Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.09.2008, 04:35   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 914 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Fransa, Sivas'tan Vagon Alacak

Avrupa'nın önde gelen demiryolu şirketlerinden Ermewa Grup, Tüdemsaş'ın Sivas'taki tesislerini beğendi. Fransız demiryolu taşımacılığı şirketi, ihtiyaç duyduğu yük vagonlarını Türkiye'den satın almayı planlıyor.

Türkiye Demiryolları Makineleri Sanayi Anonim Şirketi'nde (Tüdemsaş) incelemelerde bulunan Fransız şirketin temsilcileri, ziyaretten memnun kaldı. Şirket yetkilileri, Sivas'ta üretilen vagonların ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede olduğunu düşünüyor. Taraflar anlaşırsa, Fransa'nın yükünü Türk vagonları taşıyacak.

Tüdemsaş'ın yöneticileri, fabrikalarını görmeye gelen Fransız demiryolu şirketinin yetkililerini Genel Müdürlük'te ağırladı. Sivas'taki tesislerin tanıtıldığı sinevizyon gösterisinin ardından söz alan Fransa Demiryolu Şirketi Genel Müdürü Pierre Lahache ve satın alma müdürü Jacgues Keller de kendi faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Lahache ve Keller, şirketlerinin Fransa'da demiryolu yük taşımacılığı sektöründe söz sahibi firmalardan biri olduğunu ifade etti. Ermewa Grup yetkililerinden Jean François Potler de, yeni yük vagonlarına ihtiyaçlarının olduğunu ve bu çerçevede söz konusu araçları üreten fabrikaları ziyaret ettiklerini aktardı. Yıllık 800 adet çeşitli tipte yeni yük vagonu ve bojilere ihtiyaçları olduğunu anlattı. Tüdemsaş ile çalışmak istediklerini de ifade eden Potler, "Karşılıklı görüş birliğine varmamız halinde sizlerle çalışmaktan yanayız." ifadesini kullandı.

Tüdemsaş Genel Müdürü Halil Torun ise konuşmasında, son dönemde dünya çapında vagon üretimi yapan bazı demiryolu kuruluşlarının şirketlerine yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Bu durumdan duyduğu memniyeti ifade eden Torun, Fransa'da yük vagonu imalatı yapan Ermawa ile de her türlü iş birliğine hazır olduklarını söyledi. Birifingin ardından Tüdemsaş bünyesindeki başta Vagon Üretim Fabrikası olmak üzere diğer imalat alanlarını gezen Fransız heyeti, fabrikaya ait müzeyi de dolaşarak şirketin geçmişi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Fransız şirketin yetkilileri, Tüdemsaş'ın iş gücü ve tezgâh kapasitesi ile mevcut makine parkının ihtiyaçlarına cevap verebilecek konumda olduğunu, Sivas'tan pozitif düşüncelerle ayrıldıklarını dile getirdiler.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2008, 08:03   #2
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Fransa, Sivas'tan Vagon Alacak

hayirlisi olur insallah
Sivas`imizin kalkinmasi icin yurtdisi is birligi iyi olacak
kapanilan fabrikalardan sonra bu is olursa güzel olur

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2008, 14:14   #3
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 721 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Fransa, Sivas'tan Vagon Alacak

yolun açık olsun sivasım ...layuk olduğun standartlara te zamanda ulaşasun...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2008, 16:07   #4
sivas_sevdamiz
Yiğido
NO AVATAR

sivas_sevdamiz Şuan sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.09.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 670 sivas_sevdamiz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Fransa, Sivas'tan Vagon Alacak

böyle güzel haberler artarak devam eder inşallah
sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2008, 21:26   #5
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4519 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: Fransa, Sivas'tan Vagon Alacak

BENDE EMEKLİ ESKİ BİR DEMİR YOLCU OLARAK BU HABERE ÇOK SEVİNDİM YILDA 800 ADET YÜK VAGONU SATMAK BAYAĞI BİR İŞ ANLAMINA GELİYOR HAYDİ HAYIRLISI
Alt 12.09.2008, 22:49   #6
SONMEZ
Tecrübeli Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SONMEZ Şuan SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2013 12:50

Tecrübe Puanı: 740 SONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOKSONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bu tür haberler ve gelişmeler hakikaten mutlu ediyor bizleri.
Dışa açılımlar, stok yatırımlar, üretim girdileri, kapasita artırımları,...vs
bütün bu gelişmeler, toplam fayda, marjinal dönüşümler ve istihdam artışlarına
olumlu katkıları olacağı açık bir gerçek.
Bu tür girişimlere ve girişimcilere, toplam üretim maliyetleri,
fiziki ürün maliyetleri ve vergi, altyapı hizmetleri gibi konularda
üretim kolaylıkları sağlanması şart.
Hem bölgesel bazda hem de reel ekonomide olumlu yansımaları olacaktır.
Bu vagon sektörünün, bölgemizde lokomotifsel bir misyon ve vizyon üstleneciğene
ve güç katacağına inanıyorum.
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.09.2008, 08:17   #7
navruz58
Yiğido

navruz58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

navruz58 Şuan navruz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.07.2016 13:52

Tecrübe Puanı: 680 navruz58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Fransa, Sivas'tan Vagon Alacak

yolun açık olsun sivasım böyle güzel haberler artarak devam eder inşallah
Alt 13.08.2009, 12:05   #8
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

yolun açık olsun sivasım sevindirici bi olay tabiki
Alt 13.08.2009, 13:09   #9
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Çok sevindirici bir haber ya. Paylaşım için tşkler

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)