Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas üniversiteye giriş sınavında hüsran yaşadı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.08.2010, 06:17   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas üniversiteye giriş sınavında hüsran yaşadı

Ticari ve ekonomik olarak her yıl kayıp yaşayan Sivas en çok güvendiği konuların başında gelen eğitimde de bir türlü atılım yapamadı.

Geçen yıl üniversite sınavı başarı ortalamasında 21. sırada yer alan Sivas bu yıl büyük bir düşüş yaşadı.
İşsizlik ve yoksulluğun giderek arttığı, her yıl ortalama 15 bin göç veren Sivas’ta eğitimde tökezlemeye başladı.
Özellikle bu yıl içinde gerçekleştirilen üniversiteye yerleştirme sınavında Sivas’ın büyük bir düşüş yaşadığı öğrenildi.
Özellikle son olarak yapılan Lisan Yerleştirme Sınavı’nda Sivas’ın başarı sıralamasında Türkiye 46.’sı olduğu öğrenildi.
Türk Eğitim-Sen Sivas Şubesi tarafından yapılan araştırmada, Sivas’ın eğitim ve öğretimde sınav sonuçlarında tehlike sinyalleri verdiği belirtilerek, Sivas’ın üniversite sınavı başarı sıralamasının doğu illerinin bile gerisinde kaldığı vurgulandı.
Sivas’ın son yapılan üniversite sınavında hüsran yaşadığını ortaya koyan verilerde, Sivas geçen yıl 21. sırada olduğu üniversite sınavında bu yıl Matematik-Fen alanından 45, Türkçe-Matematik’te 43, Türkçe-Sosyal alanında ise 46. sıraya kadar geriledi.
Türkçe-Sosyal alanında Bitlis’in Türkiye birincisi olduğunun vurgulandığı araştırmada, Sivas’ın ise 81 il içinde 46. sırada yer alması sorgulanması gereken bir konu olarak yer aldı.

Kaynak: Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.08.2010, 09:51   #2
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Sivas üniversiteye giriş sınavında hüsran yaşadı

Sadece işsizlik ve yoksullağa bağlamak doğru değil, birinci gelen yerlerin ekonomisi (doğu illerinin) yada işsizlik gibi bir sorunları yokmu? Bu kadar geri düşmenin ayrıca bir nedenleri vardır mutlaka bu kadarda düşüş olmamalı.
Herşeyin başı çok çalışmak çok okumak başarılı olmak hedefe ulaşmak.
Alt 19.08.2010, 13:06   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 783 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kusura bakmayın ama sivaslılar çalışmıyor.benim tanıdıklarımdan hiç biri bir yere yerleşemedi.çünkü çalışlmıyor kimisi serserilik yapıyor kimisi kız peşinde koşuyor kimisi 24 saat telle mesaj yazıyor vs. vs... çalışmazsan olmaz tabi.adamlar babalarının paralarıyla rahat rahat geçiniyorlar.şimdilik bir çoğu durmundan da menun kim oturup ders çalışacak ki mantığında herkes.o zman da sonuç böyle oluyor.
Alt 19.08.2010, 22:36   #4
KARAMELLL58
Usta Yiğido

KARAMELLL58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARAMELLL58 Şuan KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2013 17:04

