Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

''Kürt Açılımı'' Nedir ? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.08.2009, 12:14   #1
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

Arkadaşlar "Kürt Açılım" adı altında sözde demokrasi adına bir takım şeyler yapılmak isteniyor.

Nedir bu "Kürt Açılımı" ?
Ne yapılmak isteniyor ?
Neler değiştirilmek isteniyor?
Ne sözler verildi ?
Neden 15 Ağustos bekleniyor?

Hükümetin bu konuda izlediği politikayı benimsiyor yada benimsemiyormusunuz ?
Konu hakkında , hakaretsiz seviyeli ve saygın ifadelerle görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.
Alt 15.08.2009, 12:19   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: "Kürt Açılımı" Nedir ?

İlk yorum benden. Hükümetimizi çok seviyorum. Gerçekten çok iyi işler yaptılar Allah Razı olsun. Fakat ben bu kürt açılımı olayından kıllanmaya başladım. Bunun nedeni medyanın bize yansıtmasıda da olabilir. Bilmiyorum ama içimde bir kararsızlık var. Acaba iyi yöne mi gidiyoruz yoksa kötü yönemi?

Ben Hükümetimizin bizi zorda bırakmayacağını düşünüyorum. Onlar en iyisini bilir diyerekten bu işin biran önce sonlandırılması gerektiğini düşünüyorum..
Alt 15.08.2009, 12:30   #3
Alperen.
Yiğido

Alperen. - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alperen. Şuan Alperen. isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2009 19:16

Tecrübe Puanı: 562 Alperen. FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başka bir konudada ifade ettim bu açılım atlantik ötesinin emriyle başlatılmış BOP ün bir ürünüdür,bakın ben bu açılımı bir kürt arkadaşıma sorduğumda bunun adına pkk ile müzakere diyor,onlarda rahatsız bundan niye olmasınlar ki sanki bizim kürt arkadaşlarımızla sorunumuz varmış gibi gösteriliyor,Hasan ile Haso nun ne sorunu olabilir aynı topraklarda yaşıyor ben kürt arkadaşımla aynı masada yemek yemiş ekmeğimi paylaşmışım,aynı çatı altında 3 yıl kardeşçe yaşamışım ne sorunu ne açılımı bu,hayır demokratikleşme diyorlar gidip hainlerle bölücübaşı ve tayfalarını muhatab alıyorlar nasıl demokrasi bu,adalet bunun neresinde biz onca mehmetçiğimizi hainlerle el sıkışsınlar diyemi Şehit verdik,şayet sorun çözülecekse bunu Milli politika çerçevesinde teröre bulaşmayan kişi ve kurumlarla çözmelidirler,aksi takdirde başta sölediğim gibi proje hedefine ulaşacaktır...
Alt 15.08.2009, 12:34   #4
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Alperen. Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Başka bir konudada ifade ettim bu açılım atlantik ötesinin emriyle başlatılmış BOP ün bir ürünüdür
BOP ne oluyor acaba?
Alt 15.08.2009, 12:36   #5
Alperen.
Yiğido

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BOP ne oluyor acaba?
Büyük Ortadoğu Projesi resmi adı,gerçek uygulanmak istenen proje Büyük İsrail Devleti...
Alt 15.08.2009, 12:49   #6
_DuMaN_58
Navigator

Hmm Anladım
Alt 15.08.2009, 13:54   #7
Alperen.
Yiğido

+ [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
ERROR: If you can see this, then [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] is down or you don't have Flash installed.
Alt 15.08.2009, 14:23   #8
''Barış''
Yeni Yiğido

''Barış'' - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

''Barış'' Şuan ''Barış'' isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.08.2009 14:32

Tecrübe Puanı: 0 ''Barış'' FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kürt açılımı AKP'nin Türkiye'yi bölme projesidir. Bir süre sonra ayrı dil, ayrı meclis, ayrı bütçe ve ayrı bayrak isteyecekler. Başbuğ Atatürk bunu 85 yıl önce görmüştü ama ömrü yetmedi. Kürtler Türkleri hiçbir zaman kardeş olarak görmediler. Osmanlı zamanında kürt bölgeleri özerk yerlerdi ve bir çoğu Türk nüfusundan temizlenmişti. Cumhuriyet ile birlikte bu halkarı ellerinden alındı ve kin beslediler, gün geçti kinlerini büyüttüler ve şümdi kürtçü bir başbakan var
Alt 15.08.2009, 15:03   #9
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Konuyu ben açtım ancak bende görüşlerimi yazma gereği duydum.

Ülkemizde neden illada hep ayrımcılık körükleniyor. Alevisin, Sunnisin yada Türksün , Kürtsün gibi bölücü ifadelere yer verilir.
Ya iyi düşünelim arkadaşlar, bir Kürtüm diye tanımlayan vatandaşın bir Türk vatandaşından hangi hakları eksik.
Ülkenin her hangi bir yerinden ev arsamı alamıyorlar?
İşe alınırken ayrımmı yapılıyor?
Öğretmen, Polis, savcı, hakim, kaymakam, vali, vekil, bakan, başbakan, cumhurbaşkanımı oalmıyorlar?
Yeri geldiğinde en büyük ihaleleri bunlar almıyormu?

Neyin açılımı bu? Daha neyi açacağız ? Açmak yani buyurun bölün anlamınamı geliyor ? Bir ülkede iki dilde ana eğitim olabilirmi? Tek devlet tek millet ilkesinden neden ödün veriliyor? Büyük Önder Mustafa Kemal bize bu hallere düşürelim diyemi emanet etti bu ülkeyi?
Tamam hükümetin yaptığı olumlu şeylerde var ama, bu konuda büyük bir yalnışın içinde, bu ülke iki oy uğruna ona buna bölüştürülemez!

Bölücü başı bize paket edilip verildi, başımıza bela olsun diye. Krallar gibi yaşatılıyo İmralı'da şimdi. Bu işlerin asıl arkasında ne yazıkki ABD var. Organize işler peşindeler. Bizde ise verilen görevleri adım adım yerine getirmek kalıyor sadece. Çok üzücü bir durum. Demekki onca şehitlerimiz, Kurtuluş savaşlarımız, zaferlerimiz boşaymış. Bu duruma, ulusal birlik adına milli bir duruş sergileyerek vatana sahip çıkmaktan başka seçenek kalmıyor.
Kısa sürede verilen tavizlerden vazgeçip bir an evvel özümüze dönülmesi dileğiyle.
Alt 15.08.2009, 15:29   #10
ömer yalcin
Yasaklı
NO AVATAR

ömer yalcin Şuan ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2010 18:13

Tecrübe Puanı: 0 ömer yalcin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arif abi cok güzel aciklama yapmissin,fazla söze ne hacet.
TESEKKÜRLER ABI
ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil