Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

AKP' yi vekiller eritiyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.02.2010, 11:31   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart AKP' yi vekiller eritiyor

Araştırma Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi 14-30 Ocak tarihleri arasında tüm illerde ve bunlara bağlı 266 ilçe, 689 mahalle ve köyde toplam 15620 kişi ile yüz yüze mülakat yaptı.

Partilerin illere göre oy oranlarına yönelik yapılan ankette AKP’nin Sivas genelinde % 35 oy oranına sahip olduğu belirtildi. AKP’nin 2007 seçimlerinde Sivas genelinde aldığı %52,5 oy oranı ile 14-30 Ocak 2010 tarihleri arasında yapılan anketteki sonuca göre aldığı %35 oy oranı değerlendirildiğinde arada uçurum olduğu gözleniyor.
Bu anketle birlikte AKP’nin her geçen yıl oy kaybı yaşadığı anlaşıldı. Ankete göre BBP oy oranı %22,4, CHP oy oranı %15, TP oy oranı ise %11 olarak gösterildi. Partiler ve muhtemel milletvekili sayıları ise tabloya AKP 4, CHP ise 1 olarak yansıdı. Yine Araştırma Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi’nin anketinde yer alan verilere göre Abdullatif Şener’in genel başkanlığını yaptığı Türkiye Partisi’nin sadece Sivas’ta etkin olduğu ortaya çıktı. Araştırma özetinde ise muhtemel milletvekili sayılarına göre AKP’nin iktidarını sürdüremeyeceği, CHPve MHP’nin toplam sandalye sayısının 276 olan sınırının çok az üzerinde olacağı belirtildi.

En çok beğenilen on muhalefet ve iktidar parti milletvekilleri arasında Sivaslı vekiller yer alamadı. Anket sonuçlarına göre Sivas Belediye Başkanı en çok beğenilen 8. belediye başkanı oldu. Öte yandan gazetemizin hangi milletvekilinden memnunsunuz anketinde hiçbirinden memnun değilim şıkkı %68, AKP milletvekili Hamza Yerlikaya %12, CHP milletvekili Malik Ecder Özdemir %7, yine AKP vekillerinden Selami Uzun %6, Mustafa Açıkalın %3, Osman Kılıç ise % 1 oy aldı. Hepsinden memnunum diyen kişi ortalaması ise %3.

Sivas Postası
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.02.2010, 12:16   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: AKP' yi vekiller eritiyor

Anket sonuçları gerçeğe hiç yansımıyor. bunları geçmiş dönemlerde gördük ,her parti anket yaptırıyor ben birinciyim diyor ama son söz yine sandıkta söyleniyor.

Ak partinin Sivasta bir düşüş yaşaması normal. vekillere verilen oylardan bu anlaşılıyor.
Alt 16.02.2010, 15:34   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

anketler ortada hiçbiri şıkkı %68 tmm olabilir.ama nasıl yine akp %35 oy alıyor anlamış değilim.halkımız bir yandan admlara sövüyor bir yandan da oy veriyor o zmana burdan o sonuç çıkıyor.
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar burak5866'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.02.2010, 15:43   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Partiye değil,adaya,vekile oy verilen sistem gelemdikçe bu durum devam eder!
Alt 16.02.2010, 15:48   #5
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

laedri sana aynen katılıyorum.
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar burak5866'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.02.2010, 15:49   #6
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

yanlış bie hesap var burda... Bu ankete göre AKP-4 CHP-2 vekil çıkartıyor... Eğer 5 vekil olursa 3-2 gibi bir sonuç çıkıyor... %35 ile AKP'nin 5 vekilin 4'ünü alması imkansız, 2. Parti %15 alıyorsa hele tamamen imkansız... %10 civarı alsa CHP evet o zaman 4-1 gibi bir sonuç çıkar... Kim yapıyor bu hesabı anlamadım... Ben burada anlatayım nasıl hesaplanacağını....

Her %16.6 oy oranında 1 vekil yapar... 16.6 x 2= 33.20 AKP 2 vekili aldı geriye 1.80 oyu kalıyor. Bundan sonra en yüksek oyu alan (%10 barajını geçen) CHP görünüyor %15 ile o da 1 vekil alır, bundan sonra da (%10 barajını geçen) MHP %10 ile vekilini alır etti 4, sonra da yine artık kalan oy oranları ile AKP ve CHP'ye 1'er vekil daha eklenir... En sonda oy oranları dahilinde gümrük oyları eklenir (MHP ve CHP burada baskındır)...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.02.2010, 16:30   #7
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft

Ak Parti'nin Sivas Milletvekillerinden genel bir şikayetin olduğu ortada, ankette Hamza Yerlikaya'nın açık ara önde olması ise bu genel görüntünün zıttı bir konumda, yerel gazetelerin yaptığı anketlere güvenmiyorum şahsen, yerel gazetelerde ahbap çavuş ilişkisi hat safhadadır. İktidardaki partinin güç kaybetmesi, yıpranması çok doğal ancak buna karşın muhalefet partilerininde güç kaybetmesi en azından ülkeyi yönetebileceklerine halkın inanmaması da çok ilginç. Çok farklı bir gelişme olmazsa Ak Parti bir dönem daha bu ülkeyi yönetecek gibi duruyor, yeni kurulan partiler ise Sarıgül hariç hüsranla sonuçlanacaktır. Umarım Ak Parti yöneticileri bu sefer Sivas'tan Sivas'ı bilen yetenekli, çalışkan bir kaç aday gösterirler.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Ertugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.02.2010, 16:37   #8
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 634 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yeni kurulan partilerden Sarıgül'de hüsranla sonuçlanacaktır, zira oy tabanının CHP'li olması beklenen Sarıgül'ün tabanını çoğunlukla AKP'liler oluşturuyor. Bu sebepten medyada bangır bangır gösterilirken birden soluğunu kestiler. Bunun yanı sıra geçenlerde malvarlığı da tartışılmaya başladı. Üstelik AKP yandaşı diye nam salmış bir medya kuruluşu servis etti bunu. Bunun yanında enteresan bir husus daha aktarabilirim, siyasette yeni isim ve yeni yüz arayanların tercihi olarak gösterilen bu isimden gayri Osman Pamukoğlu'da AKP'den oy almakta hatta ilginçtir ki doğu'dan oy çıkmakta kendisine. Bunun yanısıra Abdülatif Şener'de Özellikle Türkiye'nin iç bölgelerinde oy almakta. Bir de hesaba katılmayan Saadet Partisi varki özellikle seçim dönemi kendini kati süretle belli edecektir. AKP'ye gelince en büyük zararı ve oy kaybını alacak parti, zira fanatikleri dışında kalan tabanı kaybetme eğilimi günden güne sürüyor ve ilginçtir ki BDP'de bu durumdan faydalanan partiler arasında. Şöyle de bir gerçek varki AKP'nin iş adamlarından, aşiret liderlerinden ve popülist isimlerden öte vekil göstermediği 2 dönemde, bundan sonraki dönemde de göstermeyeceğine delalet olarak yorumlanabilir.
Alt 17.02.2010, 19:54   #9
murat aydoğan
Yeni Yiğido
NO AVATAR

murat aydoğan Şuan murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2010 22:59

Tecrübe Puanı: 598 murat aydoğan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SİVASLI NEDEN MEMNUNUM DESİNKİ KÖY HİZMETLERİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ VE DİKİM EVİ DAHA NİCE KÖKLÜ KURUMLAR SİVASTAN ÇIKARILDI SİVASTA NE KALDI NE YAPTILAR SİVASA NE YAPILDI İSE RAHMETLİ MUHSİN BAŞKANIMIN ZORU İLE VE SAYIN ŞENERİN DÖNEMİNDE YAPILDI BEN İSTANBULDA YAŞAYAN BİR SİVASLI OLARAK HER ŞEYİ BURADAN TAKİP EDİYORUM BU VEKİLLER SEÇİM ZAMANI SİVASA GELİYORLAR SEÇİLDİKTEN SONRA UNUTUYOLAR İKDİDAR VEKİLİYDİNİZ NEDEN ENGEL OLMADINIZ DİKİM EVİNİN GİTMESİNE SUSTUNUZ ŞİMDİ SEÇİM YAKLAŞIYOR YİNE SİVASLI OLACAKSINIZ AMA BENİM YİĞİT HEMŞERİLERİM GEREĞİNİ BU ŞEÇİMDE YAPACAK BBP FUL ÇIKACAK İNŞALLAH RAHMETLİ SN ŞEHİT LİDERİM MUHSİN YAZICIOĞLU SİVAS BENİM PİLOTONİK AŞKIM DERDİ YA SİZ NE YAPTINIZ SORUYORUM BİR ÖZ SİVASLI OLARAK İSTANBUL MALTEPE 2007 VE 2009 HAZİRAN ARASI BBP MALTEPE İLÇE BAŞKANI MURAT AYDOĞAN
murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar murat aydoğan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2010, 19:56   #10
murat aydoğan
Yeni Yiğido
NO AVATAR

murat aydoğan Şuan murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2010 22:59

Tecrübe Puanı: 598 murat aydoğan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[quote=murat aydoğan;523016]SİVASLI NEDEN MEMNUNUM DESİNKİ KÖY HİZMETLERİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ VE DİKİM EVİ DAHA NİCE KÖKLÜ KURUMLAR SİVASTAN ÇIKARILDI SİVASTA NE KALDI NE YAPTILAR SİVASA NE YAPILDI İSE RAHMETLİ MUHSİN BAŞKANIMIN ZORU İLE VE SAYIN ŞENERİN DÖNEMİNDE YAPILDI BEN İSTANBULDA YAŞAYAN BİR SİVASLI OLARAK HER ŞEYİ BURADAN TAKİP EDİYORUM BU VEKİLLER SEÇİM ZAMANI SİVASA GELİYORLAR SEÇİLDİKTEN SONRA UNUTUYOLAR İKDİDAR VEKİLİYDİNİZ NEDEN ENGEL OLMADINIZ DİKİM EVİNİN GİTMESİNE SUSTUNUZ ŞİMDİ SEÇİM YAKLAŞIYOR YİNE SİVASLI OLACAKSINIZ AMA BENİM YİĞİT HEMŞERİLERİM GEREĞİNİ BU ŞEÇİMDE YAPACAK BBP FUL ÇIKACAK İNŞALLAH RAHMETLİ SN ŞEHİT LİDERİM MUHSİN YAZICIOĞLU SİVAS BENİM PİLOTONİK AŞKIM DERDİ YA SİZ NE YAPTINIZ SORUYORUM BİR ÖZ SİVASLI OLARAK İSTANBUL MALTEPE 2007 VE 2009 HAZİRAN ARASI BBP MALTEPE İLÇE BAŞKANI MURAT AYDOĞAN TÜM SİVASLI HEMŞERİLERİME SAYGILAR SUNUYORUM
murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar murat aydoğan'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)