Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.03.2013, 10:42   #21
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Tam günde müjde''

Alıntı:
FurkaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çocuğu okullarda eğitim gören birine sorsanız Milli Eğitim Bakanı çok başarılı hükümet çok çok iyi der. Hastanede tedavi olmaya giden birine sorsanız Hükümet sağlıkta çok başarılı halkı düşünüyor der. Ama kimse o alanlarda çalışanlara sormuyor durumlar nasıl? diye... Hükümet o alanda çalışan azınlıkların sesini duymuyor halkın gözünü boyuyor ve medyadan pompaladığı haberlerle kendini aklarken çalışanlarını nankör olarak gösteriyor. Dışarıda herkes öğretmenleri Öğretmenler Günü'nde ikramiye alıyor biliyor. Ne yaptılar sadece çıkıp tv'lerde vermeyi düşünüyoruz, vereceğiz dediler ve herkes öğretmeni ikramiye alıyor bildi...

Sürüyü nasıl yönlendireceklerini çok iyi biliyorlar.
Doğru şeyleri de görmezden gelmeyelim lütfen.
Çok fazla değil, 10-12 sene öncesini hatırlayın.
Hastanede sabahın 02:00'sinde muayene sırası almak için sıraya giren insanlar yok muydu?

Eğitim konusunda başarılı olduklarını düşünmüyorum. Zaten benim vergilerimden kesilen param ile çocuklarıma kitap vermiş. Çok mu? Bundan öncekiler vermemişti ama. O şekilde bakarsak buna da şükür. Kötünün iyisi.

Ben denizciyim. Yeni çıkarılan çalışma yasası ile birlikte benim denizde yıpranma payı hakkın, kıdem tazminatı hakkım elimden alındı. Bu hak kimlere mi verildi? Gazeteciler ( magazin muhabirleri ve spor muhabirleri dahil ), milletvekilleri ( malum mecliste çok ağır şartlarda milletin anasını ağlatıyorlar)
Diğer birçok meslek gurubuna da iade edildi tekrardan.

Benim çalışma şartlarım mı? Kontratlarımız minimum 4 veya 5 ay. Uluslararası denizlerde, bu süre zarfında genellikle ülkeye dönmeden, şanslı isek haftada birkaç dakika ev ile telefonda konuşabiliyoruz. Kısacası evimize dönmemiz 5 ayı buluyor. Gemide mesai saati de yok. Gece arıza olursa in, bakımlarını yap. Sağlık?Kalp krizi mi geçirirsin. Vade yetmiş. Hemen kokmaman için buzluğa atılırsın. Parmak mı kopar? Sağlık zabiti ( genelde bu tarz işlere 3. kaptan bakar) tendon veya damar kesisi yoksa sutur işlemine başlar. İğnelerini yapar falan filan.

Sayın KAOS hocamıza vatandaş olarak kızgınlığımız da bu nedenledir belkide. İşin ayrıntısını şüphesiz kendisi bilir. Sonuçta 10 lira kazanmak varken neden 8 lira kazansız? Herkesin kendi planı vardır. Ama hocam hasta psikolojisini çok iyi bilir. Bazı meslekler vardır ki, maddiyat kesinlikle düşünülmemeli, vicdan işi yapılmalıdır. Üniversite sınavında Tıp yazmayıp denizcilik yazmamın en büyük sebebi de budur. Benim duygusallıktan çok o an için paraya ihtiyacım vardı. Tıp yazsaydım da çok güzel paralar kazanabilirdim ama dedim ya vicdan. Bir doktorun aklına para girdi mi o kişi bana göre doktor değil KASAP oluveriyor.
O 4 profesörünüz ile 1 doçentinizin gittiği hastahanede 2005-2006 yılından birinde kontrol amacı ile gittiğim bir muayenede mitral kapak fonksiyon bozukluğundan dolayı hakkımda acil ameliyat kararı alındı. beta bloker, aspirinler verildi. Dünyam başıma yıkıldı, meslek hayatım bitti.Ameliyat için okuldan ilişiğimi kesmeye istanbula döndüm ve okulumun ısrarı üzerine Siyami Ersek Hastanesine kontrole gittim. Oradakiler de doktor. Kahkahalar, gülmeler, Sivas hekimleri ile dalga geçmeler neler neler. Hatta benden EKO sonucumu alıp derslerde herkese göstermek istediklerini söylediler ve hemen verdim.
Bunun suçlusu kim? Benim o birkaç ayda yaşadıklarımın bedelini kim öder?
Şahsi kanaatim sağlık mesleği en ufak maddi çıkarı olmayan insanların yapması gerekli saygın bir meslektir. Beğenmeyen olursa, şüphelenme anında görevi bırakmalılar. Bunu KAOS için veya kendisi gibi düşünenler için demiyorum. Kendileri durumu ortaya koymuşlar. Ama çalışmayanın yerine dışarıdan doktor getirlimesine de kimsenin karşı çıkmaması gerekir. Kim işini iyi yaparsa onunla çalışmak, çalışanın da hakkını vermek gerekir.
Alt 21.03.2013, 15:29   #22
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 13:20

Tecrübe Puanı: 575 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[quote=aktassa;621705]Doğru şeyleri de görmezden gelmeyelim lütfen.
Çok fazla değil, 10-12 sene öncesini hatırlayın.
Hastanede sabahın 02:00'sinde muayene sırası almak için sıraya giren insanlar yok muydu?

iyide aktassa bu dediğinin abartılacak hiç bir yanı yok internet çağına girdik önceden olmadığından öyleydi.

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.03.2013, 17:34   #23
aktassa
Usta Yiğido

2002de internet yok muydu?
Devlet daireleri kullanamaz mıydı?
Özel sektörün yaptığını devlet kurumları neden yapmadı?

Bu arada bahsini ettiğim şey de MHRS değil.
SSK sisteminin ta kendisi.
Alt 22.03.2013, 17:04   #24
amazon10
Usta Yiğido

iyide diyorsun sabahın ikisinde sıraya giren insanlar 2002 de kaç kişinin evinde bilgisayar vardı onu geç kaç kişinin evinde internet bağlantısı vardı ayrıca özellerde bu kadar revaşta değildi.
sadece internet başka hiç bir özelliği yok

amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2013, 12:33   #25
aktassa
Usta Yiğido

Sayın amazon.
2002 yılında her evde internet olmasa bile bugünden fazla sabit telefon olduğu kesin.
Konumuzu sadece MHRS olarak anlamayın sistemin geneli diyorum siz inatla Randevu Sistemine çekiyorsunuz. Peki öyle ise. Ona da cevap vereyim. Merkezi Hastaneler Randevu Sistemi sadece internet ile çalışan bir sistem değil. Taktir edersiniz ki hastanelerimizi kullanan vatandaşlarımızın çoğunluğu 50 yaş üstü insanlardan meydana geliyor ve bunlardan aktif bir bilgisayar kullanımı beklemek de bencillik olur.
O nedenle bu sistemin internetten başka diğer bir ayağı daha var.
182 numarası.
Evet. İnternete gerek yok. Ahizenizi kaldırıyorsunuz ve 1-8-2 tuşlarına basıyorsunuz. Sizin yerinize sıra alma işlemini karşıdaki görevli devlet dairesinin internet bağlantısı üzerinden yapıyor. 2002 de telefon da yoktu demeyin sakın.

Ama en başında dediğim gibi olay sadece randevu alma sistemi değil. Sağlık sisteminin kendisi. Bir MR için 8-9 ay sıra verilen hastanede birden biride ne değişti de hemen yapılıyor bu işlem?
Önceden hak ettiği ilgiyi devlet dairesinden göremeyen bu vatandaş şimdi hastahanelere girince birden karşısına Hasta Hakları konulu uyarılar ve hastahanenin hasta hakları birimini görebiliyorsa ne değişti birden de bunlar oldu?
2000 senesi ile 2013 senesinde ne oldu da davranışlar değişti?
Alt 23.03.2013, 12:45   #26
amazon10
Usta Yiğido

sen şimdi 182 hattının internet çağı ile alakası yok mu diyorsun )) sadece telefonmu diyorsun ))

Alt 23.03.2013, 12:57   #27
aktassa
Usta Yiğido

Nasıl? Senin olduğun yerde 182 yi araman için internet bağlantısı mı gerekli?
Ahizeni kaldırıp 182'yi tuşladığında birden televizyonunuzda " İnternet bağlantınız olmadığı için u aramayı gerçekleştiremezsiniz " mi diyor yani.. ehehheuuhuhuu. :d

2002 de evlerde yaygın olmayan, her köşe başında internetkafelerin olduğu mekanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti Resmi kurumlarında internet yok mu diyorsun?
Alt 23.03.2013, 13:17   #28
amazon10
Usta Yiğido

hiç aradın mı aktasa allah aşkına telefona çıkan nerden biliyor acaba hangi hastanede ne zamana randevu var diye bu bağlantıyı az bekle bir arayım sorayım mı diyor biraz mantıklı düşün hala üsteliyorsun.

Alt 23.03.2013, 13:32   #29
aktassa
Usta Yiğido

Sayın amazon.
Eşim hamile.
Her ay düzenli kontroller için sıramızı bu şekilde alıyoruz.
Mantıklı düşünmesi gereken sensin.
Bana 182 çağrı merkezi teknolojiyle gelişti diyorsun oysa o teknoloji zaten vardı.
155 ne? 112 ne? 110 ne?
Onları geçtim. 444 lü hatlar ne zamandır var? Mantıktan bahsederken lütfen önce kendiniz kullanın.
Muhalefet olmalıdır yapılmalıdır. Ama sizin dediğiniz gibi mantıklı olanı.
Özel sektör çağrı merkezlerini 10 yıldan fazladır kullanıyor. Koskoca Devlet nasıl bunu kullanamaz? Bunu yapamamasının sebebini teknoloji çağına bağlamak ortaçağda yaşamak gibidir. Bunun eğer ülkede örnekleri varsa ve bunu özel sektör yapabiliyorsa devlet neden yapamadı? O zaman suçu teknolojinize değil, o zamanki idarecilerinize atacaksınız.

Devlet dairelerindeki yolsuzlukları da biliyoruz. Şimdi yapılmıyor mu? Alası yapılıyor. Eee. Fark ne?
Alt 23.03.2013, 14:01   #30
amazon10
Usta Yiğido

hala dediğimin arkasındayım örnek verdiğin telefon hatları ile 182 nin işleyiş şekli bir değil. tek numara ile devlet hastanelerinden randevu alınıyordu ama sadece aradığın hastaneden 182 öyle değil tamamen internete bağlı bir sistem.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil