Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Serbest Dini Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Dini Konular Güncel ve Özgün yazılar, Makaleler buraya

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.10.2009, 18:17   #1
spainloco
Yiğido

spainloco - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

spainloco Şuan spainloco isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.02.2012 15:23

Tecrübe Puanı: 694 spainloco isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Haydi Ziyafete

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Birçoğumuzun ayakkabısı var elbet var ama beğenmiyoruz.. Düşünmüyoruz ayağına giyecek ayakkabısı olmayan dünya üzerindeki Binlerce kardeşimizi..

Hadi gidin şimdi yeni bir ayakkabı daha alın.. Şimdi giydiğinizin modası geçtir.. Veya ayakkanınızında bir çizik vardır.. Hadi durmayınnn gidin alın bitane daha..

Biracıkta yemek yiyelim ne dersiniz?

Tvlerde o kadar program tuzu olmamıs biberi yok bu neden böyle.. Onca kavga vs..

O değirmenin suyu kesilmeyecek mi? Hepimiz bir gün ait olduğumuz yere gitmeyecekmiyiz?

Bir komsumuz veya cevramizdeki aç olan kardeşlerimizin karnın aç olduğunu daha ne kadar görmezden geleceğiz?

Abdullah bin Mübarek hazretleri, Hacca gider ve Hac sonunda bir rüya görür. Rüyasında iki meleğin, o sene Hacca gelenlerin haccının kabul olmadığını ancak Şam�da ayakkabı tamir eden Ali bin Muvaffak adında birinin hürmetine bütün hacıların haccının kabul edildiğini söylediklerini işitir ve uyanır. Doğruca Şam�a gider ve ayakkabı tamircisini bulur, gördüğü rüyayı anlattıktan sonra;

- Bana nasıl hayırlı bir amel işlediğini anlatır mısın der. O kimse de şöyle anlatır:

-Ben ayakkabı tamircisiyim. Otuz seneden beri hacca gitmeyi arzu ederdim. Bu işimden, otuz senede 300 dirhem gümüş biriktirdim. Bu sene hacca gidecektim. Hanımım hamileydi. Komşu evden burnuna yemek kokusu gelince; komşudan yemek istememi söyledi. Gidip, onun arzusunu bildirdim. Komşum ağlayarak;

- Ey Ali bin Muvaffak, bizim bu yemeğimiz size helal değildir. Çünkü üç gündür, çocuklarım bir şey yememişlerdir. Bütün Şam şehrinde hiç bir iş bulamadım. Kimse bana iş vermedi. Ölü bir hayvan gördüm. Zaruret miktarınca ondan bir parça kesip getirdim. Çocuklara yemek pişiriyorum, size helal olmaz dedi.

Ben bunları işitince, içime bir acı çöktü. Hac için biriktirdiğim gümüşleri getirip kendisine verdim ve;
- Bunları çocuklarına nafaka yap, haccımız bu olsun dedim.�

Abdullah bin Mübarek hazretleri işin sırrını öğrenip, dua ederek oradan ayrılır.

Neyse Hadi boşver sen yemene devam et.. Afiyet Olsun..

Yazan ; Ayhan Bulut (spainloco)

Alt 25.10.2009, 18:49   #2
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1314 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Haydi Ziyafete

iki elmayı herkes paylaşır önemli olan bir elmayı paylaşmak değil midir?

nice heybesinin dolu olduğunu sananların aldanacağı

ve nice heybesinin boş olduğunu sananların sevineceği hesap günü yakındır...
Alt 29.10.2009, 09:12   #3
spainloco
Yiğido

spainloco - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

spainloco Şuan spainloco isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.02.2012 15:23

Tecrübe Puanı: 694 spainloco isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Dedikleriniz aynen dogru..

Edit.. Resimler cıkmadıgı için özür dilerim..
Alt 29.10.2009, 10:33   #4
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

çok teşekkür ederim kardeşim ben ayakkabıcının yerinde değil ama diğer yemek pişiren adamın çektiklerinin aysını çok yaşadım ve dediklerin çok doğru hiç bir kul kapını açıpta halin ne demitor rabbime hamd olsun azda olsa atlattım o günleri.paylaşımın çok duygu dolu sağol kardeşim.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)