Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Tarım arazilerinde gübreleme dönemi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.03.2010, 12:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 914 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Tarım arazilerinde gübreleme dönemi

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sivas'ın Suşehri ilçesinde tarım arazilerinde suni gübreleme dönemi başladı.
İlçedeki bazı çiftçiler, buğday ve arpa ekili olan tarım arazilerine, ilkbahar mevsiminin ilk gününde suni gübre atmak için kolları sıvadı. Çiftçiler, ekili arazilerine gübre atmaya başladı. Suni gübrenin, mahsulün daha verimli ve güçlü olması için atıldığı belirtildi.

İlçeye bağlı Yukarı Akören köyünde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan Mahir Kaya (72), buğday ve arpa ekili tarım arazilerinde gübreleme döneminin başladığını söyledi.
İlçede bu yıl kış mevsiminin çok fazla çetin geçmediğini ifade eden Kaya, gübre atılacak olan tarım ürünü ekili olan arazilerinin nemli olması gerektiğini belirtti.
Toprağın kuru olması halinde atılan gübrenin eriyemeyeceğini ve bu nedenle etkili olmayacağını anlatan Kaya, “İlkbahar mevsiminin ilk günlerinde ekili olan tarım arazilerine suni gübre atarak, ürünün daha çok ve kaliteli olmasını sağlıyoruz'' dedi.
Bir tarlaya dekar başına 2 kilo gübre atıldığını belirten Kaya, ''Ziraat yetkilileri, dekar başına 2 kilo gübre atılmasını öngörüyor. Ama gübre pahalı olmasından dolayı bizler daha az atıyoruz. Çünkü biz, tarlaya ürün ekmeden önce havyan gübresi de atarak bu gübreye destek olmasını sağlıyoruz'' diye konuştu.
Yıllardır tarım ve hayvancılıkla uğraştığını ifade eden Kaya, ''72 yaşındayım, bugüne kadar hep tarım ve hayvancılıkla uğraştım. Şehir dışına sadece gezi amaçlı olarak, kısa süreli gidip geldim. Hep çiftçilikle uğraştım'' dedi.

Sivas'ın Sesi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.03.2010, 14:38   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Tarım arazilerinde gübreleme dönemi

Mahir Kaya dedemize maşallah 72 yaşında ve işinin erbabı. zamanında gübreni atacaksınki zamanı gelince biçesin.ne ekersen onu biçersin derler,şimdi ekeceksin zamanı gelincede biçeceksin.
Alt 02.03.2010, 15:16   #3
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Tarım arazilerinde gübreleme dönemi

dedemize kolay gelsin mahsulü bol olsun inşallah diyorum.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)