Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.10.2007, 22:13   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 908 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart ve KAYBETTİK

A Milli Takımımız, 2008 Avrrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde C Grubu mücadelesinde, Yunanistan'a 1-0 mağlup olarak altın değerinde 3 puan kaybettik.

Türkiye'nin, Yunanistan ile yaptığı 13. Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri (C) grubundaki 10. maçında, stadı dolduran taraftarlar, PKK terörüne tezahüratlar ve pankartlarla tepki gösterdi.

Ali Sami Yen Stadı'ndaki maçtan önce PKK terörüne tepki gösteren ve ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' diye tezahürat yapan taraftarlar, son olaylarda şehit olan 15 askerin isimlerini tribünlerde tek tek söyleyip, ''Burada'' diye bağırdı.

Eski açıkta ise ellerindeki kartonları maçtan önce kaldıran bir grup taraftar, ''15 değil, 70 milyon Mehmetçiğiz'' yazısını açtı. Taraftarlar ''Mecliste PKK istemiyoruz'' diye de tezahüratta bulundu.

Öte yandan, tribünlere ''Hepimiz Mehmetçiğiz'', ''Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır'' yazılı pankartlar asıldı.

Statta, maçtan önce sık sık Mehter Marşı çalındı.

Diğer yandan, iki ülke arasındaki anlaşma gereği, karşılaşmayı Yunanlı taraftarlar tribünden izleyemedi.

-ASKER SELAMI YAPMADILAR-
Moldova ile deplasmanda oynanan karşılaşmada, İstiklal Marşı okunurken asker selamı veren milliler, Yunanistan maçında bunu yapmadı.

Milli futbolcular, seremonide İstiklal Marşı'nı normal bir şekilde okudular.

-YUNANİSTAN MİLLİ MARŞI ISLIKLANDI-
Karşılaşma öncesi statta 'Konuk takımın milli marşı çalarken, lütfen ıslıklamayın, saygı gösterin'' diye uyarı anonsu yapıldı. Bu uyarılara rağmen Yunanistan Milli Marşı çalınırken, taraftarlar ıslıklarla protestoda bulundu.

-MİLLİLER 5 YIL SONRA ALİ SAMİ YEN'DE-
A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası eleme grubunda Yunanistan ile yaptığı maçla, Ali Sami Yen Stadı'nda tam 5 yıl sonra bir maça çıktı.

Milliler, son kez 16 Ekim 2002'de sahaya çıktığı Mecidiyeköy'de, tam 5 yıl sonra maç oynadı. Türkiye, Ali Sami Yen Stadı'nda son milli maçını 16 Ekim 2002'de, 2004 Avrupa Şampiyonası eleme grubunda Liechtenstein ile yapmış ve sahadan 5-0 galip ayrılmıştı.

Ay-yıldızlı ekip, bu maçın ardından Türkiye sınırları içinde yaptığı resmi ve özel toplam 17 maçtan 6'sını İstanbul BJK İnönü, 4'ünü İstanbul Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu, 2'sini İzmir'de oynarken, birer maçı da Ankara, Adana, Denizli, Trabzon ve İstanbul Atatürk Olimpiyat statlarında yaptı.

-TOPTAN VE BAŞESGİOĞLU DA İZLEDİ-
Türkiye-Yunanistan karşılaşmasını, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da protokol tribününden izledi.

Protokol tribününde ayrıca kimi milletvekilleri, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy da yer aldı.

-KADRODA 4 DEĞİŞİKLİK-
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Yunanistan maçında ilk 11'de 4 değişiklik yaptı.

Terim, en son Moldova maçında ilk 11'de sahaya çıkan Hakan Arıkan, Mehmet Topuz, Arda Turan ve Selçuk İnan'ın yerlerine Yunanistan maçında Volkan Demirel, Hamit Altıntop, Gökdeniz Karadeniz ve Ümit Karan'a yer verdi.

Sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılan Hakan Arıkan'ın yanı sıra Moldova maçında ilk kez (A) Milli formayı giyen Selçuk İnan, Yunanistan maçında 18 kişilik kadroda yer almazken, Mehmet Topuz ve Arda Turan yedek soyundu.

Yunanistan maçında ayrıca kaleci Serkan, Hakan Şükür, Tümer, Volkan Yaman ve Emre Aşık da yedekler arasında yer aldı. Hüseyin, Necati ve Mehmet Yıldız ise maç kadrosunda yer almadı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2007, 00:29   #2
navruz58
Yiğido

navruz58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

navruz58 Şuan navruz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.07.2016 13:52

Tecrübe Puanı: 674 navruz58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: ve KAYBETTİK

terim istifa etsin diyorum yeter artik kimse dayanamaz
navruz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2007, 06:05   #3
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.09.2015 23:05

Tecrübe Puanı: 1076 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: ve KAYBETTİK

terim bu kafayla giderse
maçları kaybetmemiz normal hor görmemek lazım
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2007, 18:15   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4513 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: ve KAYBETTİK

Millilerimiz bizleri milli hüsrana uğrattı şansımızı norvec macına bıraktık sağlık olsun inşallah norveci yeneriz avrupa kupasının tek yolu norvecten geciyor
Alt 18.10.2007, 18:21   #5
sabri simsek
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sabri simsek Şuan sabri simsek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.07.2008 16:40

Tecrübe Puanı: 621 sabri simsek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bizim Norvec'i yenmemiz cok zor bu futbolla siradan takimlara mac kaybettik lider cikmamiz gereken grupta finallere gidemeyecegiz yazik
sabri simsek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2007, 18:25   #6
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Yunanistan maçında milli takımımız tanınacak halde değildi.Doğru dürüst ne pas yapabildiler ne oyun kurabildiler.Basiretleri bağlanmış 11 adam hayalet gibi dolaştı sahada.Çok farklıda yenilebilrilerdi farkı kaçırdı Yunan milli takımı.Gruptan çıkmak artık mucizelere kaldı.Tek sevindirici taraf Dünya gözü önünde seyircinin göstermiş olduğu centilmenlik örneği, Yunan milli takımını alkışlamasaydı.
Alt 18.10.2007, 22:47   #7
crayzone
Yeni Yiğido
NO AVATAR

crayzone Şuan crayzone isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2009 17:04
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 0 crayzone FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

milli takım tarihinde ilk kez yunanistana mağlup oldu,bu ayıp hepsine yeterde artar bile,yanlız bir kişi hariç??????
crayzone isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.10.2007, 12:35   #8
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1025 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

malesef çok üzgünüm 6 da yola çıktım 11 de eve döndüm hüsranla, ruhsuz ne yaptığını bilmeyen aptal 8 adam vardı artı ft vardı, içimden gelerek fatih trm istifa diye bağırdım, 90 dakka omuz omuza bağırıp slogan atan takımı destekleyen insanımızın maç bitmeden daha nasıl birbirini çoluk çocuk kadın önününde birbirlerinin canınıa kastedercesine çileden çıkmalarına üzüldüm, hayattan hiç bir beklentisi kalmamış belli siyasi akımların siyasl simgesiyle avunup en ufak bir tepkiden hayvani içgüdüyle biraz önce yanında kahrolsun pkk diye bağıran insana, şehidler ölmez diye bağıran kardeşine nasıl insanlık dışı saldırılarda bulunulduğunu görmek çok üzücüydü, insanlığımdan utandım, yanımızda sağımızda maç izleyen gencecik kızlardan çocuklardan utandım, bu anlayışları kınıyorum, buna çanak tutan tüm sorumluları lanetliyorum, asıl tirübünde kaybettik 3 puanlık ruhumuzu insanlığımızı onurumuzu ben ona üzüldüm

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)