Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?
Maddi sorun 36 27,91%
Sevgi veya aşkın ortadan kalkması 16 12,40%
Aldatma 16 12,40%
Geçimsizlik 44 34,11%
Alkol sorunu 2 1,55%
Cinsel sorunlar 7 5,43%
Diğer (Eklemek istediğiniz düşüncelerinizi belirtebilrsiniz) 8 6,20%
Katılımcı sayısı: 129. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.03.2008, 22:32   #1
sivaslifani
Yiğido

sivaslifani - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslifani Şuan sivaslifani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2008 12:34

Tecrübe Puanı: 616 sivaslifani FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

Maddi sorun
Sevgi veya aşkın ortadan kalkması
Aldatma
Geçimsizlik
Alkol sorunu
Cinsel sorunlar
Diğer (Eklemek istediğiniz düşüncelerinizi belirtebilrsiniz)

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
sivaslifani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.2008, 22:38   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

Bence Geçimsizlikten dolayı Boşanmalar oluyor...
Alt 13.03.2008, 01:37   #3
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 898 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick

Diğerleride boşanma nedenlerinden sayılabilecek konular yalnız,bana göre geçimsizlik yani yaşamsal hakların sınırının kısıtlanması veyada aşılması sonucunda ortaya çıkan iletişim bozukluğu...
Alt 13.03.2008, 01:50   #4
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 759 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

Bence geçimsizlik diye bir sorun yoktur.Bu hukuk sisteminde bir gurup içindeki sorunların toplamını kapsayan genel bir söylemdir.

Geçimsizlik kavramının açılımını yapalım;Geçimsizlik aile içinde var olan,başında maddiyata dayanan daha sonrasında kültürel farklılıklar sosyal hayat yaşam tarzı gibi nedenlerden dolayı her iki tarafında ayrı düşdüğü konularda ki ben buna kültür eksikliği olarak adlandırıyorum,kavga ortamı oluşuyor.Bu genelde o insanın o konudaki bilgi eksikliği sonucu iki çift laf edememesi,derdini anlatamaması gibi durumlarda şiddet olarak kendini gösterir.Kavga veya kavga edemeyenlerin sessizlikle beraber içlerinde biriken kinin dışa vurumu geçimsizliğin bir durumu olarak karşımıza çıkar.

En nihayetinde bu durumlara vesile her geçimsizliğin ve diğer şıkları kapsayan ana konu paradır.Zira,günümüz el gördülük yaşam şeklinde,bak ayşe hanım perdesini değiştirdi,vay ahmet bey araba aldı gibi her iki taraf arasında başlayan,maddi imkansızlıklar sonucu bireylerin bilinç altında eziklik-fakirlik gibi olguların bir müddet sonra eşler arasında kutuplaşmalara,bunun sonucunda ise keskin ayrışmalara neden olur.

Tabiki en nihayetinde boşanmalar kaçınılmaz bir hal alır.
Alt 13.03.2008, 02:24   #5
bulutum
Yasaklı
NO AVATAR

bulutum Şuan bulutum isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.09.2008 21:14

Tecrübe Puanı: 0 bulutum Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bence geçimsizlik diye bir sorun yoktur.Bu hukuk sisteminde bir gurup içindeki sorunların toplamını kapsayan genel bir söylemdir.

Geçimsizlik kavramının açılımını yapalım;Geçimsizlik aile içinde var olan,başında maddiyata dayanan daha sonrasında kültürel farklılıklar sosyal hayat yaşam tarzı gibi nedenlerden dolayı her iki tarafında ayrı düşdüğü konularda ki ben buna kültür eksikliği olarak adlandırıyorum,kavga ortamı oluşuyor.Bu genelde o insanın o konudaki bilgi eksikliği sonucu iki çift laf edememesi,derdini anlatamaması gibi durumlarda şiddet olarak kendini gösterir.Kavga veya kavga edemeyenlerin sessizlikle beraber içlerinde biriken kinin dışa vurumu geçimsizliğin bir durumu olarak karşımıza çıkar.

En nihayetinde bu durumlara vesile her geçimsizliğin ve diğer şıkları kapsayan ana konu paradır.Zira,günümüz el gördülük yaşam şeklinde,bak ayşe hanım perdesini değiştirdi,vay ahmet bey araba aldı gibi her iki taraf arasında başlayan,maddi imkansızlıklar sonucu bireylerin bilinç altında eziklik-fakirlik gibi olguların bir müddet sonra eşler arasında kutuplaşmalara,bunun sonucunda ise keskin ayrışmalara neden olur.

Tabiki en nihayetinde boşanmalar kaçınılmaz bir hal alır.
iyi güzel acıklamısın ama turkıye genelınde bosanmaların % 60 ını okumus ve zengın kesım olusturuyor fakır ve halk arasında cahıl olarak adlandırılan kesımben katılmıyorum tabı kı buna okumamıs kesım lerde bosanma oranı %10
kalan %30luk kısım dakı bosanmaları ıse yurt dısı ve tr den evlen mıs olan kesım olusturuyor malesef bunun bana gore tekbır nedenı var
EVLİLİĞİN GERCEK MANASINI KISILERIN BILMEMESI
bulutum isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2008, 02:26   #6
bulutum
Yasaklı
NO AVATAR

bulutum Şuan bulutum isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.09.2008 21:14

Tecrübe Puanı: 0 bulutum Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

YUVA KUTSALDIR KUTSAL YUVANIZI HERNE SEBEPILE OLUR ISE OLSUN BOZMAYIN
bulutum isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2008, 08:01   #7
maweraa
Yiğido

maweraa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

maweraa Şuan maweraa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.12.2013 08:20

Tecrübe Puanı: 607 maweraa BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Öyle büyük bir yara ki tutulacak yeri kalmamış, sanki gangren...Nasıl kesilip atılacak, nasıl tedavi edilecek ? İnsan bazı sebepleri duyunca hayrete düşüyor. Bu nasıl yuvadır ki şu dünya malının yokluğu onu yıkıp da varlığı ayakta tutuyor.
Hazmedilmemiş hazır bir dünya sunumu ile gençler başbaşalar. Olmazsa olmazlar var evlilikte...Paylaşılmadan elde edilmiş herşey...
Şahsiyet arayışı ve saygı ön koşul sayılmıyor artık.
Eşini saygıyla anan hanımların sayısı yok denecek kadar azaldı. Bir nankör davranış biçimi aşılandı ki çağa, adına hak arama diyorlar. Sanki yuva savaş meydanı , sanki ring...Vur diyorlar , vur ki hakkını al...
Sanki erkekler "kavvam" olduklarının pek mi farkında...Yok onlar da değişti çoktandır...Ne erkek kavvam gibi ne kadın ona refika...
Kim ne almış, kim ne takmış çetelesini tutuyor...Aklı takanda takıştıranda....Takmayanda olmayanda değil...
Şu ortamda ne hava var, ne toprak yumuşak, ne de su verecek insan var...Nasıl bunca fidan yetişip ağaç olacak...
Öncelikle bir yağmur duasına çıkma vaktidir. Kanaat yağmuru isteme zamanıdır.
Altın günlerini Filistin günlerine çevirip çocukların gözü önünde kardeşlerine para ayırma vaktidir.
Şu bencillik elbisesini çıkarıp bize en güzel yakışan kisveyi bürünme vaktidir.
Nankörlük gözünü kör edip , var olanları sayarak şükretme vaktidir.
Allah yâr ve yardımcımız olsun.
Dünya umutlu
Öyle bir tuhafımki bu akşamüstü
Sevgilim
Canavar götürür gibi
Iki yanım
maweraa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar maweraa'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.03.2008, 08:22   #8
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 867 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bence ilk Geçimsizlik geliyor.
Daha sonrada Maddi sıkıntılar.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2008, 09:31   #9
bayatlı kenan58
Tecrübeli Yiğido

bayatlı kenan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bayatlı kenan58 Şuan bayatlı kenan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.02.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 638 bayatlı kenan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKbayatlı kenan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

bosanmak basıde alınacak bır olay degıldır.ınasanlar evlılıgın ıslamdakı yukseklıgını bosanmanın da alcaklıgını bılseler belkıde bosanmak kelımesını agızlarına dahı almazlar

Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz

"Evleniniz, fakat boşanmayınız!. Zîrâ Allâh, zevkine düşkün erkek ve kadınları sevmez..." (189) buyururlar.

Diğer bir hadîs-i şerîfde:

"Sırf zevk için sık sık kadın değiştiren erkeklerle, sık sık koca değiştiren kadınlara Allâh lânet etsin!.." (190) buyrularak, boşanmayı âdet hâline getiren eşler, şiddetle îkâz olunmaktadır.

Peygamber (s.a.v.) Efendimiz:

"Boşanmak, Allâh katında mübah olan şeylerin en sevimsizidir." (191) buyurur.

Yine bir hadîs-i şerîfde:

"Evleniniz, fakat kurduğunuz bu âile yuvasını talâkla (boşanmakla) yıkmayınız!. Talâk var ya, onun fenâlığından arş-ı ilâhî titrer." (192) buyurulur.

ınsanlar tıvı lerden magazınlerden gorerek bosanmanın cok basıt oldugunu bılınc altılarına yrlestırıyorlar halbukı ıslamın hangı durumlarda bosanmayı ongordugunu bılseler (bılıyorlardır ama) belkıde turkıyedekı bosanmalar bu denlı cok olmaz
bence belkıde cogu ıslamı bılgısızlıkten meydana gelıyor '''''kurtulus ıslamda''''''

şuanda yaptığımız hiçbir iş
kılınmayı bekleyen
vakit namazından daha önemli değildir

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
bayatlı kenan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2008, 10:16   #10
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 10:38

Tecrübe Puanı: 743 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

son dönemlerde kadınlar kadın hakları adı altınta hep kocaya karşı isyana teşvik ediliyor. bunun sonucunda beklentiler artıyor ve kavga gürültü başlıyor. bu da boşanmaya kadar gidiyor.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)