Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.08.2013, 10:53   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Esnaftan oturma eylemi

Sivas Belediyesi'nin, Eski Sanayi'de yapmayı planladığı Kentsel Döşüm Projesi kapsamında ruhsatsız işyerlerini mühürlemek için yaptığı çalışma esnafların tepkisine yol açtı. Esnaflar oturma eylemi yaptı.

Sabah saatlerinde işyerleri önünde toplanan esnafı, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, olay yerine gelerek sakinleştirmeye çalıştı. Köksal, Belediye'nin işyerlerini mühürlemesini, kendilerinin de hukuki yönden haklarını aramayı amaçladıklarını ifade etti. Mahkemenin kendilerini haklı bulmaları halinde dükkanların kapalı kaldığı süre ile ilgili Belediyeye tazminat davası açmayı amaçladıklarını ifade eden Köksal, "Hukuka uymamamız lazım, Vali ve Emniyetle görüştüm. Bir huzursuzluk olursa biz zarar görürüz. Onun için hukuken yapabileceğimiz bir şey yok. Belediye encümen kararı almış. Mahkeme bizim aleyhimize karar verdi. Avukatımız aracılığı ile yine mahkemeye vereceğiz, ama şu an yapacağımız hiçbir şey yok." şeklinde konuştu.

Daha sonra zabıtaların mühürleme çalışması öncesi bazı esnaflar polislere tepki gösterdi. Araya sağduyulu esnafların araya girmesiyle gerginlik yatıştırıldı. Olayın yatışmasının ardından zabıtalar dükkanları tek tek mühürledi. Belediye yetkililerinin 69 dükkanı mühürlemeyi planladığı öğrenildi.

Mühürleme sırasında esnaflar yeniden toplanarak Kent Meydanına doğru yürüyüşe geçti. Meydanda toplanan esnaflar başkanın yanlarına gelmesini istedi. Oturma eylemi yapan gruptan bazıları Belediye Başkanıyla görüşmesinin ardından esnaflar olaysız bir şekilde dağıldı.

Esnaflar Eski sanayide kurdukları çadırda eyleme devam etti. Çadırda bekleyen esnaflardan Fatih Koç, Belediyenin işyerlerini mühürlemesinden dolayı çadır kurarak eylem yaptıklarını belirterek, eylemi sürdürmeyi amaçladıklarını ifade etti.

"PROJEDEN DÖNÜŞ YOK"

Dükkanlarının yıkılmasını istemeyen esnafa cevap veren Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise Sivas'ın en prestijli projesi olarak adlandırılan 'Turkuaz Projesi'nde geri adım atmamayı amaçladıklarını ifade etti. Ürgüp, "Esnaflara Ramazan ayında beyan ettim. Kendilerine 'Bayramdan sonraki ilk beş günde sizleri buradan tahliye edeceğiz, tedbirini alın, dükkanlarınızı mühürleyeceğiz" dedim. Ama hiçbiri tedbirini almadı." şeklinde konuştu.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.08.2013, 12:42   #2
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 20:26

Tecrübe Puanı: 439 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Esnaftan oturma eylemi

Bir esnaf olarak oradaki hemşehrilerimin derdini anlıyorum .Allah kolaylık versin , yar ve yardımcıları olsun .Taşınmak veya yersiz kalmak kolay değil. Belediye içinde çok zor .Sami Aydın zamanında dokunmadı sanayiye , AKSU projesini sanayi içine kurdu resmen .Aksu güzel hoş oldu .Peki sanayi kalkmadan ne önemi var .Eşinizle kızınız veya kız arkadaşınızla gönül rahatlığıyla gidebiliyor musunuz peki oraya. Kendi adıma hayır. Hepsini kast etmiyorum tabi . Ama inanın hep ayak takımı diye tabir edilen kesim orda .Ve şehrin içinde kaldı artık . Çok zor olacak ama kalkması lazım bencede...
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.08.2013, 15:23   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
ELLİSEKİZ Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bir esnaf olarak oradaki hemşehrilerimin derdini anlıyorum .Allah kolaylık versin , yar ve yardımcıları olsun .Taşınmak veya yersiz kalmak kolay değil. Belediye içinde çok zor .Sami Aydın zamanında dokunmadı sanayiye , AKSU projesini sanayi içine kurdu resmen .Aksu güzel hoş oldu .Peki sanayi kalkmadan ne önemi var .Eşinizle kızınız veya kız arkadaşınızla gönül rahatlığıyla gidebiliyor musunuz peki oraya. Kendi adıma hayır. Hepsini kast etmiyorum tabi . Ama inanın hep ayak takımı diye tabir edilen kesim orda .Ve şehrin içinde kaldı artık . Çok zor olacak ama kalkması lazım bencede...
Ayak takımı sanayiden mi çkıyor yani?
Ben İstasyona da gidemiyorum gönül rahatlığıyla..Orada da birton ayak takımı var..
Alt 24.08.2013, 13:40   #4
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 20:26

Tecrübe Puanı: 439 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Elbette istasyonda da vardır muhakkak , ama Aksu sanayi içinde pek hoş olmuyor...
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil