Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

PASTIRMALI MADIMAK - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Yemekler > Yöresel Yemekler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.03.2010, 11:17   #11
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart Cevap: PASTIRMALI MADIMAK

Alıntı:
kronik Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
  • MALZEMELER

1 baş kuru soğan
  • 2-3 dilim çemensiz pastırma
    2 avuç dolusu doğranmış madımak
    1 yemek kaşığı domates salçası
  • 2 yemek kaşığı tereyağ
    yarım çay bardağı su
YAPILIŞI

Eriyen tereyağına doğranmış soğanları atarak pembeleşinceye kadar kavurun daha sonra pastırmaları ve salçayı ekleyin en son doğranmış madımakları tencereye ekleyin ve 1- 2 dakika kavurduktan sonra suyunu ekleyerek yaklaşık 10 dakika kısık ateşde pişirin .Afiyet olsun .

Değerli kronik kardeşim

İnan canım şu anda Madımak istedi ama Sivas'ta olduğum halde bulsamda hemen pişirsem. İnan geçen yılda pişiremedim.Halde bile bulamadım ne tuhaf değilmi.Sivas'tayım madımak bulamıyorum. Eskiden el arabalarında satılır alırdım şimdi nerdee. Hale de çok erken saatlerde geliyormuş onada rastlayamıyıorum. Of ya canım madımak istedi inan.
Tarifinizde bulguru unutmuşsunuz. Hani Sivas'ta sokarıç derizya işte sokarıçla
madımak biraz kavrulduktan sonra suyu ilave edilir sonra üzerine fazla olmamak şartı ile bir miktar ince bulgur ile pişirilir. Aman ha bulgur fazla olmasın ateş hafif olsun sonra bulgurlar şişer tencere dibini alır,yanar.
Bulgursuz madımak olmaz bence böyle deneyin pişirmeyi inanın on parmağınızı yersiniz. selam ve sevgilerimle..

Sokarıç - Sivas'ta soğan,yağ ve salçanın kavrulmasına denir
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 7 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.03.2010, 11:22   #12
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 22:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Değerli kronik kardeşim

İnan canım şu anda Madımak istedi ama Sivas'ta olduğum halde bulsamda hemen pişirsem. İnan geçen yılda pişiremedim.Halde bile bulamadım ne tuhaf değilmi.Sivas'tayım madımak bulamıyorum. Eskiden el arabalarında satılır alırdım şimdi nerdee. Hale de çok erken saatlerde geliyormuş onada rastlayamıyıorum. Of ya canım madımak istedi inan.
Tarifinizde bulguru unutmuşsunuz. Hani Sivas'ta sokarıç derizya işte sokarıçla
madımak biraz kavrulduktan sonra suyu ilave edilir sonra üzerine fazla olmamak şartı ile bir miktar ince bulgur ile pişirilir. Aman ha bulgur fazla olmasın ateş hafif olsun sonra bulgurlar şişer tencere dibini alır,yanar.
Bulgursuz madımak olmaz bence böyle deneyin pişirmeyi inanın on parmağınızı yersiniz. selam ve sevgilerimle..

Sokarıç - Sivas'ta soğan,yağ ve salçanın kavrulmasına denir
Sabiha hanım benimde canım madımak istedi.Madımak her yerden temin edilemiyor,temiz olması açısından bizde siparişle tanıdklardan istıyoruz.Evet bende bulgurla yapıyorum ama ince degilde kalın bulgur olarak biliyorum,birde ince ince bulgurla deniyim
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.03.2010, 11:24   #13
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 19:58

Tecrübe Puanı: 4500 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
gönlüm58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sabiha hanım benimde canım madımak istedi.Madımak her yerden temin edilemiyor,temiz olması açısından bizde siparişle tanıdklardan istıyoruz.Evet bende bulgurla yapıyorum ama ince degilde kalın bulgur olarak biliyorum,birde ince ince bulgurla deniyim
Pisince bize de haber et.
Alt 25.03.2010, 11:28   #14
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 15:36

Tecrübe Puanı: 2263 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Ellerine sağlık kronik kardeşim süper görünüyor paylaşım için teşekkürler.
HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 7 Kullanıcı HaZaN'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.03.2010, 11:31   #15
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Pisince bize de haber et.
Dolaptan çıkarttim bile yetişemezsiniz,zamanı geldi tazesi çıkacak gönderirim..

Alıntı:
HaZaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ellerine sağlık kronik kardeşim süper görünüyor paylaşım için teşekkürler.
Hazan haklısın çok güzel görünüyorda nefsimizle oynadı...

Konu gönlüm58 tarafından (25.03.2010 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.03.2010, 11:34   #16
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Alıntı:
gönlüm58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dolaptan çıkarttim bile yetişemezsiniz,zamanı geldi tazesi çıkacak gönderirim..

Hazan haklısın çok güzel görünüyorda nefsimizle oynadı...
Arkadaşlar kalın bulgur pişince dahada şişiyor ve güzel olmuyor. Bence ince bulgurla pişirin ama sakın çok olmasın.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 8 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.03.2010, 11:36   #17
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar kalın bulgur pişince dahada şişiyor ve güzel olmuyor. Bence ince bulgurla pişirin ama sakın çok olmasın.
Pirinçlede yapanlar var ben denemedim ama ince bulgurla deniyecegim...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.03.2010, 11:36   #18
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
aysima58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
arif bey ben size yazayım madımağı nerde bulacağınızı metrobüse atla gel 4.levente ama ya cuma günü geleceksin yada preşembe sanayi mahallesinin pazarında var perşembe günü sanayi pazarı cumada gültepe pazarında var madımak istediğin kadar alabilirsin gerçi ben hiç almadım ama gördüm satıldığını bana geliyo köyden.
Bilgiler için tşk. ler Bu bizim yerli Sivas madığamı peki
Alt 25.03.2010, 11:38   #19
bilgin_58
Usta Yiğido

bilgin_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgin_58 Şuan bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2019 13:06

Tecrübe Puanı: 648 bilgin_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Madımak güzelde, pastırmanın kilosu 60-70 TL7ye dayandı, pastırmayı almak biraz zor,
madımak yoksa güzel severim, bol acısıda olursa,
Paylaşımın için teşekkürler
bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı bilgin_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.03.2010, 11:41   #20
TURNAM
Usta Yiğido
NO AVATAR

TURNAM Şuan TURNAM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.04.2010 13:10

Tecrübe Puanı: 0 TURNAM FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

himm madimak gencken toplardik yiilardir ne yedim nede gordum cook isterdim yemeyi canim cekdii eline saglik kronikbirazda karnim ac o yuzden pek canim cekdi ustunde sarmsakli yogrt dokerdim ben
TURNAM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı TURNAM'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil