Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas'tan milletvekili adayı olmam - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.01.2011, 12:21   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'tan milletvekili adayı olmam

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Bir takım temaslarda bulunmak üzere Sivas'a gelen AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Sivaslı olmasına rağmen, siyaseti hep İstanbul'da yaptığını, bu yüzden de milletvekili adayı olması durumunda tercihinin İstanbul olacağını söyledi.

Sivas temasları kapsamında Sivas Valiliğini ziyaret eden Erdem, daha sonra Sivas Adliye Sarayı'na geçerek, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan'ı ziyaret etti. Sivas Baro Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret eden Erdem, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Hizbullah üyelerinin tahliye kararı, ardından tekrar yakalanmaları için çıkarılan karar ve muhalefetin bu konuda eleştirileriyle ilgili görüşleri sorulan Erdem, “Türkiye'nin temel sıkıntılarından bir tanesi muhalefet. Türk muhalefetinin bir vizyonu yok. Her konuda, yani bu adalet konusunda da, ekonomide de, sosyal politikalarda da bir vizyonu yok. Yani tenkit ederken bu vizyonsuzluğu adeta sırıtıyor. Şimdi belki bilerek, belki bilmeyerek, belki de söyleyecek başka bir şeyleri olmadığı için tenkitlerini yanlış yerden ortaya koyuyorlar. Şimdi Türkiye'de adaletin bağımsızlığından bahsedeceksin ve ondan sonra da verilen bir karardan dolayı iktidarı tenkit edeceksin, suçlayacaksın, bu yanlış” dedi.
Burada suçlanacak ya da tenkit edilecek olanın iktidar değil, yargının, yüksek yargının kendisi olduğunu ifade eden Erdem, “Niye yüksek yargının kendisidir? Bu yüksek yargı ki, yakinen biliyorsunuz, istedikleri davaları öne çekebiliyorlar, hatta belgelerin kendilerine ulaşmasını beklemeden efendim faksla, e-maille aldıkları belgeler üzerinden kararlar verdiklerini, Türk kamuoyu yakinen biliyor. Siz Hizbullah gibi, Türk kamuoyunun vicdanını sızlatacak, böyle önemli bir kararı önceden görmeniz gerekir” şeklinde konuştu.
Mahkemelerdeki iş yükünün azaltılması için yeterli sayıda hakime ihtiyaç olduğunu, ancak hakim alma noktasında da bir sürü engellemelerin olduğunu ifade eden Erdem, “Şimdi bu çerçevede kalkacaksınız siz tenkit edeceksiniz. Bu kabul edilir ve kamu vicdanında da kabul görecek bir şey değil. Olayın aslı anlattığımız gibidir. Tabii rahatsız edici bir şey, yani yargı isterdi ki bunu bitirsin. Gönül isterdi ki bir 10 yıl insanlar suçlu ya da suçlu değil, bekletilmemeli. Bu da bugün için bizim sorumluluğumuzda ama dünün, yıllarca yaptıkları çarpıklıkların ya da yapamadıkları düzenlemelerin tabii neticesidir” dedi.
Türkiye'nin dört bir yanına adliye sarayları yaptıklarını, yargının bilgisayar ve bilişim teknolojisini günümüzde en iyi şekilde kullandığını anlatan Erdem, bu teknolojik gelişmelerin işin hızlanması açısından önemli olduğunu belirterek, ''İnşallah 12 Eylülle başlayan yeni dönemde yapılacak düzenlemelerle inanıyoruz ki, uzun vadede buna benzer, yani Hizbullah'a benzer birtakım tablolarla Türkiye karşılaşmayacak ve onun da mücadelesi, gayreti içerisindeyiz. Tabii bu noktada dediğim gibi muhalefet vizyonu olsa önerisini ortaya kor, bugün muhalefetin tenkit etmekten başka bir şeyi yok. Tenkit ettiğin konuyla ilgili önerin ne kardeşim? Sen bu ülkede siyaset yapıyorsun, iktidara talip olduğunu söylüyorsun, vizyonun ne? Bugün AK Parti iktidarı, 2023'lerin projelerini ortaya koyuyor, bunun tartışmalarını yapıyor, aradaki fark bu” diye konuştu.
SİVAS'TAN DEĞİL İSTANBUL'DAN ADAY OLURUM
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü de makamında ziyaret eden Erdem, parti ayrımı yapmaksızın Sivas'a ve ülkeye hizmet ettiklerini söyledi.
Sivas birinci sıra milletvekilliği adaylığı için isminin geçtiği yönünde söylentiler olduğunu belirtilmesi üzerine Erdem, ''Ben siyaseti hep İstanbul'da yaptım, eğer aday olacaksam diyorum, ben geldiğim noktada milletvekilliğini de çok önemsemiyorum, konum itibarıyla güzel hizmetler de yapıyoruz. Benim tercihim İstanbul'dur. Sivas'ı ben vekillik olarak düşünmüyorum, bunu açık söyleyeyim” dedi.
Siyaseti İstanbul'da yaptığını, seçim bölgesi olan bu büyük kentte yaşayanları, sokakları, caddeleri bildiğini anlatan Erdem, Sivas'ta aktif siyaset yapmamasına rağmen memleketinin sorunları ile sürekli ilgilendiğini belirterek, “Biz Sivas'ın her problemi ile ilgileniyoruz, yani Sivas'ta milletvekili olmuşum ya da olmamışım anlatabiliyor muyum? Şimdi isimler çıkacak, hangi arkadaşlarımız burada nasıl değerlendirilir, o konuda bir şey söylemem şu anda imkan dahilinde değil, söylersek zaten saygısızlık da yaparız. Partinin ilgili kurulları oturacak, değerlendirecek, bizim de varsa bir görüşümüz bunu söyleyeceğiz. En doğrusunu, Sivas'a en iyi hizmet edeceğine inandığımız arkadaşlarımızı milletvekili adayı olarak halkımızın önüne çıkartacağız. Yani Sivas'tayız ya da İstanbul'dayız ya da bir başka yerdeyiz, hiç önemli değil” dedi.

Sivas Hürdoğan.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.01.2011, 15:34   #2
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 777 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Sivas'tan milletvekili adayı olmam

Bence de doğru bir karar olur. Hem Sivas'ı daha iyi bilenler Sivas'tan aday olsunlar hem de İstanbul gibi büyükşehirlerden daha çok Sivaslı vekil çıkarmış olalım.
Alt 22.01.2011, 17:29   #3
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5442 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Secimler ins umdugumuz gibi gider, Sivasimizi en iyi kim temsil edecekse o secilir Ins.
Alt 22.01.2011, 19:39   #4
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bencede doğru kara vermişsin sivastan olup 1 kontenjanımızı boşa harcama sonra sivasa bile uğramayacaksın.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)