecosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Arkadaşlar sakin olun madımak olayı bir tezgahtır bu tezgahı planlayanlar kısmen
hedeflerine ulaşmışlardır.bilemiyorum aranızda o yıllarda sivasta yaşayan varmı,
ama malesef bu konu bu ortamda tartışılacak bir konu değil,benim acizane tafsiyem
birbirimize önyargılı olmadan yaşananları iyi analiz edip bu tezgaha düşmemektir.
Aksi takdirde bu kısır döngü içinde birbirimizi yer dururuz.Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam
o lokanta çok eskiden vardı önceki adıyla niyazibey.

saygılar
Alt 14.02.2009, 19:15   #46
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Peki olayın odak noktasındaki kişi yani Aziz Nesin neden hiç konuşulmuyor.
Genç gardaşım, gülüm, aslanım daha 1 yaşındaydın olaylar olduğunda kulaktan dolma düşünme olur mu sorgula... Benden bir abi tavsiyesi... Benim 3 tane Aziz Nesin imzalı kitabım var 1 Temmuz günü imzalanmış,konuşmasını da dinledim.
Bu olay organize edilmiş bir oyundur. Aziz Nesin orada Sivas'ı gezince Müslüman olmaya karar verdim de dese bu olay çıkacaktı.

Herkese saygılar sana sevgiler güzel gardaşım...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2009, 19:18   #47
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
recosan58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar sakin olun madımak olayı bir tezgahtır bu tezgahı planlayanlar kısmen
hedeflerine ulaşmışlardır.bilemiyorum aranızda o yıllarda sivasta yaşayan varmı,
ama malesef bu konu bu ortamda tartışılacak bir konu değil,benim acizane tafsiyem
birbirimize önyargılı olmadan yaşananları iyi analiz edip bu tezgaha düşmemektir.
Aksi takdirde bu kısır döngü içinde birbirimizi yer dururuz.Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam
o lokanta çok eskiden vardı önceki adıyla niyazibey.

saygılar
%100 katılıyorum.... Lokantaya gelince ben 2 temmuzdan önce yok diye hatırlıyorum ilk açıldığında Paşa İskenderdi adı 96-97 gibi açıldı...

Saygılar..

Alt 14.02.2009, 19:20   #48
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 14:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft

3 Temmuz olaylarından birileri menfaat sağladı ve sağlamaya devam ediyor da, olaylar sonunda zararlı çıkanlar başta Canından olanlar ve onların kederli aileleri, suçsuz yere bir oyunun içine düşenler, hapishanalerde çürüyenler ve SİVAS ...Lokanta, müze, otel konuşulanlar birde konuşulamayanlar varki dile düşerse çok kişi söylediklerinden utanır, sıkılır ve pişman olur.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2009, 19:22   #49
recosan58
Tecrübeli Yiğido

recosan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

recosan58 Şuan recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2011 19:13

Tecrübe Puanı: 628 recosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKrecosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
%100 katılıyorum.... Lokantaya gelince ben 2 temmuzdan önce yok diye hatırlıyorum ilk açıldığında Paşa İskenderdi adı 96-97 gibi açıldı...

Saygılar..
doğrudur lokanta konusunda yanılıyor olabilirim
Alt 14.02.2009, 19:25   #50
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Lokanta 96 da açılmış. Sahibi öyle diyordu

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil