Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.08.2008, 13:21   #1
AhMeTTuRaN90
Tecrübeli Yiğido

AhMeTTuRaN90 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

AhMeTTuRaN90 Şuan AhMeTTuRaN90 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.05.2009 14:44

Tecrübe Puanı: 629 AhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDI
Standart İzmir'de hain saldırı; 8'si polis, 3'ü asker 16 yaralı

Bomba yüklü araç polis servis aracı ile askeri araç geçerken patlatıldı

İzmir´deki patlamada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü´nde görevli 7 polis memuru, Konak Orduevi´nde görev yapan bir albay ve 2 er ile 6 vatandaşın yaralandığı belirlendi.

Makam aracıyla göreve giderken patlamada yaralanan Albay Ahmet Kılınç (42) İzmir Eğitim Hastanesi´ne kaldırılırken, erlerden ağır yaralı olarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne kaldırılan Hüseyin Arısoy (21) ameliyata alındı. Diğer yaralı er Murat Bekirgül (21) ise Buca Tıp Merkezi´ndeki ilk müdahalenin ardından Askeri Hastane´ye sevk edildi. Hafif yaralı olan polis memurlarından Niyazi Suna, Ali Ermil ve Kenan Selçuk, Özel Buca Tıp Merkezi´nde, Hakan Baburhan (47), Abbas Kalender (39), Sacit Kaskatı (43) ve Hüseyin Kirazdiken (35) İzmir Eğitim Hastanesi´ne kaldırıldı. Vatandaşlardan Özgül Yenidoğan (39), Göksu Gezer (18), Ayşe Yenidoğan (61), Ramiz Yenidoğan (67) ve Mehmet Ali Yarar (49) da İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde, Doğan Özden (23) de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedaviye alındı. Buca Tıp Merkezi´ndeki polis memurları taburcu edildi.

UZAKTAN KUMANDALI PLASTİK PATLAYICI

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç ile birlikte patlamanın meydana geldiği İzmir'in Yağhaneler Semti'ne gelerek inceleme yaptı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, bombanın sabah satlerinde Volkswagen marka bir araçta patlatıldığını belirlediklerini, aracın plakasının tespit edildiğini ve soruşturmanın sürdürüldüğünü söyleyerek, ``Bundan sonra, telekomünikasyon bağlantılı patlamalara nasıl önlem alarız ona bakmaya geldik. Yaralılar hastanelerde, bir erin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Her iki görevli araç da (polis midibisü ve askeri araç) aynı anda oradaydı. Saldırının hedefinin ne olduğunu soruşturma sonucunda anlayabileceğiz. Patlayan aracın plakası belli, kime ait olduğu araştırılıyor. Soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi açısından plakasını şu an açıklamıyoruz'' dedi. Uzaktan kumandayla patlatılan patlayıcının plastik patlayıcı olduğunun sanıldığını, çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

BAKAN DA OLAY YERİNDE

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise yaralananlara acil şifalar diledi. Terörle mücadelenin uzun soluklu bir mücadele olduğunu, ülkenin birliği ve vatandaşların aynı bayrak altında yaşamalarının herkesin ortak hedefi olduğunu söyleyen Bakan Yıldırım, ''Bu sabah görevden dönen ya da göreve giden görevlilerimizin geçtiği anda patlama meydana geldi. Allah'a şükür kayıp yok, inşallah kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar. Bildiğiniz gibi terör örgütü kırsal kesimde, son zamanlarda da kentlerimizde alçakça saldırılarını sürdürüyor. Ama şunu çok iyi bilmeliler ki bu millet bu tip alçakça saldırılara itibar etmeyecektir ve bu saldırılar milletimizin daha da kenetlenmesine, teröre karşı verilen mücadelede tek yürek haline gelmesine vesile olacaktır'' diye konuştu.

YILDIRIM: GSM ŞİRKETLERİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Vali Cahit Kıraç, olay yerindeki incelemelerinin ardından, patlamada yaralanan dört polis, bir albay, beş sivil olmak üzere toplam 10 yaralının tedavi gördüğü İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne geldi. Yaralılarla görüştüken sonra açıklama yapan Bakan Yıldırım, ``Geçmiş olsun dilekilerimizi ilettik. Saldırın nereden geldiği bellidir. Alçakça saldırılarını sürdürüyorlar. Kırsal kesimin ardından son günlerde büyük şehirlerde de bu tür eylemler sık sık meydana gelmeye başladı. Saldırılar uzaktan kumanda ile cep telefonu aracılığıyla yapılmaktadır. Bakanlık olarak Telekominasyon ve GSM şirketleriyle, patlama olmadan bu konunun çözümlenmesi için görüşeceğiz. Bu konuda çalışmalar devam etmektedir''dedi.

Bakan Yıldırım, yaralılardan Albay Ahmet Kılınç ile er Hüseyin Arısoy´un hayati tehlikelerinin bulunduğunu, ameliyata alınıp tedavilerinin sürdüğünü belirtti. Bu arada Bakan´ın Hastane´ye geliş ve ayrılışı sırasında ``Jammer'' cihazları devreye sokularak, herhangi bir saldırıya karşı cep telefonu hatları kesilerek önlem alındı.

KOCAOĞLU: SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

CHP´li İzmir Büyükşehir Beldiye Başkanı Aziz Kocaoğlu, patlamada yaralananları İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde ziyaret etti. Yaralılara ``Geçmiş olsun'' dileklerini ileten Kocaoğlu, ``Saldırıyı şiddetle kınıyoruz, yaralılıra acil şifalar diliyoruz. Can kaybının olmaması sevindirici. Bir daha böyle olayların kentimiz ve ülkemizde yaşanmasını istemiyoruz. Hep birlikte, elele kenetlenerek ülkemizin geleceğini korumak zorundayız. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor. Herkesi hunharca saldırıyı şiddetle kınamaya davet ediyorum'' dedi.

Başkan Kocaoğlu, gazetecilerin 77´inc İzmir Enternasyonal Fuarı´na bir gün kala saldırı yapılmasını nasıl değerlendirdiği sorusana ise ``Böyle olayların olmasını hiçbir zaman istemiyoruz. Terör bir sapkınlıktır. Ne zaman ne şekilde ortaya çıkacağı belli değildir. Fuar açılışında ekstra tedbirler almak güenlik güçleri ve yetkililerine düşer'' dedi. AKP´li Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy ve CHP´li Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan da yaralıları ziyaret etti.

ŞARAPNEL ŞAH DAMARININ 2 SANTİM YANINDA

İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedavisi süren Konak Orduevi´nde görevli Albay Ahmet Kılınç´ı yaralayan şarapnel parçalarından birinin şah damarının 2 cm yanına saplandığı öğrenildi. Uzmanlar, ``Şarapnel damara gelse hayatını kaybedebilirdi'' dedi.

OTOMOBİL ÇALINTI

Yağhanelerde patlatılan otomobilin İstanbul´dan çalıntı ve 34 plakalı olduğu öğrenildi. Bomba imha uzmanlarının yaptığı incelemede, çevreye verdiği zarar gözönünde bulundurularak yapılan değerlendirmede, kullanılan plastik patlayıcının bir kilodan fazla olduğunun sanıldığı belirtildi.

milliyet
Alt 21.08.2008, 13:30   #2
AhMeTTuRaN90
Tecrübeli Yiğido

AhMeTTuRaN90 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

AhMeTTuRaN90 Şuan AhMeTTuRaN90 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.05.2009 14:44

Tecrübe Puanı: 629 AhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: İzmir'de hain saldırı; 8'si polis, 3'ü asker 16 yaralı

allah belalarını versın bunların .............................. .
Alt 21.08.2008, 13:34   #3
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 18:41

Tecrübe Puanı: 1337 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

bi kaç gün önce mersinde yaşadık böyle bi olyı allah bunlara fırsat vermesin inşallah
Alt 21.08.2008, 13:48   #4
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 11:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 992 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

bu vatanın bir karış toprağında gözü olan herkesin Allah belasını versin....
Alt 21.08.2008, 13:50   #5
BLooD
Yeni Yiğido
NO AVATAR

BLooD Şuan BLooD isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.10.2008 02:55

Tecrübe Puanı: 0 BLooD FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bekle beni hain şrfsizler! Az kaldı kökünüzün kazınmasına! 4 gün sonra ben de askerim ve kanımın son damlasına kadar kökünüzü kurutmak için savaçacam! Korkun benden!
BLooD isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 21.08.2008, 13:58   #6
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 15:43

Tecrübe Puanı: 618 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Artık yeter bıktık artık böyle haberleri izlemekten dinlemekten bıktık.Artık ne bekleniyor neyi bekliyoruz.Biraz daha şehit vermemizi mi, masum onlarca insanımızı katletmelerini mi öldürmelerini mi.Neyi bekliyoruz neyi?...

Artık temizlik başlamalı önce imralıda ki köpek,daha sonra da meclisteki çakalları yok olmalı.Artık sırası gelmedi mi?...
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 21.08.2008, 14:04   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: İzmir'de hain saldırı; 8'si polis, 3'ü asker 16 yaralı

Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak bir gün hepinizin kökünü kazıyacağız bu hain saldırıda yaralanan emniyet güclerimizi ve askeri personelimize allahtan acil şifalar diler bu olayların bir daha olmamasını temenni ederim
Alt 21.08.2008, 14:18   #8
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 10:32

Tecrübe Puanı: 903 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

allah topunuzun belasını versin...............

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 21.08.2008, 15:40   #9
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: İzmir'de hain saldırı; 8'si polis, 3'ü asker 16 yaralı

Bir terörist saldırısı daha. Elbet cezalarını çekerler.

Yararlılarımıza Allahtan Şifa diliyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil