Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Ulaş Gölü turizme kazandırılıyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.10.2010, 07:04   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Ulaş Gölü turizme kazandırılıyor

Sivas’ın turizm cenneti Ulaş, ziyaretçilerini bekliyor..

Sivas’ın Ulaş ilçesinde çeşitli uğraşlar sonucu taşıma suyu ile doğaya kazandırılan Ulaş gölü turizm kazandırılıyor.

Ulaş ilçesinde 11 adet göl bulunurken İlçenin merkezinde bulunan göl kışları dolu olup yaz mevsiminde kuruyarak beyaz bir görüntüye sahip oluyordu

Yapılan son çalışmalar sonrasında Tecer deresi ile beslenerek göl canlı hale getirildi..

Ulaş gölü içerisine DSİ'den balık yavrusu alınarak bırakılmış ve halkın gezebileceği mesire alanları da bulunuyor..

Tüm bunların yanı sıra doğal bir görünüm sergileyen göl çevre düzenlemesi yapılarak turizme kazandırılmaya çalışıyor.

Kaynak: Tv58
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.10.2010, 08:39   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Ulaş Gölü turizme kazandırılıyor

Burası gerçekten güzel olmuştu, son çalışmalarla dahada güzelleşmiştir.Kışın donarmı havalar soğuk olursa donabilir fakat o halinide görmek gerek,Nasip olursa onuda görürüz.
Alt 16.10.2010, 11:04   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 787 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

gerçekten güzel bir yere benziyor.
Alt 16.10.2010, 11:43   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4506 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Ben bu göle pek çok defa gittim burası doğasıyla tamamen bir kuş cennetini andırıyor birde avcıların eli ayağı bu gölden cekilirse burada yaşayan yaban kuşlarının ceşidi ve sayıları dahada artar diye düşünüyorum
Alt 16.10.2010, 12:02   #5
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 593 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bende görmedim burayı,ama bu haberi görünce çok merak ettim ilk fırsattagidip görmek istiyorm.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.10.2010, 18:39   #6
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Turizm adına güzel bir gelişme hayırlı uğurlu olsun.
Alt 16.10.2010, 21:09   #7
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 12:02

Tecrübe Puanı: 560 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ulaş gölü Turizme kazandırılacak yıllarca bunun konusu geçiyor. Bir türlü hayata geririlemedi. Ulaş halkı bu konu üzerine odaklandı olacaktır. Bizler elimiz de olan değerleri önce yok ediyoruz sonra tekrar başa dönüyoruz .Kıymet bilmez toplum olduk bunlar bölgemizin manevi ve maddi değerleri. 1956-57 veye 60 yıllarında ki Ulaş gölünün görünümünü bilenler var mı bilmiyorum. Ben İlk olkulu o yıllarda Ulaş ta bitirdim o zamanki göl çok muhteşemdi.Burası bir Kuş cenneti idi sahip çıkan olmadı bu kuş cennetinin kökünü avcılar kazıdılar .Sivas merkezden ve çevre köylerden gelen avcılar bu cenneti yok ettiler.
Tecer de yani tecer Tren istasyonun da( Garında) bulunan tecer dağının altından çıkan Çağlayan suyunu da ulaş ve Cum üniversitesi aldı .Dolaysıyla Ulaş gölünü besleyen su potansiyeli düştü verdiğimiz mücadelede başarılı olamadık Ulaş gölü tuz gölü haline geldi ve beyaz toprak oldu. Tarih yeniden tekerrür ediyor. Bu gün Ulaş gölü yine tecer suyuna ihtiyaç duydu. Tecer suyu ile beslenecek ve bu su ile hayat bulacak. O yılların D.Ü.C yetkilileriyle çok uğraş verdik sonradan Çiftlikte bu sudan faydalandı. Temennimiz o eski özellik ve güzelliğine muhteşem tabıat canlılığına kavuşur. Avcilar Tecer dağında av hayvanı bırakmadılar geyikler, dağkeçileri,Tavşanlar bütün hayvanları yok ettiler ormanlarını da çevre köyler yok etti çıplak ormansız yeşilsiz dağ kaldı. Bu konularda çok doluyum neslimiz 1600 yıllarında bu güne kadar bu bölgedeyiz
( sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim ).Şimdi de dağın taşını kazıyorlar sonrada toprağıni eleyecekler herhalde.
Ağaoğulları
16/10/2010.

Konu altuntas58 tarafından (16.10.2010 Saat 21:41 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.10.2010, 21:43   #8
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4506 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
AĞAOĞULLARI Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ulaş gölü Turizme kazandırılacak yıllarca bunun konusu geçiyor. Bir türlü hayata geririlemedi. Ulaş halkı bu konu üzerine odaklandı olacaktır. Bizler elimiz de olan değerleri önce yok ediyoruz sonra tekrar başa dönüyoruz .Kıymet bilmez toplum olduk bunlar bölgemizin manevi ve maddi değerleri. 1956-57 veye 60 yıllarında ki Ulaş gölünün görünümünü bilenler var mı bilmiyorum. Ben İlk olkulu o yıllarda Ulaş ta bitirdim o zamanki göl çok muhteşemdi.Burası bir Kuş cenneti idi sahip çıkan olmadı bu kuş cennetinin kökünü avcılar kazıdılar .Sivas merkezden ve çevre köylerden gelen avcılar bu cenneti yok ettiler.
Tecer de yani tecer Tren istasyonun da( Garında) bulunan tecer dağının altından çıkan Çağlayan suyunu da ulaş ve Cum üniversitesi aldı .Dolaysıyla Ulaş gölünü besleyen su potansiyeli düştü verdiğimiz mücadelede başarılı olamadık Ulaş gölü tuz gölü haline geldi ve beyaz toprak oldu. Tarih yeniden tekerrür ediyor. Bu gün Ulaş gölü yine tecer suyuna ihtiyaç duydu. Tecer suyu ile beslenecek ve bu su ile hayat bulacak. O yılların D.Ü.C yetkilileriyle çok uğraş verdik sonradan Çiftlikte bu sudan faydalandı. Temennimiz o eski özellik ve güzelliğine muhteşem tabıat canlılığına kavuşur. Avcilar Tecer dağında av hayvanı bırakmadılar geyikler, dağkeçileri,Tavşanlar bütün hayvanları yok ettiler ormanlarını da çevre köyler yok etti çıplak ormansız yeşilsiz dağ kaldı. Bu konularda çok doluyum neslimiz 1600 yıllarında bu güne kadar bu bölgedeyiz
( sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim ).Şimdi de dağın taşını kazıyorlar sonrada toprağıni eleyecekler herhalde.
Ağaoğulları
16/10/2010.

Ağbi bizim bölgeyi çok güzel anlatmışsınız eline emeğine sağlık
Alt 18.10.2010, 18:50   #9
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1313 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
AĞAOĞULLARI Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ağaoğulları
16/10/2010.
Mehmet abiye katılıyorum sabırla okumak ne demek estağfirullah. Haberi okuyunca nasıl birgöl olduğunuanlayamaıştım sizinanlatıklarınızdan sonra netlik oluştu. Divriğiden sonra ikinci gidilecek yer ulaş kuş cenneti -kaydedildi-
Alt 18.10.2010, 19:40   #10
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3311 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

balıklı kayadan seyfe beline
katar katar olup uçun turnalar
tecer dağından ulaş gölüne
aşağı adadan geçin turnalar
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)