Tecrübe Puanı: 1646 KARAMELLL58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
burak5866 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
kusura bakmayın ama sivaslılar çalışmıyor.benim tanıdıklarımdan hiç biri bir yere yerleşemedi.çünkü çalışlmıyor kimisi serserilik yapıyor kimisi kız peşinde koşuyor kimisi 24 saat telle mesaj yazıyor vs. vs... çalışmazsan olmaz tabi.adamlar babalarının paralarıyla rahat rahat geçiniyorlar.şimdilik bir çoğu durmundan da menun kim oturup ders çalışacak ki mantığında herkes.o zman da sonuç böyle oluyor.
sivaslılar çalışmıyor ne yaa ben bu senee nasıl çalıştım biliyormusnuz siz yaa sabahladım herşeyimden kısıtladım oturup saatlerce ders çalıştım ben. çoğul konuşmayın lütfen ayrıca bir sivaslı olarak inanıyorumki şansımız gülecek bu sınav konusunda yerleşmekte biraz kader kısmet meselesi şansın varsa yüzünde gülüyo BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK ÇOK EMEK VERDİM kendi adıma söylüyüm inanıyorumki bigün kader sivasa da gülecekk enn üst sıralarda olucak BİZ ÇOOOOK ÇALIŞIYORUZ SİVASLI OLARAK
KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı KARAMELLL58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.08.2010, 22:25   #5
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 704 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Çok basarılı ve ya basarısız olması çok da onemli değil...basarılı olur gider beyin gçöü olur memleketine vatanına bi hayrı olmaz...tabbiki biraysael basarılar çok fazla ...ama sivaslı ailleler çocuklarının eğitimine çok önem veriyor ama pek bilinçli olmadığı için günümüz çocukları çok cabuk ailelerini kandıra biliyor...genelde bi tembel ruh hali var...dükkanlar geç açılır erken kapanır..tembellik ruha işlemiş bu ruhla nasıl atılım yapılabılır kı...bu durum boyle giderse anca bireyesel basarı soz konusu olur kollektıf bi basarı içinde bilinçlenme ile olacak bi durum..inş o günlerde arkadasımızın dediği gibi yakındır....sivaslı uyuma SİVASINA SAHİP ÇIK...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.08.2010, 15:12   #6
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 905 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

ya kazanan nasıl kazanıyor ben ilk girişimdi ve buranın öğretmenliğine yerleştim ben nasıl beceerdim peki ???

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar gürün_güzeli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.08.2010, 15:24   #7
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 783 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
KARAMELLL58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sivaslılar çalışmıyor ne yaa ben bu senee nasıl çalıştım biliyormusnuz siz yaa sabahladım herşeyimden kısıtladım oturup saatlerce ders çalıştım ben. çoğul konuşmayın lütfen ayrıca bir sivaslı olarak inanıyorumki şansımız gülecek bu sınav konusunda yerleşmekte biraz kader kısmet meselesi şansın varsa yüzünde gülüyo BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK ÇOK EMEK VERDİM kendi adıma söylüyüm inanıyorumki bigün kader sivasa da gülecekk enn üst sıralarda olucak BİZ ÇOOOOK ÇALIŞIYORUZ SİVASLI OLARAK
mesajını yeni gördüm.sen haklsıın ben ama genel içn konuşmuştum çoğunluk öyle öyle olmasa zaten sivas bu sıralamada bu yerde olmazdı.benim tanıdıklarım için bu sonuç böyle herkes öyle demiyorum ama çoğunluk öyle.mutlaka çok çalışanlarda var ama sivasn sıralamada burda olmasının sebebi budur.anlamışsındır umarım demek isteidğimi karamelll58
Alt 23.08.2010, 13:09   #8
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ŞAHBEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ŞAHBEY Şuan ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 14:10

Tecrübe Puanı: 589 ŞAHBEY isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

olacağı buydu kafeler tıklım tıklım ne bekliyordunuzki...düşmüşler top peşine boş şeylerle uğraşıyorlar .hiç bir hedefleri yok
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ŞAHBEY'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.08.2010, 13:57   #9
suzii
Usta Yiğido

suzii - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

suzii Şuan suzii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.09.2015 17:48

Tecrübe Puanı: 723 suzii FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

işsizlik ve yoksulluk diyorlar dersaneler aylar öncesinden afişler asıyor

"KAYITLARIMIZ DOLMUSTUR. GÖSTERDİĞİNİZ İLGİYE TESEKKÜRLER."

bu millete herseyden önce bilinçli olmalıyı öğretmeliyiz.
Alt 23.08.2010, 15:27   #10
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 945 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Dersanelere giden öğrenci sayısıyla ülkenin işsizlik, yoksulluğuyla ilgilii nasıl bir orantı kurduğunuzu ve ne demek istediğinizi pek anlayamadım. Cahilliğimi bağışlayın lütfen bilgilenmek isterim.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil