Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.03.2008, 00:33   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart GÜRÜN'DE EĞİTİMDE DEVRİM

Türkiye’de ilk defa devlet vatandaş işbirliği ile Gürün İlçe merkezindeki ve Suçatı kasabasındaki okulların tamamına uygulanan Akıllı Sınıf Projesi ile Beyaz Bayrak projesi açılış töreni dün Vali Veysel Dalmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bir takım açılış ve incelemelerde bulunmak üzere dün Gürün’e giden Vali Veysel Dalmaz, eğitim ve sağlık alanında yaşanan gelişmelerin olumlu olduğunu ancak kat edilmesi gereken daha çok yol olduğunu dile getirdi.

Projelerin açılış töreninde konuşan Gürün Belediye Başkanı Mehmet Aktaş, Gürün’de devlet vatandaş işbirliği ile bir çok projenin gerçekleştirildiğini belirterek, Gürün’ün eğitim alanında da bir çok gelişme kaydettiğini ifade etti.

Gürün Kaymakamı Davut Gül ise, toplam maliyeti 415 bin YTL olan Akıllı Sınıf Projesinin KDV muafiyeti ile 352 bin YTL’ye mal olduğunu dile getirerek, bu projenin yüzde 92’lik kısmının halk tarafından karşılandığını kaydetti. Uygulanan projenin eğitimde bir devrim olduğu üzerinde duran Gül, bu devrimin taçlandırıldığını belirtti.

Programa katılan Vali Veysel Dalmaz ise, Gürün’ün bir çok güzelliği hak eden bir ilçe olduğunu söyleyerek, teknolojiden en iyi şekilde yararlanılması gerektiğini ifade etti.

Akıllı tahta ile okulların ve öğrencilerin durumunu yakından takip etme olanağı yakalayacaklarını belirten Dalmaz, ‘’Okullaşma tesisleşme alanında istediğimiz yere tam anlamıyla gelemedik. Gelinen seviyenin en üstüne çıkmak için gayretlerimiz sürüyor. Bu önemli ilde eğitim bizim olmazsa olmazlarımızdan bir sektör. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bütün hizmetlerde insanımızdan özellikle kamu çalışanlarından ricamız ilimizden bu hizmetlerden en iyi şekilde istifade etmeleri için öneri getirmeleridir. Sağlıktan bütün alanlara kadar ilimiz potansiyelini harekete geçirecek proje fikirlerini üretmelidir. Akıl yürütmek olmalıdır’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Akıllı Sınıf Projesine destek verenlere teşekkür belgeleri ile Beyaz Bayrak Projesinde bayrak almaya hak kazananlara beyaz bayrakları Vali Veysel Dalmaz tarafından verildi.

80.Yıl YİBO ya giderek akıllı sınıf projesini yerinde inceleyen Dalmaz, daha sonra Gürün Sağlık Ocağı ve Gürün Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi’nin açılışını gerçekleştirerek, yapımı devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceledi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.03.2008, 00:46   #2
Güner
Yiğido

Güner - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güner Şuan Güner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.06.2013 21:50

Tecrübe Puanı: 707 Güner FAZLA SÖZE GEREK YOKGüner FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: GÜRÜN'DE EĞİTİMDE DEVRİM

Akıllı sınıf gerçekten teknoloji harikası bir sistem. Hergün yukarıdaki resimde gördüğünüz sınıfımda kullandığım bu sistemden çok memnunum. Eski düzen kara tahtalar artık sona ermeli. Çocuklarımız bu yeni nimetlerden faydalandırılmalıdır. Bu sistem hem bize hem öğrencilere çok büyük fayda sağlamaktadır. En önemli özelliği ise öğrenmeyi görsel hale getirerek soyutluktan kurtarmasıdır.

Sınıfıma teşrif eden Sayın Valimize çok teşekkür ederim. Gürün`de akıllı sınıf sisteminin fikir aşamasından tamamlanması aşamasına kadar emeği geçenlere de şükranlarımı sunarım.
Güner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.03.2008, 00:53   #3
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 15:27

Tecrübe Puanı: 888 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: GÜRÜN'DE EĞİTİMDE DEVRİM

Gözlemlediğim kadarıyla bu akıllı sınıf metodu gün be gün artıyor,önceden kara tahtadan beyaz tahtaya geçmek için vatandaştan yardım taleb edilirdi,daha sonraları devlet bu işi tamamen benimseyip bu olayı genele yaymaya çalıştı,şimdide umarım bu akıllı sınıf modeli ülkemizin birçok yerine yayılacaktır.
Hem eğitmen,hemde eğitilen açısından çok elverişli bir metod olan akıllı sınıf modeliyle ülke başarımızında artacağını düşünüyorum.
Ayrıca değerli hocamızı (Güner) böyle bir sınıfa kavuşmasından dolayı tebrik ediyor,öğrencileri ile beraber başarılı bir yıl geçirmesini diliyorum.
HAYIRLI OLSUN GÜNER HOCAM!
Alt 01.03.2008, 01:10   #4
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

hayirli olsun güner hocam
cogu teknolojiler hayati kolaylastiriyor, egitim sistemindede bu cok önemli
kara tahta yerine böyle sistem ögrencilerin ilgisini daha cok cekiyordur
insallah tüm yurdumun geneline en kisa zamanda yayilir

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.03.2008, 14:26   #5
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 14:57

Tecrübe Puanı: 788 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Gürün'e de yakışır yani. Canım memleketim.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.03.2008, 13:33   #6
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Ausrufezeichen -->: GÜRÜN'DE EĞİTİMDE DEVRİM

Bu akıllı sınıf projesi son senelerin en harika bir projesi gürün halkını kutlarım kendi imkanlarıyla böyle bir teknolojiyi ilçeye getirmek hakikaten kolay bir şey değil maliyetin %92 halk tarafından karşılanmış olması çok güzel bir olay bu projenin yurt capına yayılması dileklerimle gürünümüze hayırlı uğurlu olsun

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil